Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

hát most épp nem kell, de jó tudni, hogy van tárolós verzió. köszi az írást.

(#2) dabadab


dabadab
titán

Ezek mibol keszulnek? Mert az mondjuk feltunt, hogy a NAV-nal az .rpm csomagoknal szoktak hibak lenni, a csomag elvileg X verzioszamu, az is a neve, de a belseje meg X-1.
Illetve ez mennyire mukodik egyutt az ANYK beepitett frissitesevel (mert itt gondolom csak a NAV csomagjai vannak, de onkormanyzatok meg egyebek is adnak ki ANYK formanyomtatvanyokat)?

DRM is theft

(#3) KAMI911 válasza dabadab (#2) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Szia,

Eredetileg a rpm-ből akartam, de aztán megváltoztattam az irányt. Igazából a letöltött jar és az elérhető információk alapján érzelemezi és újracsomagolja a rendszer, azaz jar fájlból felépíti a Debian csomagot. Ez utána bekerül a tárolóba. Mivel viszonylag standard az eljárás, ezért többféle űrlapforrást is bele sikerült rakni a tárolóba, így nem csak a NAV csomagok érhetőek el.

(#4) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ubuntunál gondolom a terminálos megoldás lesz a jó (ha esetleg nincs külön csomagtelepítő)?

(#5) KAMI911 válasza Tamás88 (#4) üzenetére


KAMI911
aktív tag

PPA nincs, de a szoftverforrások szerkesztésével grafikus felületről is hozzá tudod adni.

(#6) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több ilyen cikket. Riszpekt. :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) bambano válasza dabadab (#2) üzenetére


bambano
titán

mivel normálisan rootként telepíted, szabványos helyekre, azokra pedig nincs mezei júzernek írási joga, így a beépített frissítési metódussal biztosan nem kompatibilis.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) d.j


d.j
csendes tag

Az abevjava_install.jar csomagot letöltve a "java -jar abevjava_install.jar" paranccsal egy mezei felhasználó is tudja telepíteni, csak a telepítési könyvtárt létre kell hozni rootként és írási jogot adni a felhasználó(k)nak a könyvtárra. Ha így telepíti valaki, akkor a frissítés is menni fog a programból, ami az elég sűrű nyomtatvány változások miatt nem egy hátrány.
Sajnos a legtöbb disztróban levő openjava vagy mi a fenével nem teljesen működik jól a program. Jelesül nem lehet elküldeni a kitöltött nyomtatványt, meg font problémák is rémlenek. Ajánlott az oracle java használata, úgy hogy előtte azt is fel kell hegeszteni.
Azt hiszem erről kellene egy cikket írnom. Ja meg is írtam, most :) A képernyőképeket, meg mindenki gondolja hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9) bambano válasza d.j (#8) üzenetére


bambano
titán

természetesen nem kell rootként megcsinálni a könyvtárat és nem kell senki másnak sem írási jogot adni hozzá.
sima mezei userként fel lehet rakni magadnak.

a fontos meg nyomtatós baj nem csak openjdk-nál baj, hanem sunos jávánál is előfordul.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) PistiSan


PistiSan
addikt

Azt gondolom, hogy amíg ezet egy kezdő user felrakja a leírás alapján, addig kb windows alatt letölti, telepíti, és kitölti!
Használok én is linuxot, de a tárolón kívüli csomag telepítéssel kezdhetnének valamit!
Nem csoda a windows részesedése.

(#11) bambano válasza PistiSan (#10) üzenetére


bambano
titán

gondold azt.
a mezei user pedig elmegy a nav honlapjára, ráklikkel a webstartos telepítésre és a többit megcsinálja a rendszer.
windowson meg a tárolón belüli csomagkezeléssel kellene valamit kezdeni.
de, csoda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) dabadab válasza KAMI911 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Ez egeszen jol hangzik. Milyen gyakran frissul? (A csomaggeneralo scripteket nem akarod publikalni? :) )

DRM is theft

(#13) d.j válasza bambano (#9) üzenetére


d.j
csendes tag

Az a probléma, hogy a telepítési könyvtárat nem lehet megváltoztatni, /usr/share/abavjava. Tehát természetesen létre kell hozni és jogot is kell adni, mert alapesetben a /usr/share alá nem tud a felhasználó könyvtárat létrehozni. Ez van. Nyomtatási problémával sem találkoztam a sun java-nál.

