Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Doki42


Doki42
őstag

Egy a sok közül…
Nem rossz de van sok hasonló.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#2) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Gondolom, tök nehéz lenne a gyártóknak úgy megoldani, mint az ASUS-nak, hogy lenne egy minimális káva és azon elférne minden, így nem kéne lyukasztani a kijelzőket.... És akkor még talán a gyártás is olcsóbb lenne minimálisan. De úgy látszik ezt az ASUS-on kívül nagyjából egyik gyártó sem "tudja" megcsinálni... Nevetséges.
Elátkoztam a napot, amikor a gyökér Apple kitalálta a noccsot...

[ Szerkesztve ]

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr

A SoC-on még reszelhettek volna, mondjuk valami 7 gen 1 verzióra, h legyen értelme váltani az elődökről is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) roli543 válasza SkyLine3000 (#2) üzenetére


roli543
őstag

Nem az Apple találta ki a bevágást, csak miutàn alkalmazták,őt másolta le minden gyàrtó :))

Szép telefon, de sajnos tucat. Mint a többi…. Az ára sem olyan, hogy maradandó èlmény legyen.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#5) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

A SoC ugyanaz, amiben az az öröm, hogy a 778G tekintve, hogy a konkurens SAMSUNG is 2021-ben és 2022-ben is ezzel adja ki ebben a kategóriában (csak drágábban) az A52S 5G-t és az A73-at (ez nem kapható idehaza) roppant időtálló. Szóval gyorsabb nem lesz. Ami miatt előrelépés lenne az a 120 Hz-es OLED panel. A 67 wattos gyorstöltés, és a kamera. Viszont mindegyik olyan, hogy nekem nagyon elég a 8 GB-os 11 Lite 5G NE bőven.

449 $ lesz az ára, promóció után, ami mai árfolyamon számítva: 180947 Ft.
Ami viszont nálunk € lesz, szóval: 183 192 Ft
Plusz ugye még hazai rekorder Áfa, kiskereskedelmi haszon stb... lesz ez 200K is!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6) Felesbandi válasza SkyLine3000 (#2) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Engem legjobban az zavar, hogy felul semmi kava nincs, alul meg lathatoan nagyobb van.
Android fronton eddig csak az S22 es a Nothing Phone eseteben lattam vegig konzisztens kavakat (termeszetesen sik kijelzovel).

(#7) SkyLine3000 válasza roli543 (#4) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ja, igen, tudom. A kocsik szélvédőjén előbb volt noccs. :D Ezért átkozom el azt a napot, amikor az ájfónokon megjelent, mert egyből elkezdte az összes birka másolni eszetlenül.

#6 Felesbandi: Igen, ez a másik idétlen megoldás. Alul káva felül meg semmi+csepp. És ezt az okádékot is ontják magukból a gyártók, mintha muszáj lenne. Ha most kéne telefont vennem, inkább előkapnám valamelyik régebbit a vitrinből...

[ Szerkesztve ]

(#8) thboxx válasza GoodSpeed (#5) üzenetére


thboxx
aktív tag

Hát igen! És még a Samsungot fikázza mindenki, hogy drága... :U :W

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#9) pusszycat válasza SkyLine3000 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Protestálok. A lyuk az már nem notch, az lyuk. Aztán van a kapszula, meg a notch. Az u betű, meg a könnycsepp azok idétlenek azokkal nem kell foglalkozni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) GoodSpeed válasza thboxx (#8) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Persze ebben vastagon benne van az is, hogy a forint milyen gyenge... Az viszont jó szerintem, hogy egy telefon dupla annyi ideig nem avul el... meg az is, hogy én az NE-t még 125 000 Ft-ért vásároltam, most ugyanezzel a 778G-vel a 12-esért minimum 183K, de esélyesebb a 200K.. azoknak viszont tényleg rossz hír, akik most vásárolnak telefont, mert nekik az jön le, hogy bravó, megvehetem 200K-ért ugyanazzal a szívvel a telefont 2022-ben, de még akár 2023 elején is, amit 2021 nyarán vásároltam, sőt! Nekem az első 11-es Xiaomim 780G-vel volt szerelve, de az meghibásodott, megcsináltattam garanciában és eladtam. A 780G 5 nm-es volt a 778G meg 6nm-es NODE-on készült.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11) janeszgol válasza GoodSpeed (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

De ott a Honor 50 szinten sd778g-vel 160k korul.

(#12) Zamasun


Zamasun
aktív tag

11 lite ne 5g-m volt de nem sokáig, sok bosszantó hibája miatt nem tudtam vele együtt élni, cseréltem egy s20-ra ugyanolyan áron, ég és föld.
Most vettem páromnak A52s -t pár hónaposan garival 75k-ért ( 187 $) , na az az igazi bestbuy. Kijelző, kamera, szoftver messze veri a xiaomit.

