Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

Ekkora méretben FullHd ,tn panel, horror ár...kinek :F

Psn ID: sefter_hun

(#2) blaca83


blaca83
őstag

Az lenne a jó, ha az Acer-en kívül a többi nagy gyártó is előállna végre olyan modellekkel amik IPS panellel tudják a 144 Hz-es frissítést 27"-on és minimum WQHD felbontásban. :K :))

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#3) Sn00k válasza Sefter (#1) üzenetére


Sn00k
veterán

Mivel gamer monitor es aki direkt, ilyen frissitesu monitort keres az szvsz, pont lefogja tojni, hogy ips vagy tn. A lenyeg a frissitesen es az ms-en van. Nem vagyok nagy monitor guru es lehet, ezekkel a parameterekkel van olcsobb , ilyen jellegu monitor is a piacon, de ez meg mindig lenyegesen olcsobb , mint egy komolyabb ips-es gamer monitor.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Hehh a címet látva kezdtem reménykedni, de... egy ideje vadászok olyan monitorra ami kb. 29" ívelt, 21:9 képarányú, tudja a FreeSync-et legalább 40-120Hz vagy még szélesebb tartományban, nem TN paneles (nem csak IPS érdekel, még VA is), 2560x1080 felbontású (Fury X-re nem futja), és mind e mellett még normális állványa is van (mint amilyen pl. ennek az Ilyama-nak is, vagy épp a mostani U2311H Dell-nek).

Én azt hittem a gyártók majd egymáson áttiporva próbálják kielégíteni ezeket az igényeket, 21:9, FreeSync, igényes körítés, felejtős régi TN panel... de nagyon ki kellett ábrándulnom...

Turenkarn

(#5) Televan74 válasza blaca83 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Még 1-1,5 év is kell nekik talán. :)

Várok egy jól beárazott és megfelelő tudással ellátott freesync monitort. Addig remélem kihúzza a mostani IPS Dell monitorom.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) blaca83 válasza Televan74 (#5) üzenetére


blaca83
őstag

Remélem nem. :N

Dell is kijött egy ilyennel, de szintén csak TN paneles viszont a 2560X1440-et tudja! DELL S2716DG
Nem IPS.
:((( (kenjék a hajukra)

(#3) Sn00k
"Mivel gamer monitor es aki direkt, ilyen frissitesu monitort keres az szvsz, pont lefogja tojni, hogy ips vagy tn."
Pont rosszul gondolod. Aki dolgozik és játszik is az tutira IPS-re "izgul" mert hatalmas különbség van a két panel színhűsége között. :B ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#7) BioNiCMaN válasza Sn00k (#3) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

ms témához

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8) Franklin


Franklin
addikt

Helyes, helyes, jöjjenek csak a 144 Hz-es monitorok, legyen árverseny!

TN? Annál jobb, mert olcsóbb :P

(#9) TomiLi


TomiLi
addikt

Egy fontos paraméter hiányzik a monitort illetően: milyen tartományban működik a FreeSync?

Bogyorisz

(#10) rottenbull válasza blaca83 (#6) üzenetére


rottenbull
senior tag

Aki dolgozik is es jatszani is akar, az vesz egy ilyet, meg egy hasonlo aru IPS-t. A ketto kombinacioja a kedves Acer-tol 1000 euro korul mozog, szintugy az Asus, ha megjelent mar. Az 1ms-t egyik sem tudja a haromszoros felarert.
Aki kompetitiv FPS-t jatszik, es kihasznalja a 144HZ-1ms adta lehetosegeket, az bezony magasrol tesz a szinhusegre.
En egy Benq XL2720Z-t hajtok, es kicsit sem erdekel a szinhuseg jatek kozben. Sot, a kontrasztot is leveszem, hogy kevesebb sotet resz legyen.
Ezek a moncsik nem kocajatekosoknak keszulnek, akiknek van idejuk megallni es korbenezni a terepen, hogy milyen szep szines
Aki nem tol kompetitiv, gyors jatekokat, annak ezek messzire kerulendok, eleg nekik a 60Hz es 8-10ms, az AI ugyis lassabb.
Sn00k tokeletesen latja a helyzetet.

(#11) velizare válasza blaca83 (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) #85552128 válasza velizare (#11) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez csak 90 Hz-ig tudja a Freesyncet.

(#13) velizare válasza #85552128 (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

keress olyat, ami ips, és nagyobb ranget tud.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) #85552128 válasza velizare (#13) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem pont erre próbált rávilágítani az eredeti hsz, hogy nincs és ezért "kéri" hogy jó lenne végre egy normális 144 Hz/IPS/Freesync monitor, nem pedig ilyen 90/144 Hz "hybrid"...
Btw XB270HU Ugyanez a panel van mint az ASUS-ban és 30-144 Hz megy igaz Gsynckel (ami különösen érdekes mert a Freesync papíron jobb ranget is tudna).
Úgyhogy nem a panel a korlát...

