Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rsf


rsf
senior tag

Én egy ilyennel szemezek, de létezik külső tápos változata is.
Csak azt nem értem, hogy ha kap egy 1920x1080 felbontású bemenő jelet a HDMI-n akkor a kimeneti VGA-nak mi lesz a felbontása? 640x480?, 800x600?, 1024x768? vagy nagyobb?
Mert nekem 1024x768 kellene ennél nagyobb nem mert azt már nem tudja fogadni az eszköz amire rákötném.
Erre tud valaki válaszolni?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Engem is érdekelne. Írhatnál részletesebb tesztet, hogy mivel működött, és hogyan?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3) rsf válasza rsf (#1) üzenetére


rsf
senior tag

Kaptam pár infót közben.
Amit beállítasz a hdmi oldalon az lesz a felbontás a VGA oldalon is!!
Ezért nem értettem az egészet, mert a HDMI kimenetnek csak pár szabványos felbontása van ellenben a VGA-val.A HDMI-n különböző VGA kompatibilis felbontásokat, csak laptop kimeneten lehet elérni.DVD lejátszó és egyéb házimozis eszközökön nem. Ezért jöhetnek ki olyan variációk amiket bizonyos eszközök nem szeretnek.pl. HDMI:576p=720x576VGA
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4) azbest


azbest
félisten

Bocs, csak most vettem észre, hogy írtatok ide.

Raspberry pi-vel próbálgattam. Azzal a CEA módok mentek jól [link], DMT módban 1280x768 felbontásban kilógott a kép a monitorról, ami 1024x768-nak hitte a képet.
Ellenben egy intel x3100 videós notebookról hajtva dvi->hdmi -> hdmi-vga átalakítóval kipróbálva jó volt ugyanez a felbontás. Szóval a hdmi kimenet módjától is függ, hogy jó lesz-e. Ha jól emlékszem még detektálta is a kijelzőm natív felbontását.

Azt komolyan kell venni, hogy kárt okozhat az eszközünk hdmi kimenetében. A raspberry pi esetén lényegesen jobban melegszik pár alkatrész, mint sima hdmi kábel használatakor. Ahonnan az energiát veszi, az nem ekkora terhelésre volt kitalálva.

(#5) rsf válasza azbest (#4) üzenetére


rsf
senior tag

Na megjött a cucc az e-bayről!
Laptop hdmi kimenetről FullHD-s monitorral próbáltam. A monitor Analog VGA bemenetén.
Úgy néz ki működik.
Most szedtem szét megakarom mérni a cucc áramfelvételét.
Valamint csinálok neki egy külső táp bemenetet. Nem szeretném a média lejátszóm HDMI kimenetét megölni.
Üdv.

Ui. Majd irok a fejleményekről

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6) rsf válasza rsf (#5) üzenetére


rsf
senior tag

Sajnos a cucc 250mA-t vesz föl ami nem egészséges a HDMI portnak ami ugye 50mA-re van tervezve!!
Ezért már át is alakítottam külső táposra a kicsikét.
Ha kértek az átalakításról képet akkor majd rakok fel.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7) azbest válasza rsf (#6) üzenetére


azbest
félisten

Igen, hasznos lenne látni. Próbáltam kiméregetni ezen, hogy melyik lehet a táp, de közbejött valami. Neked is ilyen a belseje, mint amilyen az írásban szerepel? USB portról praktikus lenne ezt is tápolni, az van pc-n és pi (hub)-on is.

