Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bulitt


Bulitt
őstag

Azért akaratlanul is össze fájdul a szívem, hogy nem juthatok ki :( :O

(#52) nyunyu válasza #40731136 (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Szeretnénk mi itt Magyarországon ilyen "drága" üzemanyagot, ami $5/gallon, vagyis kb. 230-235 Ft/liter. :DDD

Ennyire felment az olaj ara? :Y

Amikor 94-ben voltam New Yorkban meg Orlandoban, akkor volt ~1.1 $/gallon.

Hozza kell tenni, hogy arrafele sokkal rosszabb uzemanyagok vannak, itteni 95-os ott mar boven Premium kategoria lenne. (az volt 1.3-1.4 $/gallon)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#53) talmida válasza nyunyu (#52) üzenetére


talmida
Közösségépítő

1995-ben 39 cent is volt gallonja. Mi akkor voltunk egy motorhome-os "felderítő" USA körutazáson. Arra is emlékszem, hogy egy taco szintén 36 cent volt. Most 1$.

Az üzemanyag minősége valószínű, hogy nem rosszabb, legfeljebb csak a számozás más. ...korábbsn erről már írt valaki :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#54) tiv83us válasza nyunyu (#52) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem egeszen fel eve itt is lezuhant, egyes helyeken lejjebb is mint $1.10.
Itt a midwest-en $1.25 korul mozgott hetekig, most megugrott egy dollart az elmult felevben, ez varhato volt.
2008 nyaran siman $4.35-4.40 korul mozgott, aztan ugye beutott a gazdasagi vilagvalsag...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#55) joshua7 válasza talmida (#45) üzenetére


joshua7
veterán

És szerinted hány magyar ember találkozott vele fonetikus átírásban? Mert az eredetihez képest kb. még osztva 100-zal. :)

Semper Fi

(#56) talmida válasza joshua7 (#55) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Leírtam, hogy ezentúl az eredeti írásmódnál fogok maradni. Remélem, hogy elég világosan fogalmaztam. Bocs, de ne rágjuk már tovább a csontot, szerintem kicsit túl is van tárgyalva. ;] Amúgy meg félreértés ne essék, RENDKÍVÜL HÁLÁS VAGYOK AZOKNAK, AKIK KIIGAZÍTANAK, HA VALAMIT véletlenül TÉVESEN ÍROK. :R

IN GOD WE TRUST!

(#57) Mawyx


Mawyx
senior tag

Azért birom, hogy ha valaki idegenül ír le vmit, egyből letámadják, hogy ez egy magyar fórum, kéretik minden szót magyarul írni, aztán most meg pont ellenkezőleg kajbál vki :F
talmi, írd ahogy jólesik, köszönjük a beszámolót :R :))

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#58) talmida válasza Mawyx (#57) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! ;) Ezen nevetek én is :DDD És, ha tudnád, mennyit rágtam magam, hogy merjem-e "idegenül" írni a Californiát?! :K Az a tanulság, hogy teljesen mindegy, mert így se jó, meg úgy se. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#59) keIdor válasza Mawyx (#57) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem is nevetséges... földrajzi nevet amúgy sem szokás magyarítani. Ország még oké, de államokat, meg tartományt nem tudom mióta szokás... Nyú Jork is lesz egyszer? Én is csak azért írtam így, hogy ne találjanak meg. :(

talmida: Úgy kell írni, ahogy jól esik. Akiknek annyi szabadideje van, hogy ilyenekbe is beleköt azzal nem kell foglalkozni. Csak azért is írd így: California, had maradjon ott a szálka... én is kiírom: British Columbia, Canada, csakazértis. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#60) talmida válasza keIdor (#59) üzenetére


talmida
Közösségépítő

;)

Bemásoltam a Magyar Helyesírási Szabályzat idevonatkozó részét:

