Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SybenX válasza gerii (#100) üzenetére


SybenX
őstag

Hát szerintem elég ha megnézed a cikk képét.Valahogy az ellenkezője látszik :))

(#102) s3nsitivity válasza gerii (#100) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Eddig is a Lenovo tulajdonában állt a Motorola így eddig is ők dirigáltak ha ez lett volna a cél egyből ezzel kezdték volna.

Viszont most megszűnik a Lenovo mobilos részlege és bekerül az egész a Moto alá.
Teljesen non szensz amit állítasz. Nem fog kijönni a Motorola Vibe P2 :D
Pont, hogy a Lenovo mobilos képviselte fog eltűnni és mellé mint spin-off jön a ZUK.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#103) gerii válasza s3nsitivity (#102) üzenetére


gerii
addikt

Azért mondtam hogy majd meglátjuk, szerintem el fog kínaisodni a Moto, pedig szívesen látnék újra hazai képviseletet jó telefonokkal.

[ Szerkesztve ]

(#104) #65577472 válasza gerii (#100) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nagyon el vagy tévedve, ne haragudj.

(#105) Vartanus válasza gerii (#103) üzenetére


Vartanus
őstag

Szerintem pedig a Lenovo stílus tűnik el teljesen(értsd a nagy termék paletta,Vibe sorozat,VIBE UI) és számomra az sem elképzelhetelen hogy idővel a Lenovo eladja a Motorolát és teljesen megválik a mobil üzletágtól..amit nagyon bánok :(Kipróbálták magukat kis ideig sikeres volt utána nem és most megválnak a veszteséges ágazattól ennyi.

Nem tudom így mi lesz az eladott Lenovok supportjával,garancia ügyeikkek,beígért upgrade-ekkel, Pl Lenovo P70 esetén ígért Lollival...

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#106) ctvagyok válasza gerii (#100) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ezt eddig is megtehették volna. Elvileg csak a Moto fog tervezni mobilokat. A Lenovonak köze nem lesz hozzá, csak a nyereséghez. Legalábbis eddig ezt írták. De tudjuk a papír mindet elbír.

[ Szerkesztve ]

(#107) Graphics válasza Vartanus (#105) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hu ez azert nagyon vad spekulacio .

Azert gyerekek, a Sony meg a HTC is elegge beleall a foldbe, de megse adtsk el oket...

Maradjunk mar realitasoknal, ne veszmadarkodjunk

Azt se tudjuk mi lesz, de mar gyarbezarasok meg minden felmerult mar lassan....

Meghogy a Lenovo mobil megszunik...? Ez presztizsveszteseg lenne, nem kicsi... A Lenovo jelenleg a vilag legnagyobb pc agazatat viszi..

Es mobiloknal is top5-ős... Azert ne vaduljunk mar be

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108) s3nsitivity válasza Graphics (#107) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A Sony évről évre nagyobb veszteséget termel.. persze csak a mobilos részleget nézve.
Nem tudom meddig próbálkoznak még.. nyugodtan kiaszállhatnának, nem fogja bánni senki. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#109) Kisadi55 válasza Graphics (#107) üzenetére


Kisadi55
tag

Ott a pont. :)

[ Szerkesztve ]

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#110) SybenX válasza s3nsitivity (#108) üzenetére


SybenX
őstag

Lehet úgy gondolják,most már azért sem szállnak ki :DDD ;]

(#111) Vartanus válasza Graphics (#107) üzenetére


Vartanus
őstag

Igen jobb a legrosszabbra gondolni, mert utána bármi jön már csak jobb lehet :)

Én is remélem hogy ha már szépen felépítettek egy brandet és termékkínálatot nem dobják csak úgy el a moto miatt.
Nem szeretnék az MTK-s SoC-os Lenovoktól sem elköszönni..mert a moto nem nagyon használna szerintem MTxxxx SoC-t.
Legyen igazad és tévedjünk mi az lenne legjobb :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#112) joci86


joci86
senior tag

Vegyes "érzelmekkel" fogadtam a hírt...
Mobiltelefon fronton a Motorola "ősidők" óta jelen van, tehát e szempontból logikus e patinás név alá gyűrni a kínait. Viszont a Lenovo az utóbbi években nem kis ismertségre és elismertségre tett szert. Személy szerint nekem szimpatikusabbak a Lenovo készülékei, mint az amerikai tervezőasztalról származók. Az pl. vicc, hogy a majd' 40-50 ezres Moto E-be nem fért bele egy vaku (itthoni ár, mielőtt bárki belekötne).
Nem akarok zászlóshajót venni, nekem bőven megfelel az E kategóriája is, de ha megtartják eme jó szokásukat, és nem hajlandóak beletenni egy néhány dolláros LED-et vaku gyanánt, illetve egy állapotjelző LED-et, akkor sajnos a jövőben sem lesz Motorolám. A Lenovo esetében még a szinte feleennyibe kerülő készülékekből sem hagyták ki ezeket (vagy legalábbis nem mindkettőt).

