Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

azok a gombok... ronda számológép :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) tjb007


tjb007
nagyúr

"Az SoC itt is egy negyedik generációs Qualcomm Snapdragon, de nem tudni, hogy a Pro vagy a Plus működik-e benne"

MSM8930 van benne, tehát S4 Plus, vagy Snaprdragon 400 (kinek melyik tetszik jobban).

(#3) sasa134 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


sasa134
addikt

meglepődnél azokon a "gombokon"...

Elég negatív a cikk, érdekes, a külföldi tesztek illetve a felhasználói vélemények árnyaltabbak. Engem egyedül a hátlap zavar, amúgy rendben van a kis Q5. (jó volt kézbe venni, de azért maradok a Z10-nél ;) )

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#4) Bocha válasza tjb007 (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Honnan az infó?

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#5) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nem mintha másra számítottam volna, de nem olcsó. Nem rossz cucc, de nekem ennyit nem érne meg.

(#6) Bocha válasza sasa134 (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Tudom, ez most picit negatív lett. Mármint nem is negatív, csak érezni róla, hogy a Q5-öt nem tudtam úgy megszeretni, mint a Q10-et vagy a Z10-et, pedig nagyon jó kis készülék és az ára is rendben van, meg is kapta a plecsnit stb. Ha előbb jelent volna meg, mint a Q10 (vagy legalábbis előbb kaptam volna meg tesztelni), akkor valószínűleg jobban szerettem volna és mindkettőről pozitív hangulatú írás keletkezett volna. Így tényleg nem tudtam vele mit kezdeni, nem szerettem különösebben használni, de erre csak az a magyarázat, hogy előtte használtam Q10-et, ami ehhez képest egy ékszerdoboz, függetlenül attól, hogy ugyanazt tudják.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) satz18


satz18
őstag

Ez a húzás kicsin nokiás volt én sztem. Nekem bejön az effajta nyirbálás.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) Renwick válasza Bocha (#6) üzenetére


Renwick
őstag

Nagyon egyéni ízlés kérdése ez. Én például szinte pont fordítva vagyok, kicsit jobban is tetszik a Q5 (különösen a vörös változat fogott meg), mint a Q10, sokkal frissebb, fiatalosabb, mondhatni egyedibb. Viszont tény, hogy a Q10 egyértelműen prémiumkategóriába van belőve, ez meg nem, de ahhoz képest távolról sem spórol vele a BlackBerry annyit, mint mondjuk egy régi Curve-val.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#9) kisgergelyb


kisgergelyb
csendes tag

Ez a telefon belőlem egyértelműen kiváltotta a must have érzést.. ennél nem kell több nekem..

Egyetlen kérdés számomra, hogy a BIS nélküli Blackberry Hub milyen hatásfokkal működik mondjuk egy BIS-es 9900-hoz képest? És változik valami (BBM elérésen kívül) ha előfizetek BIS-re Q5-ön?

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na én azt mondom számomra ennyiért felejthető a plasztikussága, mert minden telefonom vagy kap egy bumpert, vagy egy hard/soft case tokot...

Pont lesz..rom miből van akkor már alatta :D ,vas maradt kb erősségre, memóriát se bántották ,ami nagyon jó döntés volt, és hogy a külső, ízlés kérdése, ránézésre nekem is sokkal inkább bejön ez a gombsor.

Ennyiért jó, nagyon is jó. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) BrianDK


BrianDK
tag

Nálam is bejön, a cégünk ha lecserélné a 9320-asokat, hát nem mondanék nemet rá. Sajátnak is elfogadnám, azonban ahhoz egy kicsit még olcsóbbnak kéne lennie. Nem is tudom, előfizetéssel azért be kéne férnie egy átlag kategóriába, hiszen a RAM méretét leszámítva a hardver tök átlag, középkategória...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#12) vimes


vimes
senior tag

Hát ez így nem nagyon jön be. Egy ilyen telefon nekem ne recsegjen, ropogjon, ha kézbe veszem. Lehet, hogy lesz, aki most megkövez, de én azt mondom, h vághattak volna vissza kicsit a hardverből, ha ezzel nagyobb keret juthatott volna anyaghasználatra, de akkor az ára is mérsékeltebb lett volna, de azzal csak az anyaghasználat miatt van bajom.
Akkor most tényleg jobb grafikus egység van ebben, mint a Q10-ben? Vicces. :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#13) sasa134 válasza kisgergelyb (#9) üzenetére


sasa134
addikt

Csak T-nél kell BIS OS10 esetében, az is csak a BBM miatt. Ha nem fizetsz ott elő akkor is megy a net, push email stb csak a BBM nem.
Más szolgáltatóknál nincs ilyen megkötés, sima mobilnettel megy MINDEN (email, net stb).

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#14) Genova1983


Genova1983
tag

"Maga a zenelejátszó szoftver jól működik, de vannak hiányosságai, például nincs benne hangerőszabályzó."

Nincs hangerőszabályzó???

