Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

"A Skylake processzor esetében fontos megjegyezni, hogy az új processzormagok papíron kaptak egy nagyon fontos újítást, mégpedig az AVX-512F utasításkészletet, amely számos extra utasítás mellett 512 bites vektoroperációk végrehajtására ad lehetőséget. Azért írjuk le, hogy ez csak papíron igaz, mert az összes, végfelhasználóknak szánt Skylake processzorban le lesz tiltva ez a funkció, így a Skylake generáció alapvető és egyben legnagyobb újításához csak Xeon márkajelzés alatt lehet majd hozzájutni."

Errol lehet tudni valami bovebbet? Leginkabb azt lenne fontos tisztazni, hogy az 1 socketes Xeonok is megkapjak-e az AVX512F-et, vagy majd csak a Skylake-E/EN/EP/EX (2+ socket). Vagyis, egy sima LGA1151-es alaplapba lehet-e majd kapni olyan procit, amiben aktiv az AVX512F?

(#2) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon orulunk neki.... :W

Visszont altalaban az i7-esek (2600K, 3770K, 4770K, 4790K) mainstream vonalon olyan 240-275 angol font korul szoktak megjelenni...de ez most 320 font...

Annyit pedig nem adok erte...egyenlore marad a 4790K....esetleg majd csere egy 6820K-ra...ha nem merik majd azt is aranyban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Ha a játékokban/tesztekben DX12 alatt hozza elvárt teljesítmény könnyen lehet,hogy jövőre 4790k ki a gépből, 6600k be a gépbe. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Lacok


Lacok
őstag

Már van teszt, ha valakit érdekel [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) XuChi válasza Televan74 (#3) üzenetére


XuChi
addikt

de akkor az alaplap is kifelé a gépből és új alaplap be a gépbe :W

Tököm tele ezzel a foglalatváltogatással.

Amd miért tud 5 generációt is ugyan abba a foglalatba belerakni, intel miért nem ?????

Tavaj vettem a z97 lapomat, most ha fejleszteni szeretnék akkor kukázhatom is kifele, jaaaaah és a ramjaimat is!!!! :W

Ez van ha valaki egyeduralkodó egy piacon!!!

(#6) snecy20


snecy20
veterán

Akinek van minimum egy 4790-je, annak meg se kell hallania ezt a hírt. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) vicze válasza Lacok (#4) üzenetére


vicze
félisten

Meg még egy... meg a tiéd jól linkelve. :P

Azt viszont pontosan nem értem mitől nőtt a TDP ennyivel. Csak a GPU így meghúzza?

[ Szerkesztve ]

(#8) Zoz válasza XuChi (#5) üzenetére


Zoz
őstag

Azért mert az AMD sz@rban van. Amikor éppen nekik ment jól akkor az Intel is sokáig el volt a 775-tel...

(#9) Bloksma válasza MiklosSaS (#2) üzenetére


Bloksma
aktív tag

http://bash.hu/14617 ;]

Szerintem egy 4790K-t nem sürgős lecserélni, az még egy darabig sok mindenre elég lehet. (Én még i5-750-t használok :) )

(#10) paperboy válasza snecy20 (#6) üzenetére


paperboy
senior tag

Én egy 4670K mellett sem jöttem lázba 😊

(#11) XuChi válasza Zoz (#8) üzenetére


XuChi
addikt

Azért illene egy foglalatot legalább 5 évig tartani!!!! Ez a 2 évente teljes foglalat váltás az agyamat szétb@sza :W

Nem szeretnék alaplapot is váltani, meg ramot, mert semmivel nem tud többet mint a mostani lapom!!!

Az i5 4690 procit váltanám le szívesen, de sajnos nem tudom max 4790k-ra :(

Egy 6600K lett volna jó, mert nekem nem kell az i7, de így már nem lesz :(

(#12) 4264adam válasza paperboy (#10) üzenetére


4264adam
veterán

Illetve játékok alatt pl: GTX 980 társaságában, mennyi előnyt jelentene a 16GB DDR4 2133Mhz CL14-en mint a DDR3 16GB 1600Mhz CL9-en?

(#13) Zeratul válasza vicze (#7) üzenetére


Zeratul
addikt

"Csak a GPU így meghúzza?"

A Skylake APU nyomokban CPU elemeket is tartalmaz. :D

(#14) CYX


CYX
aktív tag

Jól látom, hogy ez az i7 az Intel első 4Ghz alap órajelű peocesszora?
Az AMD-nél az FX 4370-es volt.

