Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Habugi


Habugi
addikt

Fúúúj!!

Kazááán!!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2) djculture


djculture
félisten

Odáig olvastam hogy TLC..

(#3) pengwin válasza Habugi (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Hát igen...
Akinek van esze az GeForce SSD-t vesz, nem ilyen Radeon kazánt.
Azok nem fűtenek így és ráadásul SATA3-ról simán NVME-re lehet őket tuningolni... ;]

Üdv, pengwin

(#4) Bici válasza pengwin (#3) üzenetére


Bici
félisten

És nincsenek driver bugok sem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Habugi


Habugi
addikt

Azt ne felejtsétek ki hogy íveltek is.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6) zolee5016


zolee5016
őstag

Lehet ez a piros jövő? Kukázzák a procit,meg a VGA-t ha megint felsülés lesz?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#7) MiklosSaS válasza Habugi (#1) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rohadtuk melegedni fognak. Le kell vízezni....:D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8) pengwin válasza MiklosSaS (#7) üzenetére


pengwin
addikt

A felső kategóriába érkező Radeon R9 Fury X SSD-ket gyárilag vízhűtéssel fogják szállítani, annyira melegednek...

Ráadásul a GameWorks mappáit még azok is csak SATA1-es sebességgel fogják írni-olvasni...
A CUDA helyét meg fekete foltnak fogja mutatni az SSD-n.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#9) R.Woodoo válasza Habugi (#1) üzenetére


R.Woodoo
tag

Ezen hangosan felröhögtem! :D

(#10) gyiku


gyiku
nagyúr

az elozo 9 hsz-ben minden benne van :DDD nincs tobb hozzafuznivalom.

hüllő

(#11) #06658560 válasza Habugi (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azok az intel termékei. Ráadásul szarul pasztázva.

(#12) ezmiez36


ezmiez36
csendes tag

Ki se hajcsa az fx ezt..

ezmiez36

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lesz ma valami ertelmes hozzászólás is? :D

Az van a cikkben, hogy a Galt termékeivel nem találkozhat a vegfelhasznalo.

Minoseggel akkor gond nem lehet, habár Ez A vezerlo nekem ismeretlenebb.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Inteles és Nvidiás vagyok.
De az itt eldőlt, hogy a társaim a legnagyobb trollok!

(#15) erer1000


erer1000
őstag

azért egy Full AMD konfig a legyen tényleg AMD konfig :D

RAM pipa
VGA pipa
CPU pipa
SSD pipa
tápegység, gépház mikor lesz radeon? :)

és akkor az igazán AMD rajongók ki tudnak teljesedni. :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#16) FollowTheORI válasza erer1000 (#15) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha akasztasz egy demo konfigot valahonnan, lehet azokat is szerezni. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17) MiklosSaS válasza Dr. Gonzο (#14) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem érted a lényeget :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18) icp1970


icp1970
senior tag

Radeon SSD :(( Erre mi szükség van,nem értem.

(#19) ezmiez36 válasza erer1000 (#15) üzenetére


ezmiez36
csendes tag

Az jó csak azokkal úgyse kompatibilis.. :D (AMD A6 rulez...)

ezmiez36

(#20) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

250-es Samsung 850 EVO-val elvagyok oszt csók.

(#21) Johnnyxy27 válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

ennyi.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#22) MongolZ válasza icp1970 (#18) üzenetére


MongolZ
addikt

Mert csomagban olcsóbb. Most 1 gyártótól meg tudod venni a CPU-t, VGA-t, memóriát, SSD-t,...

(#23) Petykemano válasza erer1000 (#15) üzenetére


Petykemano
veterán

EZek után tényleg érthetetlen, hogy miért nem gyárt az AMD mini PC-ket

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#24) #72042496 válasza djculture (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én meg odáig, hogy AMD.
;]

(#25) Graphics válasza icp1970 (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont mint ez a hozzászólás ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) djculture válasza #72042496 (#24) üzenetére


djculture
félisten

Nekem semmi bajom az AMD-vel cpu részen elég gyengusz dolgokat alkot de vga terén jó, nvidián dx12 címek kínlódnak le van maradva mint a bilifüle ezen a téren az nvidia. Vicc hogy még most tervezgetik miféle hardveres megoldások kellenek az új szériába amivel teljesiti a Microsoft dx12 vonatkozó előirásait. Mert most nem egy eljárás szoftveresen működik a cpu-t terhelve ez nagy nvidia. Itt a lóvé a kezembe és várhatok a következő fél évre ha nvidiát akarok és nem akarok szopni.