[ Szerkesztve ]

(#13) Noukoum


Noukoum
veterán

Ez egy nagyon jó készülék lett, kár a 4k 30 fps limitért.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) Wesiz


Wesiz
tag

kameralyukas telefonok az apple előtt is voltak és a kávátlanító trend sem tőlük indult (elég későn szálltak fel erre a vonatra).
őket a notch miatt lehet utálni maximum, bár az se iphone-on mutatkozott be először (hanem hónapokkal korábban az essential phone-on) de nyilván az apple kellett ahhoz hogy elkezdjék másolni mások.

egyébként a kameralyuk szerintem a legesztétikusabb megoldás, ott még nem tartanak a kijelző alatti kamerák hogy értékelhető minőségű képet csináljanak és minek hagyni egy teljes csíknyi kávát egy kis pontért (kameralyuk).

(#15) GoodSpeed válasza Noukoum (#13) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez hardveres limit lehet, mert szintén 4K 30 FPS-t tudnak ezek a 778G-s ,Adreno 642L mobilok is:
Samsung Galaxy A52s 5G
Samsung Galaxy A73 5G
Honor 50
Xiaomi 11 Lite 5G (780G)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#16) joey04 válasza thboxx (#8) üzenetére


joey04
titán

Aki követi az eseményeket, már tudja rég, hogy a Xiaomi is az lett.

(#17) Noukoum válasza GoodSpeed (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Szomorú.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) Graphics válasza SkyLine3000 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Zenfone 9-nél is lesz lyuk. Zenfone 8-nál is volt.

A Rog 6 az egyedüli kivétel.

-

(#19) judas13 válasza Zamasun (#12) üzenetére


judas13
addikt

Nekem is A52s van a kamerája (is) tényleg ott van! Meg ennyiért vétek ott hagyni. Ha még kapható..

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#20) Graphics válasza judas13 (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismerősnek is azt javasoltam legutóbb.

-

(#21) pècsimunkás válasza pusszycat (#9) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem a kamera csepp sokkal jobban tetszik, mint az itt- ott lyukas kijelző.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#22) DS39 válasza SkyLine3000 (#2) üzenetére


DS39
nagyúr

Sony-n sincs notch, sem lyuk.

(#23) pusszycat válasza pècsimunkás (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Lehet de az elfoglal 6 lyuknyi (de szép szó) helyet. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#24) juuzer


juuzer
addikt

Nekem nagyon tetszik, viszont félek, hogy 200k körül/felett fognyitni :/ Amíg az NE-t meg az A52s-t forgalmazzák, addig ezeknek az új készülékeknek sajnos nemigen lesz piacuk.

Vagy hamar kivezetik ezeket a gyártók a tavalyi bestbuy midranger modelljeiket.

Vamos a la playa.

(#25) juuzer válasza Zamasun (#12) üzenetére


juuzer
addikt

Ezt alá tudom írni. Egyik barátom cserélt egy P30 Prot Xiaomi 12-re, de a közelségszenzor még mindig rossz. Azt mondta, hogy csalódás több téren Huawei után. :( (Amit meg tudok mondjuk érteni.)

Vamos a la playa.

(#26) pusszycat válasza juuzer (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Nekem 2 Xiaomi-m van, aláírásban szerepelnek, de egyiknek sincs baja a közelségszenzorral vagy bármi mással.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#27) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Az azért érdekes, hogy a chiphiany miatt kifogytak már tavaly a 780G-bol, de a 778G meg annyi van, hogy jut a Xiaominak a Samsungnak, a Honornak, sőt új modelleket adnak ki rá...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#28) Graphics válasza GoodSpeed (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 780G egy 5nm-en készülő SoC volt, és fajlagosan nem érte meg gyártani ezen a technológián, ezért a 775 és 778 volt a kézenfekvő ár-értékben kedvezőbb. ( Igaz ez "csak" 6nm-es, de valószínűleg jobb volt a kihozatal, és szignifikáns eltérés sincs a két SoC teljesítménye között)

-

(#29) GoodSpeed válasza janeszgol (#11) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk ameddig lehet kapni új NE-t 120K-ert addig személy szerint én nem látom indogoltnak a 40K-s felárat egy olyan másik készülékért,ahol ugyanaz a SoC, a GPU és a memória mennyisége, valamint a tárhely mérete is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#30) GoodSpeed válasza Graphics (#28) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk a 780G egy kicsivel gyorsabb volt, de olyan 10 fokkal forróbb is... A 775-tel nem találkoztam még azt hiszem.
Szerk: amint látom azért jóval erősebb itt-ott
https://chipguider.com/?p=qualcomm-snapdragon-778g-vs-qualcomm-snapdragon-775g

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#31) Graphics válasza GoodSpeed (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hőmérsékleti adatokat nem tudnék mondani.