(#15) imibogyo válasza vicze (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

A "Generational Tests" nagyon jó 2600k-tól az új procikig. :R

(#12) 4264adam: ITT van DDR4-es és 980-as teszt is. Már ha jól értettem a kérdést. Nem annyira specifikus, mint kérted, de iránymutatásnak jó.

[ Szerkesztve ]

(#16) MiklosSaS válasza CYX (#14) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem,a z elso az a 4790K volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17) CYX válasza MiklosSaS (#16) üzenetére


CYX
aktív tag

Akkor elsiklottam felette. De akkor lassan kezdjük meglépni a 4Ghz+ órajelet.
Régi szép idők amikor még a 10Ghz volt a p4-gyel a cél.

(#18) DR|FTK|NG válasza CYX (#14) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem. Az i7 4790K-nak is 4GHz az alapórajele. Egyébként a P4-es korszakban is volt alapból 4GHz-es CPU.

(#19) snecy20 válasza paperboy (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Ha szigorúan vesszük, egy erős i5-ről sincs nagyon értelme a váltásnak erre... :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) 4264adam válasza imibogyo (#15) üzenetére


4264adam
veterán

Néztem és arra jutottam, hogy még sokáig elegendő lesz annyi is, hogy az i5 3470-et cserélem egy i7-es K-s procira majd később.

(#21) stevve


stevve
nagyúr

Jó lett, bár az IGP terén azért érdekesek lehetnek majd a tesztek, ha frissül a driver. Egyelőre nem hoz sok többletet és az Iris Pro sebességét nem közelíti a Gen9.

Akiknek erős i5, i7 van most a gépében, azok miért szeretnének olyan nagyon cserélni? Mert új? Én is 4690-nel tolom és egyáltalán nem tervezem lecserélni, mindenre elég szó szerint. :B

(#22) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Ezen fog futni a Skynet? :DD

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#23) 4264adam


4264adam
veterán

Játékok terén a DX12 hozhat valamit amitől a régebbi procik az új címek alatt hátrányban lesznek?

(#24) vicze válasza Zeratul (#13) üzenetére


vicze
félisten

Jó de akkor nagyon elcseszett lett ez, ha a CPU-tól nőtt a TDP. :(
Összességben igazából értelme közel 0 jelenleg, inkább az adjunk ki azért valamit, hogy kiadjunk valamit kategória sajna.

(#25) Lacok válasza vicze (#7) üzenetére


Lacok
őstag

Javítottam közben én is a linket, de köszi :R

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) Paul119 válasza stevve (#21) üzenetére


Paul119
addikt

Én jelenleg Q9550el 3,8ghzen és nem igazán akarok cserélni Max majd ha beadja a kulcsot :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) bandras0226 válasza XuChi (#11) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Öt évben egyszer belefér a komplett csere. Akinek meg viszketése van hogy állandóan cserélgetni kell a cuccait, az meg csak fizessen mint a katonatiszt!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#28) Renok


Renok
senior tag

i5-2500k-t érdemes lesz vajon ezekre cserélni?
Csak CPU-ban mennyi lehet vajon a plusz teljesítmény?

(#29) UnSkilleD válasza stevve (#21) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha a 6700-et a közvetlen elődjéhez hasonlítod (4790) akkor már eléggé jó a gpu növekedés (iris broadwellt hagyjuk, nem egy kategória)

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#30) eventus


eventus
veterán

Igp miatt magasabb a fogyasztas, mint haswellnel?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#31) stevve válasza UnSkilleD (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Ami nagyon nagy előny, az a HEVC hardveres dekódolás, de játékok alatt nem hozott sokat. Az Anandtech tesztben nincs sajnos HD 5000 vagy HD 6000, a 4600 mellett pedig nem valami nagy a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#32) XuChi válasza bandras0226 (#27) üzenetére


XuChi
addikt

Az hogy procit szeretnék cserélni egy év után, az állandó viszketés ????? Nem értem. De mivel nem fogok ramot is és alaplapot is cserélni, ezért marad majd a 4790K :W

(#33) UnSkilleD válasza Renok (#28) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

link

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#34) snecy20 válasza XuChi (#32) üzenetére


snecy20
veterán

Majd 3 év múlva gondolkodj a 4790K leváltásában... :)
Szerk: Ja hogy azt tervezed...jelenleg talán a legjobb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) Crytek


Crytek
veterán

Na ez jó szar lett.Pedig anno azt pletykálták igpbe jobb lesz mint a broadwell,hát nagyon nem :(

Next PC Upgrade: 2022

(#36) CYX válasza DR|FTK|NG (#18) üzenetére


CYX
aktív tag

Nekem a 3,833 vagy 3,866-os p4 ee ugrott be, mint a korszak "legerősebbje". Köszi az infókat!

