Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raymond


Raymond
félisten

LOL :)) Az igaz hogy nem sok creativitasi lehetoseg van ezekben, de azert ez erosen Hyper 212 kinezet.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2) Graphics válasza Raymond (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel az ID-Cooling egy OEM/ODM gyártó, aki beszállít a nagyoknak, ez most nem volt nagy felfedezés.

Az ID-Cooling szállít pl a Cooler Masternek is, csak eddig háttérben voltak, és már pár éve piacra léptek, ár alatt a saját márkájukkal :)

@akoska07: Nem csak a felső szegmens létezik, így igen :) nem fognak a mainstream userek vizezni :)

Majdcsak nem lesznek lenézve, akik léghűtést használnak.

[ Szerkesztve ]

-

(#3) akoska07


akoska07
nagyúr

Van aki még vesz-használ léghűtést ? :((

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4) edari válasza akoska07 (#3) üzenetére


edari
őstag

Nem, senki. :W

(#5) Zoltn válasza akoska07 (#3) üzenetére


Zoltn
senior tag

En pl nem tudom elviselni a jatekvizek pumpajanak a hangjat. Az epitett vizre meg sajnalom a lovet. 😄

"Music is your only friend. Until the end!"

(#6) Raymond válasza Graphics (#2) üzenetére


Raymond
félisten

Good info! :)

(#3) akoska07: WTF? :F

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) KevinMulder válasza akoska07 (#3) üzenetére


KevinMulder
tag

Porsche? :)

(#8) józsi9995 válasza akoska07 (#3) üzenetére


józsi9995
tag

Aziggggen haver. Gyerünk, ne fogd vissza magad, toljad még, toljad.

(#9) .mf válasza akoska07 (#3) üzenetére


.mf
veterán

"Nincs kenyerük? Miért nem esznek kalácsot?" :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) SkS7891 válasza akoska07 (#3) üzenetére


SkS7891
tag

Szerintem elég sokan. A vízhűtéseknek elég sok hátránya is van a léghűtésekkel szemben (természetesen előnye is), amik miatt én nem váltanék (ismét) vízre.

Élettartam:
-A léghűtések egyszerűek mint egy faék, a ventilátoron kívül nincs mozgó alkatrész, ha van egy nagyobb bordád akkor még ventilátor meghibásodás esetén is elviszi a processzort. Egy jobb borda az idők végezetéig kiszolgál több konfigurációt pl mugen2. Legrosszabb esetben 3 évente veszel rá egy új ventilátort.
VS
-Pumpa élettartama véges. Ha felnézel hardveraprora akkor nem találsz hibás léghűtést, ellenben döglött/morgó/brummogó,eresztő pumpás vízhűtést annál inkább. Pumpa meghibásodását nem tudom hogy tolerálja a CPU úgy hogy egyik pillanatról a másikra megszűnik a hőleadó közeg.

Zaj:
Pumpa zaja. Egy jó léghűtés halkabb mint egy víz.

(#11) #16939776 válasza akoska07 (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Attól hogy egy bizonyos gyártó nem képes jó hőátadást biztosítani, a mag és a hűtő között, még nem kellene ennyire naivnak lenni ;) pl.: 300W elvezetésére alkalmas játékvizet tenni egy 91W-os cpu-ra, azért hogy ne 90C-on járjon.

ON: tetszene, kicsit lehetne vaskosabb a bordázat, ott ahol a csövek csoportosulnak.
DC-hez meg úgy is síkolnám a CPU kupakját.. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) macilaci78 válasza SkS7891 (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A zaj: a víznél is van ventilátor, csak nem a proci közelében...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13) SkS7891 válasza macilaci78 (#12) üzenetére


SkS7891
tag

Persze van. A különbséget próbáltam itt kiemelni, hogy a vízhűtés esetében a pumpa mindenképpen plusz zajforrás a rendszerben.

Ha számításba vesszük, hogy sok léghűtés képes passzív módban is üzemelni (Thermalright Le Grand Macho, Ereboss Core Edition, Scythe Ninja, stb) még nagyobb a különbség csendességben a léghűtés javára.

(#14) KevinMulder válasza macilaci78 (#12) üzenetére


KevinMulder
tag

Ha egyszer lesz vízhűtésem, akkor biztosan átviszem a csöveket a falon ... a garázsban meg zúghat minden :)

(#15) fogtunder válasza KevinMulder (#14) üzenetére


fogtunder
nagyúr

majd azért írd meg, hol találtál vízhűtés pumpát, ami azt keringetni is tudja, meg egy részletes beszámolót olvasnék a légtelenítésről, feltöltésről, tisztításról is :D

amúgy ha egy 212 Evo szintet tud hozni, akkor ennyiért elég jó cucc lesz, a fehér nagyon jól néz ki, bár nem tudok róla, hogy az ID Coolingnak lenne értelmes ventije.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#16) KevinMulder válasza fogtunder (#15) üzenetére


KevinMulder
tag

2 km cső van a padlófűtésemben, azt is simán átkergeti egy szivattyú. A másik véglet meg ez a kapható játékszivattyúk. Ne mondd már, hogy a kettő között nincs semmi :) Én azt, hogy a falon kell fúrni 2 lukat és egy picivel nagyobb szivattyút kell berakni, nem tartom egy lehetetlen mérnöki kihívásnak :)

A légtelenítési problémádat meg nem értem. Van egy nagyobb tartályod, amit akár hűtőbordákkal is elláthatsz. Legyen benne, mondjuk 100 liter víz. Ennek az aljáról szivattyúzod el a vizet, át a falon, végig a hűtőblokkokon, vissza a tartályhoz és ott elég fentről belecsorgatni. Ha jól gondolom, akkor ez nagyjából automatikusan lelégteleníti magát, adott vízsebesség mellett.

