Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) malnabokor


malnabokor
senior tag

Az első oldalon ez nem igazán magyaros:
"Jó telefon volt és valószínűleg volt is érdeklődés is nagy volt irányába, " :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2) H-ger


H-ger
tag

BlackBerry hivatalos oldalán: 806 Mhz-es proci

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#3) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

320x240? Ezek nagyon bátrak...

Viszont ha jól látom, van benne FM rádió?

(#4) opeter87


opeter87
senior tag

Teljesen egyetértek az utolsó mondatokkal. Sajnos drága. Második telefonnak vettem volna ilyet, de mikor megláttam a T előfizetéses árait elment tőle a kedvem.

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

a specifikációnál ez van írva: Kijelző típusa TFT kapacitív érintőkijelző

viszont a cikkben az van írva hogy a kijelző nem érintésérzékeny

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) oli.98


oli.98
tag

"filmeket senki nem fog nézni a 2,44 hüvelykes kijelzőn"

Én feliratos filmet néztem ekkora kijelzön :D

Google Nexus 7 3G, moto g

(#7) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

nem tudom mintha nem jó irányba menne a bb...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#8) baluka26


baluka26
veterán

Üzleti modellnek tökéletes.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Hát nem tudom mennyi esélye lesz, de akinek üzleti mobil kell annak jó lesz. Második mobilnak átlag felhasználó szerintem ne fektessen be ilyenre. :DD

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#10) Bocha válasza oli.98 (#6) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Én is. De 8 éve. :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) CalcioPoli válasza baluka26 (#8) üzenetére


CalcioPoli
csendes tag

Én nem tartom üzleti telefonnak , ekkora kijelzővel ez ilyen Facebook-os fiataloknak szánt BB lehet. 9810-es az üzleti telefon onnan szvsz :)! Köszi a tesztet jó lett :R .

(#12) blade zte


blade zte
őstag

Üzletember nem ezt veszi meg, hanem a 100+ ezres készüléket.Nem szükölködik az ilyenfajta.

Oppo find 7 astro black

(#13) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

9220-as nem csak a kamerában gyengébb hanem a hálozatban az csak 2g-s modell ezekről azért nem ártana tudni még mielőtt kiraktok egy tesztet

(#14) bagkri01


bagkri01
őstag

65k :Y
Maximum 35-öt adnék érte, de talán még az is sok.
Nem csoda, hogy haldoklik a RIM.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#15) fornettisuti


fornettisuti
veterán

második telefonnak? sem! ennyiért? pláne nem!
~30k-ért már pl. van elég joféle (dual-simesekből) 918d

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#16) franc0 válasza blade zte (#12) üzenetére


franc0
őstag

Empirikus tapasztalataim alapján a leggyakoribb üzleti telefon a BlackBerry 8520.
Persze én üzletember alatt nem a "vállalkozókat" értem.

Amúgy én is le akarom majd cserélni a lassan két éves 8520-am, de ha ez ennyi, akkor veszek inkább Boldot.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#17) Hego válasza franc0 (#16) üzenetére


Hego
tag

egyetértek. nem kell mindenkinek 9900 vagy 9810.. ez ráadásul kicsi lapos és kibír 3-4 napot töltés nélkül.

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#18) Mardor válasza Hego (#17) üzenetére


Mardor
tag

Nekem pl. 9780 a céges telefonom. 1 éve van nálam és még marad is egy évig minimum.

(#19) prolad


prolad
őstag

Pofás kis gépp lett,kellemes tudással,jó sebességgel és üzemidővel,sajnos a Blackberryk árazásával.Használtpiacokon azért még sikertemék is lehet.

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem csak ez a modeljük van elárazva. Gyakorlatilag mind elavult és drága.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) nincsisbéla válasza oli.98 (#6) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

De ugye nem mozgó járműben? :D

Mentalita'

(#22) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

tisztára nokia árazás, ezt nagyon csúnyán benézték.

(#23) montyx válasza franc0 (#16) üzenetére


montyx
aktív tag

Empirikus tapasztalataim alapján egyre inkább váltja az iPhone mostanság ezen a téren is. :(

Aláírás

(#24) baluka26 válasza montyx (#23) üzenetére


baluka26
veterán

Én is ezt láttam.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) Beri78


Beri78
őstag

...sajnálatos készülék... :(

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#26) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Egész pofás, de a fiatalok olcsóbbat, az üzletemberek pedig drágábbat fognak venni. :N

(#27) nord_ válasza blade zte (#12) üzenetére


nord_
veterán

LOL
Egy jó üzletember arról ismerszik meg, hogy nem szórja számolatlanul a pénzt.