[ Szerkesztve ]

(#14) bambano válasza d.j (#13) üzenetére


bambano
titán

ezt csak halkan mondd, mertha a gépemen levő abevjava megtudja, hogy nem lehetett volna oda telepíteni, ahova települ, még sírógörcsöt kap.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Tamás88 válasza bambano (#11) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ezt szerintem egy kicsit elírtad, ugyanis pont fordítva van (Linux alatt vannak a tárolók). Nem baj, néha a mesterekkel is előfordulhat. XD

(#16) #40553216


#40553216
törölt tag

Évek óta használom KAMI tárolójából, pár évig csak SZJA-bevallást készítettem, mos' má' vállalkozó vagyok, így az ehhez tartozók is így mennek.
Köszi. Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

(#17) kispx válasza Tamás88 (#15) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem szarkazmus volt, nem elírás.

[ Szerkesztve ]

(#18) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Na ezért nem szeretik az emberek a Linux alapú rendszereket. Mindig a túlbonyolított módszerek vannak bemutatva.
Miért jobb ez, mint telepíteni a jre-t, majd szimplán böngészőből telepíteni az abevjava-t és a nyomtatványokat is? Ez utóbbi ráadásul disztribúció-független megoldás.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#19) #40553216 válasza Rickazoid (#18) üzenetére


#40553216
törölt tag

Miért lenne túlbonyolítva? Egyszer telepíted a tárolót a fent leírt módok egyikével. Ha ez megvan, akkor csak a telepítendő csomagokat jelölöd ki, mint BÁRMELYIK másik program telepítése esetén. És ezután nem kell külön foglalkozni a frissítéssel, hanem az egész rendszer frissítésekor az ABEV és minden hozzá tartozó csomag is frissül. Mi ebben a bonyolult? Szemben azzal, ha jar-ból telepíted, -- mondjuk még néhány programmal teszel így, -- akkor lassan ugyanott vagy, mint a Windowsnál: minden egyes szutyok kis programnak a frissítésével magadnak kell foglalkoznod, külön eltölteni ezzel jelentősen több időt.
Nálam most éppen -- eme hozzászólás írása alatt -- az Oracle Java 8 frissítése megy hasonlóan csomagkezelő által, mert valakik úgy gondolták, egyszerűbb így, mint minden egyed alkalommal külön frissítgetni. A rendszer jelezte: egy csomag frissíthető. Rákatt, elindul, frissít. Mi ebben a bonyolult?
*********************

[ Módosította: Kalandor ]

(#20) bambano válasza #40553216 (#19) üzenetére


bambano
titán

úgy látom, az a mítosz, hogy az automatikus frissítés jó, még mindig él az emberekben.

másrészt meg egy debianra nem felkészített programot félig-meddig debianizálni mérsékelten jó ötlet.

"minden egyes szutyok kis programnak a frissítésével magadnak kell foglalkoznod,": ugye elolvastad a topicot, ahol megbeszéltük, hogy az abevjava automatikusan frissíti magát, tehát nem kell vele foglalkoznod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) #40553216 válasza bambano (#20) üzenetére


#40553216
törölt tag

Emlékeim szerint úgy működött. Ha tévedtem, bocs.

"úgy látom, az a mítosz"
Egyrészt nem írtam, hogy automatikusan, másrészt az automatizmus nálam legfeljebb annyit jelent, hogy automatikusan ellenőrzi, vannak-e frissítések, és jelez, ha van.

"másrészt meg egy debianra nem felkészített programot félig-meddig debianizálni mérsékelten jó ötlet."
Te így gondolod, meg sokan a Debianosok közül. Sokan mások meg nem. Változik a világ.

