Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Bővüljön is.Jövőre,talán tavasszal,váltani szeretnék. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) 7time válasza Televan74 (#1) üzenetére


7time
senior tag

Minek, ha nem csak APU -val játszol akkor lényegtelen, a Skylike DDR3-DDR4 is fog működni szerintem a tesztek bizonyítani fogják hogy CPU használatakor 0 jelentősége lesz egy DDR3-1866 és egy DDR4- 3000 közötti különbségnek, csak jóval többet kell majd fizetni érte, az ilyesmit majd úgy 2017 környékén lesz érdemes vásárolni amikor normális ár-frekvencia lesz érvényben és esetleg az IGP is ki lesz használva.

(#3) djculture


djculture
félisten

14 ezer egy legolcsóbb 2400-as CL 16 4gigás modul és ezek lassabbak az időzitések miatt mint egy 1600-as cl9-es ddr3-as 4gigás modul ami 10k, hülyének is megéri drágábban venni lassabbat..

[ Szerkesztve ]

(#4) 7time válasza djculture (#3) üzenetére


7time
senior tag

A lényeg az időzítés és 2400 Mhz kapok 24k 8GB jobb időzítéssel, ha ez megfordul akkor megéri, a mostani PC szűk keresztmetszete a HDD.

[link]

(#5) djculture válasza 7time (#4) üzenetére


djculture
félisten

Rendszerre már ugyis ssd-t használ jóformán mindenki aki új gépet rak össze, hdd meg tökéletes adattárnak. Ezek a ram sávszélesség növelések inkább az apu-k miatt szükséges..

(#6) 7time válasza djculture (#5) üzenetére


7time
senior tag

Szerintem is.

(#7) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

1600Mhz/cl9 vs 2400Mhz/cl11 között nagy sebességbeli különbség lehet a 2400Mhz javára, ha nem APU-n játszik a user, hanem dVGA-n?

(#8) djculture válasza RyanGiggs (#7) üzenetére


djculture
félisten

Probáld ki a gépeden vedd vissza a ramokat semmit se fogsz észrevenni a játékokban ha diszkrét vga-d van

(#9) RyanGiggs válasza djculture (#8) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Szóval azt a 3ezer Ft felárt inkább költse az illető más egyébre?
És ugye ott van még az is, hogy pl. az Ivy B. procik nem is támogatják az 1600 feletti ramokat? Tehát hiába teszel bele 2400-ast nem kezeli csak 1600-ként?!

(#10) djculture válasza RyanGiggs (#9) üzenetére


djculture
félisten

Így van inkább költse másra ami értelmesebb, pl vga-ra, Amugy kezeli csak húzással oc-ként, már ha az alaplap támogatja az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#11) RyanGiggs válasza djculture (#10) üzenetére


RyanGiggs
őstag

:R

(#12) 7time válasza RyanGiggs (#11) üzenetére


7time
senior tag

Konkrétan megmértem 0 a difi. 1600-2133 között.

(#13) RyanGiggs válasza 7time (#12) üzenetére


RyanGiggs
őstag

THX! ;)

(#14) 7time válasza RyanGiggs (#13) üzenetére


7time
senior tag

Ugyanaz a játék, ugyanaz a jelenet, BF4, első kép 1600Mhz, második kép készült 1866Mhz -en ráadásul az időzítéseket is levettem -9-11-9 2T. -8-10-8 1T -re.

[ Szerkesztve ]

(#15) RyanGiggs válasza 7time (#14) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Az átlag fps mindkettőnél ugyan úgy 42!
Nagy különbséget nem látok.
Vagy kéne? :F

(#16) V!ck válasza djculture (#5) üzenetére


V!ck
aktív tag

Így van. Én például mindig igyekeztem olyan sebességű memóriát venni, amit a proci maximálisan támogat, ezért vettem 1866-os Fury-t az FX mellé. Igaz, az 1600--assal sem buktam volna semmit... de árban ugyanott volt.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#17) ncc1701 válasza RyanGiggs (#15) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, jelenleg csak parasztvakítás az egész. A procikat eleve úgy tervezik, h a hozzájuk képest lassú memória okozta hátrányt kezelni tudják.

(#18) Scholes9 válasza djculture (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én 47-ért vettem a mostaniakat, kb 7 évig nem kell újat vennem az is biztos 😊 1600-as, cl9-es ramoknál nem kell gyorsabb ha játékról van szó.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.