Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

örülök, hogy én ennyire azért még képes vagyok :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

Charlie Sheen for president! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) No-kia


No-kia
őstag

esetleg megint meglehetne próbálni beütnia szöget , felrakni a képet, hátha eltakarja a hiányzó részt :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4) Thunderzolee

..háháhh... :DDD Hasonló sztorim nekem is van.

Egy barátnőm vett lakást, szépen felújítottuk Neki, már a fúrkálásoknál tartottunk, és a WC-ben egy rácsos polcocska került volna a falra, ám amint átfúrtam a falat, észrevettem, h valami nincs rendben. Kimenve a fürdőből, elkanyarodva a folyosón megláttam mi az, ami miatt éreztem, h olyan könnyen csúszott be a fúrószár úgy 2 cm után a falba:
Nos, kb fél(!) :Y m2-nyi vakolat egyben levált a falról, középen meg ott volt a lyukacska. Hát ez ilyen panelház volt, ahol 5-6cm-es beton válaszfalak vannak belül, és így sikerült átfúrni. Viszont a túloldalon fűrészporos tapéta, szép kékre mázolt falak, díszcsík, szóval örültem nagyon, vakolhattam azt már... felesleges volt, úgysem lehet úgy pótolni, h ne látszódjon meg a későbbik folyamán - gondoltam.
Elég lett volna egy kisebb (gyengébb) fúrógép, nem egy ipari Boscht kellett volna vinnem.. :U

Egy kép (poszter) került a helyére.

Viszont mi nem sírtunk, végigröhögtük az egészet.
Mást mit lehet csinálni. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) DarkByte


DarkByte
addikt

"de a velőtrázó sikolyból már tudtam, hogy nem mindenki látja meg a jelenetben az absztrakt szépséget."
Ááááá.. ember, menj stand up comedy -ba fellépni, komolyan :D

(#6) mephi666 válasza Thunderzolee (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

hasonló panelt vettem én is... vigyázni kell, mert a wc a fürdő és a konyha között van... és ott kb 5centis a betonfal... mindenhol máshol vagy 15-20centi tömör beton, de az a 2 közfal a legvékonyabb :)) én ilyen téren akkor profinak minősülök, mert a franciaágyat a 2 éjjeliszekrénnyel kb 3óra alatt koppra összeraktam úgy, hogy az ágynak 1-2 fontosabb részét fordítva csavaroztam be, tehát 90% környékén szedhettem szét és kezdhettem újra... a szgp-asztal is lapraszerelt meg az étkezőasztal+4szék is :) elég jól belejöttem... mellesleg a festést is én csináltam meg a villanyszerelő melót is... (aközben véletlen itt-ott rövidzárlatot okoztam, de arra fogtam, hogy: "csak teszteltem a nagymegszakítót és úgy néz ki, jól működik")
a kedvencem 2 munkafázis volt: kicsi a konyha és volt ajtaja meg plafonig érő ajtókeret is... mindkettő tök fölöslegesen, mert csak a helyet foglalta... kitaláltam, hogy én azt onnan kiszedem... erre meg a legalkalmasabb célszerszám a pajszer... kiéltem rajta minden szadista hajlamomat kb 10perc alatt... a vicces az volt benne, hogy az ajtókeret olyan szögekkel volt a betonba rögzítve, aminek szélesedett a vége... elég masszívan benne volt a betonban és ahogy pajszerral kiszedtem, tépte a falat tenyérnyi területen mindenhol... kis gipsz+festék jót tett neki :)
másik kedvenc munkafázis: újracsempéztettük a konyhát meg a fürdőt, de ehhez a régi csempét le kellett szedni... konyhában gyorsan ment, mert kb 40éve ragasztották fel és kézzel kicsit megmozgatva 1m2-nyi területenként lehullott... pár perc alatt itt megvolt... viszont a fürdőben az egyik falon olyan masszívan fennvolt a csempe, hogy ide kellett a véső+kalapács... szűken voltunk az idővel, mert asszem egy pénteki napon talán délután 4re jött a burkoló... 1órával előtte még 2-3m2-nyi területen fennvolt masszívan az előző réteg... vertem izomból, de alig jött le... hívtam asszony nevelőapját, hogy gond van... segítség kellene... 10percen belül hozta a cégétől a nagyteljesítményű hilti vésőt :) kimentem érte, közben találkoztam az egyik 70-80körüli "kedves" szomszéd nővel, aki kicsit sipákolt, hogy "meddig hangoskodunk még, mert nézné a maunika-sót..." mondom: "pár perc és végzünk" :) hát azzal a vésővel is volt még vagy 40-50perc, de szedte a csempét ezerrel... csak úgy szórta a szikrákat a vésőfej, amikor a betonon koppant...

