Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Batteriser - fake?

Hozzászólások

(#3) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Amikor a szén-cink elektródás elemeknek 1.4V alá esik a feszültsége, akkor a kapacitásának már a 10%-a sincs benne. Ez a szerkezet elvileg sem gazdaságos.

Én már építettem kapcsolóüzemű invertert LED-es lámpába, hogy anyám vérnyomásmérőjéből kikerülő elemeket a végletekig kihasználhassam, és ezzel nagyon megvédjem a Földet. Sok értelme nem lett a dolognak.

joghurt (#2):
"Egyre kevesebb fényképezőbe lehet pl. AA vagy AAA akkukat tenni, mindegyikhez valami egyedi Li-akkut adnak, egyedi töltővel."
Ez csak a pocket fényképezőkre igaz maradéktalanul. Mert a kicsi méret miatt nem fér beléjük szabvány akku és akkutartó. És az egyedi akkutöltő sem kizárólagos, mert sok fényképezőt USB-n keresztül (is) lehet tölteni.
A nagyobb méretű gépeknél nagyon sokat lehet találni szabvány AA méretű elemtartóval.

"Semeddig sem tartana a kapcsolóüzemű tápokat úgy méretezni, hogy 2*1,1 V-ról még működjenek, de inkább úgy állítják be őket, hogy 2*1,3 V-nál már lemerült elemet jelezzen, így egy csurig feltöltött NiMH akkut egyből leköp. Már alig találsz ceruzás fényképezőt, ahol ne így lenne."
Menüben át lehet állítani Ni-Cd vagy Ni-Mh akkuhoz, sőt, van olyan is , ami lithiumosat is fogad, és ehhez is van beállítás. A merült szenes elemnél át kell állítani NiMh-ra, és akkor még lehet lőni néhány fotót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Batteriser - fake?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.