[ Szerkesztve ]

(#27) #72042496 válasza djculture (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem sincs bajom velük, csak viccből írtam. :)

(#28) apatyas válasza Graphics (#13) üzenetére


apatyas
Korrektor

Értelmes kérdés:
"míg az AMD hitelesíti azokat" - nem úgy volt, hogy nemrég pont megszabadultak valamelyik tesztrészlegtől?

(#15) erer1000 : a stukkert se felejtsd ki :D az is fontos kellék

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#29) Johnnyxy27 válasza djculture (#26) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

nvidiám van, de a vga-k tényleg jók az AMD-nél!

mert az ATI

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#30) ViZion


ViZion
félisten

Ócó legyen, kész. Meg tartós is. De főleg ócó. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) sb válasza djculture (#2) üzenetére


sb
veterán

Én a hsz-eket olvastam odáig, hogy "odáig olvastam, hogy TLC" :D :DDD

De tényleg, mi a gond vele?
HDD-ből is csak 40MB-os, kis adatsűrűségűt használsz?

(#32) pengwin válasza sb (#31) üzenetére


pengwin
addikt

Igazad van, semmi baj a TLC-vel, még mindig sokkal tartósabb, mint amire egy átlag felhasználónak szüksége van, és sokat javít egy sokkal fontosabb paraméteren: az áron.
Csak hát a sok power user-nek SLC-s SSD kéne, aminek így nem csökken az ára...

Üdv, pengwin

(#33) NandoXXL válasza pengwin (#32) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Akkor vedd meg. Túlárazott, teljesítményben és árban is. Nézte valaki mennyibe kerül a nagy tesó? Az AMD-Radeon jó teljesítmény ár arányt szokott tükrözni, na itt ilyen nem lesz. Akár csak a memóriáknál.

Abu ha már ilyeneket reklámozol, vehetnél a gépedbe, és mindig kéznél lenne teszthez. Az ár érték arányt megnézném ;]

Például tökéletes páros lenne egy ASUS R7 240 R7240-OC-4GD3-L 4GB DDR3 -al ;)

(#34) pengwin válasza NandoXXL (#33) üzenetére


pengwin
addikt

Csak a videókártyáknál jelent általában jó ár-érték arányt a Radeon márkanév.
Köszönöm, nem veszek, ennél sokkal jobb SSD van mindkét gépemben.
Az meg rendben van, hogy ez a termék túlárazott, de ez még nem változtat a megállapításomon, hogy nincs baj a TLC-vel, főleg nem akkora, mint amekkora hisztit levágnak itt egyesek miatta.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#35) dementor


dementor
senior tag

Kár érte. Volt már bőven mellényúlása a cégnek. És még olcsónak sem mondhatjuk.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#36) djculture válasza sb (#31) üzenetére


djculture
félisten

Neked tökéletes nekem nem mert én power user vagyok, ennyi a történet. Nekem most is 4db ssd van raid 0-ban a gépemben ennél a kókány minőség kizáróok. tlc-k nem váltak be nekem ennyi.

(#37) Bici válasza djculture (#36) üzenetére


Bici
félisten

Mi számít "power user" felhasználásnak az esetedben?

Én 3dsMax-ot, Netbeans-t, Android Studio-t, PS-t, Mudbox-ot, meg még pár hasonlót futtatok napi szinten egy 250-es Velocipaptorral, és nem érzem a sebesség hiányát, pedig csak 8GB Ram-om van.
Igaz a swap file-t kikapcsoltam, mert a win többször nyúlt hozzá, mint indokolt.
Vagy ezzel a felhasználással láma punci vagyok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) sb válasza djculture (#36) üzenetére


sb
veterán

Így van, én nem vagyok power.
A power az aki arra használja, hogy.... mire is? Talán vmi kritikán alul megírt játék pályabetöltésénél érezhető gyorsulásához használod, vagy vmi hasonlót írtál régebben? Power szint. :)

De iróniát félretéve: Nézz rá egy TLC átviteli sebességeire, semmivel sem rosszabbak egy csomó MLC-nél. Tartósságra szintén. Az általános TLC gyalázás szvsz teljesen felesleges és alaptalan.
De ha szakmai alapon nézzük a Raid0 sem olyan vidám. Adatbiztonság dupla nulla, trim van már? NVMe nem lenne jobb spec célokra?

A tesztekben még amúgy az NVMe-nek sincs semmilyen kézzelfogható előnye 80-90%-ban. Nagyon durva IO-nál, vágás, DB szerver, stb, talán. De ott meg szvsz jobban számít a hosszú távú terhelhetőség és átviteli sebességek ami megint egy másik műfaj, nem cellafüggő dolog.

