Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

tovabbi kepek

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) nubreed


nubreed
veterán

A videón a táj néhol tényleg teljesen élethű, nem lehet eldönteni, hogy ez most valódi, rendes kamera által felvett valódi tájkép vagy computer grafika. De a gyerek iszonyú ocsmány, teljesen műanyag az egész kissrác, és a mozgása is olyan "computer grafikás". De ez csak a készítők bénasága szerintem és nem az engine hibája, mert simán készíthettek volna a srácra ennél sokkal élethűbb materialt, nagy felbontású textúrákat használva és maga a base mesh is lehetne kidolgozottabb illetve a srác haja is minden csak nem élethű, viszont mozgásból meg lehet, hogy nem tud ennél jobbat az engine?

Amúgy meg maga a kártya nem olcsó tényleg, nem sokan fognak ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3) Morph76 válasza nubreed (#2) üzenetére


Morph76
aktív tag

Sokan meg fogják venni hidd el.A csúcskártya mindig kelendő ,kíváncsi leszek a tesztekre vajon 4K-ban mit tud.Egy biztos a vramból nem fog kifogyni! 12GB :Y :Y

(#4) nubreed válasza Morph76 (#3) üzenetére


nubreed
veterán

Az a sok az relatív. Itthon biztos nem sokan fognak venni egy 300k+ -os kártyát, mert, hogy idehaza ennyi lesz az ára.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5) Habugi válasza nubreed (#2) üzenetére


Habugi
addikt

"Amúgy meg maga a kártya nem olcsó tényleg, nem sokan fognak ilyet venni."

Szerintem nem véletlen, hogy a Titan X-en volt futtatva ez Demo anyag, a vége minden elmondott..

Ha szereted a pénzed, vágd ki az ablakon egy Titan X-re! :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Véletlenül kihagyták a jelenetből a vízbe csobbanást... Hát igen, ezt még mindig nem tudják elég szépen megoldani.

#tarcsad

(#7) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Az 1000 dodó nem olyan sok -szerintem- tekintettel arra, hogy egyes gtx 980-asok akár a 600-700 dolláros szintet is elérhetik.

(#8) Locutus válasza Olajka02 (#7) üzenetére


Locutus
veterán

Lesz az 1300-1400 is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#9) Dilikutya válasza nubreed (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

A gyerek nem az engine hibája, egyszerűen nem foglalkoztak vele. A hajat pl. már a legutóbbi Tomb Raiderben sokkal jobban megcsinálták, de az arcon is látszik, hogy nem volt nála az élethűség szempont. A tájban nem az az érdekes, hogy élethű, hanem hogy valós időben fut, nem renderelt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) banhammer


banhammer
veterán

A labnyomok a fuben hianyoznak, a kis kavicsok felverodeset is hianyolom a futas kozbeni kozeli kepeken.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) 7time válasza Olajka02 (#7) üzenetére


7time
senior tag

1400$ közel lesz az ára.

(#12) Erinb


Erinb
csendes tag

Szegény AMD, ki se jött 380x -k ami dupla fogyasztással talán épp megelőzné tempóban a 980 as nvidiát, erre it van ez :D

(#13) Malibutomi válasza Erinb (#12) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egy 1300$-os kártya nem ellenfél a 600$-os szegmensnek.

(#14) 7time válasza Erinb (#12) üzenetére


7time
senior tag

Ez biztos nem veszélyes az AMD vevőköreire, de mindenki tudta hogy jönni fog már vagy 2 hónappal ezelőtt.

(#15) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Hát én nem estem hanyatt ettől a demótól. A táj nagyon is műnek tűnik, talán csak a fák megjelenítésében vehető észre fejlődés. :(

(#16) nubreed válasza Dilikutya (#9) üzenetére


nubreed
veterán

Hát én is ezt írtam. Nem esett le? :)

Hogy a gyerek nem az engine hibája, hanem a készítőké. Én egy ilyen demótól elvárnám a teljes élethűséget a karektereket is tekintve, ha már van bene.

"A tájban nem az az érdekes, hogy élethű, hanem hogy valós időben fut, nem renderelt"

Tiszta sor ez is, állítottam én ennek az ellenkezőjét? A posztom ezen része pont egy dícséret akart lenni, hogy milyen jól néz ki valós időben futtatva a cucc és nem előre renderelve.

(#12) Erinb: Nem kell félteni az AMD-t, eleve nem ugyanabban a kategóriában versenyez a két kártya.

Amúgy meg lesz majd R9 390x2, az esetleg összehasonlítható lesz a cikkben szereplő kártyával. Addig meg várjunk még egy picit. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha rendes vapochamber-es hűtéssel kerül sorozatgyártásba, akkor ez jön a 780 helyére. :U

(#18) Televan74 válasza Malibutomi (#13) üzenetére


Televan74
nagyúr

Úgy sem értik meg.A sok lelkes tapsikolólónak úgy sem lesz a Titan X -re 480.000 forintja.Annak viszont jó lesz a kártya aki a 4K -t meg szeretné úszni sli nélkül.Ez már nagyon komoly kártya lesz hozzá.
390X mellé kellene játszótárnak a 980Ti(már ha lesz).

