Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Elég nonszensz ami velünk történik...
Remélem Mo. elsivatagosodásáról majd egy másik ország híreiben fogok értesülni!

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

dupla sry :(

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#3) BITBOYS válasza mexicanraven (#2) üzenetére


BITBOYS
addikt

Főleg úgy nézve, hogy megszűnik a munkahelyem :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Jah, hát voltaképp ez nem újdonság. Csak pár ember van aki szerint még mindig hiper-szuper, öröm és bódottság itt élni... :U
Persze tény, hogy jobb, mint Afrikában, vagy a kaukázusban vagy 1-2 még nálunk is elmaradottabb helyen... Ez vigasztal azért.
De persze azt is figyelembe kell venni ha az ember mindig csak a nálánál rosszabb helyzetűekhez hasonlítja saját helyzetét és megalkuszik azzal a tudattal, hogy van akinek nálunk is rosszabb, akkor soha nem fogunk előre jutni!

(#5) BITBOYS válasza Dany007 (#4) üzenetére


BITBOYS
addikt

Inkább azt mondanám, hogy csak akkor vesszük észre a bajt ha már a küszöbön áll.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Ez az index, szépen fogalmazva, marhaság.
A legnyomorultabb spanyolok is jobban élnek a litvánoknál. Pedig a litvánoknak kellene lenni a leggazdagabb országnak a nemzetek sorában.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7) ollie válasza mexicanraven (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább az a nonszensz, hogy ilyen marhaságoknak bedőlsz.

***

(#8) Dany007 válasza lorenzen (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem ezt más szempontok alapján állították össze.

(#9) gabor85 válasza lorenzen (#6) üzenetére


gabor85
őstag

Ezt fejtsd ki légyszives

(#10) lorenzen válasza gabor85 (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az a kimutatás, az infláció és munkanélküliség százalékainak összeadásából született.

Sajnos ebből nem sokra lehet következtetni.
Egyrészt Magyarországon (is) van egy réteg, aki nem azért munkanélküli mert kevés a munkahely, azért munkanélküli mert dolgozni nem akar. A szociális támogatórendszerből kisajtolt jövedelem az életcélja.
Másrészt az infláció mértéke és a lakosság anyagi helyzete sem egyenesen arányos.

Jobb mutatók lennének:
A jövedelem mennyi százalékát viszi el az alapvető élelmiszerekre költött összeg.
A jövedelem mennyi százaléka marad meg, megtakarításnak..

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) Dany007 válasza lorenzen (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, jobb mutató lenne.
Vagy inkább, hogy mekkora a vásárlóerő az adott országban az átlagkeresetek összehasonlításában.
Tehát, hogy az adott ország átlagfizetéséből mennyit és mit tud vásárolni az illető.
Ez lenne az igazi nyomorultsági mérce...

(#12) tkazmer


tkazmer
addikt

iiigen, persze, a spanyolok rosszabbul élnek, mint mi. sőt, rosszabbul élnek, mint 4 éve, és különben is, minden rosszabb és csak annál is rosszabb lesz.
...ekkora marhaságot, komolyan, hihetetlen:) ilyen erővel akár azt is játszhatnák hogy pont fordítva listáznák, a magas pontszám lenne a jó az alacsony meg a rossz. esetleg kivonhatták volna a pontszámunkból a Duna vízállását Paksnál cm-ben számolva, mert miért ne.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) #53246592 válasza Dany007 (#11) üzenetére


#53246592
törölt tag

Az atlagfizetes sem sokat mond, a median vagy a legszegenyebb 10% fizetese illetve annak vasarloereje ertelmesebb nyomorultsagi index lenne.

Litvaniaban jartam mar parszor, de a benyomasom eleg messze allt attol hogy naluk lenne a legkisebb "nyomorultsag". Söt, igazabol azon orszagok közul ahol jartam eletemben, leginkabb ott ereztem hogy nagyon nagy szegenyseg van.

