Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Mióta már vért is lehet adni eredeti taj kártya nélkül, nincs rá szükség. (igen, megvártam életem első véradásával, hogy rugalmasabb legyen a bürokrácia) Sőt igazából a véradás kivételével soha se kérték még tőlem. A taj számot be kell persze diktálni, de más nem kellett nálam soha.

szerk: nekem 1x éve van egy fénymásolat a pénztárcámban, amit akkorára kicsinyítettem mint egy bankkártya. Sose fejből diktálom, onnan olvasom le, lehet ezért nem pattognak érte.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#2) Armahun


Armahun
addikt

Amikor megjelent a plasztik eu-s tb kártya, akkor igényeltem egyet a helyi társadalom biztosító irodájában.
Ott helyben kinyomtatta a hölgy és ingyen volt.
Igaz már lejárt, de nem izgat, nem járok külföldre. Ha megyek is úgyis kötök külön biztosítást.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Mert ugye, azt sem szabad elfelejteni, hogy hajlamosak vagyunk nem észrevenni, ami jól működik. Mert ami jó, ami jól működik, az sokszor "szürke", fel nem tűnő elemként, szinte tökéletesen belesimul az életünkbe...

Egyetertek. Rengeteg jo dolog tortenik ebben az orszagban. Azonban mivel ez a forum gyulekezohelye a mindenszarebbenazorszagban gondolat kepviseloinek, csak es kizarolag ez a megallapitas szerezhet maganak ervenyt. Aki mast allit az hazudik, troll vagy a kormany fizetett embere.

(#4) bambano


bambano
titán

ha azt nézed, mekkora meló ma egyéni vállalkozást indítani, akkor azt mondom, fejlődtünk
ha azt, hogy utólag mekkora meló kitakarítani az idiotizmusokat, amik később derülnek ki, akkor is fejlődtünk, csak vissza.
ha azt nézem, hogy a debreceni okmányiroda már-már nyugati színvonalon működik, akkor is fejlődtünk.
ha meg azt, hogy régen kihozta a postás a csomagot, akkor...

szóval vannak néha kezdeményezések, amiket nem bírnak tönkretenni, de összességében nem lennék boldog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) total90


total90
veterán

Én ritkán járok Magyarországon (1-2 évente max. 1 hétre), de ha az elmúlt 5 évet nézem, akkor igen sok fejlesztésen ment át minden, pozitív irányban.
Számomra még mindig a mentalitás a legnagyobb probléma.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ami fejlődött: a tömegközlekedés (kivéve a 3-as metrót nyilván), sok hely fel lett újítva, az okmányirodákban gyors az ügyintézés.
Ami nem fejlődött, vagy visszafejlődött: az oktatást konkrétan kicsinálják/-ták, az egészségügy le van szarva, növekszik a bürokrácia a csökkenés helyett, a mentalitás meg... inkább hagyjuk, mindenkit utálni kell(ene).
Röviden ennyi, Budapestre, a déli agglomerációjára és Nyíregyházára van rálátásom.

Szerk.: Ja annak örültem, hogy eleinte eltűntek a csövestelepek az aluljárókból, de azóta szépen visszaosontak és megint ott a bűz sok helyen.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Nekem is hasonló állapotban van a 95-ös TB kártyám, de nem foglalkozom vele. Emellett a személyi is lejárt vagy 5-6 éve, azóta a jogsit használom.

Szó volt arról, hogy lesz egy kártya mind felett - azzal mi van? Mert akkor 2 év múlva csak azt kellene megcsináltatnom, amikor a jogsi is lejár.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) DrBubo77 válasza bambano (#4) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Az lehet, hogy az okmányiroda szinte nyugati színvonalon működik Debrecenben. De a tömegközlekedés balkáni színvonalon.

