Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vegitossj7


vegitossj7
addikt

A végén még lesz haszna a Denuvo-nak... Adjanak még 4 órás "próbát" steam-ben, és örökre letészem a kampókezem és a szemfedőt...
De hogy a Witcher-nek meg hogy sikerült 70%-30%-ban eladni PC-n a játékot, na az is egy egyetemi tantárgy....

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#2) SaGaIn válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Nem a Denuvo miatt veszik hanem mert jó...

A Witcher 3 több mint 5millió példányban kelt el pedig nem volt denuvo... most akkor hogy is van?

Egy szar játékkal és jó marketinggel csak az első hetes vásárlókat lehet át verni a többi akkor sem veszi meg ha piros hó esik.

Szerény véleményem szerint maximum 10%-ot jelenthet a denuvo eladásban, mert akinek volt pénze rá eddig is megvette, akinek meg nincs/nem volt, ezután sem fogja megvenni, hanem max nézi a twich-en a streamelőket és csorgatja nyálát. Vagy max 2 év múlva leárazva veszi meg 3 ezerért...

Az a baj hogy a kiadók minden egyes letöltőt úgy vesznek hogy ha nem jutott volna hozzá "ingyen" akkor biztos megvette volna teljes áron. Pedig ez totál hülyeség ráadásul a denuvo nem olcso tuti 15-20% megnöveli egy játék árát... Lassan minden játék 100 Euro körül indul ami vicc. Persze ehhez az is hozzájön hogy nem magyar pénztárcához szabták a játékárakat és egyre csak nyomják feljebb nem beszélve a hardverárakról
A fizetésünk meg nem nagyon akar emelkedni...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) Ellia válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


Ellia
addikt

Haszna van meg pár embernél nyűgje is. Amúgy szerintem lesz ez jócskán több is, ha lesz egy erős akció (steam summer sale?) - én is arra várok, a multija nem érdekel, béta alatt nem jött be, csak a sp meg szimplán nem ér meg 60 jurót hiába sikerült nagyon jól.

[ Szerkesztve ]

(#4) lee56 válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


lee56
őstag

Azért nem kell atomfizika tanárnak lenni. Mindössze csak jó játékot kell letenni az asztalra, pofátlan mikrotranzakciózás és ezernyi dlc helyett pedig tartalommal megtölteni a játékot és akkor sikeres lesz minden szempontból, védelem nélkül is akár, álá witcher. Persze meg lehet tenni azt is hogy a marketingre bízzuk magunkat és egy szépen csengő névből próbálunk megélni, akár 10x is eladva ugyanezt vagy 20x, mert ez is egy bevált recept sajnos már, igen CoD széria, igen.. Csak előbbinek azért van jövője hosszútávon is, utóbbit meg, hát mondjuk úgy egy ideig el lehet játszani, de az emberek előbb utóbb fellázadnak azért. Jó lenne a kiadók is belátnák ezt minél hamarabb, és a mennyiség helyett most picikét a minőségre is jobban odafigyelnének.

No Comment

(#5) #52815360


#52815360
törölt tag

Én inkább várok valami hivatalos adatra, ezek a steamspy becslések eléggé légbőlkapottak.

(#6) SaGaIn válasza lee56 (#4) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Igen a Heroes of Might and Magic szériát sikerült annyiszor és annyira elszúrni hogy már csak egy vállrándítással nyugtázom ha bejelentenek egy új részt. NFS ből is visszaíroma Porsésat meg az Undergound 1-2 őt. a többi kaki

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#7) vegitossj7 válasza SaGaIn (#2) üzenetére


vegitossj7
addikt

Aha, nem ez volt a SW: Battlefront-nál is. Ahol még Béta is volt, és láthatták az emberek, micsoda szennyet adnak ki. Rekord EA-s eladásokat produkált. A következő is ezt fogja elérni.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#8) Fitzgerald válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Úgy hogy a Witcher mindig is PC-s cím volt. Az első meg sem jelent konzolokra, a második is csak a PC-s után egy évvel, és csak Xboxra. Ha készülne valaha Witcher 4, valószínűleg nem így néznének ki ezek a számok, bár a PC-s tábor akkor is sokkal erősebb lenne, mint más multiplatform játékok esetében.
Egyébként ma már 10 millió környékén jár a Witcher 3.

Premier napi Denuvo-s játékom nekem egyetlen egy van eddig (MGSV), azt is csak azért vettem meg első nap, mert biztosan tudtam hogy jó lesz.
Viszont pl. egy Doom-ot (ha érdekelne a játék) amiről még review sem volt megjelenés előtt, az életben nem vettem volna meg az első napon.