(#14) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az szerintem is marhaság. Kb. annyit ér az egész, mint az Excel 97 amiben készítették a táblázatot :o

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kérdezzük meg azt a 12,9% százalék írországit, mennyire érzik magukat "nem nyomorultnak" hogy 3,9%-kal olcsóbbak azok a cuccok, amit nem tudnak megvenni, mint az angoloknál, ahol 4,6%-kal drágábban ugyan, de meg tudják venni, akik ott még dolgoznak.

(#16) mexicanraven válasza ollie (#7) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nem arra gondoltam, hogy a globális felmelegedés miatt hova jutunk... Egyszerűen arra, hogy ha az ország folytaja ezt a tendenciát évek múlva egy puszta szar lesz egész. Munkahelyek nélkül, szar életkörülményekkel! Nem panaszkodom, megvan mindenem, meg is dolgoztam értük, de ettől függetlenül zavar a lehetőségek hiánya. Az ember többre is vihetné, de korlátozzák.

when the sun shines, we'll shine together

(#17) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Végre megérkeztek a PH! elemzői :D
Fényesebb jövőt szeretnék, de nem az alagút végén.

mexicanraven Majd ő megmondja neked mit gondolj. :)

finest iso?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18) finest


finest
őstag

Amúgy a nyomorultsági index miben mérendő, ISO mértékegysége mi? A 10,9-es európai átlagot hogyan interpretálnátok? (Az átlag európai 10,9%-kal nyomorultabb mint ki? Vagy mihez képest?) A fogyatékossági indexről mi a véleménye a táblázat kiötlőjének?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#19) Dany007 válasza #53246592 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Igaz, akkor vehetnénk az aktuális minimálbért és annak vásárlóerejét.

(#20) Móci válasza mexicanraven (#1) üzenetére


Móci
addikt

Az menő lenne! Csak az a baj, hogy a sivataghoz nincs piramisunk. :(
Esetleg a hastáncoslányok dobhatnak a helyzeten, pláne valami arab stílusú építményben. Turizmus, turizmus.
Ez is baromság, meg szerintem a táblázat is. :)

Szerintem az adatok Wöhrer-fokban vannak megadva.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) Avicularia


Avicularia
veterán

Ez a lista baromság.Múltkor láttam újságban megyékre lebontva a svéd munkanélküliségi rátát és nagyon sok helyen 10% felett van,de 8 alatt talán egy megyében sem volt.

(#22) tkazmer válasza Móci (#20) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem az adatok Wöhrer-fokban vannak megadva.
én radiánra tippeltem, de lehet igazad lesz:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) BITBOYS válasza tkazmer (#22) üzenetére


BITBOYS
addikt

Esetleg a koratavaszi átlaghőmérséklet celsiusban, tól-ig. :)

Mobi28

Sajnos nem vagyok az a pattogós fajta. Nem szeretek munkahelyet váltani, ragaszkodó típus vagyok. Ráadásul van nemkevés banki törlesztőm is. Nem tudom mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) Mobi28 válasza BITBOYS (#3) üzenetére


Mobi28
tag

Nálam is rezeg a léc. 1éve nagyon szarul megy a cégnek. Ragaszkodnak minden alkalmazotthoz és próbálnak talpon maradni de nyíltan megmondta a főnök, hogy meglehet az is, hogy nemsokára le kell húzni a rolót mert hónapok óta veszeséges a kft. Gyakorlatilag az évek alatt összejött haszonból "tengődünk" most. Szar ügy. :(

(#25) Dany007 válasza Dany007 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Engem amúgy tényleg érdekelne ez a fajta összehasonlítás.
Ha jól emlékszem itthon olyan 70 ezer körül van a min.
Ausztriában 1000 euró, Angliában olyan 5-6 font között van óránként, pontosan nem emlékszem. Az ~ szintén 1000-1200 euróra jön ki.
És, ahogy azt mindenki tudja, sőt, sokan tapasztalták / tapasztalják is, hogy pl. Ausztriában az alapélelmiszerek ára nagyjából megegyezik az itthonival, sőt, van ahol olcsóbb is.
Azt szintén akár itteni kollegától is tudhatjuk, hogy még Londonban (ami Európa legdrágább fővárosa) sem olyan szörnyen magasak ezek az árak.
Mindezt persze az itthoni ~ 250-260 eurós minimálbérhez kéne hasonlítani.