Lassan 5 éve készült egy nagyon jól használható menetrend egy külsős fejlesztő által. Tavaly jutott el odáig a közl. vállalat, hogy egy saját alkalmazást készítsen. Hát az egy siralmas jószág.
Egy ideje mindkettőben elérhetőek voltak a valós idejű menetrendi adatok. Erre múlt héten a külső alkalmazásnak megtiltották a használatát. Jó, hogy 2017-et írunk.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9) rlaci10


rlaci10
csendes tag

Pár észrevétel:

- nekem még a régi kártyám van műanyag tokban tartva így még jó állapotban van, kb 1 cm-el szélesebb a személyimnél, ránézésre az új kisebb is szóval ez sem fér be minden helyre. Azt hozzátenném, hogy az az 1 centi üres szóval akár le is vágható de ha követjük a szegélyt akkor ez is nagy,

- A tv. kötelez, hogy magamnál tartsd: öntudatlan állapotban szorulsz sürgős segítségre akkor nem hiszem hogy be tudod diktálni a számokat te magad is írtad ezt. Hogy miért kell felmutatni máskor is? Szerintem ez jó nevelési céllal mert ha az átlagjóska tudja hogy mindig kérik valószínűleg nála lesz akkor is ha nagy a baj. Ha az átlagjóska azt látja, hogy elég bediktálni a számokat akkor otthon hagyja a kártyát mert minek az csak a helyet foglalja, amikor meg szükség lenne rá mert öntudatlan akkor baj van.

- a kártya hátoldala: nem látom értelmét bármilyen idézetnek de a vészhívószámok az jó ötlet akár a baj esetén értesítendő személy adatait is fel lehet írni rá
- a kártya hátoldala 2: én úgy gondolom, hogy az általad vázolt adatok (étel/gyógyszerallergia, vércsoport stb.) jobb ha egy olyan adatbázisban vannak amit bármelyik orvos bárhonnan, bármikor lekérhet ha szükség van rá mert hiába hívják fel a háziorvosod ha az nem elérhető vagy ha el is érik mire kikeresi éjjel 2-kor az adataidat lehet már menthetetlen vagy.

(#10) 7s26c válasza Csapoati (#6) üzenetére


7s26c
senior tag

egyetértek. sok év után tegnap újra vonatra kényszerültem és meggyőző volt. modern, gyors , kényelmes volt ledes utastájékoztatási rendszerrel. hamarabb értem haza mint autóval a dugóban. viszont nem olcsóbb semmivel sem.
Viszont : minden nagyáruház mellé odavágtak egy körforgalmat amit alig tudnak használni. Aki elhagyja , nem indexel, a cipzárelvet sem használják, folyamatos a dugulás. Parkolni már sehol sem lehet, az agresszió mértéke érthetetlenül nagy.

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#11) updog


updog
senior tag

No, akkor azt hiszem nekem még marad a szutyok, szakadt, (szintén '95-ös :) ) kártyám, amíg örökre le nem kopik róla minden.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) DeltaPower


DeltaPower
őstag

2003-ban elhagytam a komplett igazolványblokkom, úgyhogy kellett egy új tb kártya is.
Az amúgy rendkívül kedves ügyintéző hölgy betolta a nyomtatóba a biankó okmányt, rányomtatta az adataim, lebélyegezte, mindez nemtom hány ezer (ehhez az általad említett 3000-hez hasonló összeg) forintba került.
Mindezért kaptam egy névjegykártya méretű, kb szar géppapírral egyező minőségű, laminálás nélküli, mezei lézernyomtatóval (még szerencse hogy nem tintással, az még minimálisan se lenne vízálló) készített valamit, ami egy hivatalos okmány(!), mert rá van írva hogy "Társadalombiztosító XY városi hivatala".

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#13) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ennek kár volt ekkora litániát írni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Sethdobaloah válasza rlaci10 (#9) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

itthon ellátnak akkor is, ha nem vagy biztosítva. Szóval csak emiatt biztos, hogy nem kell magaddal vinni sehova sem.

...csak én vagyok helikopter?

(#15) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Szerintem a TB kártya is egy szabványméretű plasztikkártya kéne hogy legyen, a névszületésdátumanyjaneve mellett a TB szám szerepelhetne rajta vonal-, vagy QR kódként is, (pl mentős vagy orvos így gyorsan leolvashatná).

A háziorvos feltüntetését nem tartom szükségesnek, ez sűrűbben változhat, mint az adott állammal a társadalombiztosítási viszony. (Mint a lakcím, ami szintén el lett szeparálva a személyi igazolványkártyától.)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16) spammer


spammer
veterán

Jó lenne már elfelejteni ezt a mindenre külön kártya dolgot. Egy rohadt chip kártya, tartalmazzon mindent (személyi adatok, TB, adószám, jogosítvány stb.) aztán jó napot kívánok. A bürokrácia is sok, sok oldalnyi szart kell kitöltögetni mindenért, ugyanazt az adatot többször leírni, 20x aláírni.. Agyrém.