(#22) bambano válasza #40553216 (#21) üzenetére


bambano
titán

az, hogy felrakod az abejava-t úgy, hogy utána a saját beépített frissítése ne tudjon működni, szerintem nem jó ötlet. az user csak nézni fog bambán, mikor kidobálja a hibaüzeneteket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Tim82 válasza #40553216 (#19) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elmagyarázod nekem, laikusnak, így a Java-frissítéses példád alapján, hogy az miben is jobb, hogy Linuxon egy csomagot frissítesz, rákattintasz, frissül, mint az, hogy Windows-on egy program jelzi, hogy tudja magát frissíteni, rákattintasz, frissül? Köszönöm előre is! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) Pttypang válasza #40553216 (#19) üzenetére


Pttypang
veterán

Sure. :U

Everybody lies.

(#25) CPT.Pirk válasza Tim82 (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Honnan tudod, hogy mit csinál a gépeden egy program Windows alatt amikor frissít? Sehonnan.

Azért van csomagkezelő és azért használják, hogy az végezze el az adott program / csomag frissítését ellenőrzött módon. A csomagkezelő tárolóiba meg ellenőrzött cuccok kerülnek be.
Ha fontos a biztonság egy rendszerben, akkor egyértelműen ez a követendő eljárás, nem az a halom eltérő módszer, amit Windows alatt csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) dabadab válasza Tim82 (#23) üzenetére


dabadab
titán

1. Egyetlen egyseges, kozponti resz van a frissitesnek. Nem az egyes szoftverek fejelsztoinek kell ezt megoldania, ezert nem fog elofordulni az, hogy egyszerre otezer "frissitesmanager" fut, vagy eppenseggel valami egyatalan nem frissul azert, mert a program iroja nem foglalkozott ezzel es persze remekul lehet automatizalni az egeszet.

2. A frissitesek azonos teszteken mennek at, van egy nagyjabol garantalt minosegi minimum.

3. Mivel rendes csomagkezelessel a konyvtarakat kulon lehet kezelni, ezert az egyes programok akkor is a legfrissebbeket hasznaljak, ha a program iroja nem frissiti a programot.

DRM is theft

(#27) Tim82 válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ dabadab:

Nem a "Linux jobb-e a Windows-nál ebben" témakörhöz szóltam hozzá. Sikerült egy teljesen hülye példát írnia (nem véletlenül mutattam arra rá), ami éppen pont ugyanilyen egyszerűen működik Windows-on is. Mondjuk az utána következő "Atomot az MS-re!" hate rant is rendesen minősíti a fórumtársat.

Ettől függetlenül persze igazatok van, jobb volna a központilag ellenőrzött programfrissítési metódus, de nem is ahhoz szóltam hozzá érdemben.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28) CPT.Pirk válasza Tim82 (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az MS hatred bizonyos fokig mindenkiben ki fog alakulni, aki eltölt egy kis időt nem MS oprendszeren, mert rájön hogy mennyi mindent lehet sokkal értelmesebb módon megoldani.

Ha a #19 utolsó harmadát nem veszed figyelembe, akkor pont arról ír, amit kérdeztél. Azért kapcsolódik hozzá, mert a java-nál éppen működik a frissítés dolog, de ez csak a fejlesztőkön múlik, nem kényszeríti őket semmi erre hogy pl. a jövőben is így menjen a frissítés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) Alexios válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Alexios
veterán

dehogy alakul. éveket használtam csak linuxot, mert az akkori gépemen jobban ment mint a win7, nem volt bajom sem vele, de neméreztem azt, hogy eljött volna a kánaán, utálni a microsoftot meg eleve nevetséges, eleve azt feltételezni, hogy ami linuxon másképp van, az úgy jobb objektíven, és kész. Most win-t használok leginkább, és nem utálom egyiket se, mindkettő használható(bár a csomagkezelés tényleg jó dolog), és megvannak a maguk erősségei ennyi.