(#113) #16820480 válasza Graphics (#107) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Sony bármikor kiszállhat, nem lenne annyira meglepetés, már több ágazatukat leépítették, és még mindig nem megy nekik valami fényesen. A HTC meg olyan, hogy csak ebből élnek, nem tudják csak a mobilos részleget eladni, mert nincs más, az lényegében a csőd bejelentését jelentené.

(#114) Kisadi55


Kisadi55
tag

Ha kijönnének egy jó csúcsmodellel, meg egy kicsivel gyengébb felsőkategóriás telóval, jó nemzetközi árral, szerintem simán tudnának tarolni... :U

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#115) Vartanus válasza Kisadi55 (#114) üzenetére


Vartanus
őstag

De nem fognak. Nem lesz Lenovo telefon csak moto, el kell fogadnunk sajnos...
Remélhetőleg az eddigi Lenovo tulajokat nem hagyják cserben.

Gondoljunk a nagy első Nokiára és hogy mi lett a mobilos üzletágával...ezek után nem tartom nagyon vad ötletnek hogy Lenovo mindent a PC-s szegmensbe invesztál(ahogy cikkben is van)és tesznek egy próbát a Motoval és ha úgy se működik lehet a moto továbbvándorol,ahogyan vándorolt már Googletől Lenovoig.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#116) Kisadi55 válasza Vartanus (#115) üzenetére


Kisadi55
tag

Reménykedni lehet.... Ott a most hírekben megszellőztetett Vibe P1, P1 pro (amik szerintem feleslegesek...) Jön az IFA, szerintem még lehet egy nagy dobásuk...

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#117) Graphics válasza Vartanus (#115) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

PC.be tenni mindent, amikor a mobilitas fele haladunk meg mindig?

Szerintem nem realis ötlet...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) #65675776 válasza Graphics (#117) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak gondolom a PC-ken messze nagyobb nyereséget realizálnak, mint a mobilokon. Ráadásul a Lenovo PC-k leginkább nagyfelhasználókhoz kerülnek, azok meg nem igazán mozdulnak a mobilok felé. A vállalatirányítási rendszerek nem igazán futnak mobilon, szóval oda igenis kell a PC. És fog is még sokáig. Ha azt a piacot stabilan megtartják, akkor van egy folyamatos és stabil bevételi forrásuk. Mobil világban meg jönnek-mennek a márkák. Lásd a korábbi piacvezető Moto vagy Nokia esetét, akik ma csak árnyékaik önmaguknak. a HTC is csak vegetál. Jelenleg a Samsung megy, de ki tudja meddig. Az Apple egy külön világ, de az egy teljesen más ökoszisztéma, azt elég nehéz lenne megborítani. Azért tud annyira nyereséges lenni, mert durván túláraz mindent. Na ez az, amit pl a Lenovo nem tehet meg.

(#119) Graphics válasza #65675776 (#118) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, ez teny, de azert pl a Lenovo is nyitott a mobilitas fele.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#120) #65675776 válasza Graphics (#119) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arra ott vannak nekik a mobil PC-k (aka notebook, laptop). De ez önmagában csak egy dolog. Ha a nagy cégek továbbra is maradnak a PC alapú infrastruktúra mellett, akkor nincs értelme komolyan építeni a mobil üzletágra. A Lenovo esetén az egészet meg kell támogatniuk szigorúan Win és x86 alapú tablet-ekkel, és akkor azok is bekapcsolódhatnak a vállalati rendszerekbe. Androiddal megoldani a teljes körű átjárhatóságot kb képtelenség.

(#121) Kisadi55


Kisadi55
tag

Tudom hogy nem elképzelhető, meg talán hülyeség is, de szerintetek van rá esély, hogy ez egy marketing fogás? Bejelentik, hogy Lenovo nincs többé, eljut sok emberhez a hír, olyanokhoz is akik nem ismerték, megtetszik nekik a brand, és ők is sajnálkoznak.
Aztán egyszercsak megjelennek néhány új készülékkel, sokak örömére. Vagy csak nagyon szkeptikus lennék? :F

[ Szerkesztve ]

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#122) fateless válasza Kisadi55 (#121) üzenetére


fateless
veterán

Nem, ilyen marketingfogás nincs, ez öngól lenne.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#123) Ricardo válasza Kisadi55 (#121) üzenetére


Ricardo
félisten

Te nyitnál egy olyan márka felé, aminek éppen a megszűnéséről olvasol?

(#124) Graphics válasza Ricardo (#123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megszűnés megint erős..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) jacis válasza Graphics (#124) üzenetére


jacis
nagyúr

Te hogyan neveznéd?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#126) Graphics válasza jacis (#125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha majd leirjak, hogy kampec, nincs tobb Lenovo mobil, az megszűnés...

Itt en azt olvastam, hogy nem kulonallo diviziokent fog uzemelni...

Ez a megszűnés itt a topicban terjedo urban legend jelenleg.. Veszmadarkodas..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#127) fateless válasza Graphics (#126) üzenetére


fateless
veterán

Lenovo Mobile will cut down the number of models it produces until eventually all new models come out under the Motorola brand.