Egyébként én nyomtattam magamnak egy kis kártyát, amin rajta van a vércsoport meg baleset esetén értesítendők telefonszáma meg ilyesmi. Rá lehet írni allergiát, gyógyszerérzékenységet, háziorvost meg amit akarsz, berakod a többi kártya mellé, aztán kész. ;)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17) rlaci10 válasza Sethdobaloah (#14) üzenetére


rlaci10
csendes tag

igen ellátnak de nem is erre gondoltam. Ugyanúgy le tudják kérni a kartonod személyi alapján is? Ha igen akkor viszont tb számra nincs is szükség. személyi szám alapján szerintem mindenki beazonosítható szóval nincs rá szükség csak kérdés hogy a rendszert mennyire kellene átalakítani

ja és nem minden esetben látnak el tapasztalatból mondom

(#18) Dilikutya válasza rlaci10 (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Személyi szám meg csak a lakcímkártyán van, a személyin érdekes módon csak a kártyaszám egyedi azonosító, az viszont változhat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) spammer válasza rlaci10 (#17) üzenetére


spammer
veterán

Mondjuk ja, igazából tök felesleges a TB szám, ha egyszer van személyi szám. Sőt, igazából egy darab azonosító (ID) elég lehetne mindenre (adó, jogsi, tb stb.). Alapadatokkal párosítva (név, szül. hely/idő, anyja neve) párosítva bárhol azonosítható egy személy. Csak hát jobb bonyolítani a rendszert. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20) fordfairlane válasza spammer (#19) üzenetére


fordfairlane
veterán

Sőt, egy vonalkód a bőrre még jobb lenne, és akkor a szülőknek sem kéne vesződni a névadással, plusz igazolványra sincs szükség. Minden adat a nagy testvér adatbázisában lenne, és akkor végre valahára mindenki roppant boldog lehetne. Az emberiséget az univerális boldogságtól már csak ez az apró lépés választja el.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#21) spammer válasza fordfairlane (#20) üzenetére


spammer
veterán

Hiába ironizálsz, most is minden adatod a nagy testvér adatbázisában van. És teljesen értelmetlen módon kapsz többféle azonosítót mindenhez külön (úgyis összevetik a neveddel, címeddel stb.).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22) DrBubo77 válasza spammer (#19) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Ezt komolyan mondod?
A személyes adatok védelme érdekében tiltotta meg 1991-ben az Alkotmánybíróság a személyi szám általános használatát.
Egyébként a kórtörténetedet, az adóügyeidet és mindent elérnének csak a személyi számod alapján.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23) rlaci10 válasza Dilikutya (#18) üzenetére


rlaci10
csendes tag

Ez igaz valamiért azt gondoltam a személyin a személyi szám van :D látszik mennyit használom ezeket

(#24) Cathfaern válasza fordfairlane (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vonalkód már so last year, microchip a menő ;] Pont napokban láttam, hogy már lehet venni "DIY" kitet, minden készen van, steril csomagolásban, csak kibontod és belövöd magadnak.

(#25) spammer válasza DrBubo77 (#22) üzenetére


spammer
veterán

Miért érnének el mindent? A megfelelő hivatalok/szervek az ügyintézéshez megfelelő adatokat kapnák meg a rendszertől. Továbbá nyilván naplózva lenne minden adatlekérés és összekapcsolva a regisztrált és naplózott ügyintézéssel.

Jó persze tudom, ebben az országban ez már sci-fi. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26) fordfairlane válasza spammer (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

Esetleg alá is tudnád támasztani ezt valamivel? Tudtommal azért nincs egyetlen azonosítód, mert nem egy adatbázisban vannak az adataid. Például a NAV-nak nincsenek meg a betegadataid, és nem is férhetnek hozzá az adatkezelési törvények értelmében.

x gon' give it to ya

(#27) fordfairlane válasza spammer (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jó persze tudom, ebben az országban ez már sci-fi. :DDD

