Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adorjant


adorjant
senior tag

nocsak,már az Nvidia is bevezi az 50-es és 70-es jelölést? :D

(#2) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ez szépen előrevetíti a Geforce fogyasztását, és árát is :( Amúgy nemrossz fejlesztés, professzionális körökben valóban párja nincs. Kérdés, hogy mennyiben lesz más a halandóknak készült változat (Pl. ECC kell e a játékra készült változatba?) Legalább már valami konkrétumot láttunk!

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

900/1200 W :DDD

mondom magamba bZeg a porszívóm eszik 1200 W-t max-ra tekerve :DD :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) cova


cova
csendes tag

Az a Java compileres dolog eleg erdekesnek hangzik, bar gondolom csak annyirol van szo, hogy a Java szintaktikaval megirt kodot forditja le maganak es nem JVM-et futtat.

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azért kíváncsian várom, hogy ezek az adatok gyakorlatban, mit fognak érni.

Gondolom előszőr kiszolgálják a "nagyágyúkat" aztán, ha jut elég maradék a halandó pc felhasználóknak is, akkor ezek a kártyák egy kis olcsósítás után kerülhetnek a boltok polcaira.

Abu, gondolom van endéátok a radeonra, de az mikor jár le? Holnap? Kíváncsi vagyok az új dupla magvas kártyáikra.

(#6) Thom!


Thom!
veterán

nem rossz, de Cypress több 2 Tflops kakaót tud ezek meg csak feleennyit, akkor a herélt GF változat még kevesebbet fog :K

(#7) Abu85 válasza antikomcsi (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Először a GeForce Fermi jön, ezt csak azért mutatták be, hogy a májusi startra elő lehessen rendelni a cuccokat. Nyilván addig bőven elmegy az idő a szuperszámítógépek tervezéssel. Elvileg ma kiállítanak egy működő, de még nem tökéletes példányt is, majd meglátjuk.
A pletyik alapján az órajeleket jócskán alálőtték. Talán ezért kell egy A3-as stepping a kiadás előtt, mert így 1-1,1 GHz-es shader órajel mellett nem ütős a cucc. Nemtom mennyit tudnak emelni, de az 1,5-1,6 GHz-et jó lenne elérni, mert azzal talán fogható a HD 5870. Persze nem ártana ennél magasabb órajel, hiszen az ATI beveti az árcsökkentős taktikát, akkor az NV megint futhat a pénze után. Arról nem is beszélve, hogy tavasszal, már az 1 GHz-en üzemelő Cypress lesz az ellenfél.

Holnap 6:01-kor. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) csatahajós válasza Abu85 (#7) üzenetére


csatahajós
senior tag

"Nemtom mennyit tudnak emelni, de az 1,5-1,6 GHz-et jó lenne elérni, mert azzal talán fogható a HD 5870."

Hát ez elég gáz, úgy értem hogy lesz így 80k-ért 5970-ese vérpistikének? :DDD

Komolyra fordítva ha nem tudja lenyomni legalább 20-30%-kal az 5870-et az 1 GPU-s Fermi akkor az nem túl jó jel, a 225W-os TDPt elnézve a dupla GPU-s cuccnak meg nem sok értelme lesz...sőt ha azt veszem a dupla GPUs kártyák teljesítméynét az fogja megszabni, hogy a 300W-ra vetített teljesítményük milyen.

(#9) Ren Hoek válasza Abu85 (#7) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"az NV megint futhat a pénze után. "

Legalább majd árversenyre költik a pénzüket, nem megveszik kilóra a játékokat... :)

(#10) hejesírásó válasza Ren Hoek (#9) üzenetére


hejesírásó
senior tag

milyen árverseny? nézd már meg h milyen szegmensbe van rakva ez a cucc. :K

majd ha kijön a rendes asztali gpu majd akkor lesz verseny.

[ Szerkesztve ]

(#11) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Azért már jó tudni, hogy az nV is ismeri a GDDR5-öt ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) VIC20


VIC20
őstag

Akkor hát most már "hivatalosan" is kihagyják az idei karácsonyt.