(#28) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mit szívtak ezek hogy ezt ennyiért adják?

All→M8

(#29) Sn00k


Sn00k
veterán

Egyre kevesebben használnak már, ilyen telókat, mondjuk meg is értem ,annyira átvették a szerepet a nagy csili-vili kijelzős mobilok, hogy én nem is értem a BB, meddig tud még kitartani.
Mondjuk aki csak telefonálásra használja meg mailre annak biztos jó. Haver csajának van BB-ja, azt mondja 1 hétig is kibírja egy töltéssel az aksija. LOL :Y

3njoy the Lif3

(#30) Napfénysüti

Nem rossz készülék de az ára tényleg durva túlzás. Így ezt sem fogják elkapkodni. Mi lesz veled RIM? :U

Més que un club!

(#31) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Nem tudom, hogy mit akar a RIM ilyen árakkal. Oké, a fizikai bill. sokat dob a dolgon, de szinte minden másban leveri egy azonos árazású, átlag androidos készülék.
35 ezerért már jó ajánlat lenne.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#32) pranksta válasza montyx (#23) üzenetére


pranksta
tag

empirikus tapasztalat? az empirikus szó már magában is azt jelenti, hogy tapasztalat szerinti

dubito ergo sum

(#33) margithid


margithid
veterán

Egyetlen pozitivum a jó üzemidő!
RIM-nek a bb10-ig nincs sok esélye.
Ezeket a olcsó, mégse olcsó telefonokat jobb lenne elfelejteni és akkor csak a prémium árszegmensre koncentrálni. Egy fiatal aki facebookozni akar az nem vesz ilyet 60k-ért, hanem feleennyiből valami androidos csodát.
Szvsz a bb10-től lesz jó az irány, onnantól 2 telefont adnak ki, egy fizikai billentyűset és egy 4"-os érintőset. Többet nem. Ezeket meg jól beárazzák 150k Ft környékére.
Kár erőlködni ezekkel az "olcsó" készülékekkel.

(#34) cashzoli válasza margithid (#33) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Pl. egy HTC ChaCha fészbúkgépet, 45 ezerért...

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#35) Benőke válasza cashzoli (#34) üzenetére


Benőke
őstag

ChaCha egy napot is nehezen bír + vacak egy készülék. A BB a HTC -hez képest kapkodó ideg beteg. Ez pont nem egy jó példa volt. Egyedül a BB nek van használható QWERTY telefonja. (Sajnos) A Többi gyártó vagy nem gyártja már, vagy a HW ill SW teszi a telefont használhatatlanná. Droid -nak minimum 1GHz -es proci és 512 de inkább 1GB memória kell hogy használható legyen. BB feléből is gyorsabbat csinál.

Az áron lehet húzni a szánkat, de egy használható droid vagy más is bőven ennyibe kerül. 30-35k ért nem lehet jó okos telefont venni. Inkább 40-45 től. Ez sem egy csúcs készülék.

A 65k -t kicsit soknak érzem de ez kezdő ár. Megy majd lejjebb is. Egyébként meg nem írták oda hogy kötelező megvenni...

Egyébiránt a kijelző felbontásán javíthattak volna, de amúgy használható darab. Függetlenül húzós árban van, ha lejjebb megy akkor jó lesz -ez, ill szoláltatói kínálatban megfizethetőbb. Kérdés persze hogy ki akarja magát 1-2 évre elkötelezni úgyhogy havonta reszelik az ASZF -et.

(#36) Tigerclaw válasza margithid (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ráadásul az üzemidő, sem a BB telefon jellegzetessége, hiszen minden ilyen "butább" smarphone ugyanilyen üzemidővel rendelkezik. Kicsi és kis felbontású kijelző, gyengébb CPU, nincs érintőkijelző, stb... Ha még "butább" lenne még tovább tartana az akku.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Benőke válasza margithid (#33) üzenetére


Benőke
őstag

A RIM -et nem a BB10 fogja megmenteni, hanem a tech hype, a divat. Ha full simogatós romásig applikációkkal tele rakott 1 napot is nehezen kibíró telefonokat fog csinálni. Ez most a divat.

(#38) Benőke válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


Benőke
őstag

"Ráadásul az üzemidő, sem a BB telefon jellegzetessége, hiszen minden ilyen "butább" smarphone ugyanilyen üzemidővel rendelkezik"

Mutass egy hasonló smart fónt ami kibír napi használat mellett 4-5 napot.
Ilyet keresek de egyszerűen csak a BB -nek van. Még jó lenne egy qwerty is, és akkor elnézzük hogy lassul, meg tele van érthetetlen dolgokkal, amik vakon megtömik a memóriát állandó jelleggel.