Te a Minimaxból tanulsz államigazgatást? Hol van ilyen rendszer?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28) spammer válasza fordfairlane (#26) üzenetére


spammer
veterán

És akkor szerinted nem lehet az adatkezelési törvények értelmében olyan rendszert kialakítani, ahol továbbra is csak az ügyintézéshez megfelelő adatokat kapják meg, egykártyás azonosítással? :F Azaz a NAV nem fogja megkapni a kórtörténetedet, mert nyilván az ügyintézőnek nem fogja kiadni a rendszer (nem is lesz rá lehetősége), ha irreleváns az ügyintézés és/vagy hivatal szempontjából. Nagyon nehéz elképzelni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29) rlaci10 válasza fordfairlane (#26) üzenetére


rlaci10
csendes tag

Adatbiztonság szempontjából tökéletes az ha külön vannak az adatok de az azonosító kód az lehet ugyanaz szerintem. Ami fontos szempont lehet az a személyes adatok védelme, 1 kártya valamint 1 azonosító könnyebben ellopható, lemásolható könnyebb a visszaélés vele

(#30) fordfairlane válasza spammer (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha fizikailag egy helyen vannak az adataid, nehéz megakadályozni a visszaéléseket. Egy ilyen auditált rendszer elképesztő összegekbe kerül, mind a kiépítése, mind az üzemeltetése, és az üzemeltetése komplex feladat. Ha úgy tetszik, bürokratikus.

x gon' give it to ya

(#31) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Őszintén szólva én már annak örülnék, ha ezek a kártyák, amiket érdemes magamnál tartani (személyi, lakcím, jogsi, Adó, TB) mindegyike egyforma méretű plasztikkártya lenne. Mondjuk egységes megjelenéssel, de különböző színekkel.

x gon' give it to ya

(#32) Dilikutya válasza spammer (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kórtörténetedet ne féltsd, az még az egészségügyön belül sem működik normálisan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) spammer válasza fordfairlane (#30) üzenetére


spammer
veterán

Nyilván első alkalommal költséges lenne a rendszert átalakítani, ezt nem vitatom. De utána szerintem pont hogy olcsóbb és egyszerűbb lenne. Jóval kevesebb kártyát kell legyártani és adminisztrálni, és egyszerűbb és gyorsabb lehetne az ügyintézés. Ha változik egy adat, akkor sem kellene új kártyát nyomni, csak a megfelelő adat frissülne a megfelelő adatbázisban. Az sem szükséges, hogy fizikailag egy helyen legyen minden, a kártya a jogosultságnak megfelelő adatokat kérné le a megfelelő helyről (de ez már technikai kérdés). A mostani rendszer is elég "komplex" (hogy finoman fogalmazzak).

(#32) Dilikutya: én nem féltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34) fordfairlane válasza Dilikutya (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

:))

x gon' give it to ya

(#35) Freiherr


Freiherr
őstag

Én is utálom,hogy minden okmányértvkülön kell fizetnem.A befizetett adómból nem telik ki x évente egy okmánycsere?Vicc.
Ezt még benyeli az ember,viszont a gépjármű űgyintézés,na ott van még az igazi bürokrata dzsungel jókora lehúzással kombinálva. :)

XXX

(#36) bambano válasza DrBubo77 (#8) üzenetére


bambano
titán

"De a tömegközlekedés balkáni színvonalon.": nem tudom, nem vagyok gyakori utas. viszont amikor lecserélték az összes buszt újra, az ha nekem nem is, de a gyerekemnek jól jött. a 2-es villamos meg itt áll meg a ház előtt, úgyhogy előfordult már, hogyha a belvárosba akartam menni, inkább villamossal mentem, ami tőlem nagy szó.

egyébként meg nagyon ritkán megyek a városba, ha kimozdulok itthonról, az jellemzően más városokba történik, úgyhogy megrögzött autós vagyok.

de ez a 2-es villamos még nekem is tetszik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) fordfairlane válasza Freiherr (#35) üzenetére


fordfairlane
veterán

A befizetett adómból nem telik ki x évente egy okmánycsere?

Az illeték egy adófajta.

x gon' give it to ya

(#38) bambano válasza spammer (#16) üzenetére


bambano
titán

"Jó lenne már elfelejteni ezt a mindenre külön kártya dolgot.": meg a mindenre külön azonosítószám dolgot is.

ez azért van, mert ostoba jogászok (a madárnevű alkotmánybíró) beleokoskodtak a szakmai részletekbe, hogy száradna le a kezük.