[ Szerkesztve ]

(#9) pomorski


pomorski
őstag

500,000?! Tényleg?

(#10) ToXeN válasza Fitzgerald (#8) üzenetére


ToXeN
tag

+1
Witcher 3 ér 16ezret Steamen (többet is), Doom nem ér 13-at, de "kénytelen az ember"

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#11) #52815360 válasza pomorski (#9) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nyugodtan eloszthatod 2 -vel.

(#12) Shing válasza #52815360 (#11) üzenetére


Shing
őstag

Elég realisztikus a steamspy, anno amikor a Pillars of Eternity-nél hivatalosan beszéltek a fél milláról, akkor kb. annyit is írt a steamspy. Amúgy a Doom is steam only?

A Denuvos történethez pedig annyit, hogy nem tudjuk meg a hatékonyságát. Pl. X-COM 2-ből elment több mint 800 ezer, védelem nélkül. Ott van az új Hitman, most jár kemény 200 ezernél, denuvo mellett. Nem mind1, hogy milyen játékról beszélünk.

(#13) #52815360 válasza Shing (#12) üzenetére


#52815360
törölt tag

Példának ott a Factorio. A készitők oldalán van egy számláló, mennyit adtak el belőle, napi szinten frissül. Ez a szám most 122,872. Steam spy szerint : Owners: 449,236 ± 16,077. Vagy ha valamiből free hétvége van és kipróbálod, azt is eladásnak számolja. Ha refundolod, nem vonja le.

(#14) Shing válasza #52815360 (#13) üzenetére


Shing
őstag

Na akkor van egy pozitív és egy negatív példánk is. Az az oldal biztos, hogy frissül? Az ingyen elérést tudom, azt kiszokta írni a steamspy, onnantól nincs is értelme figyelembe venni.

(#15) #52815360 válasza Shing (#14) üzenetére


#52815360
törölt tag

Biztos, pont a múltkori steamspy adatok miatt többször is ellenőriztem. Anno a Skyrim adatok is hülyeségek voltak, még mielőtt lett volna szabad hétvége.

(#16) bitblueduck válasza #52815360 (#13) üzenetére


bitblueduck
senior tag

So far 122872 people have bought the game. We are on Steam as well.
nekem ebből nem egyértelmű hogy a 122k az a steam-es eladásokat is tartalmazza-e. Én azt gondolnám, hogy éppen nem.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#17) Shing válasza #52815360 (#15) üzenetére


Shing
őstag

Miért volt hülyeség a Skyrim? Cikkezték, hogy 20millát adtak el, simán lehetett realisztikus az a 8-9milla PC-s eladás. Civilization 5-nél is nyilatkozták, hogy 7millát adtak el és kb. annyit is mutatott a steamspy. Most járnak 8milla fölött.

(#18) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Én megvárom míg lemegy a steam kulcsok ára. Nagyon jónak tűnik, szép, optimalizált, de nekem 8ezer ft-nál többet nem ér meg. Jelenleg meg mindenki 10k körül dobálja még a kulcsokat :N

(#19) #52815360 válasza Shing (#17) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ezért :

Total Skyrim units sold 23,270,000

XBox 360 59 %
Playstation 3 27 %
PC 14 %

Source: Bethesda Game Studios, Steam, Zenimax
Research Date: April 12th, 2015

(#20) Shing válasza #52815360 (#19) üzenetére


Shing
őstag

Aha, 3 milla PC-n, valószínű. (Ja nem :DDD ) vgchartz szerint ami digitálist nem néz (persze ki tudja mennyit ér ez is), 3,8 millát adtak el PC-n Skyrim-ből. Digitálisan pedig sokkal többen vásárolnak. :F Tavaly még csak 3,2 millió PC-s eladás lett volna ÖSSZESEN? Ingyen hétvége előtt 8 milliót írt steamspy a Skyrim-re. Annyit azért csak nem téved. Viszont úgy teljesen reális a számuk ha digitális eladást nem néztek. Csak akkor minek írják oda a steam-et. :U

[ Szerkesztve ]

(#21) #52815360 válasza Shing (#20) üzenetére


#52815360
törölt tag

Vgachartz eleve nem hivatalos adatokkal dolgozik, hanem közvélemény kutatással, becslésekkel, stb. 3,2 milliós pc -s eladás pedig bőven reális, steamen 90k all-time peak mellett (ami egy free hétvége volt). Black ops 3 -nak volt 63k all-time az aztán meg tényleg pc -s cim :U
De legyen egy BO3 steamspy adat, ha már hitelesnek veszed Owners: 1,059,744 ± 24,669.
Már az arány is sántit...

