Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

nyílj meg, hogy lássalak az oldalsó oszlopban...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) lapa


lapa
veterán

ahh nemtom jó hír-e és kinek, de pont ugyanezt csináltam. de akkor én törlöm, elsőztél.

én annyit hallottam (azaz hallottam), hogy eredetileg nem allergiások is allergiások lesznek, ha elég töményen kapják.

ettől függetlenül én neutrális vagyok, nincsenek előítéleteim. a parlagfűtől kiskorom óta nem félek, és nem tapasztaltam környezetemben semmi kapcsolódó tünetet.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dany007


Dany007
veterán

" fokozza a szervezet őssejt termelését"

Öööö nem úgy van, hogy őssejtek csak magzati korban termelődnek majd a maradékot a végén a köldökzsinóron keresztül le lehet szipkázni aztán vége?
Mert ha amúgy is termelődnének a kifejlett felnőtt emberekben is akkor mi értelme lenne az őssejt levételnek?
Lol. Nem vagyok teljesen kompetens a témában de ez a rész már az abszolút bullshit kategória. A többit nem olvastam el ha nem gond. Épp elég amit ezen bejegyzésben olvastam. :D

De amúgy jah. Szegény parlagfű. Mondják ezt azoknak akik évente egy rakás pénzt költenek arra, hogy az allergiát valahogy csillapítsák. Plusz azoknak akiknek ez nem sikerült időben és esetleg asztmásak lettek...
No mindegy. Szerintem nem ér meg külön kibeszélős bejegyzést az a cikk akkora baromság.
Ellenben lehet, hogy a Logout hivatalos oldalról megvizsgálhatná a kérdést és amennyiben tényleg totál bullshitnek és hazugságnak találódik a cikk, úgy törölhetné az oldalról. Hogy azért komplett baromságokat ne terjesszünk már nyilvánosan...

Kb, mintha írnék egy cikket a fényevésről és terjeszteném hogy minél többen egyenek fényt... :U Mert gondolom azért ilyen szintű veszélyes hazugságok kapcsán véget ér a "személyes bejegyzésbe bármit lehet írni" szabály.

(#4) Huma


Huma
addikt

Azért vannak benne igaz dolgok is. De a nagy része tényleg hülyeség.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5) keIdor válasza Dany007 (#3) üzenetére


keIdor
titán

Én pl. hiába költöttem rá, akkor sem történt javulás. Illetve de, diprophos, csak tömény szteroid, ami nem tudom mennyire használ hosszú távon a szervezetnek. Egyszer éltem vele, akkor 95%-ban eltűntek a tünetek, de évekig nem merném. Van olyan ismerős, aki már évek óta beadatja, eddig semmi baja, később meg fene tudja.
Másik megoldás az utazás, hegyvidéken és mediterrán jó kis tengerparton egy darab sincs, északon se, óceáni éghajlaton sem.
Mondjuk mindegy már mert nem érint nem élek már ott, ahol van jelen parlagfű, de annak idején a sima gyógyszer alig használt valamit, hiába költök rá esélytelen megszabadulni tőle.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) greenity


greenity
aktív tag

Nem vagyok kompetens a témában, csak annyira, hogy nem egy családtagom allergiás a parlagfűre.
Ez a buborék dolog amit írt kicsit kiverte a biztosítékot....
A másik, hogy azért eljutott az orvostudomány arra a szintre, hogy meg tudják állapítani, hogy mire allergiás a beteg, így ez a másra allergiás csak ráfogja dolog elég nagy katyvasz lett.
Az őssejt dolog meg.....