(#30) CPT.Pirk válasza Alexios (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Remélem nem Ubuntu volt... :N

Amúgy miért lenne nevetséges utálni az MS-t? Vendor lock-in, üzleti hozzáállás, állami szerződések adópénzekből, hozzáállás a világ dolgaihoz pl. Win8 első verziójánál elhangzott nyilatkozatokkal stb... az én gyomrom nehezen veszi be ezeket a dolgokat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) bambano válasza Alexios (#29) üzenetére


bambano
titán

az, hogy szerinted a win nem rosszabb, mint a linux, nem kicsit annak köszönhető, hogy az ms minden normális ötletet lenyúlt a linuxokból és a unixokból.

egyébként meg állj neki üzemeltetni sok gépet out of the box. nagyon gyorsan ki fog derülni, hogy melyik oprendszer van megcsinálva rendesen és melyik nem. és ez régebben még inkább jellemző volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Tim82 válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Tim82
nagyúr

a java-nál éppen működik a frissítés dolog, de ez csak a fejlesztőkön múlik, nem kényszeríti őket semmi erre hogy pl. a jövőben is így menjen a frissítés.

Szigorúan véve: Windows-on a Java frissítés pont ugyanúgy megy, hogy jön egy jelzés, hogy elérhető a frissítés, rákattintasz, frissít. Ez nyilván százszor rosszabb, mint Linuxon, mert ugyanezt ott csomagkezelő végzi. Nem tudom, érzed-e, érzitek-e, hogy miért rossz a példa -> a végfelhasználó szempontjából tök mindegy, hogy maga a Windows-os Java, vagy a Linux csomagkezelője dobja fel a frissítést, utána meg ugyanúgy rákattint, a Java frissül, a végfelhasználó örül. Persze sok-sok program egyéni frissítésével szemben sokkal jobb a központi megoldás, de a konkrét példa, ami a kiindulópont, nem erről szólt, hanem egy darab csomag frissülése Linux alatt vs egy darab program frissülése Windows alatt...

Lehet, hogy megtévesztő volt, hogy az irónia kedvéért laikusnak neveztem magam, de ez azért nem egészen így van - ahogy nem is a kérdésemre válaszolt a fórumtárs, hanem az ironikus kérdésem volt reakció az ő példájára.

Az MS hatred bizonyos fokig mindenkiben ki fog alakulni, aki eltölt egy kis időt nem MS oprendszeren, mert rájön hogy mennyi mindent lehet sokkal értelmesebb módon megoldani.

Mindenki, aki átül Linuxhoz Windows-ról, egy idő eltelte után vágyódó hangnemben fogja emlegetni egy több ezer emberi életet elpusztító célzott atomcsapás szükségességét (csak mert az általa éppen utált oprendszert írmagostul ki akarja irtani)?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33) Rickazoid válasza #40553216 (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mint írtam az egész telepíthető a böngészőből, ráadásul beépített frissítéskeresője van, ami a keretrendszert is frissíti. Ez a leírás igenis túl van bonyolítva. Sikerült úgy összehozni, hogy a Linux disztribúciók legnagyobb előnyét a Windows-zal szemben óriási hátrányként mutatja egy nem Linux felhasználó számára.
Főleg, hogy ez disztribúció-függő leírás, holott az abevjava disztribúció-független.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#34) Pttypang válasza bambano (#31) üzenetére


Pttypang
veterán

Nyugodtan nyúlják le, szabad a vásár ^^
De ettől még a személyes érzelmeket teljesen felesleges belekeverni. Az egyik elterjedtebb, amelyikre szükséged van, vagy amelyiket jobban preferálod, azt használod. Felesleges azért vitatkozni mert valakit "utálja" az ms-t. :U

Everybody lies.

(#35) Alexios válasza bambano (#31) üzenetére


Alexios
veterán

és ha már nem vagyok rendszergazda, és üzemeltetek több gépet, csak használom a sajátom nem dönthetek úgy hogy nem rosszabb? nemár.

[ Szerkesztve ]

(#36) bambano válasza Tim82 (#32) üzenetére


bambano
titán

"az irónia kedvéért laikusnak neveztem magam": az nem irónia volt, hanem comingout :P

"jön egy jelzés, hogy elérhető a frissítés, rákattintasz, frissít": a szerteszéjjel szórt frissítési rendszereknél vagy akkor jön frissítés, ha fut a program és az ellenőrzi magát, vagy akkor, ha csináltak hozzá service-t, ami nézi a frissítőszájtot.

debianon meg akkor is értesülsz a frissítésről, ha nem használtad a programot. egyébként azért nehéz a jáva példáján elmagyarázni, hogy miért jobb, mert a jáva egyébként rossz példa.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) KAMI911 válasza bambano (#22) üzenetére