Mindegy. Csak báncsa' a szemem a lassan bármilyen hw topicban az első 5 hsz-ben mindig felbukkanó, szakmai alátámasztást általában nélkülöző kijelentés, miszerint a TLC szar. Egy IGP semmiresejó. Az LCD szar. Egy alaplap 40e-től felfelé jó, alatta elfüstöl és kevesebb a headshot is tőle.
Halandó meg - nem power userként - messzemenő és téves következtetéseket von le. Pedig tökéletesen megfelelne neki egy TLC mint pl. egy fos vezérlős akármi.

(#39) MongolZ válasza sb (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Váratlanul nagy mértékben egyetértek veled :)

(#40) Johnnyxy27 válasza sb (#38) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Definiáljuk a poweruser fogalmát, mint ahogy a gémert...á hagyjuk.
Általában főgépbe mindig gondosan válogatom bele az alkatrészeket, mint ahogy az ssd-t is, viszont másodlagos gépbe tettem egy 60 gigás KINGDIAN S200 nevezetű noname kínai SSD-t, mert szó szerint fillérekért hozzá tudtam jutni, szóval gépbe be, win10 install pendriveról, ssd villámgyors, hd sentinel 100%, annyira elégedett vagyok a sebességgel, hogy meg sem néztem, hogy milyen (noname) vezérlős!
Akkor igazából hol számít normál napi használat mellett, hogy milyen vezérlős,chippes, ha hozza azt, amit vártál tőle? Vagy csak a tudat, hogy MLC vagy TLC? És akkor SAY NO TO TLC? Vagy hogy?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#41) djculture válasza Bici (#37) üzenetére


djculture
félisten

Én főleg zenét szerkesztek, több órás nagy méretű wav fájlokat, hdd re ami mentés meg a szerkesztési folyamat alsó hangon 30-60 perc volt a 4db ssd-vel 5 perc sincs. hdd is jó amúgy később átmenteni rá a cuccokat de azon dolgozni nagyobb méretű álományokkal már horror lassú.

Tlc meg lófsz nekem annyi a tapasztalatom vele hogy ha nem alkalmazza azt a technikát hogy egy kis részét mlc-ként használja a vezérlő kurva gyorsan kitudnak készülni a chipek és elkezdenek hibás fájlokat gyártani. Persze nem ez lesz a leggagyibb technika már készül a qlc még olcsóbb negyed ennyi írást se bír ki hibatűrésük nulla nem győz a vezérlő hiba javítási folyamatot futtatni, valakinek az is tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42) Bici válasza djculture (#41) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Mondjuk én elvagyok az egy szem winyóval amikor 10-15 perces 1080p-s videókat vágok. Még 4K alapanyag esetén is vállalható, ha 1080p a kimenet.
Ügyesen kell belőni a vágó progik swap-ját, és akkor nem lassú.

Persze tuti függ progitól is, hosszú több sávos hang file-okkal nem dolgoztam soha, csak sima sztreóval, amikor koncertet vettem fel, de azzal nem volt gond.

Én úgy általában nem akarok SSD-t a gépembe, mert melóhelyen az intel és Samu SSD-k 6-7 hónapot bírnak a build szerverben. Nálam ez mondjuk 2 év lenne, ami után egy winyót eladok 100%-osan, az SSD meg menne a kukába.
Velociraptorokat meg csokiért lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) MongolZ válasza Bici (#42) üzenetére


MongolZ
addikt

És milyen SSD-k vannak abban a szerverben?
Velociraptor is abszolút elmarad egy 2 generációval ezelőtti SSD-től is...

(#44) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Most veszek egy ilyent.Minden kiderül.

Wasabi...

(#45) Kronos3000 válasza Kronos3000 (#44) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Napi használatban semmi különbség a samu 830-hoz képest.Tesztekben az írás kicsit gyászos,de op rendszernek tökéletes a cucc.

Wasabi...

(#46) psyho85


psyho85
aktív tag

SATA2-es gépem van, így nyilván nem futja ki magát az SSD (120 GB-os darabról van szó egyébként), de a Crystal Disk Mark a következőket hozta:

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 283.014 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 261.872 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 137.728 MB/s [ 33625.0 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 75.201 MB/s [ 18359.6 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 272.641 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 246.652 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 21.696 MB/s [ 5296.9 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 49.383 MB/s [ 12056.4 IOPS]

Vicc, hogy a random write (4K) kb. így is gyári érték.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#47) Vladi válasza Kronos3000 (#45) üzenetére


Vladi
nagyúr

Enyém meg megdöglött. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni. Van itt egy R3SL120G SSD. Semmilyen módon nem tudok rá telepíteni semmilyen Windowst, mert a telepítés közben megáll, és nem mozdul tovább.
Windowsban tudok rá írni illetve olvasni róla, és HDSentinel a következő képet mutatja róla:

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.