208. Latin betűs írásrendszerű országok, külföldi területek, határainkon kívüli hegyek, vizek,
helységek stb. megnevezésére gyakran magyar neveket vagy magyaros formájú és írású névváltozatokat
használunk
: Franciaország, Ausztrália, Hispánia, Itália, Svájc; Alsó-Ausztria,
Burgundia, Moldva, Szicília; Sziklás-hegység, Alpok, Kordillerák, Vezúv; Csendes-óceán,
Szent Lőrinc-folyó, Elba, Odera, Rajna, Temze; Bécs, Eperjes, Nagyvárad, Szabadka,
Isztambul, Koppenhága, Krakkó, Nápoly, Párizs; stb.
A földrajztudomány, a könyvtárügy, a szakirodalmi tájékoztatás (dokumentáció), az idegenforgalom, a postai forgalom területén, továbbá a térképeken – főleg a helységnevek esetében – az idegen nyelvbeli név is használható: Wien, Prešov, Oradea, Subotica, Ýstanbul, København, Kraków, Napoli, Paris stb.

Vagyis így is, úgy is jó. :DD
Remélem, ez mindenkit megnyugtatott. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#61) keIdor


keIdor
titán

Kis érdekesség: [link]
4. Kanada :C
13. USA
43: Magyarország
A teljes lista: [link]

kep

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#62) talmida válasza keIdor (#61) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Érdekes! Hát, akkor tényleg nincs miért panaszkodni! ;] A 43 egy igen előkelő hely. ;) Magam részéről azért a tapasztalatot előnyben részesítem a statisztikai kimutatásokkal szemben. :D

IN GOD WE TRUST!

(#63) talmida


talmida
Közösségépítő

A 4. oldalon kicsit bővítettem az infót. :B

IN GOD WE TRUST!

(#64) ANW2 válasza keIdor (#61) üzenetére


ANW2
tag

Ez tényleg érdekes csak az a baj hogy ez nem a jólétet mutatja :)
Ez kábé arra jó hogy elhitessék az emberrel hogy neki milyen jó élete van. Az már senkit nem érdekel hogy az egész ország nyomorog. Ha még sok ilyet olvasgatok a végén még kiderül hogy szuper hatalom vagyunk és itt a legmagasabb az életszínvonal :D

(#65) keIdor válasza ANW2 (#64) üzenetére


keIdor
titán

Pedig valamennyire tükrözi a valóságot. Ez nem csak átlagkeresetet számol.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#66) qwertly


qwertly
addikt

Én azért csodálkozok ezen a listán mert ha nem tévedek,izland állam csődöt jelentett.És igen csak megzuhant az ország,komoly válság alakult ki,nem véletlenül voltak soron kívüli választások sem.

(#67) Duree


Duree
veterán

Lenyügözö írás,gratulálok

duree54

(#68) talmida válasza Duree (#67) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm! :B

Egy érdekességet még hadd osszak meg. Lehet, hogy ezt a cikkbe is beszúrom. Tudjátok, hogy melyek a legmagasabb adót követelő államok? California, New Jersey, New York és Ohio. És azt tudtátok, hogy vannak olyan USA-beli államok, amelyekben egyáltalán nincs income tax? :Y Ezek pedig a közetkezők: Florida, Nevada, New Hampshire és Texas.

Megfigyelhető tendencia, hogy amióta a milliomosokat egyes államokban jobban megadóztatják, feltűnően sokan költöznek el onnan.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#69) ANW2 válasza talmida (#68) üzenetére


ANW2
tag

Bocsi lehet hülye vagyok de mi az az income tax? :D Egyébként hallottam valami olyasmit hogy az USA-ban nincsen ÁFA. Ez igaz?? :)

(#65) Keldor papa: Igen tükrözi a valóságot csak nem az életszinvonalat mutatja. Tehát nem érek azzal semmit hogy például a médiában lehet kapni több milliós plazma tévét ha egyszerűen az élelmiszerre nincs pénzem. :((

(#70) Dale válasza ANW2 (#69) üzenetére


Dale
aktív tag

Income tax = jövedelemadó. Áfa van csak államonként változó összeg, és sehol sem 25%, inkább 8-12% körül. Persze lehet hogy van olyan állam ahol nincs áfa... Asszem van olyan trükk hogy ha interneten vásárolsz egy másik államból akkor nem kell áfát fizetni, de majd Talmida korrigál.

