Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Érdekes, informatív írás, viszont ez a stílus nekem kicsit taszító.

[ Szerkesztve ]

(#2) Uzsito


Uzsito
csendes tag

Köszi az írást, sok infót meg lehet tudni belőle. Azt nem tudom, hogy a korrektoron hogy ment át, de mindegy is :DD

Egy kérdésem van: a végén a 6-os pontban írod a piros szélű rendszámot és annak kiváltását, meg a biztosítást hozzá. Ez a biztosítás érvényes mondjuk az EU országaiban, a Schengeni övezetben, vagy pontosan hol érvényes, és mit lehet tudni róla?
Arra célzok, hogy ha lábon jön haza az autó, akkor a magyar határt átlépve mi történik, ha mondjuk anyagi káros balesetet szenved más járművel?
Elő a kék-sárgát aztán minden megy a maga útján rendben, vagy több hónapos szívás várható az országok közötti ügyintézés lassúsága miatt?

[ Szerkesztve ]

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#3) retesz147


retesz147
addikt

:C

Xiaomi 13 eu dev...

(#4) bbubby00 válasza Uzsito (#2) üzenetére


bbubby00
őstag

Ezzel a rendszammal ugye mehetsz barmerre, nincsen orszaghoz kotve. Biztos nehezebben mukodik balesetnel a biztositas, de megadsz minden szemelyes adatod. Ugye a keksarga lap pedig barmelyik orszagban mukodik.
Kulfoldi biztositozasnal biztosan tobb honap, mire megkapod a penzed.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#5) DanielLong


DanielLong
senior tag

Érdekelne, hogy így végül mennyibe került az autó? 3300€ + 200eFt durván? Itthon mennyibe lenne egy hasonló példány?

(#6) TheLázs


TheLázs
csendes tag

A kocsi és a téma szívem csücske. Gratulálok, és használd nagyon sokáig egészséggel. Gyakorlatilag ez az álomautóm.

Sajnos nagyon rossz volt olvasni. Valami nagyon félrement, fizikai fájdalmat okozott a tartalomfogyasztás.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#7) bbubby00 válasza DanielLong (#5) üzenetére


bbubby00
őstag

Az egesz kirandulasom (kocsi, kaja, naptej, stb) es mire magyar rendszamot kapott az auto biztositassal kb 1.450.000Ft lett.
Ilyen allapotban itthon mire a nevemre kerul kb 2milla.
De ugye nagy lutri volt az egesz sztori. Szerencsere vegul bejott :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8) bbubby00 válasza TheLázs (#6) üzenetére


bbubby00
őstag

Koszonom szepen.
Lehet sok embernek kicsit nyers a stilusom. Probaltam valtozatosan, szofordulatmentesen osszerakni az iromanyom.
Sosem csinlatam ilyet, ha sok emberbol ellenszenvet valt ki, megigerem tobbet nem irok :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#9) MineFox54 válasza bbubby00 (#8) üzenetére


MineFox54
őstag

Szerintem folytasd az írást, teljesen jó a stílus offtopikban...
Kezdhetnéd egy Honda S2000-el :P (ha csak NSX van, az is megteszi duzzogva.)

[ Szerkesztve ]

(#10) Bird


Bird
addikt

Macera... Macera... Ennyit nekem nem er(ne) egy hasznalt auto...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11) bbubby00 válasza MineFox54 (#9) üzenetére


bbubby00
őstag

Evente szoktam az autoimat cserelgetni. Jovore lehet egy 200SX Kouki lesz a befuto ;)
Bar egy S2000 sem lenne rossz :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#12) MineFox54 válasza Bird (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

Oké, de ez nem egy AstraF, ez picit más műfaj, nem ugyanúgy kell szemlélni.

bbubby00:

Nem rossz, nem rossz... Mindenesetre, én Hondás vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#13) DanielLong válasza bbubby00 (#7) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez kicsit olyan kincskereső feeling, már az érzés miatt megéri, főleg, ha jó az autó. :)

(#14) TheLázs válasza bbubby00 (#11) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Csak kérlek szólj, ha eladod :)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#15) UnA válasza Uzsito (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

A korrektor a helyesírási és nyelvhelyeségi hibákat javítgatja, a stílust nem illik módosítani. ;)

(#16) Richard!