Tudom, hogy én sem írok mindent mindig helyesen, de azért az "ö" és "ő" betűket meg kéne tudni különböztetni. :F

Ennek elképzelhetőnek tartom, hogy a szerző nem direkt ír hülyeségeket, csak nem gondolja át, amit leír...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Armahun


Armahun
addikt

Régebb óta van parlagfű, mint ahogy az emberek allergiásak lennének rá.
Talán nem kellene az a rengeteg vegyszert használni és azt a sok műkaját enni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) Huma válasza Armahun (#7) üzenetére


Huma
addikt

Az biztos, hogy a tiszta, természetes környezetben élő közösségek nem nagyon ismerik az ilyesféle allergiát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) bullseye


bullseye
addikt

Monduk én valahol mintha azt halottam volna, hogy többfajta kender is van, úgyhogy lehet, hogy mást használnak az indiánok, akiknek ettől nagyon jó, meg én, aki ettől szívok.

Másrészt viszont a héten rengeteget tanultam a szenzoros olvasásról, és annak kapcsán a homeopátiáról, és ahhoz képest ez a cikk is teljesen hihető. ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10) Armahun válasza Huma (#8) üzenetére


Armahun
addikt

Csak az zavar egy picit, hogy ezt a szerencsétlen növénykét kiáltjuk ki közellenségnek.
Nem ő tehet róla, hogy kénytelen volt megedződni attól a kis gyomirtó dózistól amit kapott.
Meg arról sem, hogy közben mi meg ugyanattól elsatnyultunk.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) lapa válasza bullseye (#9) üzenetére


lapa
veterán

mert rosszul csinálod. nem "ettől", hanem "ezt" kell szívni.

az orvostudomány amúgy csodákra képes, de nem árt egy kis egészséges szkepszis. a múltkor jelentette be a nobel-díjas kutató, hogy eddig totál fordítva értelmezték az antioxidánsok bizonyos mechanizmusait. szóval azért nincs még a sarkon a parlagfű-rákgyógyítás, holtversenyben a parlagfűmentessel.

én hajlamos vagyok amúgy elhinni, hogy nincsenek ősgonosz növények, és inkább valami civilizációs kapcsolat van. persze az is világos, hogy az összes tévégyógyító ilyesmi üres halmazokkal operál. mindjárt ránézek wiki mit ír a magokról.

(#12) bambano válasza bullseye (#9) üzenetére


bambano
titán

ha a homeopátiáról nem azt hallottad, hogy bizonyítottan átverés, akkor nem jó cikkeket olvastál.

két kiragadott ökörség:
- a gaz megfogalmazása a szakma szerint relatív. gaz az, aminek nem lenne szabad ottlennie.
- az meg egy vaskos ökörség, hogy allergiára hajlamosakkal virágport etetnél, hátha bekap egy atom allergiás rohamot és bele is hal...

tyű, tényleg azt hallottad, hogy többféle kender van? internet nincs meg? miért nem nézel szét?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Huma válasza Armahun (#10) üzenetére


Huma
addikt

Légszennyezettség és a különböző kemikáliák amik a szervezetünkbe jutnak mind elősegítik az allergia kialakulását. Ezeket sokkal nehezebb kiiktatni mint egy növényt. Pl egy városból nem tudod száműzni a szmogot. Majd ha minden autó valami alternatív hajtással fog futkározni.
Civilizációs betegség. :(

(#12) bambano:
A homeopátia miért lenne átverés?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) bambano válasza Armahun (#7) üzenetére


bambano
titán

a dolog úgy működik, hogy ahol régen van parlagfű, ott az emberek már kisebb arányban allergiásak rá.
de mivel nálunk még nem túl régen lett ennyire elterjedt, ezért itt nem szokták meg az emberek.

ja, a cikkhez még annyit: nincs olyan növény, ami "tudatosan" visszahúzódik. olyan növény van, amit más, erősebb gyomok kiszorítanak. a parlagfű is ilyen, vannak növények, amikkel el lehet űzni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano válasza Huma (#13) üzenetére


bambano
titán

"a homeopátia mitől lenne átverés" teljesen rossz kérdés, a helyes kérdés: a homeopátia mitől ne lenne átverés?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) bambano válasza Dany007 (#3) üzenetére


bambano
titán

klasszikus őssejt az tényleg akkor van, de olyan sejtek termelése később is folyik, amik sok szempontból őssejt jelleget mutatnak.
csak mivel ezek mindig traumakor termelődnek, ezek termelését fokozni ökörség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Huma válasza bambano (#14) üzenetére


Huma
addikt

"vannak növények, amikkel el lehet űzni"
A használt zoknijaimmal pl sok mindent el lehet űzni. :D

Az allergiások száma és a szennyezett levegő között kimutatható összefüggés van. De amúgy valószínű, hogy egy indiánnak tényleg kevesebb az esélye a parlagfű allergiára.