Én jelenleg West Virginiában vagyok, fent a csücsökben Pennsylvania és Ohio között. Jó itt, Budapest és környékéhez képest fura a sok dimb-domb. :)

https://enginedesigns.net

(#71) keIdor válasza ANW2 (#69) üzenetére


keIdor
titán

Igen valahogy így.:) De ilyenkor jó arra gondolni, hogy lehetne sokkal rosszabb. Meg arra is, hogy sosem késő elmenni, hiszen szabad kontinensen élünk.

Dale: Én nem nagyon hallottam még olyan helyről sem, ahol nincs ÁFA.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#72) ANW2 válasza Dale (#70) üzenetére


ANW2
tag

Köszi az infót! :R

Akkor téged is írigyellek.
Nem tudom hogy vagytok vele de nekem ebből az országból tényleg kezd elegem lenni.

Ja és voltak olyan emberkék akik jöttek azzal hogy milyen hülyék az amerikaiak és ez lesz a vesztük :D Azoknak mutatnám ezt hogy nekünk akkor nem lesz vesztünk? Mert szerintem előbb tűnik el magyarország a föld színéről mint az USA. Videó Mert itt is vannak ikú fájterek szép számmal.

(#71) Keldor papa: Igen valószínűleg muszáj lesz elmenni csak így 0 Ft-al a zsebemben elég nehéz lesz :D De a remény hal meg utoljára :)

[ Szerkesztve ]

(#73) keIdor válasza ANW2 (#72) üzenetére


keIdor
titán

Persze, hogy előbb fog, ez szerintem mindenkinek egyértelmű, de valaki csak azért is az ellenkezőjét szereti leírni. Aki tényleg így is gondolja az álomvilágban él.
Ahogy mondani szoktam, szép dolog az az 1100 év, csak semmire sem jó, és számos ország, birodalom bukott már el 1000 év után, úgyhogy könnyen lehet, hogy a történelem sokadszorra is ismételni fogja önmagát.

Pár százezret valahogy próbálj meg összegyűjteni, úgy érdemes kimenni, hogy legyen valami kis tartalék.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74) ANW2 válasza keIdor (#73) üzenetére


ANW2
tag

No igen hogy micsoda múltunk van és van mire büszkének lenni? De mire megyünk azzal hogy régen mi volt? Az számít hogy most mi van és az nem túl rózsás.

Köszi a biztatást de nem hiszem hogy lesz ebből valami vagy mire oda jutnék már lehet minden sokkal rosszabb lesz. Meg aztán kimenni a semmibe egyedül, ismerősök nélkül elég necces dolog.

De itt egy szép szám azért jó lenne tényleg büszkének lenni rá :) És jó látni hogy páran milyen elvakultak és még mindig azt hiszik hogy itt még lesz valami jó is.

(#75) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem szeretek rosszakat beszélni kis hazánkról sem. :( Komolyan. Ha valaki máshol akar szerencsét próbálni, ok, joga van hozzá, de szidni, kinevetni vagy cikizni nem illik szerintem egyiket sem. ...Amúgy meg semmi nem tökéletes, és minden relatív :DDD

Áfa Floridában 7,5%, Texasban, ha jól emlékszem 10%..de ennek majd jobban utána nézek.
És, igen, az így igaz, ha interneten keresztül egy másik USA-beli államból vásárolunk valamit, akkor nincs áfa..Pláne jó az üzlet, ha a szállítás ingyenes (free shipping)! :D

Dale köszi a segítséget :C (jövedelemadó) ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#76) tiv83us válasza talmida (#75) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezert jo Native American-nek /"Indiannak"/ lenni az Egyesult Allamokban. Abszolut semmi ado nem terheli oket egesz eletukben.
Egy kis kompezacio /gesztus/ az allamtol, a multban tortentekert.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#77) talmida válasza tiv83us (#76) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pontosan. :D

IN GOD WE TRUST!