[ Szerkesztve ]

(#8) rsf válasza azbest (#7) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem kicsit más a panel. A neten kerestem rá a hdmi pinoutra.
Most még nem az USB-ről kapja az 5V-ot de amint szerzek egy nem használt és szétvágható USB kábelt átalakítom olyanra az tényleg mindenhol van a közelben.
Majd rakok fel képeket.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#9) rsf válasza azbest (#7) üzenetére


rsf
senior tag

Hali itt van pár kép. Bocsi a késésért, de nem nagyon volt időm.
Az enyémnél a nyákon a HDMI összes pontjának van helye. A 18-as pin a táp, azt forrasztottam le és oda kötöttem az USB -ról a tápot. Majd az USB GND-jét összekötöttem az átalakító panel GND-jével.
HDMI (17) - USB (4) GND
HDMI (18) - USB (1) 5V
Üdv.
Ui:Úgy néz ki, hogy amire vettem azt maradéktalanul tudja cucc, ugyhogy nem bántam meg.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10) rsf válasza rsf (#9) üzenetére


rsf
senior tag

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#11) rsf válasza rsf (#10) üzenetére


rsf
senior tag

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#12) rsf válasza rsf (#11) üzenetére


rsf
senior tag

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#13) azbest


azbest
félisten

köszi a képeket :R

majd még jobban meg kell néznem ennek a nyákját, mert az enyémen ha jól látom pont nincs 18as :)

(#14) rsf válasza azbest (#13) üzenetére


rsf
senior tag

Akkor mérd ki hova megy a HDMI csati 18-as pontja! Két tűvel pl.
Én is kimértem a biztonság kedvéért sikerült is benyomnom kissé, de szerencsére nem lett baj.
Szóval csak óvatosan.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#15) azbest válasza rsf (#14) üzenetére


azbest
félisten

No nekiestem, mint süket a csengőnek :DDD

Le kellett kaparnom a ragacs egy részét, hogy meg tudjam találni hová kötötték a powert. Kiderült, hogy ahol a cec jönne oda tették a nyákon.

Nem vágtam el az eredeti kábelt, mert mélyen van a ragacsban, remélhetőleg nem okoz gondot. Végülis csak a pi-hez használom az átalakítót. Az usb-t bedugva nem forrósodik fel a hdmi 5 voltját biztosító rész. :)

(#16) rsf válasza azbest (#15) üzenetére


rsf
senior tag

A ragacsot nekem is le kellett fejtenem 2x-is. de én a forrasztás után vissza ragacsoltam.
Van ilyen ragacs pisztolyom sokszor kellett már 2-3eFT között lehet venni már elfogadhatóakat.
Azért jobb lett volna leforrasztani a HDMI bejövő 5V-ot.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#17) Cythyel


Cythyel
senior tag

Üdv!

Érdekelne, hogy működhet e ez egy TF300T tablettel úgy hogy microHDMI->HDMI adapter, majd egy ilyen HDMI->VGA átalakító?
Plusz láttam neten olyat is hogy nem ilyen dobozos a VGA vég, hanem csak egy picit nagyobb, úgy mint a DVI->VGA átalakítók. Azzal is működhet egy ilyen átalakítás, vagy csak ezzel a bumfordi dobozkással?

(#18) azbest válasza Cythyel (#17) üzenetére


azbest
félisten

A microHDMI->HDMI csak alakjában más, a jel nem változik. A hdmi->vga átalakító működhet vele. A felbontással lehet esetleg probléma, ha az átalakító vagy maga a monitor nem annyira szereti azt a felvontást amit a tablet kiküld.

Itt is igaz, hogy külső tápos átalakítót érdemes használni, mert egyébként károsíthatja a tablet hdmi kimenetét ha onnan lopja a tápot.

Nem a doboz mérete számít, hanem az, hogy végez-e valójában átalakítást. Sok olyan kábelt is árulnak ahol nincs semmi aktív elem, csak össze van kötve a kétféle csatlakozó. Azokkal nem működik semmi. Aktív átalakítás kell hogy a digitális jelből analóg jel legyen.

(#19) Cythyel válasza azbest (#18) üzenetére


Cythyel
senior tag

Tehát akkor célszerű lenne nekemis valami külső extra tápot ráaplikálni egy ilyen bumfordi dobozos megoldásra... Lehet hogy akkor az a "normál" méretű VGA végű nem is működne igazán. Amúgy projektorra lenne rákötve és nem monitorra.