KAMI911
aktív tag

A csomagkezelően pont az a lényege, hogy központilag megy a frissítés, egy eszköz segítségvel. Az abevjava alapból nem ilyen, de sokkal kényelmesebb, hogy nem kell vadászni a honlapon a megfelelő telepítőre, hanem ugyanott van ahol a többi frissítés. És nem csak azok, hanem a többi más szervezet nyomtatványai is.
!! Ha hiáényozna valami, nyugodtan írjátok meg és felveszem a tárolóba !!

Ez alapján a Firefox és LibreOffice is külön frissülhetne, elvégre arra nekik is van mechanizmusuk. De nem, ez nem jobb megoldás, és vélem az AbevJava esetén is csak egy kényszer megoldás, mert nem tudnak a windows alatt ilyet biztosítani. Nem véletlen, hogy minden platform a szoftverboltok és a Linuxhoz hasonló tárolók és automatiksan is frissülő megoldások felé mozdult. Egyszeűen ezt könnyebb ilyen módon kezelni. Az AbevJava esetében is.

Ha van igény -- gondolkodtam már róla -- RPM alá is megcsinálom, mert ott is van megoldáés, de ott sincs tároló.

(#38) KAMI911 válasza Rickazoid (#18) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Nem túlbonyolított, csak sok a lehetőség:)
3 megoldást mutattam, mindhárom beállítása kevesebb mint egy perc.

(#39) KAMI911 válasza bambano (#20) üzenetére


KAMI911
aktív tag

AZ automatikus frissítés jó. Jobb mint nem frissíteni a rendszert. Persze az a legjobb hogy ha egy rendszeren ki tudod próbálni és úgy frissíted a többi helyen. Kérdés, hgy egy mirror repo létrehozása otthon nem nagyon nyűg mint mondjuk egy 10-1000 gépet tartalmazó szerverparkban.

(#40) bambano válasza KAMI911 (#37) üzenetére


bambano
titán

Az abevjava nem milyen???
én nem láttam mostanában olyan pc-t, amit többen használnának. ergo egy abevjava kaliberű programnál teljesen mindegy, hogy root rakja fel az lfs-nek megfelelő helyre, vagy az user nyit egy könyvtárat a home-ján belül és oda rakja fel. Ha a root rakja fel, akkor az usereknek várniuk kell rád, hogy csinálj frissítést, becsomagold az új verziót, legyen sávszélesség a szervered felé, ahonnan letöltheti, stb.

olyan előfordulhat, hogy bugos a nyomtatvány, a nav az utolsó pillanatban ad ki javítást és azt kell alkalmazni. ebben az esetben te vállalod sla-val a rendelkezésreállást, hogy például egy könyvelőnek, akinek be kellene adnia éjfélig 5-10 vállalat mérlegét, időben odakerül a gépére a cucc? aligha.

ezzel szemben ha egyszer felrakta rendesen a saját home könyvtárába (nem egy nagy durranás), akkor az abevjava frissíti magát is, meg az űrlapokat is, és mivel van joga írni a diszkre, ezt végre is tudja hajtani.

melyik a jobb az egyszeri könyvelőnek? biztosan nem az, hogy megvár téged, míg hazaérsz a nyaralásból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) bambano válasza KAMI911 (#39) üzenetére


bambano
titán

igen, az automatikus frissítés jó, ezt magyarázd meg azoknak, akiknek elvitte a gépét rákászni egy rossz víruskergető update, stb. stb. stb millió ilyen hír van a neten. ha már jáva, a jáva automatikus frissítésével se húztak le egy rakás szemetet a gépükre, akár az újabb, elődeinél nagyságrendekkel bugosabb jre-t, akár a mellé erőszakosan feltelepített oracle-s sz.rokat nézzük...