elgondolkodtam, hogy lehet fel kellene tölteni videót a lakás előtte/utána állapotáról, hogy kb 2hét alatt mennyit alakult :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Wolverine


Wolverine
félisten

:DDD Bog, egy jótanács: ha már klopfolóval dolgozol, akkor ne a húshoz kitalált recés résszel üss, hanem 90 fokban elfordítva a szerszámot a lapos oldalával. Így is bemegy (bár valsz. lassabban), és megúszod a balesetet... (ja, és mindig vigyél magaddal megfelelő szerszámot :D)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) Bog válasza Wolverine (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én ugyan többet nem állok neki klopfolóval, az fix. Majd kihívom az embert. :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) tildy válasza Bog (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Gyenge vagy :P :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) mephi666 válasza tildy (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

"ne feszítsd túl!" ;] ;] ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Pacák válasza Bog (#8) üzenetére


Pacák
senior tag

Ha nem megy a kalapálás, akkor gyakorlj valami ócska fadarabon. Verj bele pár szöget, de ne csak simogasd a kalapács lapjával, normálisan sózz neki oda. Kapsz egy kis önbizalmat, ha sikerül és mindjárt könyebben megy legközelebb. Egyébként normális kalapácsot kellene használni - az álmoskönyvek szerint rossz szerszámmal jó munkát végezni sansztalan. :)

Ha végképp nem megy a kalapálás, akkor téglafalhoz is a fúró, tipli, csavar triót javaslom - bár kevesebb az esélye a melléütésnek, azért egy megszoruló fúróhely tudna izgalmas pillanatokat szerezni neked, továbbá itt a tiplit szintén célszerű kalapács használatával bejuttatni a furatba. - Téged olvasgatva ez valóban ördögi kör. :)

Hm. Most végig futottam az ezt mind tudom főzni c. szösszenetet. Jaj. A fejemben már nincsenek többé kérdőjelek, csak felkiáltójelek. :))

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#12) finest


finest
őstag

LOL, nekem erre van megoldásom: ilyenkor feljebb kell próbálkoznia lepergett vakolat felett eltakarva a lepergett felületet a képpel.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) Polacheck válasza Pacák (#11) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Bogot ismerve tuti a vízcsövet fúrná meg. Ebben 100%-ig biztos vagyok, úgyhogy az első fúrásnál szeretnék ott lenni videókamerával :D

less qq more pewpew!

(#15) tildy válasza Pacák (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

miért, valami quest adó emberke vagy? :DDD

mephi666: én nem feszítek túl semmit. bár a helyes szó talán az amatőr lett volna :U :D "műszaki" (és most nem a telefonokra értem) ántitálent . Not need :D

bocs bog :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

áááá Bog

elolvastam az MLM-eset, most ezt

a fejemet fogom, hogy ilyen nincs és mégis van :DDD

Szerszámként hasznosításra vágódeszka, és sütőlapát...gondoltál már ezekre? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) tildy válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Női cipősarok? :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Mr.Csizmás válasza tildy (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

*fejétfogós szmájli*

esetleg a csizmám sarkát fel tudom ajánlani ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) Bog válasza tildy (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jó, hát átmehetünk a fikázzunk engem közösen irányba, de ne feszítsd túl :D

Az ilyen barkács baromságokhoz közöm sincs, az egyszerűbb ikeás szarokat össze bírom rakni, de ennyi. pedig kiskoromban qrva jó voltam legóból, gimiben könyékig túrtam a PC-mben, szereltem, csavaroztam, akármi, de ez a lakásmanufaktúra, meg építsünk a kertbe komposztálót... ez nem az én világom. és igazából kedvem sincs hozzá, én azt akarom, hogy magától minden megszerelődjön, úgyhogy inkább...

kihívom az embert.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) tildy válasza Bog (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem akartalak én bántani :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Pacák válasza tildy (#15) üzenetére