(#20) azbest válasza Cythyel (#19) üzenetére


azbest
félisten

15-20 dolcsi körül vannak ebay-en, van amelyik a hangot is le tudja választani. Sajnos nem látom hogy tápegységes változat van e köztük. Magyar boltban is kapni hasonlókat, de itt 15-20 ezer.

(#21) Cythyel válasza azbest (#20) üzenetére


Cythyel
senior tag

Akkor viszont kérném segítséged választani egyet, mert én nem vagyok járatos annyira ebay-en és az ilyen átalakítók területén. ^^;

(#22) azbest válasza Cythyel (#21) üzenetére


azbest
félisten

ennek elvileg van audio kimenete és táp bemenete is: [link]

elég sokfélét lehet találni [link]

(#23) Cythyel válasza azbest (#22) üzenetére


Cythyel
senior tag

köff-köff ^_^ végignézem

(#24) Balkó33


Balkó33
csendes tag

Sziasztok!

Egy oylan kérdésem lenne, hogy egy ilyen eszközzel egy hdmi kimenetű IPTV adaptert össze lehet kötni egy vga bemenetű kivetítővel, vagy csak számítógépet egy másik eszközzel?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#25) rt06


rt06
veterán

Hi!

egy* 21-es crt-t szeretnek meghajtani 1920*1440-es felbontasban
erre alkalmas lehet egy ilyesmi atalakito?
illetve milyn gyakorlati kulonbseg lehet egy hdmi->dsub atalakito es egy dvi->hdmi+hdmi->dsub atalakito hasznalata kozott?

*: azaz kettot, de csak egy dsub csati van az alaplapon, a dvi pedig dvi-d, amit nem tudok kozvetlenul dsub-ra alakitani

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26) azbest válasza rt06 (#25) üzenetére


azbest
félisten

Pécével fullhd és 1280x800 monitorral is használtam probléma nélkül. Valamiért a raspberry pi esetén nem jó az 1280. Ahogy próbálgattam az EDID infót átengedi magán.

A dvi-d valsz nem probléma, de ha jól emlékszem nem próbáltam még azon keresztül.

(#27) rt06 válasza azbest (#26) üzenetére


rt06
veterán

koszonom a gyors valaszt
remelem, hogy ha mar a fullhd-t birja, az a par plusz kepsor mar nem fog neki megartani es elbirja az 1920*1440-et is
a dvi csak lehetoseg, mert az egy dsub mellett egy dvi es egy hdmi kimenet van, igy azt csak akkor hasznalnam egy plusz atalakitoval, ha van elonye a kozvetlen hdmi->dsub atalakitashoz kepest

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#28) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kijelzőm, amin VGA bemenet van kizárólag.
Az eszköz fogad sima RGB és KOMPONENS jelet is.
Szeretném PC ről (VGA kimenet), illetve set-top-box -ról és DVD lejátszóról is használni a kijelzőt.

Láttam HDMI to VGA adaptert, ami ha jól veszem ki egy aktív eszköz, ami jelátalakítást végez, nem csak egy sima adapter kábel.

Illetve láttam SCART to VGA adapter, amit ha jól vettem ki nem aktív, csak egy sima adapter kábel.

Illetve láttám még nem aktív HDMI to VGA kábeleket is.

Szerintetek melyik megoldás lenne a legjobb, és miért?

Előre is köszönöm a segítséget!

Z

(#29) azbest válasza gecsoz (#28) üzenetére


azbest
félisten

HDMI to VGA adaptert - szinte biztos hogy megy (a tápellátásra érdemes figyelni).
SCART to VGA kábel - nem biztos, hogy megy
HDMI to VGA kábeleket - biztos, hogy nem megy

(#30) gecsoz válasza azbest (#29) üzenetére


gecsoz
aktív tag

HDMI to VGA kábeleket akkor miért árulják, ha nem működnek?