(#17) fogtunder válasza KevinMulder (#16) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, ha egy hűtőszekrény méretében gondolkodsz, akkor elvileg megoldható, csak mondjuk nem árt figyelni, hogy ne keverd a fémeket a rendszerben, 100l folyadékhoz a koncentrátum vagy 60K, a csövek nem lesznek kompatibilisek egy padlófűtés szivattyúval és tartállyal, de amúgy nincs benne semmi buktató az égvilágon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18) KevinMulder válasza fogtunder (#17) üzenetére


KevinMulder
tag

Az fel sem merül benned, hogy esetleg ezek a dolgok ismertek előttem? :)

(#19) fogtunder válasza KevinMulder (#18) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az alapján, amit írtál nem igazán, hogy őszinte legyek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20) #65675776 válasza SkS7891 (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor te még nem találkoztál kilyukadt hővezetőcsővel. Mert ez sem olyan dolog, ami ne fordulna elő. És ilyen esetben bizony drasztikusan veszít a hűtő a kapacitásából. Hiába a nagy borda, ha arra nem vezeti el a hőt a cső. Ha van közvetlen kapcsolat a borda és a talp között, akkor valamennyi hő eljut a hőleadó felülethez. Esetleg ha van egy kisebb másodlagos borda, mint régebbi Scythe hűtőkön.

(#21) SkS7891 válasza #65675776 (#20) üzenetére


SkS7891
tag

Nem, én nem találkoztam még kilyukadt heatpipe-al. Ha te igen, akkor érdekelne hogy sérült meg a hatpipe. Azért kérdezem, mert ahhoz tudtommal 'erős' fizikai behatás kell, hogy az sérüljön, ami szerintem kimeríti a nem rendeltetésszerű használat fogalmát.

Esetleg van olyan adatod hogy aránylik egymáshoz egy pumpa meghibásodás (csapágyosodás, morolylás, ciripelés, vagy teljes meghibásodás) és egy heatpipe sérülés?

És igen, tudom milyen elven működik egy ilyen heatpipe, most nem találom, de régen volt talán itt prohardveren egy teszt, ahol szétvágtak egy Coolink Bat hűtőt és tesztelték úgy a hővezetést. :)

Talán egy éve láttam olyat is, hogy valaki konkrétan lefürészelt a vga hűtőből pár centit (természetesen átvága pár hőcsövet), hogy beférjen a házába. De ez ismét ilyen OMG eset.

Még most it tartom azt a véleményem, hogy egy léghűtés esetén sokkal kisebb a meghibásodás lehetősége, de meggyőzhető vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Lacika112 válasza SkS7891 (#21) üzenetére


Lacika112
aktív tag

"Nem, én nem találkoztam még kilyukadt heatpipe-al"

Anyagfáradás? cső tetején az "összeforrasztás" elengedte magát, pontos típusra nem emlékszem valami termaltake 3 csöves torony volt.
Az egyik szélső elfáradt, látszani nem nagyon látszott de gyanús volt hogy sokat melegedik a proci megfogtam a csöveket 2 izzott egy meg hidegebb volt mint a kezem.

k8nf lapomon lett belőle chiphűtő, arra még megfelelt a gyári borda egy vicc volt rajta kb húst lehetett sütni

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#23) Graphics válasza #65675776 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De gondolom nem gyakoribb eset, mint a pumpa elfáradása akár egy kompakt, vagy épített rendszerben.

-

(#24) -Skylake- válasza akoska07 (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

glorious pc master race lvl 999.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#25) KevinMulder válasza fogtunder (#19) üzenetére


KevinMulder
tag

Meghagylak naív tudatlanságodban:)

(#26) NandoXXL válasza SkS7891 (#21) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nálam is volt egy hűtő, nem látszott rajta semmi. Elajándékoztam, és kiderült hogy rossz már, hőcső megadta magát.

[ Szerkesztve ]

(#27) #65675776 válasza SkS7891 (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs erre vonatkozó statisztikám, de szerintem másnak sem. Nálam is járt már pár érthetetlenül rossz hatásfokú HP hűtő. Aztán azonos típusból másik példány meg hozta, amit várni lehetett tőle.

Oka több is lehet. A már említett forrasztás is. Tetszik, nem tetszik, az alacsony nyomás nem csak a víz forráspontját csökkenti le, de minden más anyagét is, ahogy az olvadáspontot is. A gőznek meg egyébként is megvan az a jó tulajdonsága, hogy elhordja az anyagot. Szóval a csővégi forrasztások már emiatt is gyengülnek folyamatosan. Emellett ha kicsit rosszabb a hajlítás valahol a csövön és turbulencia lép fel, az további nyomás-. és ezzel együtt olvadáspontcsökkenéssel jár. De olyat is láttam már, aki felpolírozta a DHT coolerének a talpát, és sikeresen kilyukadt ott az egyik cső. Ott ugyanis alapból nem túl vastag a csőfal. És mivel ott kezd el forrni a víz...

Másik okosság, amikor valaki feszegeti a határokat, és a ház által támogatottnál magasabb toronyhűtőt akar beépíteni. Pláne ha az a Scythe féle totálfelesleges záróanyás kivitel. Azzal is szépen le lehet darálni a csövek végét.

A ventilátorcsere meg szép és jó, de egy jobb magas statikus nyomású ventilátor is tipikusan 4-5k-nál kezdődik. Bordára meg csak olyat érdemes rakni.

Igen, pumpák is meghalnak. Csak nem igazán jellemző azoknál sem, hogy csúcsrajáratják őket. Ott is a jelentős fordulatszámcsökkentés a jellemző. 50-60% fordulaton meg egy DDC is majdhogynem örökéletű és csendes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.