(#78) Bulitt válasza keIdor (#73) üzenetére


Bulitt
őstag

Valahova majd csak beolvasztanak minket :U

(#79) Parci válasza Solten (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

háááttttööööööö... a világ egyik leghíresebb borvidékéről beszélsz, ahol etalon borok készülnek. és sok vacak is, ahogy nálunk is, vagy bármelyik másik komoly bortermelő vidéken.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80) Parci válasza talmida (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megvolt a fry's anno, jó rég... ott vettem remegő kezekkel egy seagate decathlon 850 mb-os (!!!) hdd-t, meg egy nexgen nx586-os alaplap + cpu kombót... az első igazán profi gépemet. egy 8 mhz-es 286-ost váltott... :)

viszont ami jobban megmaradt tényleg, az a redwood, sequoia, yosemite, death valley nemzeti parkok. tényleg, a fotók sajátok?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81) talmida válasza Parci (#80) üzenetére


talmida
Közösségépítő

És neked hogy tetszett a Fry's?

Sajnos nem, mert anno nem volt még digital cameránk. Ha a saját képeinket, amiket a saját filmünkből szedtünk ki, vagyis nem direkt fotók.. :DDD , föltenném ide, vagy a filmjeinket a Youtube-ra, akkor nagyon pocsék lenne a minőség. Az egyedüli saját kép az, amit magunkról tettem be, de az is egy későbbi (1997-es) időszakból való, amikor már egy hajszállal jobb gépünk volt. A magyarországi profi kameránkat a kijövetelünk előtt lopták el még otthon..az volt a férjem munka-gépe..Aztán vettünk egy jó kis kamerát, rögtön az utazásunk elején, amit St Louisban loptak el tőlünk, amikoris lehúzva felejtettük a motorhome ablakát egy rossz környéken levő parkolóban. :W Még kopaszok voltunk :(( ..utána egy darabig nem volt minőségi gépünk..ezért nincsenek jó fotóink abból az időszakból. :O .

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#82) talmida válasza Parci (#80) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, kifutottam az előbb az időből, mert közben szólt a telefon... Szóval, majd, ha Florida bemutatásához érek, már tudok saját képekkel szolgálni, addig is, hogy hihető legyen, itt van néhány: ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#83) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Hehe jo iras grat!

Udv tacsek

(#84) talmida válasza tacsk0 (#83) üzenetére


talmida
Közösségépítő

thx! :R

IN GOD WE TRUST!

(#85) Parci válasza talmida (#81) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lenyűgöző volt a fry's, tényleg egy napot is ellettem volna ott anno. ma már kevésbé pörögnék fel rá, inkább rohannék valamelyik nemzeti parkba... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86) talmida


talmida
Közösségépítő

Elfelejtettem valamit beírni Californiáról.
A csúcsforgalombansem dudál senki. De ennek történelme van, ugyanis volt egy idő, amikor lelőtték azt, aki dudált. Komoly.

Manapság max talán annyi történik, hogy az, aki miatt dudálnak, kiszáll a kocsiból, hátramegy a dudáló nénikéhez, és megkéri, hogy cseréljenek helyet, a néni indítsa be a lerobbant autót, ő meg nyomja helyette a dudát. :DDD (Megtörtént sztori. :D , ..de nem velünk.) Viszont a félelem ma is megvan az emberekben. Ezért nem dudál senki. JÓ TUDNI!!

IN GOD WE TRUST!

(#87) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó kis írás, szépek a képek! Nagyon szívesen meglátogatnám, többször is . De ott élni elképzelhetetlennek tartom, ahogy az egész USÁban.

(#88) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

bookmark :DDD

All Black...