775-ösből sem sok készülék kapott, nagyon egymásra csúszott ez a 3 SoC.

Szerintem csalókák a számok, ez a 3 SoC nagyon egy szinten mozog.

[ Szerkesztve ]

-

(#32) Cranberries


Cranberries
aktív tag

A specifikációs fotómontázson - a bal alsó sarokban - szerepel egy olyan, hogy "Xiaomi Selfie Glow". Ez mi lehet? A képet látom/értem, de nem tudom hova tenni. :F

(#33) Cranberries válasza Cranberries (#32) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből.
Szóval néztem egy videót és ott mutatják, hogy az bizony tényleg "szelfi fény". Nem olyan erős mint a vaku, de van. Nyilván van aki örül neki, engem teljesen hidegen hagy.

(#35) badacsony válasza Graphics (#28) üzenetére


badacsony
őstag

Már nem emlékszem, a 780G Samsung node-on készült és bizonyult életképtelennek? :D (GoodSpeed kolléga meg is említette a melegedést.)

@Cranberries
Betippeltem valamit, de látom, közben megtaláltad a választ. :)

[ Szerkesztve ]

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#36) Ipse89


Ipse89
tag

12X-hez képest nagyobb méret de kisebb akkumulátor 200 mAh-val. :F

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#37) badacsony válasza Ipse89 (#36) üzenetére


badacsony
őstag

Mellette vékonyabb és hangyányival könnyebb.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#38) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Xiaomi 11T, csak más köntösben, még a specifikáció is kb ugyan az, kivéve a Dimensity 1200 soc-ot.
Én maximálisan elégedett vagyok a 11T-vel.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#39) juuzer válasza pusszycat (#26) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem Redmi 2 volt anno meg egy Redmi Note 5, meg 2 db Mi A1, azokról tudok csak nyilatkozni. A Redmiknek nem volt bajuk, a Mi A1-eknek úgy emlékszem néha rakoncátlankodott a közelségérzékelőjük.

Baráti körben meg a Xiaomi 12 szarakszik.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#40) juve600


juve600
nagyúr

sziasztok !
szerintem beruházok egy ilyen telóra, minden paramétere megfelelő számomra

(#41) juve600


juve600
nagyúr

meg is lett teló, mi 11 lite 5g ne-t váltott, minden téren előrelépés ahhoz képest, fogásra is nagyon minőségi érzés,azért egy matt fekete tokot rendeltem hozzá mert a szilikon tok nem tetszik rajta
elindítottam a BL nyitást is,egy hét múlva megy fel a stabil xiaomi.eu

(#42) feloman válasza juve600 (#41) üzenetére


feloman
aktív tag

Szia!
Hogy szuperál a telefon ennyi idő után? Valami zavaró bug előjött? Stabilan működik benne minden? Kösz a választ!

felo

(#43) juve600 válasza feloman (#42) üzenetére


juve600
nagyúr

Szia !
Stabil minden,aksi nálam 2 nap, xiaomi.eu rommal
:R

(#44) Dwatti


Dwatti
addikt

Mivel jobb/más az Eus rom mint a Globál?

(#45) atosan


atosan
addikt

EUXM-re kijött a hivatalos MIUI 14

Maine coon

(#46) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok! Használ valaki a telefonhoz type-c/jack átalakító? Melyik márka működik vele biztosan, mert véleményeknél úgy látom elég lutri, hogy melyik működik megbízhatóan a különböző készülékkel. Én bt fülest használok, de ismerős maradna a kábelnél. Köszönöm.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#47) norbi333


norbi333
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy 12 lite telefont, és Miui global 13.0.7 stabil rendszer van rajta, de azt írja nincs rá frissítés, Android biztonsági csomag pedig 2022 augusztusi. Létezik hogy nincs rá frissítés?

(#48) ztoldy válasza norbi333 (#47) üzenetére


ztoldy
senior tag

Szia! Van rá frissebb is pl. 14.0.25.0 EEA, Global pedig 14.0.8.0: [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49) norbi333 válasza ztoldy (#48) üzenetére


norbi333
csendes tag

Ez oké, de telefon nem frissíti magát, hanem ezt külön kell letölteni? Az előző telefonjaim ezt már megoldották mokolás nélkül.

(#50) ztoldy válasza norbi333 (#49) üzenetére


ztoldy
senior tag

Valamiért nem akar frissülni OTA-n lehet bug. Próbáld meg átállítani a telefon régiót másra, mint amin most van, utána kerestess vele frissítést hátha segít. Ha nem, akkor letöltöd a neked tetsző recovery zip-et, majd a telefonra felmásolva a gyári frissítővel kézzel tudod frissíteni.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.