Pacák
senior tag

Most valami Monkey Island -es játékra kell gondolni? :DDD

Nuclear launch detected

(#22) Pacák válasza Polacheck (#14) üzenetére


Pacák
senior tag

Vagy a 220V -os vezetéket - sziporkázó sikere lenne. :)

Nuclear launch detected

(#23) Móci


Móci
addikt

Néha én is szoktam barkácsolni, általában sikerül. Régebben persze volt egy-két baki, pl. többen nekiálltunk megszakérteni az ülőgarnitúrát, s bizony sikerült majdnem szétverni teljesen. Akkor már kellett a szakember, nem volt mese.
Haver járt hasonlóan a fogassal, csak ő gyönyörűen elfúrta a lyukakat, pedig hatalmas arccal méricskélte előtte... amikor sikerült normálisan felrakni a falra, kicsit megnyomogatta, s majdnem átszakította a szögnél a fát.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) Wolverine válasza Pacák (#21) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, a WoW-ra. Igen, tildy is rászokott :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) plus44


plus44
veterán

Igazi bohém vagy.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26) bambano válasza Polacheck (#14) üzenetére


bambano
titán

Egyszer mi is hívtuk az embert, egy fogas miatt, egy kb. 6 nm-nyi falfelületen megtalálta az egyetlen elektromos vezetéket...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) ladybug


ladybug
őstag

Mi is hívjuk az embert, ha valami komolyabb volumenű dolgot kell fúrni. Kedvesem kezébe nem szívesen adok kalapácsot, rossz nézni, ahogy megfogja, ezért inkább én végzem ezt a munkát. Őrá pedig marad a számítógép szerelés, mert abban meg ő a profi.
Bár, ha durván kell kivenni belőle valamit, azt általában én csinálom. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#28) Thunderzolee válasza mephi666 (#6) üzenetére

Pontosan az az a fal. :K A konyha és a fürdő közt levő WC folyosó felőli oldalát sikerült átfúrni. Mivel a nappali bejárata pont szemben van, ez egy elég frekventált helyen levő lyuk lett, ezért is nehéz úgy helyreállítani, h ne tűnjön fel.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) Jadro


Jadro
veterán

Ez a bejegyzés tökéletes. Elképzeltem és itt vihogok. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30) Pacák


Pacák
senior tag

Vinkli, ceruza, fűrész, akkus fúró-csavarozó, csavarhúzó, kalapács, faragasztó, csiszolópapír, ecset, lakk. A betonhoz fúrókalapács. :)A képen a segédem látható, amikor örül a kész műnek. :)

Nincs benne semmi ördöngősség. :)

Nuclear launch detected

(#31) dabadab válasza Bog (#8) üzenetére


dabadab
titán

Ideznem hugomat: "Nem szamit, hogy mihez ertesz, hogy mennyi diplomad van, hogy milyen sokat keresel - bizonyos fizikai munkakat kenytelen vagy sajatkezoleg elvegezni, mert kulonben megszunsz ferfinak lenni a nod szemeben."

Ilyen a ferfisors :)

DRM is theft

(#32) dabadab válasza Pacák (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Vinkli, ceruza, fűrész, akkus fúró-csavarozó, csavarhúzó, kalapács, faragasztó, csiszolópapír, ecset, lakk. A betonhoz fúrókalapács."

Szerintem sokkal egyszerubb dugni a gyerekcsinalashoz. ;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) aphra2 válasza dabadab (#32) üzenetére


aphra2
aktív tag

De Ő a kék lego-s dobozt csinálta ezekkel a szerszámokkal... :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#34) eastsider válasza ladybug (#27) üzenetére


eastsider
nagyúr

az utolsó mondat :Y :C ;] :DD :DDD :D

bocs

(#35) Dyingsoul válasza dabadab (#32) üzenetére


Dyingsoul
veterán

fúú de hülye vagy xXDDDDDDDD

Bog: Barátnőd amúgy elolvasta már ezt a cikket amit írtál? :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36) Pacák válasza dabadab (#32) üzenetére


Pacák
senior tag

Akkor a gyengébbek kedvéért: a polcot most csináltam. :DDD A gyerekcsinálásról is tudnék mesélni, de szerintem erre is járnak 18 év alattiak - ezért ennek részletezésétől jelen hsz. szerkesztésénél eltekintenék. ;)

Nuclear launch detected

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.