(#13) lezso6 válasza csatahajós (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vérpistiknek 4 gigás 9400 GT kell.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Yutani válasza VIC20 (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Dehogy hagyják! Átnevezik a 2010. húsvétot karácsonynak, és íme, megoldódott a probléma. Így sikerül nekik megjelenni éppen karácsony előtt. :DDD

#tarcsad

(#15) PH-User


PH-User
addikt

Már nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak össze. :K (Szerintem)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16) rumkola válasza Ren Hoek (#9) üzenetére


rumkola
veterán

"az NV megint futhat a pénze után. "
Az nv-nek ebből a projektből sokkal több haszna van, mint a desktop szegmensben az amd-nek (vagy akár saját maguknak lenne).... :U

(#17) jattila40


jattila40
tag

Mi ez egyáltalán? Video kártya? Mi az a HPC? :F

[ Szerkesztve ]

(#18) Abu85 válasza rumkola (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ebből még sokkal több nincs. Bár a diszkrét kártyák szegmensének a nyereségét talán felülmúlják, de nem jelenteném ki biztosra. Az egy dolog, hogy drágán adják a terméket, de keveset is vesznek belőle. Általában Quadro hozza a nyereség 70%-át, míg a maradékon osztozkodik a többi piac (Tesla, Tegra, Ion, mobil GPU vonal és az asztali GeForce). Ettől függetlenül a Fermi komolyan betörhet a HPC piacra, így többet hozhat a konyhára, mint a GT200.

jattila40: A HPC az a nagy teljesítményű berendezések piaca. Jól párhuzamosítható számításokra fókuszálnak. Ez a Tesla ide való. Nem videokártya.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Bici válasza rumkola (#16) üzenetére


Bici
félisten

A GF-ból származó pénzről van szó, hiszen ezek készülnek a legnagyobb példányszámban, így ezek jelentik a legnagyobb gyártási költséget.
Nyilván nem arra gondolt Abu, hogy az AMD majd veszélyezteti a Fermi nyereségességét, hanem csak a GeForce-okét.

Abu: Akkor most mi lesz azzal a korábban keringő 1,7TF számítási kapacitással?

(#20) jattila40: Mert ugyanerre a chip-re fog épülni a GeForce is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) jattila40 válasza Abu85 (#18) üzenetére


jattila40
tag

Köszi, értem. De akkor miért hasonlítjátok az AMD videokártyáihoz?

(#21) Abu85 válasza jattila40 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ezt a terméket valóban nem kell az AMD videokártyáihoz hasonlítani, de ennek majd lesz egy Quadro és egy GeForce leszármazottja. Ezeknek már van AMD-s versenytársuk.

Igazából a Tesla paramétereiből ki lehet indulni, hogy milyen lesz az asztali vonal. Gyakorlatilag a GeForce, ugyanez lesz kikapcsolt ECC-vel, kevesebb memóriával, és remélhetőleg párszáz MHz-cel magasabb órajellel.

Bici: Gondolom az volt a terv, de ebből a Tesla csak 1,2 TFLOPS-ot ért el. Talán az A3 steppingre ezért van szükség. Igazából az NV nagyon gáz stratégiát választott, mert három egymástól gyökeresen eltérő piaci szegmenst ugyanazzal a termékkel céloz meg. A professzionális és az asztali GPU vonal még hasonlít valamennyire, de a HPC szegmens már teljesen más. Ha bejön, akkor nagy győzelem lesz, de ha nem, akkor az egyik piacot el kell dobni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) darkarthur


darkarthur
senior tag

Kíváncsian várom a GeForce- megoldást. :K

Azt lehet tudni, hogy az a GDDR5 hány biten kommunikál? A 3 illetve 6GB kapacitásból talán lehet rá következtetni, vagy nem?!

Samsung S23 Ultra 5G

(#23) Bici válasza Abu85 (#21) üzenetére


Bici
félisten

Oks köszi, értem! :R

Viszont picit vitáznék az utolsó mondattal, mert a jelenben ez igaz, de jönnek a CUDA/OpenCL alapú render motorok, így a Quadro modellekbe is kell a GPGPU felépítés.
A Mental Ray az nV tulajdona, és ott van gyárilag több Autodesk termékben is. A következő verziók közül valamelyik tuti CUDA gyorsított lesz. A másik igen népszerű rendermotor, a V-ray pedig OpenCL-ben íródik. A CUDA-s tesztváltozat már műxik.
Gondolom, a többi cég sem akar majd lemaradni, és előállnak a GPGPU gyorsított dolgaikkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) darkarthur válasza Abu85 (#21) üzenetére


darkarthur
senior tag

"Ha bejön, akkor nagy győzelem lesz, de ha nem, akkor az egyik piacot el kell dobni."

Gyanítom ezen esetben ez nem a HPC szegmens lesz.