[ Szerkesztve ]

(#22) jorgoszka


jorgoszka
tag

Klassz játék, megérdemlik a sikert. :))

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#23) atike


atike
nagyúr

Na majd ha az új Romero játékról is ilyeneket olvasunk... :DDD

(#24) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Nem meglepő egy ilyen nagy címnél!
Legalább még egy ok, hogy nem kéne temetni a PC-s játék kiadásokat!

Live poor, die ritch.

(#25) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Hatalmas játék! Úgy van elkészítve, hogy engedi, érezd magad olyan izgatottnak és örömtelinek mint még soha! 😀 10/10 Csak élvezni lehet! 😀 60 fps végig. Kitűnő optimalizálás! Látvány orgia 😀

[ Szerkesztve ]

(#26) Aron1988


Aron1988
tag

ŐŐ, most ez ugye egy negatív hír volt? Kövezzetek meg, de ennyi idő alatt nem sok sok milliónál szokott tartani az összes hypolt AAA-s játék?

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#27) Fitzgerald válasza Aron1988 (#26) üzenetére


Fitzgerald
veterán

PC-n? Nem.

(#28) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A Denuvónak semmi köze ahhoz, hogy a játék miként teljesít eladásokban. Ha egy program jó és tartalmas szórakozást képes biztosítani, akkor az emberek általában megveszik azt. A DOOM esetében ráadásul még ennél is sokkal többet adtak volna el belőle, ha hagyják legalább az első pályát kipróbálni ingyen, akár az alfa vagy bétateszt alatt, nem csak a szarul sikerült multit, ez sokak kedvét elvette az első napos vásárlástól.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#29) WongFeiHong válasza Vistaboy (#28) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Hogyne lenne köze a védelemnek. Egy mondhatni single-re kihegyezett játékot, mint a DOOM szerinted ennyien megvettek volna, ha van mellette virágbolti változat, ami ugyanazt adja? Szerintem biztos nem.

(#31) vegitossj7 válasza WongFeiHong (#29) üzenetére


vegitossj7
addikt

Én tuti a virágárustól szereztem volna, így meg szimplán kimarad. :U

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#32) putti


putti
aktív tag

Megnéztem pár videót a játékmenetről és ez nekem nagyon nem jön be. Szép a grafika, de valahogy a hangulata és a játék nem jött át. A Doom 3-at végigtoltam az még tetszett anno. Azt hittem valami hasonlót kapunk és még parásabb lesz.

(#33) Carlas válasza Ellia (#3) üzenetére


Carlas
senior tag

Akkor vedd meg boltba ott nem 60 euro :S

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#34) #52815360 válasza vegitossj7 (#31) üzenetére


#52815360
törölt tag

Asus osztogatja alaplapokhoz, lesz sok olcsó kulcs.

(#35) Vistaboy válasza WongFeiHong (#29) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem elenyésző azon játékosok száma, akik csak azért vették meg, mert nincs belőle tört változat. Aki nem akar megvenni egy játékot, az akkor sem adna érte pénzt, ha féláron szerezhetné be. Inkább kivárnak, hátha feltörik egyszer.

A DRM védelmek nem azt segítik elő, hogy egy játékból több fogyjon, hanem hogy a kiadók több példányt értékesíthessenek belőle teljes áron (Megjelenéskor és utána kb. egy-másfél évig). Utána már akkor sem buknak sokat rajta, ha feltörik, mert addigra a kutyát sem érdekli. A konzolokkal ellentétben, ahol el lehet adni a használt játékokat azután is, hogy te már végigjátszottad, PC-n ezt nem tudod megtenni. Emiatt fogy kevesebb játék erre a platformra, nem a kalózkodás miatt. Szerintem legalábbis.