vagy magyarázd nekem (megmagyarázni nem fog menni), hogy nekem tényleg nagyon jó, hogy tegnap még ki tudtam tölteni abevjava-val egy bevallást, ma meg rátolt egy frissítést automatikusan és ettől a8-as méretben nyomtatott minden oldalt és vertem a fejem a falba, hogy semmivel nem lehet kinyomtatni. tudod, milyen remek dolog ilyenkor bátyust feltelefonálni, rábeszélni, hogy menjen már haza, szedje már elő az ócska xp-s notebookját és az általam átküldött xml-ből csináljon már pdf-et az ő abevjávájával, mert neki működik, pdf-et meg már én is tudok nyomtatni...

az én fizetésem egy programtól is függ jelentősen, amihez egy konkrét jdk verzió kell. ha valaki ezt lecseréli, lőttek a fizetésemnek. ennek megfelelően fogok rá reagálni (szétpofozom az agyát, ez biztos).

de emlegethetnék verzióváltástól lerohadó szolgáltatásokat, mert más lett a program neve (pl. dhcp-server->isc-dhcp-server), más lett a konfig formátuma (freeradius 1.x->freeradius 2.y), őrjöngő ügyfeleket, mert más lett az alapértelmezés (bind rekurzív feloldási engedély), megrohadó webes programokat (mert a firefoxban 8.0.1-után változtattak a js motoron), stb. stb.

ha te csak <>-s videót nézel a gépeddel, akkor neked jó az automatikus frissítés. ha komolyan dolgozol rajta, akkor nem.

szerk: még egy példa: majd te is hajkurászd a kocsikulcsodat, mert okos debian csomagolók kitalálták, hogy az ethernet firmware nem lehet benne a debianos kernelben... milyen remek ötlet ilyenkor automatikusan upgradelni, pláne rebootolni is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) #40553216 válasza bambano (#22) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezen már túl vagyunk, régebbi vagy tán téves emlékeim miatt írtam, amit írtam a jarosról. ;)

(#23) Tim82
Lehet, félreérthető volt a példa, de éppen a hsz írása alatt jelzett a csomagkezelő.

(#43) KAMI911 válasza bambano (#40) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Milyen kaliberű programnál van értelme az lfs szerinti elhelyezésnek?
Ki vállal ebben a folyamatban SLA-t? Ha elérhető a nyomtatvány belekerül a tárolóba is.
Ha nagy baj van a home-ba még mindig feltehető.

Az automatikus frissítés elleni példáid windowsosak. Most Linuxról beszélünk. Persze hiba ott is lehet. Te hogy teríted a frissítéseket Windows alatt és Linux alatt? Miket tesztesz frissítés előtt?

A bevallásokat most mér benyújthatod ügyfélkapunk keresztül. Mellesleg a NAV oldaláról sem tudod leszedni a régebbi verziókat. Így ha hiba van, akkor ott is hiba van.

A nem rolling disztrókban az java nem frissül verzió szerint, csak biztonsági update-t kapnak.

Te ilyen agresszív vagy a kollégáiddal?

Miért lenne baj az automatikus frissítés. Részemről saját mirror van 2 naponta frissítve ez megy ki a teszt rendszerekre, ha ott okés az éles gépek is ezt kapják. Ha nem tetszik az automatikus frissítés valahol tesztelni kell. De ez nem lesz suha sem teljesen automatikus. Ha meg gyorsan kell, akkor marad az automatikus frissítés, amelyet az abevjava bár nem csinál, de a felhasználót arra bíztatja.

Miből gondolod, hogy csak vidót nézek a gépemen? Meg hogy jön a tárgyhoz.

Nem mellesleg, ha neked nem tetszik, akkor nem kell használnod. Akik használják elégedettek. Ennek én örülök.

(#44) cadeyrn válasza Rickazoid (#18) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Azért, mert nem működik.
JRE ugyanis nem csak egyféle van, és az abevjava annyira remek program, hogy nem megy openjdk jre-vel böngészőből. ( Próbáltam )

ÉÉSS
Igazából nincs túlbonyolítva. Egyszer megérted a folyamatot ( amúgy ubuntu alatt normál esetben egyszerűbb ám ), és kész, nincs túlbonyolítva, csak nem szabad lustának lenni 1, azaz 1 alkalommal megtanulni.

(#45) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok, érdekelne, hogy RPM-alapú rendszereken használta már valaki a hivatalos verziót és az vajon kifogástalanul működik, a nyomtatványokat is hibátlanul telepíti?