(#39) lugosi válasza Benőke (#38) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is ezt az egy pozitívumot írom a BB mellé, hogy még az én simkártyaleolvasztó telefonálási szokásaim mellett is kibír 2 napot. Ez az utóbbi 6-8 évben semmilyen más telefonomról nem volt elmondható.

Üzemidő szempontjából egyetlen jobb telefonom volt, az Ericsson T65, de azok az idők már elmúltak. Úgy kellett előkeresni hetente, 10 naponta egyszer a töltőt :)

(#40) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Jó kis telefon lenne de nem ennyiért...

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#41) lezerpiramis válasza Benőke (#38) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A Motorola Fire akksija egész jó, a billentyűzete se annyira gáz, viszont fagyás van bőven... Talán már váltottam volna más telóra BB-ről, de egyszerűen nem találok normális QWERTY-s mobilt, ez a helyzet - még olyat se, amely csak 1 napig bírja, mint a mostani 9900-asom.

(#42) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Jó ideig egyébként a 8520-as sem volt olcsóbb, sőt! Csak hát ugye már 2012-t írunk...

(#43) Tigerclaw válasza Benőke (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ma már kevés ilyen van. Nekem Nokia E71-es van, amil ilyen. Amit írni akartam az az, hogy nincs semmi csoda abban, hogy a BB telefonok sokáig bírják. Addig bírják mint az 5 évvel ezelőtti telefonok. Ez az előnye annak, hogy megálltak a fejlesztésben. A hátránya meg az, hogy a kutya se veszi. Ha sírnak is miatta, inkább az akkuidőről mondanak le.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A RIM-nek vége lesz mint a Twin Peaks-nek :DDD

(#45) Benőke válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


Benőke
őstag

A játék nagy vonzerő. :D

Nekem sajnos nem eléggé, az üzemidőről nem tudok lemondani. :B
Elég csak egyszer elfelejteni töltőre pakolni, másnap már kész is a probléma.

(#46) FET-MEN


FET-MEN
veterán

jónak jó, szépnek szépnek mondható habár mondjuk a régebbi modellek szebbek voltak a 9900 kivételével mert az a legszebb. Az ára mehetne lejebb legalább 10-20k-t

Iphone 7

(#47) Keeperv85 válasza =Mentor= (#44) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Már akkor vége lett, mikor a magyar felső-vezetés azt az utat választotta, hogy tök mindegy mi megy ki a gyárból, a vevő úgysem úgy látja, ahogy van: nem baj ha szar, mert majd az hogy rá van írva, hogy BB elfelejteti a foltokat az LCD-n...

(#48) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Húúúúú!!!! 65e???

Azért lehet venni egy igen jó állapotú Nokia N8-at.
Annak a kamerája pedig perfekt.

Ez bizony igen drága darab!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#49) margithid válasza Polarstar (#48) üzenetére


margithid
veterán

Vagy egy 2 magos androidos telefont. (samsung ace 2, sony)
De nem érdemes összehasonlítani, ez fizikai gombos és bb, mig a másikak nem bb és érintősek.

(#50) Polarstar válasza margithid (#49) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megvallom neked - én nagyon sokat jegyzetelek a telefonban. Ezzel írom meg a kimenő leveleket is txt-ben, a majdani "értekezéseket", a különbőző anyagaimhoz a részek szerkesztőjét. /Majd export kékfogon a Mac-re, onnan pedig Bean, vagy iWork.../

A Nokia saját tapi cuccosa a repülős ékezet bevitellel igen jó!!!!
Külön zseniális a jobbra - balra mutató kurzorvivő!!!
/A céges telefon motodroid, és igen igen utálom a betűk közti "tapis" navigációt - főleg, ha a képernyőn kivülre teszi a szöveget!
Ki volt az a marha, aki azt kitalálta????/

Nagyon gyorsan tudok vele nyomkodni. /A T9-re nálam évek óta a halál vár - uuutálom! :DDD Igen kreténségeket szokott javasolni, engem 4 másodpercig idegesített, aztán soha többé!/

A BB-nél a szokásos magyar gondoktól tartok: é, í, ú, ő, ű,
És sajnos a kedvenc Nokiám sem oldotta meg nekem a "családi" ä, å gondokat. /svéd.../

Bízom benne, hogy lesz szerencsém a BB10-hez, és másnak is. Nekem az bizony tetszik!
Továbbá merem remélni, hogy a karaktereket, stb ezerszer jobban fogja kezelni, mint a Symbi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.