(#31) azbest válasza gecsoz (#30) üzenetére


azbest
félisten

Néhány speciálisabb videokártya képes kiadni vga jelet a hdmi csatlakozón. Ez viszont nem szabványos és erősen gyártó függő.

(#32) gecsoz válasza azbest (#31) üzenetére


gecsoz
aktív tag

magyarul asztali dvd meg ehhez hasonló készülékeknél ez teljesen esélytelen..

és ha ez a specifikációja a kijelzőnek (de csatlakozója csak egy VGA van):

Scan Rate
Horizontal
15 - 110 kHz

Vertical
48 - 120 Hz

PC Signal Compatibility
VGA / WVGA / SVGA / XGA / WXGA / WXGA+ / SXGA / SXGA+ / WSXGA+ / UXGA / WUXGA

Colour System
NTSC
yes
PAL
yes
PAL-60
yes
SECAM
yes
M-NTSC
yes

Video Signal Compatibility
480/60i-60p
Yes
576/50i-60p
Yes
720/60p-50p
Yes (Scaled)
1080/50i-60i
Yes(Scaled)
1080/24p-24sF-25p-30p-60p-50p
Yes Except 24p/24sF

(#33) azbest válasza gecsoz (#32) üzenetére


azbest
félisten

passz, keress rá a használati útmutatóban... a pontos típusa alapján talán lesz rá válasz, hogy mit lehet rákötni

(#34) gecsoz válasza azbest (#33) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Nagy kérés lenne, hogy véleményt mondj róla? :D

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/Professional+Plasma+Display/Professional+Plasma+Display/TH-42PS10EK/Manuals/446012/index.html?trackInfo=true

Az 38. és az 52. oldal alapján nekem úgy tűnik, hogy menne a sima SCART=> VGA kábellel is.

(#35) azbest válasza gecsoz (#34) üzenetére


azbest
félisten

A 8. oldalon látható, hogy több féle bemenete is lehet a tévéknek, de a konkrét típusnál gyárilag nincs betéve, ha jól értem:

Notes:
• On TH-42PH10EK/S, TH-50PH10EK/S and TH-58PH10EK, Terminal board is installed in SLOT 1 at factory shipment.
• On TH-42PS10EK/S, SLOT 1-3 are all empty at factory shipment.

Azt nem tudom, hogy utólag pótolható-e az av-in bemenet panel. A 11. oldalon is erről írnak.

Na egy ilyet kellene a tévédhez venni, hogy legyenek video bemenetei, amihez a scart is köthető:
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/TY-FB9BD/Overview/453237/index.html

[ Szerkesztve ]

(#36) gecsoz válasza azbest (#35) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Igen, ezt tudom, csak a gyári panasonic -os ára horror..

Akkor már inkább egy ilyen:
http://www.ebay.co.uk/itm/PC-HDMI-to-VGA-3-5mm-Audio-HDTV-HD-Video-Converter-Adapter-PS3-XBOX-360-Apple-/261230102712?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item3cd28708b8

(#37) azbest válasza gecsoz (#36) üzenetére


azbest
félisten

Igen ez is egy lehetőség. De amire kérdeztél: a leírásban szereplő pal video bemenet az külön modul, nem pedig a vga bemenet tudja.

Ha jól látom hdmi, dvi bemenet modulok is vannak a tévéhez, de azok sem olcsók. Szóval marad a vga-hdmi aktív átalakító (12 dolcsi körül már kapni, de tápellátás legyen, mert anélkül tönkreteheti a rákötött készülék hdmi kimenetét). Meg persze ekkor át kell dugdosnod ha mással akarod használni éppen.

(#38) gecsoz válasza azbest (#37) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Há igen, 103 fontal szemben az átalakító max 20 fontból megvan :)
Azért is néztem a linkelt típust, mert az külső tápos, táppal együtt.
És mivel a beltérin kívül max egy PC van rákötve, így max vagy a konvertert, vagy a PC VGA kimenetét dugom rá..

