Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84) azbest válasza rockit (#83) üzenetére


azbest
félisten

Nemrég nálam is járt olyan notebook, de nem próbáltam ki az átalakítót.

A saját átalakítómmal akkor kapcsolódott ki a kép (raspberry pi-vel), amikor túl alacsony lett a feszültség.
Szóval talán az átalakító és a monitor együtt túl sok áramot igényel, amit a hdmi kimenete már nem tud stabilan biztosítani.

Közben eszembe jutott egy másik kaland az egyik átalakítóval és egy android stickkel: az egyik vga kábellel nem adott képet a monitor és búgott a hang a stickre kötött hangszórón. A vga kábelt kicserélve viszont minden jó lett. Ja és a stick tápját kihúzva sem kapcsolt ki, hanem a monitor felől kapott áramot az átalakítón keresztül a hdmi kimeneten. Eléggé meglepődtem. Itt a megoldás az volt, hogy átcseréltem másikra a vga kábelt. Valószínűleg a pin9 bekötésén múlott: amelyik kábelen nem volt bekötve, ott nem volt baj. Ha minden vga kábeleddel rossz, akkor esetleg próbálkozhatsz még egy kábel módosításával, a pi9 kitépésével. Ha fix kábeles a monitor, akkor inkább ne tépkedd. Ja látom ez projektor.

Persze akár az átalakító is lehet rossz. Ha más gépre kötve, más monitorra kötve is csinálja, akkor valsz rossz.

Szerintem elsőre a vga kábel cserét próbáld meg. Ha az valami nagyon hosszú vga kábel, akkor az is lehet az oka. Próbáld meg normál méretűvel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.