(#15) bambano:
Azért nem átverés mivel bizonyítottan hatásos.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) bambano válasza Huma (#17) üzenetére


bambano
titán

semmiféle bizonyíték nincs a hatásosságára és erről van (asszem brit) bírósági határozat is.

az allergia meg olyan, mint egy vödör. pakolod bele az irritáló dolgokat, észre sem veszed, de egyszer kiborul.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Huma válasza bambano (#18) üzenetére


Huma
addikt

Dehogy nincs. Olyan dolgokat használnak amik már ezer éve bizonyítottak. Az orvostudomány is elismeri a homeopátiát.
A briteket meg ne keverjük ide. Ha valami idiótaságról hallunk akkor az legtöbbször vagy amcsi vagy brit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) bambano válasza Huma (#19) üzenetére


bambano
titán

olyan dolgot nem használhatnak, mert az egész hozzáállásuk alapvetően rossz, és akit még nem paliztak be, az különösebb segítség nélkül is rájön, hogy miért.

a homeopátiát azok szokták védeni, akik már ráfizettek egy csomót és félnek kimondani, hogy marhaságot csináltak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Huma válasza bambano (#20) üzenetére


Huma
addikt

Te kevered a homeopátiát az azt fedezékként használó csalókkal.
Persze lehet hogy én tévedek és az orvostársadalom 99%-a. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) bambano válasza Huma (#21) üzenetére


bambano
titán

te már akkor is tévedsz, amikor azt hiszed, hogy az orvostársadalom bármiféle támogatást ad a homeopátiához. tehát nem az a helyzet, hogy "én tévedek és az orvostársadalom 99%-a.", hanem az, hogy te tévedsz meg pár orvos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Robin Good


Robin Good
újonc

Ha én pl. nyilvános atomfizikai eszmefuttatásba kezdenék, mint tökkelütött laikus, akkor én is kikapcsolnám a kommenteket. A téma egyébként már eléggé ki van vesézve:

http://kodpiszkalo.blog.hu/2013/05/10/kezdodik_a_parlagfuszezon
http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/01/29/egy_veszelyes_eszme_nyomaban_gyogynoveny-e_a_parlagfu

(#24) bullseye


bullseye
addikt

Jut eszembe, mit olvastam a napokban. Mivel nem értek hozzá, így csak a megfogalmazás alapján (elő)ítélek, de hülyeségnek tartom. Persze meggyőzhető vagyok, ha valaki már tényleg látott ilyet.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25) lapa válasza bullseye (#24) üzenetére


lapa
veterán

nem feltétlen hülyeség, de azért egy ilyen közvetett fotoszintézisre (konyhanyelven) ugrana az ipar, ha nem lenne valahol komoly nehézség az egész reakció körül (ár / regenerálás időtényezője / akármi).

ha nekem lenne ilyenem én elküldeném a 10 legrangosabb egyetemnek, aztán ha működik eléldegélnék a nobel-díjhoz kapott utazási térítésből. meglenne még tán életemben.

[ Szerkesztve ]

(#26) bambano válasza bullseye (#24) üzenetére


bambano
titán

2015. májusi cikk. vagyis várjuk meg azt a két évet, amennyi idő múlva meg fog jelenni.

egyébként van olyan, hogy széndioxidból közvetlenül biodízelt állítanak elő génmódosított baktériumokkal, csak azt nem háztáji profok szokták előállítani és fellengősen előadni, hanem bazi sok pénzzel rendelkező kutatóintézetek, irgalmatlan nagy gárdával és gépparkkal, sok kutatás után.

szóval nem kizárt, hogy feltalált ilyet, széndioxidot lehet redukálni, csak a probléma az energiaegyenleg. nehogy többe kerüljön a leves, mint a hús.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Crystalheart válasza Huma (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Szerintem te kevered a homeopátiát valami mással, pl. a gyógynövények alkalmazásával. :) Homeopátia még csak a 18. század óta létezik, a homeopátiás készítményekben pedig alig van hatóanyag, mert a végletekig hígították. A gyógynövények működhetnek, a homeopátiás szerek aligha.)