(#89) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Milyen érdekes - több, mint négyszer akkora, mint Magyarország, a legsűrűbben lakott, és mégsem laknak több, mint négyszer annyian. Én abban a hitben voltam, hogy a keleti és a fejlettebb nyugati államok népsűrűsége sokkal nagyobb, mint hazánké, de úgy tűnik, elég centralizált elosztású a népesség, és a többségük a nagyvárosokban él, azért lehetnek túlzsúfoltak egyes területek.

Egyébként pedig igen, Kalifornia nagyon szép hely, tele természeti csodákkal - mázlisták, főleg az óriásfákat és a csipkés hegyeket irigylem, mondjuk utóbbiak nekünk is voltak valamikor -, és persze ott van Hollywood is, ami engem leginkább érdekel az USA-ból, ha már egyszer filmes leszek.

(Azt meg sosem értettem, ha volna az ottani gazdagoknak pénzük sokkal-sokkal pompásabb vityillókat is építeni, akkor miért nem igazán teszik? :) Nincs kép valami ottani - igazi - palotáról? :DDD)

(#90) Crystalheart válasza ANW2 (#74) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"No igen hogy micsoda múltunk van és van mire büszkének lenni? De mire megyünk azzal hogy régen mi volt?"

Vannak helyek, ahol szépen pénzt csinálnak a nemzeti örökségből és ügyesen kihasználják a természeti adottságokat. Pl. az USA-ban is sok helyütt. :)

(#91) blunt


blunt
aktív tag

nepszeru allam, bar az egyesult allamok kulonbozo allamaiban nem veletlenul utaljak a nagykepuseguk miatt a californiaiakat. Nem egyszer "gyult meg bajom" texasban a californiai rendszamu kocsim miatt rendorokkel. 60 merfoldes tablanal 62vel mentem, kiszedett a kocsog texasi.

Tovabba mint ahogy te is irtad rendkivul draga. Texasban $270-$300e kapsz palota szintu hazat (pl dallas fort worth area), mig ugyanez los angelesben 650-700+, vagy meg tobb.

Az emberek kocsogok, ezt is irtad. Igaz baratsagra nekem meg nem sikerult ralelnem pedig jogi statuszom amerikai allampolgar. (new yorkban szulettem) Tehat azt sem mondhatjak, hogy b**i kelet europai.

Kicsit tul van hypeolva az allam.

Jo a cikk. koszi!

[ Szerkesztve ]

(#92) GALARDO


GALARDO
addikt

Még nem volt időm átolvasni de már belenéztem.Ez nagyon jó kis írás! :C Egyszer én is elmegyek erre a csodás helyre. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#93) talmida válasza Parci (#85) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Utólagos engedelmeddel az 5. oldalon ajánlottam és belinkeltem a Sequoia National Forestről készített cikkedet. Gyönyörű képeket készítettél! Le a kalappal! :R

IN GOD WE TRUST!

(#94) talmida


talmida
Közösségépítő

Lejárt az előbb az időm, miközben Crystalheartnak keresgéltem a palotákat. :B
Ez lemaradt:
Stalker-2572, WonderCSabo, GALARDO, Köszi a figyelmet! ;)

blunt Most írok Texasról. :D Tényleg igaz, amit írsz a beképzeltségről.

Crystalheart
Itt van egy-két palota: :)
1
2
3 (belső)
4
5
6
7
8
de szinte vég nélkül folytathatnám a sort..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#95) SzalaiG


SzalaiG
addikt

:C

Gratula!!! :)

(#96) talmida válasza SzalaiG (#95) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi!! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#97) 66manna


66manna
újonc

Köszi ezt is, megnézem a filmeket is és nosztalgiázom.
A közelmúltban bejártuk és kész vagyok. Mindenképp visszamegyek.
Meghatározó élményeim:
az 1-es út a Csendes-óceán partján, Big Sur, Monterey
Universal Studios
Yosemite NP
L.A. Santa Monica, Hollywood

(#98) talmida válasza 66manna (#97) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Esetleg, ha van olyan élményed vagy fotód, amit szívesen megosztanál velünk, akkor ne fogd vissza magad. ;) :B

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.