Tehát, biztos vannak páran, akik emiatt vették meg, de nézd meg például a The Witcher szériát, soha nem volt rajta DRM, mégis mennyien megvették. Pedig az is csak single. Ez ékesen bizonyítja, amit fentebb írtam. Ha az adott játék jó és tartalmas, akkor sokan megveszik eredetiben. De ha csak egy délutáni kikapcsolódásra elég, akkor ne csodálkozzanak rajta, hogy legtöbben vagy nem veszik meg, vagy megvárják, amíg lemegy az ára. A védelemnek ehhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#36) WongFeiHong válasza Vistaboy (#35) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

A Witcher-re tényleg rá lehet mondani, hogy tartalmas játék, de a DOOM-nál ezt nem tudom. Az biztos, hogy már csak a neve miatt is sokan beruháztak rá, plusz a pozitív kritikák hatására.
Törés ebből meg nem nagyon lesz ahogy látom, tehát nőni fog az eladások száma még. Ma csatlakozok én is a vevők táborába. :)

(#37) FragMaster válasza putti (#32) üzenetére


FragMaster
addikt

Pont az a jó, hogy visszatértek a gyökerekhez. A 3. rész előtt egyáltalán nem a paráról szólt a cím, hanem az akcióról, abból meg van most bőven. Mindkét szál jó a maga nemében, de örülök, hogy mást nyújtottak az előző után. Jöhet a Hell on Earth újragondolás :K

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#38) Fitzgerald válasza putti (#32) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kb. ugyanígy vagyok vele. Alaplapomhoz kaptam ajándékba, majd végigtolom single-ben ha nagyon nem lesz mivel játszani.

(#39) nkmedve válasza FragMaster (#37) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem bejön ez az akció-orinetált játékmenet (tengap vettem és próbáltam ki) de nem bánnám ha párhuzamosan fejlesztenének egy újabb parás részt is, a Doom 3 nagyon bejött, főleg az extra tartalmak utáni változat. Tudom, hogy ez valószinűleg nem fog megtörténni, de szerintem megférne két különböző stilusú DOOM egymás mellett.

(#40) Carlas válasza nkmedve (#39) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen ezzel a grafikával és stílussal egy doom3 folytatás is jöhetne. azt is megvenném mert brutálisan jó lett.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#41) micafighter válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van próba lehetőség a steamen, ha jól emlékszem 2 óra gameplay. Egyet értek hogy ez nem minden játékra elég, pl egyes RPGknél majd egy óra míg túljutsz a bevezető "tutorialon", de egy egyszerű FPS kipróbálására miért ne lenne elég a 2 óra játék? Ha annyi idő alatt nem győz meg, akkor +1-2 óra játékkal se fog.

[ Szerkesztve ]

(#42) Dilikutya válasza WongFeiHong (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha nem sikerül feltörni, inkább a jövőbeni eladásokra lesz hatással a Denuvo. A teljes áras első heti vásárlók, meg az előrendelők eleve eldöntötték, hogy megveszik ennyiért. A többi letöltötte (volna). Ők azok, akik közül lesznek, akik megveszik a játékot, amint akciózzák, vagy csökken az ára. Erősen kétlem, hogy túl sokan lennének, akik a virágbolti helyett hirtelen teljes áron megveszik, mivel a virágbolti verziót épp az veszi, aki vagy nem is akarta soha megvenni, vagy meg akarja, csak sokallja az aktuális árat, kivár, de addig is játszik vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) WongFeiHong válasza Dilikutya (#42) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Én nem vártam tovább, tegnap megvettem egy kulcsot elég jó áron itt a PH-n. :)

(#44) Memora válasza micafighter (#41) üzenetére


Memora
senior tag

Ezt én sem tudtam, épp kérdezni akartam, hogy van e még demo ezekhez az új játékokhoz. Majd egyszer talán kipróbálom, de szerintem az a két óra nekem pont elég is lesz ebből :DDD

Fancy quote placeholder

(#45) sowi válasza ToXeN (#10) üzenetére


sowi
őstag

28 euro volt a megjelenes masnapjan

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#46) Fitzgerald válasza sowi (#45) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Doom? Valami kulcsos oldalon?

(#47) sowi válasza Fitzgerald (#46) üzenetére


sowi
őstag

igen, g2a.com, steam kulcs

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#48) Dilikutya válasza sowi (#47) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tedd hozzá, mindenki csak saját felelősségre vásároljon ott, mert nem tudni, milyen forrásból származnak a kulcsok! Az nem érv mellette, hogy neked még sose volt vele gondod, mert másnak meg igen!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) Viktor77 válasza Dilikutya (#48) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, ne tegye hozzá. Ezzel az erővel a Tescos hsz-ekhez is írja oda mindenki, mert volt akinek volt ott baja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#50) Dilikutya válasza Viktor77 (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegye hozzá! Tesco-ban az alkalmankénti probléma nem ugyanaz, mint a lopott bankkártyás kulcsok letiltása. Tényleg egy hivatalos eladót hasonlítunk egy ecseri piachoz?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.