(#15) vimes válasza BrianDK (#11) üzenetére


vimes
senior tag

Hát én még nem láttam olyan középkategóriás készüléket, amiben ez a SoC ücsörög...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#16) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Szerintem az összes BB10-es telót pont feleannyiért kellene adniuk, mint amennyibe most kerülnek - persze Ha el is akarják adni... :U (a Q5 50k, a Q10 75k, a pedig Z10 100k lenne)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) kisgergelyb válasza sasa134 (#13) üzenetére


kisgergelyb
csendes tag

Köszi! Egyébként inkább sebességbeli dolgokra gondoltam, vagy hogy hogy néz ki a Push a BB10 esetében. Itt is átmegy BIS nélkül is a Blackberry szerverein, milyen a tömörítés, van-e készülék PIN, stb..?

(#18) sasa134 válasza Genova1983 (#14) üzenetére


sasa134
addikt

Ez valami elírás lesz - természetesen VAN hangerőszabályozó az OS10 zenelejátszójában (zene közben kell egy lefele swipe és fent megjelenik a hangerő csík/mute gomb)

Avanti Roma

(#19) Genova1983 válasza sasa134 (#18) üzenetére


Genova1983
tag

Köszi az infót!
Több mint furcsa lenne a hangerőszabályzó hiánya,inkább a hangszínszabályzóról lehet itt szó.

[ Szerkesztve ]

(#20) moli.hu válasza sz.balazs.95 (#16) üzenetére


moli.hu
őstag

+1

(#21) psychocska


psychocska
tag

Tesztvideókat nem nagyon tudjuk megnézni.

(#22) Polllen


Polllen
nagyúr

Én is kicsit meglepődtem a cikken, a máshol sokkal pozitívebb volt a fogadtatás. Meg igazából még a készült fotókon csodálkozom. Máshol szebbeket láttam.

Ha kamerában ennyit tud, az nálam nagy hiba, mert így kiesik a pixisből. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) HawerKing


HawerKing
őstag

En ha ilyen qwertys bbt vennek nem sajnalnam azt a + penzt a q10 re az valahogy csodaszep , ez mar kevesbe szep

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#24) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezt fogják venni itthon is!

Merem remélni, hogy egyszer csak megérkezik a magyar piacra is rendesen és szolgáltatóknál is.

A gombsora megtévesztő, mert igen jól használható a Q10 hez képest is.

A Q5 a Curve új ruhája! És jól sikerült! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) tjb007 válasza Bocha (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Munkahely :)

(#26) GeryFlash


GeryFlash
veterán

A 30ezres myaudio telefonok nem nyikorognak, nem is tudom mikor olvastam utoljára telefontesztnél illesztési hibákról, ez így nagyon gáz, megértem h negatívan állt hozzá Bocha, hiába korrekt a többi, a kinézet még elmenne, de a nyikorgás elég szánalmas

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Azért a szpídshop is elmegy a fenébe, hogy a BB 9900 fekete még mindig 149ezer!

És persze a Q5 is bő 40-el több, mint máshol.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) lezerpiramis válasza kisgergelyb (#17) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A BB szerverein csak a BBM forgalma megy át (a BES10-et most tegyük félre), de szolgáltatótól függően legtöbbször ehhez sem kell BIS (T-nél igen), szolgáltatói APN-en megy minden, a kapcsolódás után történik a forgalomirányítás attól függően, hogy épp mit használsz (bár ez a BBM-nél lényeges csak).

Push email akkor van, ha a kiszolgáló támogatja, tehát kvázi olyan a dolog, mint iOS-en vagy Androidon - csak éppen a Hub miatt ütősebb az egész.

(#29) oszi666


oszi666
őstag

Azert 100 rugo.... En sokallom erte

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#30) Pete55555


Pete55555
addikt

Nekem is kifejezetten tetszik, ez a fajta "butítás"
Ugyanazt megkapja az ember, mint a nagynál, csak szerényebb borításban. Más gyártó is példát vehetne róluk.
Akinek nincs pénze rá, megveszi a Q5-t, és szeretni fogja, mert nem egy agyonbutított lassú, rossz kamerájú, laggoló valami a Q10-hez képest.
Ugyanakkor egy komoly üzletember, akinek mondjuk számít a megjelenés, az nem a Q5-t fogja venni, hanem a Q10-et. Jól van ez így. Nem is igazán állít konkurenciát magának a cég, hiszem olyan nagy az árkülönbség, aki Q5-öt vesz, az nyilván azért teszi, mert a Q10-et nem is tudná megvenni, így a BB-nek sem lenne haszna.

...Szeretem leracsniztatni...