(#28) Huma válasza Crystalheart (#27) üzenetére


Huma
addikt

És akkor ez is kamu lenne? [link]

"Negatív ion tartalma több mint 1700ions/cc" :Y

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nem vagyok teljesen kompetens a témát illetően, de igazából nem magával a parlagűvel van a gond meglátásom szerint hanem azzal hogy a kiszálló pollen megköti a város mocskos levegőjének nemkívánatos alkotóelemeit (por, kátrány stb, stb.) és ez belélegezve elkezdi ingerelni a nyálkahártyát.

Majd valami okosabb fórumtárs kijavít majd. Lehet jó a meglátásom/információm, de mindenben én sem lehetek toppon. :B :D

Üdv. core2

(#30) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem őshonos növény nálunk, ha nem betelepült. Semmi keresnivalója itt. Éppen ezért a hasznossága erősen megkérdőjelezhető.

Huma: :DDD az. ;]

A homeopátiáról: miért lenne hatásos egy végletekig hígítót oldat? A gyógyszerekben is kimért hatóanyag van nem véletlenül. Az esetleges javulás a beteg állapotában kizárólag az úgynevezett öngyógyulás miatt van. Mert hisz benne. Ne becsüljétek alá a hit erejét!;) Persze nem valamiféle istenről hablatyolok itt.:D Igen ezekben a homeopátiás klinikákon minden betegre jut idő, kedvesek az orvosok. Egyszóval jó a légkör ez is hozzásegít az öngyógyuláshoz. Hiszen a beteg jó kedéllyel fog távozni. Szóval ez pszichológia inkább mint sem orvostudomány! A többi amit állítanak az már csak áltudományos kuruzslás.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) veector


veector
senior tag

Fájt végigolvasni azt a bejegyzést. :W

(#32) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ha valakit érdekel a téma egy másik fórumbeli kivesézése: [link]
Amúgy ja, elég régóta terjedő dolog. És elhiheti bárki, ennél JÓÓÓÓÓVAL mélyebb a nyúl ürege sajnos. Iszonyatosan felkapott dolog lett minden agymenés, ami az egészséggel kapcsolatos, van minden, ami szem-szájnak ingere, oltástagadástól kezdve az új német medicínán át a hipós vízig minden. És egy részét a legnagyobb vadbaromságoknak orvosok is csinálják, rezzenéstelen arccal (homeopátia, biorezonancia).... elképesztő. :(
Moksa elikszír vazze, orvostól. Szégyen. :(

Egyébként a fent linkelt honlapon, ha szétnéz az ember, már ott is igen sok vad dolog kivesézését találhatja...

[ Szerkesztve ]

(#33) Cyberpunk válasza Szten Márs (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Amiben pénz van azt csinálják. Van akinek az erkölcs harmadlagos :U :(

Az oltásmegtagadás meg egyenesen hihetetlen mekkora idiótaság. Veszélynek teszi ki a saját gyerekét ezzel csak. Mert azok a betegségek nem tűntek el a közhiedelemmel ellentétben.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) Lenry válasza Huma (#21) üzenetére


Lenry
félisten

a homeopátia az, ahol a víz emlékezik a hatóanyagra, és ahol az eredeti hatóanyagot mikronnyi mennyiségben sem tartalmazó vizet árulnak nagyon drágáért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Cyberpunk válasza Lenry (#34) üzenetére