(#26) finest válasza tkazmer (#22) üzenetére


finest
őstag

Én evőkanálra (tbsp) gondoltam, de szigorúan Imperial, nem ám U.S., kanadai, vagy metric!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#27) ollie válasza mexicanraven (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ember többre is vihetné, de korlátozzák.

Ez mindenhol így van.

(#25) Dany007: nem kéne erőltetni az ilyen erősen csúsztatott összehasonlításokat.

[ Szerkesztve ]

***

(#28) mexicanraven válasza BITBOYS (#23) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Az én "kollégám" több, mint 40 éve dolgozik itt ahol én is vagyok (ez évben lesz nyugdíjas)! Sokszor belegondolok, hogy a régiek lehúztak évtizedeket egy helyen, manapság meg ha 3-4 év folyamatos munka kijutna az már szép volna! (legalábbis nekem biztosan)

when the sun shines, we'll shine together

(#29) Dany007 válasza ollie (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Miért? Vagy inkább mire gondolsz?
Csúsztatás? Nincs itt semmi csúsztatás...
A szakképzett minimálbér itthon 89.500. Ennek a nettója 70.062 adó jóvárírással, nélküle 54.962Ft.- (most ezért direkt felhívtam a gazdasági osztályt, hogy biztos adatokat kapjak ;] )

Ehhez képest az osztrák minimálbér 1000 euró. Megannyi riport volt már róla, hogy az osztrák, határszéli kisvárosban kb ugyanannyiba kerülnek az alapélelmiszerek, mint itthon. Csak ugye a minimálbérük 4x annyi. Ott van közeli példa Tildy, aki szerint szintén nincsenek annyira elszállva az árak még Londonban sem. Szóval nem értem mire gondolsz.
Persze, erre lehet mondani, hogy sokan csak minimálra vannak bejelentve, de biztos vagyok benne, hogy mégtöbb az, akik ténylegesen annyit is keresnek. Viszont ebből kiindulva pl Ausztriában is a minimálbér az csak a minimum. V.színű a többség ott is annál többet keres. Szóval az arányok ettől még jók lehetnek.
Szóval nem értem mi a gond.
Hol van itt csúsztatás? Ezek tények.

[ Szerkesztve ]

(#30) #53246592 válasza Dany007 (#25) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nincs mindenhol minimalber, ha van is nem feltetlenul tömegek elnek annyibol.

(#31) ollie válasza Dany007 (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A csúsztatás a másik fele, hogy pl a szolgáltatások és a lakás (+rezsi) sokkal drágább, mint itthon. Érdekes, hogy ilyenkor mindenki megfeledkezik róla, és csak az euróbankók lebegnek az orra előtt. Minibálbérből pl. biztos nem fogsz fogorvoshoz járni.

***

(#32) Mobi28 válasza Dany007 (#29) üzenetére


Mobi28
tag

Azért ne legyenek illúzióid. Londonban azért kicsit drágább az élet mint itthon.

ollie #31: "Minibálbérből pl. biztos nem fogsz fogorvoshoz járni." De itthon sem az tuti. :(

[ Szerkesztve ]

(#33) BITBOYS válasza mexicanraven (#28) üzenetére


BITBOYS
addikt

Számomra ennyi az alap. Szerencsére eddig jó helyekre tudtak beprotezsálni és soha nem volt probléma a munkámmal. Viszont nem szeretnék több segítséget, saját vállalkozást kellene indítani.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) ollie válasza Mobi28 (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez világos, de az volt a mondandóm lényege, hogy ott sincsenek sokkal előrébb a minimálbérrel.

***

(#35) Mobi28 válasza ollie (#34) üzenetére


Mobi28
tag

Ez van. Sehol a világon nincs kolbászból a kerítés.