(#39) robohun


robohun
csendes tag

Nekem ez működne akkor egy ps3-ból kijövő hdmi és átalakítva egy 1280x1024-es felbontást tudó monitorhoz amin vga csatlakozó van?
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#40) azbest válasza robohun (#39) üzenetére


azbest
félisten

talán, nem tudom, hogy a ps3 milyen felbontású kijelzőket támogat

(#41) Cythyel válasza azbest (#40) üzenetére


Cythyel
senior tag

PS3: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p amit támogat analóg és hdmi kimeneten

(#42) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Ha fordított a helyzet és a laptop analóg VGA jelét akarom ráküldeni a tévé HDMI csatlakozójára, ott működik a VGA-HDMI kábel?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#43) azbest válasza cd930 (#42) üzenetére


azbest
félisten

Az írásban, amelyhez kommenteltél HDMI->VGA átalakítóról van szó.
Nem kétirányú a kábel. Neked VGA->HDMI átalakítás kell.

Például [link] vagy [link] vagy [link]

Biztos nincs a tévén vga bemenet?

[ Szerkesztve ]

(#44) lapa


lapa
veterán

jó cucc ez, eszméletlenek a kínaiak ahogy ráengedik a kakaót.

más kérdés, hogy mekkora szánalom már, hogy ilyeneknek piacuk van, lassan élni alig lehet nélkülük.

(#45) cd930 válasza azbest (#43) üzenetére


cd930
aktív tag

Szia!

Kösz a választ! :R
Sajna nincs rajta VGA... a 2013-as Samsung modellekből már kihagyták :((
Viszont gondolkodtam: van a tévén scart, így talán megoldható lesz sima analógban.
Illetve van Svideo a laptop dokkolóján (bár ez asszem nem digitális..) :F
Sőt, van a laptopon egy 1394a csatlakozó, ami nem tudom felhasználható-e eme célra.. :F

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#46) azbest válasza cd930 (#45) üzenetére


azbest
félisten

Az svideo-scart kábel megoldás lesz, de a képminőség nem fog olyan lenni, mintha vga vagy hdmi kapcsolaton keresztül adnád át a képet (analóg videorekorder szintjén lesz). A firewire (1394a) sem hiszem, hogy segítene neked.

Egyébként milyen laptop és milyen dokkoló? Gyanús, hogy azon lennie kell más kimenetnek is, amit egyszerűbb lenne hdmi-re alakítani.

(#47) cd930 válasza azbest (#46) üzenetére


cd930
aktív tag

Az alábbi csatlakozók vannak a tévén (Samsung UE40F6500):
Komponens bemenet (Y / Pb / Pr) x 1
Kompozit bemenet (AV) x 1 (komponens Y) ea
Digitális Audio kimenet(Optikai) x 1
Ethernet (LAN) x 1
HDMI x 4
RF bemenet (földi/kábel bemenet) x 1
RF bemenet (Satellite bemenet) x 1
USB x 3
Fejhallgató x 1
Scart x 1
CI Slot x 1
IR kimenet x 1

A laptop (HP 2730p) csatlakozói:
2 USB 2.0
1 1394a
1 microphone in
1 headphone/line-out
1 RJ-11
1 RJ-45
1 docking connector
1 battery connector
Rear: 1 AC power; 1 external VGA monitor
+ van egy nem túl megbízhatóan működő dokkoló (HP HSTNN-W07X) is hozzá, amin VGA és egy Svideo csatlakozó van. Úgy tűnik, ezt használom fel.

20+ éve a Prohardveren

(#48) danikollar


danikollar
őstag

Hasznos írás. Ilyet nekem is szereznem kell majd. De csak olyat, amin alapból rajta van a tápcsati. Kösz az írást! :R

(#49) azbest válasza danikollar (#48) üzenetére


azbest
félisten

Ezen úgy látom van micro usb csati és hang kimenet is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50) danikollar válasza azbest (#49) üzenetére


danikollar
őstag

Láttam, hogy már linkeltetek korábban, de azért kösz! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.