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) vicze válasza nubreed (#2) üzenetére


vicze
félisten

Akinek "élethű" a táj, annak ajánlom, hogy mozduljon ki kicsit többet. :P

Annyiban "durva" a videó, hogy ez bizony nem is olyan rég még animációs filmekhez szuperszámítógépek számolgatták hetekig, most pedig pár dolgot kivéve már valós időben megy a render.

(#20) mefistofeles válasza nubreed (#16) üzenetére

Nem vagyok szakértő de ettől a videótol én sem estem hanyatt.
A fák lombozata az valami gyönyörű lett de pl. a kissrác haja kritikán aluli..... Azt a vízbecsobbanást én is megnéztem volna. Ha az engine erejét és tudását akarnám demonstrálni akkor tuti nem így, nem ezt csináltam volna.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#21) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Háát... Ha ma ilyet lehet kihozni a pc-ből akkor dx12 ütős lesz : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#22) 7time válasza Kicsimix (#21) üzenetére


7time
senior tag

A dx12 nem a grafikára utazik hanem a CPU-t fogja tehermentesíteni, vagyis nem kell I5 vegyél hogy jól fusson egy játék.

[ Szerkesztve ]

(#23) Locutus válasza 7time (#22) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy i5 is elég LEHET a játékokhoz, amik érkeznek majd.
Mert ugye egy gamernek már eleve legalább egy i5 van ha komolyan gondolja... A mantle által megcélzott APU-s játékosréteg lényegében egy üres halmaz ;)

Másrészt ez ugyanúgy csak elmélet jelenleg, mint az AMD többi marketing blablája. A mantleval is láttuk hogy... na szal kb semmit se láttunk, csak a sok szép ígéretet, hogy megváltja a világot :D A DX12 jelenleg ugyanezen a szinten van. Talán ha év végén látunk belőle valami értékelhetőt...

Ugyanakkor a sírás már a DX12 kapcsán is elkezdődött a fejlesztők részéről, hogy majd legyen mivel takarózni, ha arra is ugyanilyen fos konzolportok jönnek, mint DX11-re...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24) Olajka02 válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Magyarul pont hogy realtime-ban renderelt és számolt, mint egy játék.

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

(#26) Olajka02 válasza Locutus (#23) üzenetére


Olajka02
aktív tag

A Mantle valósan optimalizálja a GPU számolási teljesítményét és egyenletesebbé teszi a FPS-t, a plusz 10% teljesítmény növekedés mellett.
Nem tudom hogy Te próbálta-e már, vagy nem, én használom BF4-ben és mérhető a hatása.
Az más kérdés, hogy még nem sok játékot fejlesztettek vele, rá.
Tehát van és lenne értelme, és nem üres ígérgetés az én meglátásom szerint.
Ugyan ilyen irányú, "mellékpályán lévő, de nagyon beharangozott" fejlesztései vannak az NV-nek is, azok is jók és használhatók, csak specifikus program, vagy hardver egység kell neki, egyenlőre (még gyerekcipőben járnak)

Csak azért írtam ezt le, hogy objektíven lássuk a dolgokat...

(#27) #72042496


#72042496
törölt tag

Szép kártya, meg minden. A GTX 960 mikor lesz olcsóbb? ;]

(#28) turkburk


turkburk
tag

Remélem ennek is lesz 4 GB 3,5GB-os változata. :U

(#29) #65537792 válasza turkburk (#28) üzenetére


#65537792
törölt tag

Már kicsit uncsi. Össze rohadt oldalon ahol nvidia cikk jelenik meg. Van egy h... aki ezt benyögi. :W

Más.

Amúgy ez a real time mit takar pontosan?

(#30) sixpak

Azért, ha már ilyet fogunk játékokban látni ott lesz kaki, pisi a gatyába pár embernél. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) sixpak válasza Yutani (#6) üzenetére


sixpak
nagyúr

Tessék, itt van egy kárpótlásul.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31) emvy válasza nubreed (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem lehet 100%-osan elethure megcsinalni, es a rajzfilmszeru megjelenes sokkal kevesbe zavaro, mint egy majdnem elethu abrazolas. Ld. http://www.wikiwand.com/en/Uncanny_valley

while (!sleep) sheep++;

(#32) Olajka02 válasza sixpak (#30) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Bááááááázzz.
Ez szép munka.

