Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) lapa válasza bambano (#18) üzenetére


lapa
veterán

én a már feltalált megújulókra gondoltam. vagy ha így érted, akkor ezek jövőbelisége személyfüggő. szerintem az "azt esszük ami van" - amellett hogy lásd előző mondat - az inkább az állatok témája, nekünk illene az ún. tervezés képességét használni. ha te meg én nem teremtünk keresletet, akkor a piac rászarik. így működik a rendszer, azt gyártja amit kérsz. az a baj, hogy ehelyett mindenki a kormányokat nézi, hogy majd elindítják a csodát. mégis mit indítanának el nálad, otthon?

a benzines is elvisz, vagy az visz el a legnagyobb valószínűséggel? nem biztos, hogy egyről beszélünk, mert én viszont belekeverem a saját hibbantságomat. az árat viszont ne keverjük ide, mert egyrészt számomra a kis futásteljesítmény miatt nem téma, másrészt nem eszik lényegesen többet, mint egy mai nagy autó. az más kérdés, hogy harmada-negyede a lőerő, de amíg a 130-at megcsinálja, addig nekem elég. számszerűsítve: anno a szuzka meg az astra is 7-8 litereket ettek. ez eszik 10-et másfélszeres tömegnél. egy valamivel újabb már csak 9-et. persze, lassabban érek oda, de én ezt a rengeteg eszement száguldás után előnyként értékelem. nem is annyira magam miatt (pedig nem vagyok egy profi vezető), hanem mert egyszer valaki az én sávomban fog jönni a kanyarban, és akkor nem lesz mindegy az én sebességem.

az élőhelyünket mindkettő pusztítja elég szépen, hogy a dízel ezen felül még az embereket is azt én kicsit nem látom olyan drámainak, mint az éghajlat beborulását. az előkamrás vs részecskeszűrős témáról majd olvassunk el valamit úgy 30-40 év múlva, addig az igazság nagyjából ismeretlen. azt nem vitatom, hogy a benzin tisztább, de ez önmagában kevéske. én sokkal lényegesebbnek tartom, hogy co2 + a termelt hő. ez utóbbiról szívesen elfeledkeznek, pedig szerintem fontos szerepe van az egész folyamat gyorsulásában (nyilván minden hő- és atomerőművel egyetemben). hiszen végül minden cseppből hő lesz.

amúgy gondolom mindenki azért választja a benzines autót, mert a környezet. hozzáteszem ugyanezek az emberek járják transzparensekkel az országot, hogy legyen már 40%-kal drágább minden és álljunk át benzinalapú áruszállításra. vidám lenne, mert megmaradna egy nagy csomó gázolaj. szóval a képlet azért jóval árnyaltabb ennél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.