(#46) d.j válasza Dhampir (#45) üzenetére


d.j
csendes tag

Működik. Nincs különbség ilyen tekintetben. Sőt, most kipróbáltam egy új suse 13.1-en. Azon alapból az openjdk 1.7-es települ fel, icedtea böngésző pluginnel. És simán működik a webstartos telepítés is, ami régebben nem ment, és úgy néz ki, hogy a fontok is jók. Nyomtatvány küldést és nyomtatást még nem próbáltam, de van rá esély, hogy az is jól működik.
Az is érdekes, úgy látszik rendszer vagy java függő a dolog, hogy a telepítésnél engedte a telepítési könyvtárat átírni, amit arch-on és oracle java-val nem engedett.

(#47) Dhampir válasza d.j (#46) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm válaszodat! :R

Azt egyik Windows 7 alatt volt olyan gond a Javaval (user error), mert 64-bites oprendszeren 32-bites Java volt installálva és fel kellett telepíteni az x64 verziót.

(#48) bambano válasza KAMI911 (#43) üzenetére


bambano
titán

Sokat gondolkodtam, hogy egy ennyi tévedést tartalmazó hsz-t megválaszoljak-e, teszek egy próbát.

"Milyen kaliberű programnál van értelme az lfs szerinti elhelyezésnek?": amelyiket egynél többen használnak az adott gépen.

"Ki vállal ebben a folyamatban SLA-t?": senki, pedig neked kellene.
"Ha elérhető a nyomtatvány belekerül a tárolóba is.": mikor?
"Ha nagy baj van a home-ba még mindig feltehető.": ha feltette a home-ba, akkor a többi varázslás értelmetlenné válik.
"Az automatikus frissítés elleni példáid windowsosak.": nyilvánvaló. az isc-dhcp, a freeradius, a debianos kernel marhaságai, mind-mind tipikus windowsos példák. gondolkodjunk már egy kicsit.
"Te hogy teríted a frissítéseket Windows": ezt nagyon egyszerűen megoldottam: nincs windows a környékemen. egy se. még a coa matricát is levakarom a gépről, nem fogok én szégyenkezni.
"Mellesleg a NAV oldaláról sem tudod leszedni a régebbi verziókat. Így ha hiba van, akkor ott is hiba van.": a régebbi verzió, amiről tudom, hogy működik, fent van a gépemen. nem akarom leszedni. majd ha a tapasztalat azt mutatja, hogy az új jó, felrakom. persze ha kilépünk az abevjava körből, akkor meg van régebbi verzió is, az apt cacheli a fájlokat. Szerintem nem csak az abevjava automatikus frissítése hiba, hanem általában az automatikus frissítés az.
"A nem rolling disztrókban az java nem frissül verzió szerint, csak biztonsági update-t kapnak.": ami sok esetben biztonsági downgrade.
"Te ilyen agresszív vagy a kollégáiddal?": ha valaki téved, és kijavítom, az mindig agresszívnek hisz és trollnak nevez. már régen nem érdekel.

"Miért lenne baj az automatikus frissítés. Részemről saját mirror van...": ugye érzed, hogyha te saját mirrort meg tesztrendszert meg hasonlókat üzemeltetsz, és ezzel kikerülöd az automatikus frissítések hátrányait (ja, ettől már nem is automatikus a frissítés), akkor te is tudod, hogy bajok lehetnek, és aki nem tart fenn erre infrastruktúrát, az időnként szívni fog. Tehát akkor te is tudod, hogy az automatikus frissítés rossz, csak kötözködsz, amikor én ezt hangosan is kimondom. q.e.d.

"Miből gondolod, hogy csak vidót nézek a gépemen? Meg hogy jön a tárgyhoz.": implikáció nem megy? általános alany probléma?

"Akik használják elégedettek. Ennek én örülök.". Most még. addigis hurrá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Dhampir válasza d.j (#46) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán még Mageia 4 alatt is lefutna.

(#50) d.j válasza Dhampir (#49) üzenetére


d.j
csendes tag

Nem hiszem, hogy gond lenne alatta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.