Cyberpunk
félisten

:K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) Szten Márs válasza Lenry (#34) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen. És Huma állításával ellentétben az orvostársadalom igen kicsi része fogadja el. Hogy azok anyagi haszonért teszik, vagy pedig olyan szintű tudatlanságból, ami ennek bekajálásához kell, azt nehéz megítélni - valószínűleg vegyes a kép, lehet ilyen is és olyan is. Az orvosok is emberek, ők is akarnak nyilván hinni az anyagi világon túli összefüggésekben, akármikben. Meg régen volt az egyetem, elfelejtették, hogy hogyan is ellenőrizzük egy szer hatásosságát, miért nem eredmény a kontroll nélküli eredmény. (Érdekes, pubmeden is terjednek a kontroll nélküli, vagy "önkontorllált" tesztek, egészen más témákban is, és nagyon sokszor nagyon jó eredményeket lehet kapni így kb. bármivel - aztán placebokontrollált kettős vak teszteknél kiderül, hogy hát... mégsem... )

Ha érdekel, agymenés az Antalvalin a homeopátiával kapcsolatban - igaz, csak idézet egy gyönyörű könyvből. Érdemes elolvasni, ennél jobban nem lehetne lejáratni magukat. Valószínűleg a homeopata orvosok azért ezt nem így gondolják, mint ami fent le van írva, ez még nekik is sok lenne, szóval csak, mint érdekesség mutatom.
Tulajdonképpen nem is az a baj, hogy tudjuk, hogy nem tartalmaznak hatóanyagot az igazi homeopátiás szerek, higgyünk a csodákban, ki tudja, lehet létezik hétfejű sárkány is, csak még nem fedezték fel, miért ne.... hanem az a baj, hogy azon kívül, hogy a hatásmechanizmusra tett magyarázat-kísérletek, még ha a linkelt írástól eltekintünk, akkor is durván alázzák a Grimm-meséket, még csak empirikus bizonyítékok sincsenek arra, hogy működne. Elmélet: nulla, gyakorlat: nulla. Ez a gond. Ha elmélet nulla lenne, de empirikusan bizonyított volna a hatásosság, akkor oké, persze, gyakorlati szempontból az a lényeg... de nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#37) bullseye válasza Lenry (#34) üzenetére


bullseye
addikt

De nagyon fontos, hogy nem a problémával ellentétes hatóanyagot, hanem pont azt előidézőt nem tartalmaz (ettől homeo) a már a milliószorosára hígitott (bocsánat, potentált, vagy ilyesmizett) folyadék.
Ettől annyira hatékony, szemben a gonosz gyógyszerekkel, amelyek ellenbetegítenek.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38) Szten Márs válasza bullseye (#37) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ritka a csak milliószorosára higított. Valójában inkább milliószor milliószor milliószorosárarosára, vagy még ennek is millió- vagy milliárdszorosaira, némelyek még azoknak milliárdszorosaira és így tovább - van elég sokféle erősségű. Ha jól emlékszem az igazán erősek simán elérhetik a tíz a kétszázadikonszoros higítást, vagy még nagyobbat. Minél jobban van higítva, annál hatásosabb.

[ Szerkesztve ]

(#39) Vladi válasza lapa (#2) üzenetére


Vladi
nagyúr

"én annyit hallottam (azaz hallottam), hogy eredetileg nem allergiások is allergiások lesznek, ha elég töményen kapják."

Ez sok mindenre igaz.

A cikkehez: Ameriaki indiánok? HÁt akkor szedjük össze az egészet és importáljuk nekik. :C

(#3) Dany007:

Az őssejt átmegy sok változási fázison, mire speciális testi sejt lesz belőle, pl: neuron. Ez ilyen 8-10 lépés, vagy több. De sok van belőlük ilyen-olyan fázisban. Konkrétan szerintem őssejt is van valamennyi, de ez már bizonytalan. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) Cyberpunk válasza Vladi (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van nekik bőven. Én mást importálnék oda.:D