(#36) tildy válasza Dany007 (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

5.8 brutto. Vasarloerorol annyit , hogy kajaarak a boltban ugyanannyi mint otthon, ruhazat ugyanannyi mint otthon, vagy olcsobb, de a tomegkozelekedes joval dragabb. Otthon 100 km-es jegy kerul odavissza annyiba , mint itt egy 25km-s retur kb.
lakasberlesrol nem is beszelve. Otthon egy szobas garzon lakas 50-60E+rezsi , itt ugyanaz 150-160E ft-tol kezdodik + rezsi.

Viszont a tobbieknek igaza van, a szolgaltatasok arai nem semmik. Bolti arak korrektek, d eha szolgaltatas kell... multkor voltam kozmetikusnal es meg olcso volt,otthon szemoldokszedes 500 Ft, itt 2000Ftnak megfelelo font.
Otthon pubban 500 ft egy korso sor, itt pubban 1200-1800 ft.
Az Oysterrol nem is beszelve...

A lenyeg : itt egy netto minimalberbol - igaz kompromisszumokat kotve - de ket ember meg tud elni. Otthon ezt nem lehetne megtenni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Dany007 válasza ollie (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Az az érdekes, hogy kifejezetten alapélelmiszerekről van szó.
A másik érdekes, hogy albérletben még Londonban is meg lehet élni az ottani minimálbérből. Erre szintén jó példa Tildy esete, akik az első hónapokban nagyjából annyit költöttek az ott kinti életre.
Ezt viszont itthon nem lehet elmondani. Ugyanis a havi 70 ezer forintból albérlet, kaja, munkábajárás, ruházkodás stb nem hinném, hogy kivitelezhető. Mellesleg ebből fogorvosra itthon se telik.

A harmadik érdekes dolog, hogy már már lassan úgy állítód be a dolgot, mintha Ausztriában, Német o ban, vagy Angliában átlagban rosszabbul élnének az emberek, mint itthon! Na ez az igazán érdekes :)

@#36) tildy: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#38) mexicanraven válasza ollie (#27) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

De ennyire bakker??? Egy pályakezdőnek mikor lesz autója, háza?? A német fiatalok nagy része már 20 felett saját kocsival rendelkezik, és ráadásul olyan szakmával kereste meg az árát, mint pl ács,villanyszerelő stb stb. (tehát nem diplomáról beszélünk) Itthon mikor lesz így?? Szétb*szták az oktatást is az összes szinten...

BITBOYS: milyen jellegű vállalkozásban gondolkodsz?

when the sun shines, we'll shine together

(#39) ollie válasza Dany007 (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennél érthetőbben nem tudom neked leírni, szerintem szándékosan félreérted amit írok.

(#38) mexicanraven: mit nehéz megérteni azon, hogy ott sokkal drágábbak a szolgáltatások?? Ezt magyarázom, hogy ott mondjuk ötször annyit kell fizetned a csőszerelésért mint itt, és ebből van a vízvezetkészerelőnek már huszonévesen is saját kocsija.

Most komolyan, hihetetlen ez a szemellenzőség.

[ Szerkesztve ]

***

(#40) BITBOYS válasza mexicanraven (#38) üzenetére


BITBOYS
addikt

Webshop és valami szabadidős tevékenységgel kapcsolatos.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#41) mexicanraven válasza ollie (#39) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

De van miből kifizetni a szolgáltatást. Azt tudom, hogy ott is érezhető a válság, de ettől függetlenül mindig is jobb volt... Ezt nem "hallomásokból" veszem, egyszerűen él ott ismerős, édesapám/nagybátyám is ott dolgozott, a bátyám is többször volt kint, hogy megérezhesse a különbségeket. Nincs motiváció ahhoz, hogy a fiatalok itthon akarjanak élni, aki teheti az eddig is ment, ezután is fog...

when the sun shines, we'll shine together

(#42) madstunt


madstunt
addikt

erre a listára a legkíméletesebb jelző is a ló hímtagja. :U
Annakidején a mindentudás egyetemén volt az infláció és a foglalkoztatottság összefüggéséről szó és rohadtul nem áll a kettő köszönőviszonyban egymáshoz képest arányokat tekintve.Ha jól emlékszem pl egy ponton túl minél nagyobb volt a foglalkoztatottság annál jobban növekedett az infláció...