Szóval beolvasztják és Moto néven jönnek majd.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#128) Graphics válasza fateless (#127) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megvárom én ezt azert még :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#129) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sejtettem, hogy ez lesz, és örülök is neki, hogy nem tűnik el a Motorola.
A Zuk, akkor, ha jól sejtem a gyártó saját O+-a lesz?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#130) s3nsitivity válasza sz.balazs.95 (#129) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A Zuk olyan mint a Huaweinek a Honor. :K
A Lenovotól függ de mégis külön cég.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#131) sz.balazs.95 válasza s3nsitivity (#130) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Vagy mint az Oppo/O+. :D Kb. ugyanaz az is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#132) s3nsitivity válasza sz.balazs.95 (#131) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Az nem. :N

Ők kiváltak, nem függenek tőle.
Bérbe gyártatnak náluk.

Az említett kettőnél(Lenovo-zuk és Huawei-Honor) meg szoros kapcsolat van.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#133) sz.balazs.95 válasza s3nsitivity (#132) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor rosszul tudtam :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#134) s3nsitivity válasza sz.balazs.95 (#133) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Az történt mint anno a Nokia N9 szakemberei kiváltak és megalapították a Jolla-t. :D
Itt is az Oppo-t hagyták ott a szakemberek egy része és megalapították a OnePlus-t.

A Lenovo és Huawei -nél pedig maga a cég alapított egy mellékes leány vállalatot. :)

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#135) sz.balazs.95 válasza s3nsitivity (#134) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én eddig azt hittem, hogy a OnePlus kb. olyan volt, mint a djuice, hogy kiváltak, de mégsem. :B
Ma is tanultam valamit. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#136) Diabo6


Diabo6
senior tag

És arról hallott már valaki, hogy a nokia megvett valami kisebb céget és újra nokiát gyárt?
Igaz lehet vagy csak kamu?

(#137) sz.balazs.95 válasza Diabo6 (#136) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem hallottam róla, de kamu gondolom.
A Nokia már nem igazán érdekelt a mobil piacon.
Hogy úgy mondjam, a drót másik végét fejlesztik. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#138) Diabo6 válasza sz.balazs.95 (#137) üzenetére


Diabo6
senior tag

Utánajártam: nem kamu.
[link]

(#139) fateless válasza Diabo6 (#138) üzenetére


fateless
veterán

A link alapján kamu a hír, hogy megvettek egy céget, hiszen pont nem erről van szó benne... :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#140) Diabo6 válasza fateless (#139) üzenetére


Diabo6
senior tag

Ez igaz. Viszont lehet, hogy az már csak részletkérdés, hogy hol kezdi el gyártani az új nokia telókat.
A lényeg, hogy elvileg újra belevágnak.

(#141) fateless válasza Diabo6 (#140) üzenetére


fateless
veterán

Ahogy a tablet készül, úgy lesz a telefon is. Azaz nem gyártanak semmit, csupán kvázi bérbe adják a márkanevet és a szabadalmakat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#142) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Nekem soha nem volt használatban más telefon mint Motorola, pedig az első GSM-et 1995-ben vettem. Így aztán különösen örülök a hírnek. Valami ilyesmi kellett volna a Nokia-nak is, hogy ne nevetséges 3 % os piaci részesedése legyen a mobilpiacon.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#143) jeni


jeni
félisten

Ebből csak előny lesz,hiszen a Motorola szaktudás beépül a Lenovo által gyártott Motorola névvel kiadott cuccokba

(#144) viano


viano
aktív tag

Azért érdekes, hogy egyesek - a legalapvetőbb háttérinformációk (pl. darabszámok,stb.) nélkül tudni vélik azt, amit még szerintem a Motorolánál sem tudnak. :D
Kaptak egy feladatot és mostanában alakulnak/tak meg a team-ek, hogy elemezzék az új piaci helyzetet és kidolgozzák a javaslataikat és majd az erre illetékesek eldöntik, hogy melyik irányvonalban látnak több fantáziát. (Egy biztos a termékválaszték szűkülni fog, bizonyos párhuzamosságok megszűnnek.)
Az még benne van a pakliban, hogy egy-két lépcsővel már előrébb tartanak, mert a mostani Moto-k (3. generáció) bevezetésénél már lehetett látni bizonyos irányváltást, átpozicionálási törekvéseket.
Az egy másik kérdés, hogy ezt mennyire fogadja majd el a piac, mert a darabszámok elég rendesen olvadtak.
Hogy ez mennyire termékciklusok függvénye,, nem tudom, de tény, hogy elég banális hibákat is elkövettek,
pl. a filléres foto-LED kihagyása a Moto E 2-ből.
LTE-t támogató készülékek késői bevezetése, ezen belül a 2. gen LTE-vel kapcsolatos hibahalmozás.

A Moto G 3. bevezetése pediig igencsak botrányokkal tarkított és nem csak európai szemmel . . .
(pl. egy Amazon szintű cégnek közel két hónapos késéssel szállítottak.)

Aki szeretne egy kicsit a dolgok mögé látni, a Moto G 3. régebbi topikjában talál egy-két háttérinformációt, zaftos adalékot a sztorihoz.
Ott már érintve lett a Motorola, moto -k lehetséges jövője, mielőtt még ez az információ napfényre került volna. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.