Richard!
addikt

Fasza írás lett, munka helyett tökéletes időtöltés volt az elolvasása. :C :R

Bárcsak Magyarországon is minden olyan gyorsan és egyszerűen menne, mint bárhol máshol, a világon... :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#17) Moonwolf válasza Richard! (#16) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Igen, lehetne sokkal egyszerűbb a papírozás. Na meg kár hogy ritkaság számba mennek ezek az autók, típustól függetlenül, pedig ezek lennének a vérbeli hétvégi hobbi gépek amiket kulturáltan, de keményen lehetne használni. Így megmarad a nagy becsben tartás, és az alkalmankénti megrúgatás. :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18) gaben1117 válasza bbubby00 (#4) üzenetére


gaben1117
senior tag

Szia!

Es ha az auto rendelkezik kinti rendszammal, erre akkor is szükseg van? Akkor is kell masikat csinaltatnom es nemet allampolgar kezest talalni?

(#19) bbubby00 válasza gaben1117 (#18) üzenetére


bbubby00
őstag

Szia.
Igen. A rendszam odakint nem autohoz van, hanem emberhez es autohoz tartozik. Meg ugye ezek kifejezette export rendszamok.
Sot, ha van az auton rendszam, elsonek le kell h irassa rola az eladonak. Es igen, kelleni fog a kezes, vagy ugye plussz eurokert biztos talalsz valakit aki alair. Vagy trailer.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#20) AxBattler


AxBattler
félisten

Élmény volt a cikk, és hasznos infókkal szolgált! Köszi! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) Yodafon


Yodafon
senior tag

Óóóóóóóóó 'szom mindenkinek van már ilyen kocsija csak nekem nincs.... :( :( :( :O :O :O

I'm gangsta!

(#22) bzolika10 válasza bbubby00 (#19) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Vagy P rendszám

(#23) bbubby00 válasza bzolika10 (#22) üzenetére


bbubby00
őstag

Jogos, ebben igazad van.
Azt viszont nem egyszeru szerezni manapsag. Meg jogilag te nem is tudnad hasznalni.
Ezert nem raktam az opciok koze

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#24) albiosz


albiosz
őstag

Néha meg szoktam nyitni olyan cikkeket, amik valamennyire távol állnak tőlem. Valahogy sosem voltam autóbuzi, bár mostanában olvasgatok a témában. 2 autóm volt eddig egy régi Swift, amikor jött a gyerek, akkor meg cseréltem egy kombi Fókára, azt is egy fórumos kollégától vettem, biztos, ami tuti. Nem értek hozzá. :)

Szóval lényeg a lényeg, sokszor pár bekezdés után bezárom az ilyen tőlem távolabb álló cikkeket, de ez érdekes, nekem olvasmányos volt. Szóval írjál nyugodtan, ha lesz még hasonló! :)

Gondolom fiatal vagy, spóroltál 500K-t és ha cimborával mentél, akkor még buli is volt az egész. A barátnőt meg tartsd meg, 2 jó ötlete is volt. :D Remélem főzni is tud!

Sok balesetmentest az elkövetkező egy évben! ;]

(#25) bbubby00 válasza albiosz (#24) üzenetére


bbubby00
őstag

Koszonom szepen, orulok, hogy tetszett.
Eleg jo buli volt es igen. kb fel millat sporoltam. :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#26) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Grat a járgányhoz, szép darab! Gondolom ez már nem a pályázásközbengumifalsimogatós példány lesz. ;] Viszont az állam leesett az előző példány "eladásánál". :DDD

A cikk stílusa nekem kifejezetten tetszett, olvastatta magát! :K

Majd valamikor akár össze is futhatnánk a Viharsarokban, csak relatív kevésszer járunk arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#27) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Jó volt olvasni, nekem tetszett így reggel. A másik, csabai lévén mi a fenéért nem láttam még egyik autót sem? 😁

(#28) UnA válasza Richard! (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

"mint bárhol máshol, a világon..."

Azért egyszer majd próbáld ki, sehol sem megy egyszerűen - nálunk olyan közepes szintű. Neki szerencséje volt, mert van rokona ott.

(#29) x_o_n


x_o_n
veterán

Ezt a rendszám dolgot nem igazán értem,eddig három alkalombol egyszer sem volt probléma,gond nélkül megkaptam a rendszámot,se állandó se ideiglenes rendszámnál.

(#30) b-max válasza x_o_n (#29) üzenetére


b-max
aktív tag

Ezt az aláirás dolgot nem értem, nem lehet hogy kevered a gépjárműadóval ? Tartományonként változó, de valóban kell egy német bankszámlaszám, ahonnan le tudják majd vonni a súlyadót , nekem egyik kint dolgozó magyar srác irta alá a papirt a bankszámlaszámával. Az hogy behajták a biztosítást, nem lenne értelme, hisz eleve van biztositásod, amit a rendszámkészítésnél kifizetsz .