(#37) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Nem látom sok értelmét még a 3570-ről cserélni se. :N

(#38) Abu85 válasza Fiery (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Xeon-only a hivatalos álláspont, de modellekre lebontva nincs megadva.

(#23) 4264adam: Igen. Az IOMMU címzéshez csak a Kaveri, Godavari, Carrizo, Broadwell és Skylake a jó. Más processzor nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Látszik, hogy a majdnem egyszereplős CPU piacon kicsit állóvíz van.

(#40) bandras0226 válasza XuChi (#32) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Egyébként igen a 4790K esetében. Mégis mire nem elég hogy már cserélni kell? :U

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#41) #16939776


#16939776
törölt tag

Ideje Teszteket olvasni!

A cpu rész érdekes, órajel skálázódásra kiv. leszek. DX 12-alatt reméljük nem lesznek Min. spec. a játékok alatt ;]
DDR3/4 "hibrid" vezérlő miatt inkább várnék, mert lesz ezekbe még több is. :P

[ Szerkesztve ]

(#42) actival63


actival63
aktív tag

Én sem váltok marad a P4. :)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#43) valenc


valenc
tag

Most jól értem hogy az anandteches cikkben azt írják hogy lehet BCLK-ból is húzni ezeket mint ahogy régen is lehetett? Mert akkor megérik az árukat.

(#44) bozont válasza XuChi (#32) üzenetére


bozont
veterán

Miért? Ennyire nem elég a 4790K? Amint látszik, a Skylake nem igazán hoz sok pluszt, szóval nem aggódnék ez miatt, sőt nem is teszem. Még lehet a következő generációt is kihagyom (akkor meg már a konfig csere is belefér), még alapórajelen is elég gyors ez a 4690K, így 4,5GHz-en meg bőven marad tartalék.

Munkára meg van más, gyorsabb alternatíva is.

(#45) Neovenator válasza XuChi (#32) üzenetére


Neovenator
senior tag

Amennyiben úgy állnak a dolgok, ahogy, nevezetesen, hogy az egyes generációk közt kábé 5% teljesítménykülönbség van, akkor igen... :DDD

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#46) XuChi válasza bozont (#44) üzenetére


XuChi
addikt

Én 6600K-ra szerettem volna váltani azaz i5 --> i5.

De mivel sokat nem hoz a konyhára, így marad a jelenlegi konfigom, majd idővel egy 4790K lesz bele téve :R

(#47) Athos981 válasza valenc (#43) üzenetére


Athos981
csendes tag

Pontosan!! :)) :))
Igy érdemes lesz a 2500k-t cserélni :)

[ Szerkesztve ]

(#48) jedis


jedis
senior tag

Hát majd DX12 alatt jöhet ki az új Skylake processzorok előnye, az IGP miatt . Azért az átlagos 5%-os CPU részért nem érdemes cserélni, főleg hogy a fél gépet kéne . :U Majd ha jönnek az első Game-k, amik ki is használják az új IGP előnyeit, akkor lehet lemérni a valódi fejlődést.

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#49) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Visszont a hofokok nagyon jok. Nincs benne a VRM fesz szabalyzo, joval huvosebbek. 1.2 V a VID-je a 6700K-nak, a 4790K-nak pedig 1.1 V.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50) Sinesol válasza XuChi (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Már hogy a viharba ne lenne uj foglalat, amikor bejön a DDR4?

Cserélni meg ott a Broadwell is, az is jó nagyot erősödött IGP szinten, a jövőben meg az sokat fog számítani. A Haswellnél még nincs közös memóriakezelés, a Broadwellnél viszont van, szóval ott a lehetőség az előrelépésre. Z97 lapba bele is megy.

Hírhez hozzászólva: Nagyon jó kis procik, láttam teszteket, ahol léggel 5ghz-et mennek alacsony feszültségeken, szerintem ez a generáció lesz az új Sandy Bridge. Slágergyanús.

Abu: Szóval akkor mégis az eredeti forgatókönyv az igaz, miszerint az igp-re fejlesztenek. Amugyis jó nagy butaság volt, miszerint erős cpu lesz, az igp meg nem fejlődik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.