Samsung S23 Ultra 5G

(#25) Abu85 válasza Bici (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek a motorok még legalább 5-6 évig nem lesznek itt. Az asztali szegmens a consumer piacnak szól. Egy átlag ember azért vesz videokártyát, hogy játsszon rajta, videót transzkódoljon és és még pár egyéb GPGPU-s programot futtasson. Kb a sorrend is ez a nagy többségnél, tehát azt nézik, hogy a játékban, hogyan teljesít a rendszer. Na most 5-6 évig védekezni a PhysX-szel nagyon nehéz lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én meg hírtelen a HPC-t olvasván azt reménykedtem, hoyg feltámad hőn szeretett HP jornada 720-am, melyben már tök jó +d gyorsító si lesz, amit az Nvidia gyárt majd.. de hát úgy tűnik, ez továbbra is álom marad :O

(#27) Ren Hoek válasza hejesírásó (#10) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Srácok Geforce Fermiről beszélek ... Ami Radeonok ellen lesz küldve :P nem a Tesláról (Abu is desktopról beszélt, amire válaszoltam)

Szvsz, ha van valami kézzelfogható mainstream fejlesztés, akkor árversenyre "kell" vagy lehet elkölteni a zs-t, nem pedig játékok lefizetésére.

[ Szerkesztve ]

(#28) Bici válasza Abu85 (#25) üzenetére


Bici
félisten

Félreértettél. Én a grafikai tervező programokra gondoltam.
Abban tökre egyetértek, hogy a GeForce más tészta, én csak annyit mondtam, hogy a Quadro felhasználása egyre inkább a Tesla-éra fog hasonlítani, és nem a GeForce-éra. :)
A Mental Ray, meg a V-ray motorok GPGPU változatai meg szerintem nagyon hamar itt lesznek. Vray RT @ CUDA + gt200 és 2. rész @ gtx285

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) Abu85 válasza Bici (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez így van. Gyakorlatilag a Quadro vonal is erősödni fog, mert több lehetőség lesz benne. Persze szerintem ez árban is jelent majd változást, de sosem voltak olcsóak. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) VIC20 válasza Abu85 (#18) üzenetére


VIC20
őstag

Abu, egy kicsi plusz infót szeretnék még kérni ezzel kapcsolatban:

Szerinted az AMD-nél is ilyen durva lehet ez a százalékos arány (az asztali kártyák rovására)?

(Régebben, ugye, mindig az volt a hír, hogy az AMD sokkal gazdaságosabban, alacsonyabb áron állítja elő a kártyáit, tehát az Nvidia nem bírja az árversenyt. Szóval lehet, hogy az AMD azért nagyobb hasznot tudott elérni ebben a szegmensben? És most, hogy kicsit versenytárs nélkül maradt, meg is emelheti az árait... Ez is hangsúlyosabbá teheti az asztali szegmensből érkező bevételt, nem?)

(#31) mephi666


mephi666
nagyúr

ejj... egy ilyenen lehet, hogy gyorsabban lefordult volna a vaskos c++ kódom, amit 3-4éve rittyentettem össze, mint a 750-es duronon... :) milyen értékek már... csak úgy röpködnek a teraflops-ok... :Y meg mellé az a majdnem 20ezer $-s ár... az sem gyenge... nem is otthonra van végülis... ennyivel nagyobb pénz van a "munkagépekben", mint az asztalikban? a quadro-k sem szégyenkezhettek még és már itt az erősítés... "acudába..."

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) Bici válasza Abu85 (#29) üzenetére


Bici
félisten

Pont ezért kérdeztem Tőled nemrég, hogy az AMD mit tud felmutatni a FirePro vonalon, hiszen, ha a Quadro méginkább GPGPU-sodik, akkor egyre több helyen fog mégjobban lemaradni a FirePro, holott eddig úgy tudtam, hogy az AMD rágyúrt erre a szegmensre is. Akkor egy ideig pihenni fog ez a vonal az AMD-nél... Hacsak ki nem derül, hogy a Ray-Tracing jól megy az AMD-nek is, hiszen (elméletilag és állítólag) kevés a függőség.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) hejesírásó válasza Ren Hoek (#27) üzenetére


hejesírásó
senior tag

igazad van.

(#34) Abu85 válasza VIC20 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD GPU piaci nyereségét kb. 30%-ban adhatja a professzionális piac, míg 70%-ban a többi. Az NV-nél azért ekkora a kontraszt, mert a professzionális piacon kb. 85%-ban uralják, míg az asztali termékek nagyon kis haszonnal dolgoznak. A diszkrét asztali GPU megoldások talán nullszaldóznak, de igazából ez nem olyan fontos, mert az össznyereség számít.

Nyilván az AMD-nek most jó lesz a Q4 GPU szempontból, de a TSMC újabb problémái őket is érintik, így csak decembertől tudják olyan mennyiségben szállítani a HD 5800-akat, amilyenben elgondolták.