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#31) GIJoe


GIJoe
addikt

Még csak átfutottam a cikket, és megnéztem a lépéseket, de 1 vmi beugrott!
Tudtommal van olyan szolgáltatás kint, hogy elküldöd az autó helyét, és kinti szerviz bevizsgálja neked, elküldi a certificatet 100€ körüli árért, így nem szívatod magad meg, és vállalják az ott leírtakat...
A linket ehhez most nem találok persze...

(#32) Graphics válasza Sinesol (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen stílus taszító?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) AxBattler válasza Yodafon (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nem csak én nézem az MX5-ösöket... :(
Sajna a kombi fóka mellett nem tudnám megengedni magamnak a fenntartását.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Nagyon pöpec írás, örülök hogy végre rászántad magad! :)

Én is terveztem egy hasonló történetet a Szarvas beszerzésével, de mivel én "odaát" élek, így a Logout olvasóinak nem lenne annyira releváns. Illetve magától a sztoritól eltekintve a lépések is nagyon hasonlóak.

A kinti ügyintézéshez lenne pár kiegészítő infóm, később összegyűjtöm őket, aztán ha úgy látod jónak, beleteheted az utolsó oldal felsorolásába.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#35) bbubby00 válasza Johnny_vT (#34) üzenetére


bbubby00
őstag

Koszonom, persze elfogadom a segitsegedet, hisz a lenyeg h a kozossegnek hasznos legyen :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#36) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Köszi az írást, jó volt olvasni. :)

(#37) marositech


marositech
senior tag

Hülye kérdésem van: Matricás rendszám nem jár? :F
Irgalmatlanul csúnya az ott a rendszám.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#38) bbubby00 válasza marositech (#37) üzenetére


bbubby00
őstag

Van matricas rendszam, viszont en pedig a gyari fenyezest nem akartam bantani, igy a kis B tipust valasztottam.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#39) zolynet


zolynet
addikt

Jó volt elolvasni a kis történetet. ;)

Life is too short to stay stock!

(#40) Greenbook válasza bbubby00 (#25) üzenetére


Greenbook
tag

1. Szerintem TE kalandozni mentél az autó vásárlás csak ürügy volt. :C
2. Tetszett a stílusod. :R
3. Gratula és respect a menjünkkinémetbevenniottótdenincshelyismeretemésnémetülsembeszélek hozzáállásodhoz! :DD
4. Használd sokáig egészséggel! :K

http://csatlakozok.atw.hu

(#41) motoflug


motoflug
őstag

Jó cikk, pár hónapja ül az ördög, hogy lecseréljem a szeretett kabriom, de eddig még sikerült elzavarni. Ha valamiért nem menne, akkor hasonló kört fogok lefutni, engem vonz ez, kalandnak fogom fel a leírtakat. :) :R

(#42) stratova válasza AxBattler (#33) üzenetére


stratova
veterán

Jó kis kalandos cikk volt. :)

AxBattler: Kombi fóka ST-line?

(#43) AxBattler válasza stratova (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem a teljesítményen van a hangsúly, hanem a fílingen - cabrio, dizsi, napfény. :DDD
250LE nekem amúgy sem kellene.
Amúgy meg az ST árából kijön egy átlag fóka + egy MX5.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Remek írás, hasznos és élvezetes. Sokkal életszagúbb ilyen formában megfogalmazva.
Gratulálok az új autóhoz és köszönjük szépen.

Csend a lelke mindennek!

(#45) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Remek írás volt, élmény volt olvasni! :R

(#46) Richard! válasza AxBattler (#43) üzenetére


Richard!
addikt

Jeep Wrangler kell neked!! :P

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#47) bbubby00


bbubby00
őstag

Koszonom mindenkinek a jo szavakat :)
Remelem egyszer megadatik nektek is egy ilyen kaland, mikozben tudtok venni egy klassz autot is :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#48) AxBattler válasza Richard! (#46) üzenetére


AxBattler
félisten

A napfényhez azért nem szeretném leszerelni az ajtókat, elég a tetőt hátrahajtani. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) Solten


Solten
addikt

Jo a sztori :C Az idiota magyar burokracia mar kevesbe... :(((

Saor Alba

(#50) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Ahogy többen írták, meló közben pont tökéletes volt olvasni és könnyed a fogalmazás stílus...Nekem átjött! :C :C

An odyssey through the realm of consciousness.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.