(#33) nubreed válasza sixpak (#30) üzenetére


nubreed
veterán

Jó de ez előre renderelt, C4D + Vray. Itt meg arról van szó, hogy a real time demóból kihagyták a vízcsobbanást.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34) sixpak válasza nubreed (#33) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze, vágom...gondolom 200 órán át renderelték. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35) Olajka02 válasza nubreed (#33) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szerintem realtime-ban ehhez a "részecske számoláshoz" még ez a kártya sem lenne elég kis túlzással, főleg ha egy egész partszakaszt kellene megjelenítenie más egyéb tárgyakkal, mozgásokkal. :DDD

(#36) nubreed válasza sixpak (#34) üzenetére


nubreed
veterán

Hát igen, rendereléshez a világ összes cpu teljesítménye sem elegendő. :D Akik komolyan nyomják úgy is render farmon renderelnek, pl Amazon EC2 cloudban.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37) nubreed válasza Olajka02 (#35) üzenetére


nubreed
veterán

Igen ebben van valami, de de szerintem az is valószínű, hogy ha nagyon akartak volna, ennél többet is ki tudtak volna hozni még az Unreal Engine 4 képességeiből. Volt egy video kb. 2 éve, ahol a "lepatannó" tűz részecskéket demózták real time -ban UE4 -el. Ha azt az akkori technikával meg tudták csinálni, akkor egy titannal mennie kell a víz részecskék számításának is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) Scholes9 válasza Morph76 (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akikbol reggel a wc-n pénz jön ki azok lehet megveszik. Földi halandónak ez nem játszik.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39) Z10N válasza vicze (#19) üzenetére


Z10N
veterán

Pont ezt akartam szinten mondani, de itt mindenki a tartalmon van fennakadva. Egy majdnem Pixar/Disney szintu anamacios film szintjen van, csak ez valos idoben fut. A Titanhoz meg annyi a velemenyem, hogy 10 ev mulva nem fogjuk tudni az ilyen-olyan verziok kozul a sorrendet Ti/Black/X/Z, lehetne egy egyseges elnevezes.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#40) DonToni


DonToni
aktív tag

2025 -re talán elérhető lesz egy "sima" Titan is az "átlag" felhasználóknak.... :U
Egy ilyenhez meg 3 módon juthatsz hozzá...
1, Kicsengeted a jelenlegi, csillagászati árat...
2, Vársz 50 évet és utána veszed meg...
3, Nem legális úton... :DDD

-Anti-

(#41) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jol bevalt marketing recept. Adjal ki egy meregdraga kartyat...aka Titan X/Titan...keszitsd fel a piacot a herelt olcsobb valtozatra...980Ti/X80...mint anno a 780. Aztan amikor a konkurencia lepni fog, akkor nyomd a piacra az igazi jatekos GM200-as chipet..joval olcsobban es kevesebb rammal mint a Titan X ( mint anno a 780Ti)...es termeszetesen ami kicsivel erosebb.

A hulye vasarlo meg megveszi a Titan X-et egy vagyonert...ra ket evre meg 100K HUF-ert arulni fogjak az apron.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#42) lenox válasza DonToni (#40) üzenetére


lenox
veterán

Vagy nv partner vagy es kuldik maguktol...

(#43) kromatika


kromatika
veterán

Bejövős. :K

(#44) Yutani válasza sixpak (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi a linket! Ez nagyon szép, csak éppen nem real time... ;)

#tarcsad

(#45) turkburk válasza #65537792 (#29) üzenetére


turkburk
tag

Akinek ilyen kártyája van annak hidd el, nem uncsi.

(#46) #52815360 válasza turkburk (#45) üzenetére


#52815360
törölt tag

Két kezemet összetenném azért a rossz kártyáért, de senki sem akarja nekem adni :(

(#47) Duree


Duree
veterán

Nem az én zsebemhez szabott ár.Sosem vennék ilyen drága kártyát.

duree54

(#48) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Ujabb pofon Radeonéknak :)
Nagyon eltalálta az Nvidia a kártyák tervezését.Alacsony TDP nagy gpu tuning :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#49) ChipKng válasza Olajka02 (#26) üzenetére


ChipKng
aktív tag

"A Mantle valósan optimalizálja a GPU számolási teljesítményét és egyenletesebbé teszi a FPS-t, a plusz 10% teljesítmény növekedés mellett."

Erdekes. En meg ugy tudtam, hogy a mantle az egy olyan API ami kozvetlen hozzaferest biztosit a GCN arhitekturahoz, mindenfele koztes konverzio es extra (idopazarlo) csekkolgatas nelkul, ezzel tehermentesitve a CPU-t..

"Csak azért írtam ezt le, hogy objektíven lássuk a dolgokat..." :B

[ Szerkesztve ]

2B OR NOT 2B that is FF

(#50) Dilikutya válasza ricsi8800gt (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi ebben a pofon? A GPU tuning pedig csak lehetséges opció, nem 100%, hogy azonos kártyák azonos órajeleken mennek a gyárilag beállított érték fölött. Meg ahogy elnézem a sok OC változatot, olyan érzésem van, mintha a tesztelt, biztosan többet tudó GPU-t drágábban adnák el a videókártya gyártók, megelőzve, hogy a bolhapiac nyerészkedjen belőle, mint anno a Barton magos Athlon XP 2500+ procik esetében. A tuning nem elsődleges szempont videókártya vásárlásakor, legalábbis én más dolgokat tartok fontosnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.