Bici: Ebben a V-ray dologban biztos nem lesz versenytárs. Igazából a FirePro-k azért készülnek, mert olcsó őket átalakítani a Radeonról, és egyes területekre jobbak, mint a Quadrok, de nyilván a részesedés is mutatja, hogy ezzel nem fogják átvenni a professzionális piacon az uralmat ... 10-15% között evickélnek majd. Esetleg ha tovább gyúrnak, akkor 20-25% a jövőben, de ennél több nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Bici válasza Abu85 (#34) üzenetére


Bici
félisten

Igen, én is így látom. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) leviske válasza hejesírásó (#10) üzenetére


leviske
veterán

Két architektúrát egyszerre nem igazán tudnak szerintem fejleszteni. Így viszont nincs sok értelme rendes asztali GPU-ról beszélni.

Ha játékok alatt rossz lesz a teljesítmény/fogyasztás értéke az architektúrának, akkor a gyengébb változatoknál sem valószínű, hogy komolyan javulni fog. Emellett én kétlem, hogy jönne a belépő és középkategóriába Fermi architektúrára épülő cucc. A GT200-nak sem érkezett, hisz a G9x-ek lettek DX10.1-esre átdolgozva.

És őszintén szólva értelme sem volna sok kiadni kisebb kártyákat. Mostanra úgysem tudtak volna velük elkészülni, 2010 végén meg már nem lenne értelme őket kiadni.

MOD: Vagy félreértettelek? Mert akkor elnézést. :R

[ Szerkesztve ]

(#37) tome.jr válasza FRENK1988 (#11) üzenetére


tome.jr
addikt

És mire ment vele az AMD a 4xxx szériában? :U Max olcsóbban tudta adni.

(#38) #06658560


#06658560
törölt tag

Véletlenül valami benchmark, akármi ilyen kártyákhoz elérhető valahol? Mégis miket vetnek össze velük? Egy alkalommal láttam CAD banchmarkot, azóta sem, pedig az is érdekelne. OpenGL vonalról mit lehet tudni? Megmarad a pro területen, vagy ki fog hullni? Értem ez alatt, OpenCL tudja a grafikát átvenni majd tőle? CAD alá megéri majd meglépni? OpenGL-re miképpen állnak az AMD Firepro-k?

És mi az a csati a kártya végén?

(#39) darkarthur válasza #06658560 (#38) üzenetére


darkarthur
senior tag

Melyik csatira gondolsz? :N

Samsung S23 Ultra 5G

(#40) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Akkor már van működő példány is. Nem semmi.. :)

(#41) #06658560 válasza darkarthur (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ott a hátlapon

(#42) Surfym@n válasza #06658560 (#41) üzenetére


Surfym@n
senior tag

DVI? :U :B

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#43) #06658560 válasza Surfym@n (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Erre minek?

(#44) Surfym@n válasza #06658560 (#43) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Jó a kérdés, itt is feltették már, valahol biztos ad vki választ...

Egy biztos az előző széria még nem rendelkezett semmilyen hátlapi kivezetéssel...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#45) #06658560 válasza Surfym@n (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na épp ez az, erre miért tették, ha korábban nem volt.

(#46) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha az új videokártyát is csak jövő év első negyedévére ígérik, lehet hogy lesz belőle év közepe is.
Az nvidia tényleg kimarad a karácsonyi pénzekből. Kár mert így konkurencia nélkül marad az Ati 5000-es sorozata.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"Krájzisz hogy fut rajta?" - Weér István, 12,5 éves, geek :DDD

(#48) lenox válasza Abu85 (#18) üzenetére


lenox
veterán

Ez a 70% biztos? Csak mert az egesz professinal business hozza a bevetel 14%-at, ennek egy reszebol a nyereseg 70%-at kihozni az nekem lehetetlennek tunik, en ezt neztem.

(#49) Abu85 válasza lenox (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jen-Hsun Huang nyilatkozta korábban a Cnet-nek, hogy a bevételek 2/3-a valóban a consumer piacból származik, de a nyereség 2/3-a a Quadróból jön.
Ez amúgy teljesen logikus. Egyszerűen ilyen előállítási költségek mellett nem nagyon lehet keresni a consumer szegmensben. Nem is csodálkozom rajta, hogy a GeForce márkanév szerepel az NV fontossági listájának a legalján.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) eXodus válasza Abu85 (#49) üzenetére


eXodus
őstag

Üzletágankénti nyereség/bevétel pontos ismerete nélkül nem sokat mond az h "nyereség 2/3-a a Quadróból jön." Gyakorlatilag lényegtelen...
(#48) -ban linkeltből próbálom kiszedni, de átláthatatlan :DDD Valaki, akinek kedve van megtehetné és összegezhetnő. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.