[ Szerkesztve ]

(#15) velizare válasza #85552128 (#14) üzenetére


velizare
nagyúr

az eredeti hsznek az acer szintje megfelel. "aceren kívül". az xb270hu nem freesync, ha nincs hozzá nvidia kártyád, mintha nem is lenne, és ilyenkor mindegy, meddig tudja azt a feature-t amit nem tudsz használni. a félreértések elkerülése végett, az acer xg270 freesynces, de tn paneles. az acer ips freesync flagshipje az xr341ck pedig 30-75Hz-n képes a freesyncre, és nem 144Hz-es.

és nem írtam, hogy a panel a korlát.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nem èrtem mi bajotok a TN-el? A betekintèsi szögön kívül egy JÓ minôsègû, bekalibrált TN panel másban nem igen szenved hátrányt mondjuk egy IPS panellal szemben. A válaszideje meg bôven jobb, ès az ára is baráti. Pl egy Acer XG270HU kalibrált színhûsège:

Mondjátok ezt melyik IPS nem irigyelnè meg? :U

(#17) #85552128 válasza velizare (#15) üzenetére


#85552128
törölt tag

90+ Hz-en az ASUS sem Freesynces, nyilván árban drágább a másik, de jobb is.
Így akinek 144Hz/WQHD/IPS/Free vagy G-sync kell annak továbbra is az az Acer az egyetlen értelmes választása feltéve ha adaptive synces monitor kell... Ez mondjuk nem volt az eredeti hszben, de feltételezem arra értette ha egy Freesynces monitor alá írta.

(#16) GeneraL_XTX A betekintési szög egy nagyobb monitornál önmagában elég nagy probléma bár biztos ki lehet fogni olyan panelt ahol ez sem annyira látszik... Nekem PLS után (és ez még nem is eredeti IPS) biztos nem kéne többet TN. Max valamilyen VA panel a jobb fekete/kontraszt miatt csak ott meg a lag nagyobb :))

[ Szerkesztve ]

(#18) GeneraL_XTX válasza #85552128 (#17) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Általàban használat közben szemben ülök a monitorral nem oldalt,fent, vagy lent szóval mèg mindig nem èrtem mièrt lenne ez problèma... :DDD

(#19) Crytek


Crytek
veterán

Mi lesz vajon a következő lépcső a 200mhz.
Jó lehet a negyed millás VGA-kon szarrá butitgatni mindent ,hogy elérje ezt az fps-t. :C :C

Next PC Upgrade: 2022

(#20) warcat válasza blaca83 (#2) üzenetére


warcat
veterán

Asus ROG Swift PG279Q
Jó cucc,már két hete ez van előttem :))

EA: It's in the crate!

(#21) Franklin válasza Crytek (#19) üzenetére


Franklin
addikt

Jó bizony. Mert nem mindenki a 4K/ultra beállításokon játszik. Nem mindenki nézegeti, hogy milyen szép a textúra és az árnyékok.

Valakinek az a fontos, hogy eredményes legyen egy játékban. Nekik való a 144 Hz.

(#20) warcat: mondjuk egy 280e Ft-os monitor legyen is jó...

[ Szerkesztve ]

(#22) mallory303 válasza Sn00k (#3) üzenetére


mallory303
csendes tag

Pont, hogy nem szarják le, mert a TN filmes monitoroknak kicsi a betekintési szöge, ami kimondottan a nagy képátlónál válik zavaróvá. Kimondottan idegesítő, amikor az ember a két különböző színben látja a monitor két szélét.

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

(#23) lysgb válasza GeneraL_XTX (#16) üzenetére


lysgb
tag

szerintem nem érted a problémát. MEG LETT MONDVA hogy az IPS jobb. ennyi :D senkit nem akarok megbántani de a legtöbb ember tényleg így gondolkozik... :)

(#24) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem még nagyon megfelel a Dell 2408WFP Monitorom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Reggie0 válasza blaca83 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont rosszul gondolod. IPS monitor elott programozni fekete hatterrel egy halal, de 2D CAD-hez(pl. PCB) sem idealis. Szoval munkahoz sem feltetlen az IPS a nyero.

(#26) freeapro válasza Reggie0 (#25) üzenetére


freeapro
senior tag

Szerintem munkához úgy általában az IPS nyerő, csak speciális igények esetén (pl fekete háttér elött programozni :) ) nem nyerő.
De aki fekete háttér elött programozik VI-ban az meg is érdemli a TN monitort :D

(#27) Reggie0 válasza freeapro (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Eclipse eseten is van fekete hatter.:) Ha PCB-t rajzolsz ott is fekete a hatter.

De igazabol arra akartam ravilagitani, hogy nem csak a Photoshop es 3DMax a munka, sok minden mas van. Pl. ha valaki csak adatbazist hasznal, annak is tok mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#28) macskea válasza blaca83 (#6) üzenetére


macskea
őstag

A gamerek legnagyobb százaléka maximum a kukacával játszik, százalékosan kevesen vannak, akik meló után még leülnek otthon a gél elé, hogy toljanak valamit. Mivel a vásárlók zömét limitált anyagi lehetőségű ifjak adják, azért kevés a gamer IPS, VA.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) macskea válasza Reggie0 (#27) üzenetére


macskea
őstag

+1

Itt ez tényleg általános, hogy számítógépes munka egyenlő grafika... aztán meg születnek a lehetetlen elméletek meg univerzális igazságok. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) MZperX75


MZperX75
addikt

FHD? Ennyiért ,magasról teszek 144Hz FreeSync-re :W
legalább 2560x1600 vagy 2560x1440

Csak szólok 2015.11.02 van nem 2009. akkor kelletett volna ez,sebaj.