(#43) Mobi28 válasza mexicanraven (#38) üzenetére


Mobi28
tag

Az oktatás megint más téma. Az emberek hülyék (nem kell szó szerint érteni). Mindenki több diplomás értelmiségi akar lenni, holott ma magyarországon nem csak erre van igény, sőt. Egy jólképzett és a munkájára igényes szakmunkás ugyanannyit megkereshet mint egy pályakezdő diplomás. Haverom kőműves/burkoló. Egy BT-ben dolgozik alkalmazottként, keres heti 5x 10óra munkával havi netto 170k-t. Ha hétvégén be kell menni 15k/nap zsebbe a fizun felül. Ehhez képest mennyit keres egy pályakezdő diplomás tanár, közgazdász, orvos stb... Vagy úgy is mondhatnám, hogy a nagy többségnek büdös a munka és a semmittevéssel akar sok pénzt keresni. Nekem is van egy csaj ismerősöm aki úgy jár kel a konkrtétan semmit sem érő diplomájával mint ha ő szarta volna a spanyol viaszt közben meg egy buta egysejtű arrogáns picsa. Vannak ilyenek. A diplomával sok esetben sajnos észt nem osztanak. Az csak egy papír semmi több. Nem jelent automatikusan jól fizető állást, sőt lehet hogy jó ideig munkanélküli lesz az illető vagy éppen végzettségen alul kénytelen munkát vállani.

Senkit sem akartam megbántani ezzel a post-al. Ha mégis sikerült akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#44) #53246592 válasza Dany007 (#37) üzenetére


#53246592
törölt tag

te meg ugy allitod be mintha a minimalber lenne az "atlag" a legtöbb orszagban :)

azert azt is vedd figyelembe hogy tildyek nem ketten laknak egy lakasban, a lakasberleti dij eleg jol szetoszlik.

(#45) tildy válasza #53246592 (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Jah. Ha ketten lennenk csak egy studio lakasban legalabb 50%al tobb lenne (havi £500 helyett £750-1000 kettonknek), ha nem 100%al. Emvyt meg lehet kerdezni.
Ollie 100 nmes lakas, 5 szobaval. Szobankant heti 130£.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) mexicanraven válasza Mobi28 (#43) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Igen jól értetted el*aszták minden szinten... A szakmunkás oktatást is! :(

when the sun shines, we'll shine together

(#47) ollie válasza tildy (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, hogy egy lakásban többen laktok? A 250-300 ezer Forintos bérleti díj már nem annyira baráti, ezt nehéz kipengetni minimálbérből ott is.

***

(#48) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon érdekes, hogy mindenki az élelmiszerárakkal jön, holott, mint gyakorlott koplaló tudom, hogy a mi rezsinkből például havonta az általam effektíve lenyelt összeg minimális arányú.
Mintaétrendek : [link]. Kicsit több az átlagembernek elég, ellenben lassan a kilencmillió elhízott országa leszünk...
3-4 ezer kilokalória persze sokkal többől jön ki, mint 1500-2000 ...
Sok kell havonta fűtésre /gáz/, még havi átalánnyal is, a villanyra, a lakás /családi ház/ fenntartására például... Tisztítószerek, kozmetikai szerek, utazási költségek, mind, mind aránylag magasabbak, a havi kiadásokban mint az élelmiszerárak. Ráadásul nem is nagyon spórolhatsz rajtuk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) #53246592


#53246592
törölt tag

arra azert kivancsi lennek hogy sikerult a "misery index"-et nyomorultsagi indexnek forditani.

(#50) tkazmer válasza #53246592 (#49) üzenetére


tkazmer
addikt

van ilyen jelentése is a szónak:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.