A gond az, hogy nagyon komoly pénzeket ölnek a reklámba. Sok tudatlan meg beveszi, sőt a rosszabb, hogy elfordulnak a valódi segítségtől. Na hassonló hülyeségről írtam én is a múltkor csak az az időjárással, meg a permetezésről szólt. De a hülyeség az azonos.;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) bambano válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


bambano
titán

ha megtagadod az oltást, veszélynek teszed ki a gyereked, ha beadatod az oltást, akkor is.
hol az igazság?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) bambano válasza bullseye (#37) üzenetére


bambano
titán

a homeopátiás gyógyszer *semmilyen* hatóanyagot sem tartalmaz, sem a problémával ellentétes (márha ez bármit is jelent), sem azzal azonos anyagokból. az, hogy egy liter vízben találhatnál két molekula hatóanyagot, a dózisokat figyelembe véve nulla.

a rendes vakteszteken azért kiderült, hogy a homeopátia semennyire sem hatékony, kivéve, ha az anyagi oldalának elemzése a teszt célja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) #33253120 válasza Armahun (#7) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Mióta nem szedek allergiagyógyszert azóta kevesebb dologra vagyok allergiás.
Ennek már sok éve, évről-évre apránként tettem le orvosi felügyelet mellett. Persze kaptam a folyamatos ellenjavaslatokat a dokitól.
Volt egy vagy két nehezebb évem.
Azóta már néha olyat is eszem amitől régen befulladtam, és max 10 olyan nap van egy évben amikor emiatt zsepi kell.
Vicces volt 10-12 év után újra kiwit enni... :)

(#44) Cyberpunk válasza bambano (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Melyik a nagyobb felelőtlenség ez a kérdés, meg melyiknek nagyobb a valószínűsége?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) bullseye válasza Szten Márs (#38) üzenetére


bullseye
addikt

Akkor elég nagy szemétség, hogy nem dobják be az eredeti anyagot az óceánokba. Már mind egészségesek lennénk!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#46) Szten Márs válasza bambano (#41) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, hogyne. Meg akkor is veszélynek teszed ki, amikor kiengeded a játszótérre játszani, vagy amikor először elengeded egyedül az iskolába - nincs a kezemben statisztika, de igencsak úgy sejtem, hogy jóval (!) komolyabb veszélynek, mint egy oltás esetében.
Az életben amúgy is mindenhol jelen lévő lehetőségektől (pl allergiás reakciók) eltekintve az oltás nem hordoz komoly veszélyeket magában.

bullseye #45: Nem úgy van az! Ezt egy embernek minden x-szeresére higítgatás - többnyire száz, néha tíz - rázogatni kell, akkor lesz hatékony, amúgy hiába higítod, meg csinálsz bármit is! :D (Sajnos a kettőspont dé ellenére ezt komolyan így gondolják a homeopaták...)

[ Szerkesztve ]

(#47) bambano válasza Szten Márs (#46) üzenetére


bambano
titán

van a rokonságban gyerek, aki súlyos beteg lett a kötelező oltástól, annyira, hogy orvos megtiltotta a további oltásokat.

szóval az ő édesanyja szerint 50% az esély, hogy beteg a gyerek vagy sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Crystalheart válasza bambano (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként amíg csak néhány ember dönt úgy, hogy nem oltatja a gyerekét, addig nincs nagy vész, hiszen mindenki más be van oltva, járvány már nem alakul ki. Az volna necces, ha divathullám lenne az oltásellenesség. :)

Én még agyvelő- és agyhártyagyulladás ellen is beoltattam magam, meg minden családtagom is. Az már az nem úgy van az, hogy elhagyható.

(#49) Szten Márs válasza bambano (#47) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen oltástól milyen betegséget kapott, ha meg szabad kérdeznem?
Erre az 50%-ra ugye nem kell semmit írnom? :)

Crystalheart: Már divathullám. Igaz még nem elterjedt, de ez is divathullám, meg sok más egyéb is, amikkel fent is foglalkoztunk.

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza Szten Márs (#49) üzenetére


bambano
titán

kérdezni szabad, majd megkérdezem, ha megint találkozom velük.

ez az 50% tök jó szám, két gyerek van, az egyik beteg lett, a másik nem. 50%.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.