(#31) iSheep


iSheep
csendes tag

"Sanszosan szándékosan." :F

(#32) sasa134 válasza Pete55555 (#30) üzenetére


sasa134
addikt

Így van, sztem elég jól pozícionált készülék, az ára hamarosan becsúszik a 80 ezres sávba és akkor semmi gond nem lesz vele. A színvilága is a fiatalosságot tükrözi, elvégre a feketén kívül van fehér, vörös és pink is belőle (illetve pink csak lesz). Elég jól néz ki sztem vörösben klikk

A belbecs nincs megnyírbálva, gyors mint a szélvész, a BB10 teszi a dolgát, szép az IPS kijelző, van memóriakártya foglalat, ott a HUB, a valós multitasking képesség, a király gépelési élmény, jó kis cucc ez! :K

Avanti Roma

(#33) Pete55555 válasza sasa134 (#32) üzenetére


Pete55555
addikt

A probléma ott van, hogy ennyiért már kapok S4 minit, xperia SP-t is... És mondjuk nekem akkor inkább azok közül valamelyik. Persze ez nyilván egyéni vélemény.

...Szeretem leracsniztatni...

(#34) sasa134 válasza Pete55555 (#33) üzenetére


sasa134
addikt

Valakinek a qwerty többet ér mint bármilyen más feature.

Avanti Roma

(#35) Polarstar válasza Pete55555 (#30) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az üzletember attól üzletember, hogy drága telefont szorongat és nyomogat? Heeee?? :F

Úúúú!!! :Y

És ha az én avatarom zombi - akkor zombi vagyok?? ;]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) kristof83


kristof83
aktív tag

Van már Viber az OS10-re???
Amíg nincs addig nekem felejtős...utána meg Q10

(#37) Coq


Coq
aktív tag

A teszt valoban kicsit negativ hangvetelu, a vegen meg is lepett, hogy az "Ajanlott" plecsnit kapta - bar szerintem meg is erdemli, mivel igen jo kis telefon ez !

(#38) kristof83 válasza Polarstar (#35) üzenetére


kristof83
aktív tag

Ha nem biztosításiügynök, vagy egy területi képviselő, akkor IGEN! :K

(#39) Zolik


Zolik
senior tag

Egy nagyobb ujjú ember képtelen használni az ilyen kis mütyűröket, egyszerre nyomok le 2 gombot...
Amúgy összehasonlítva a Nokia 925 tesztel (ahol le lett húzva hogy milyen drága) ahhoz képeset ez hogy kaphatott ajánlottat? Ennyi pénzért már tabletet vagy netbookot vesz az ember, esetleg phonepadot. Egyszóval pénzlehúzás az egész!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#40) Polarstar válasza kristof83 (#38) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na ezt most nem értem..

Akkor ez most a zombi, vagy üzletember-hez szólt?

Van egy nagyon nagy céges ismerősöm. Egy általa is említett "igen koszhadt" Curve-van. Attól még igen jelentős üzletember és EMBER is egyben.

Zolik: Akkor nem veszel!... Gondolom neked sem volt a kezedben egy ilyen gép sem rendszeres használatba...

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41) Ryoo


Ryoo
senior tag

Erről csak kéne egy MA!TV, még érdekes is lenne, nem úgy mint a 26-ik ugyanolyan samsung tabelttel. :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#42) kisgergelyb válasza lezerpiramis (#28) üzenetére


kisgergelyb
csendes tag

Köszi, akkor az "egyszerű felhasználó" nagyjából annyit vesz észre BB 7 OS és BB10 között, hogy nem kell BIS-t fizetni és kicsit nagyobb az adatforgalom, ha jól értem.

Lehet hogy nem fogok bírni magammal és benevezek egy kis Q5-re, ha normalizálódik az ára :C

(#43) psychocska


psychocska
tag

tesztvideókra továbbra is 403-at dob :(

(#44) pit stop válasza Zolik (#39) üzenetére


pit stop
addikt

Huzamosabban ajánlom próbáld ki - meg fogsz lepődni mennyire az ;)
Egyébként aki qwerty-t akar, annak nincs alternatíva, és ha ezt kezdőárnak nézzük ez nagyon bestbuy lehet a jövőben, aki fizikait szeretne.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#45) Pete55555 válasza Polarstar (#35) üzenetére


Pete55555
addikt

Ezt írtam ? Nem.

Itt be is fejeztem.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46) prolad


prolad
őstag

Szerintem nagyon rendben van a gép,külsőleg is oké,a belső pedig ot van a q10 közelében,100-ért elég jó vétel.

(#47) lezerpiramis válasza kisgergelyb (#42) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Azért ennél bonyolultabb a dolog, de első blikkre valóban kb. ennyi a lényeg :D

(#48) kisgergelyb


kisgergelyb
csendes tag

"A kijelző sanszosan nagyobb felbontású"

A felbontás hajszál pontosan ugyanannyi mint a Q10-nél, viszont a fogyasztás az eltérő panel miatt lehet más. Nem így akart lenni?

(#49) prolad válasza kisgergelyb (#48) üzenetére


prolad
őstag

Lehet,hogy arra gondolt,hogy a q10-nél pentile van,itt meg nem.Nagyon használatfüggő,melyik mennyit fogyaszt (pl. amoled böngészés közben elég sokat).

(#50) Ádám16


Ádám16
addikt

Szerintem a külseje eléggé a Q10 alatt maradt, viszont az árkülönbség miatt ezt jobb vételnek találom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.