(#31) velizare válasza #85552128 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs olyan monitor, ami egyszerre tudná, hogy 144Hz/IPS/és freesync vagy g-sync a teljes tartományban. a legközelebb hozzá a gsynces xb270hu van, de a g-sync 30-144Hzig megy, ami legalább arra ideális, ha nagy fpssel akarsz játszani.
freesynces alternatívája 35-90Hz-ban képes a freesynre, efelett normál 144Hzs monitor. ez az asus, amit linkeltem. nem fogsz arról meggyőzni, hogy ennél mennyire jobb egy 75Hzs monitor a 30-75Hz freesyncjével. :N

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) HookR válasza MZperX75 (#30) üzenetére


HookR
addikt

Üdv a jövőből! Szombat este majd megírjam az ötöslottó nyerőszámokat privátban? ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33) MZperX75 válasza HookR (#32) üzenetére


MZperX75
addikt

:DDD ja 3. van

(#34) Franklin válasza velizare (#31) üzenetére


Franklin
addikt

Van egy monitor, ami Freesynces és azt 30-144Hz közt tudja, bár nem IPS, hanem TN és sajnos nem kapható itthon: Nixeus VUE24

(#35) Televan74


Televan74
nagyúr

Freesync monitor lista. [link] :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) velizare válasza Franklin (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

a felsorolt jellemzőkből bármelyiket elvéve találok terméket, csak akkor nincs semmi a kínálatban, ha mindegyik kell egyszerre.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) Franklin válasza velizare (#36) üzenetére


Franklin
addikt

ASUS ​MG279Q, EIZO FORIS FS2735 - ezek se tudják teljes tartományban a Freesyncet?

(#38) velizare válasza Franklin (#37) üzenetére


velizare
nagyúr

az asusról volt szó, 144Hzs képfrissítésű monitor, 35-90Hz tartományban üzemel a freesync. az eizoról volt itt is cikk, a gyártó nem hozta nyilvánosságra ezt az adatot. meg kell kérdezni őket.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39) blaca83 válasza rottenbull (#10) üzenetére


blaca83
őstag

Nem mondanám, mert én is kb: 15 éve FPS-ezek és volt egy időszak amikor versenyszerűen nyomtuk a csapattal.
Sok mindent próbáltam és számomra észrevehető a különbség a TN és az IPS között. ;)
Az 1-8 ms téma régen megdőlt, csak azok hajtogatják, akik nem értenek hozzá...! :B
Ajánlom figyelmedbe BioNiCMaN fórumtárs által is csatolt linket.

@Franklin:
A két dolog nem zárja ki egymást. Magasabb felbontáson is lehetsz ugyan olyan eredményes.

(#25) Reggie0: Igen, grafikai munkára és nem programozásra gondoltam.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#40) rottenbull válasza blaca83 (#39) üzenetére


rottenbull
senior tag

Elolvastam, de sok mindenben nem ertek vele egyet.

De ha mar tesztekrol van szo, itt van ketto az en moncsimrol:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_xl2720z.htm

http://www.displaylag.com/benq-xl2720z-review-144hz-gaming-monitor/

Az IPS hivok mindig arrol feletkeznek meg, hogy van szutyok TN, meg kivalo TN.
Amit a teszteken latsz, azt hasonlitsd ossze a te altalad kedvelt IPS monitorral, es kb mindenben lemarad, vagy egyenlo ezzel a TN-nel.
A betekintesi szog, ami a vallasos IPS hivok egyetlen vesszoparipaja, nekem erthetetlen, en ugyanis szembol nezem a monitort.

(#41) Franklin válasza rottenbull (#40) üzenetére


Franklin
addikt

Alapvetően egyet értek veled, de egy 27"-os monitort nem tudsz szemből nézni, mert a két oldala már távolabb van, azokat már szögben látod.

Más kérdés, hogy kinek mennyire zavaró ez. És nyilván nincs mindenki szüksége 144 Hz-es monitorra (vagy lenne rá, de még nem tud róla addig, amíg be nem ül egy ilyen elé ;] )

(#42) Reggie0 válasza Franklin (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha aranyosan tavolabbrol nezed, akkor ugyan olyan szogben van.

(#43) berochh


berochh
csendes tag

üdv az lenne a kérdésem hogy hova irjak ha a monitor hz-ről szeretnék kérdezni? a milyen monitort vegyek topikban?

(#44) Reggie0 válasza berochh (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Peldaul, de a tudastarat sem art elotte megnezni, hatha megtalalod amit keresel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.