(#22) DrBubo77 "A személyes adatok védelme érdekében tiltotta meg 1991-ben az Alkotmánybíróság a személyi szám általános használatát.": pontosan ez történt, ekkora baromságot azóta se csinált az alkotmánybíróság, pedig erős a mezőny. szívlapáttal kellene érte pofánverni az összes jogászt, aki ott volt, ugyanis a személyes adataidat pont nem védi ez a döntés, de legalább jó nagy káoszt és sok pluszköltséget okoz.

(#14) Sethdobaloah "itthon ellátnak akkor is, ha nem vagy biztosítva": nem, nem látnak el. az orvosoknál van egy lista nagyjából az életmentő beavatkozásokkal, csak azokat a kezeléseket végezhetik el biztosítás nélkül. más igény esetén simán elhajtanak. saját tapasztalat.

(#26) fordfairlane "Például a NAV-nak nincsenek meg a betegadataid, és nem is férhetnek hozzá az adatkezelési törvények értelmében.": úgy érted, hogy a navnak, aki a tb hozzájárulásodat adó módjára behajtja, nincsenek meg a betegadataid? nem hinném...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) Avicularia válasza DrBubo77 (#22) üzenetére


Avicularia
veterán

Ne is mondd. Itt svédben mindenkinek van személyi száma, és mindenki mindent megtudhat rólad ha azt ismeri. Beírod az illető személyi számát egy adott oldalra és már írja is ki, hogy hol lakik :U
Vagy mikor veszel valamit neten keresztül és beírod a számodat és a rendszer automatikusan ki is tölti a címedet, nem kell vele vesződni. Agyrém, látszik itt nem volt szocializmus.

(#40) fordfairlane válasza bambano (#38) üzenetére


fordfairlane
veterán

úgy érted, hogy a navnak, aki a tb hozzájárulásodat adó módjára behajtja, nincsenek meg a betegadataid? nem hinném...

Nem tudom, nem dolgozom a NAV-nál. Úgy képzelem, hogy a NAV munkatársai nem férhetnek hozzá a betegségekkel, gyógykezelésekkel kapcsolatos adatokhoz, de persze tévedhetek.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#41) DrBubo77 válasza fordfairlane (#40) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Szerintem is a NAV csak azt látja, hogy befizetted-e a TB-t.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#42) Freiherr válasza fordfairlane (#37) üzenetére


Freiherr
őstag

Érted te jól , hogy mire gondoltam, ne magyarázd meg.

XXX

(#43) fordfairlane válasza Freiherr (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Értem, te fizetsz mindenféle adót, és ilyet már nem akarsz. Az élet kegyetlen.

x gon' give it to ya

(#44) Csapoati válasza bambano (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pedig a 2-essel nem sok minden történt az elmúlt 10-15 évben. :) Nézd meg az 1-est (főleg a budai részt), ott azonnal látszik.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#45) Hieronymus válasza spammer (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mondjuk ja, igazából tök felesleges a TB szám, ha egyszer van személyi szám. Sőt, igazából egy darab azonosító (ID) elég lehetne mindenre (adó, jogsi, tb stb.). Alapadatokkal párosítva (név, szül. hely/idő, anyja neve) párosítva bárhol azonosítható egy személy. Csak hát jobb bonyolítani a rendszert."

Erre muszáj reagálni.

Ha azonos azonosítót használnak minden rendszerben, akkor nagyon könnyű az átjárás a rendszerek között.
A személyes adatok védelme kevéssé biztosított.

A másik amit érdemes tudni, más országokban sem egyszerű ügy a társadalombiztosítási kártya.

A németeknél, biometrikus azonosításra alkalmas fényképes és chipes igazolvány. Lakcímet nem tartalmaz viszont cserélni kell, ha az aktuális lakcím, kívül kerül az aktuális iroda működési területéről.
Minden negyedévben, az első alkalommal, ellenőrzik a kártya érvényességét, minden orvosnál akihez bejelentkezik a beteg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) DrBubo77 válasza Csapoati (#44) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Valamit elnéztél. Bambano a debreceni 2-es villamosról beszélt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#47) bambano válasza Hieronymus (#45) üzenetére


bambano
titán

"Ha azonos azonosítót használnak minden rendszerben, akkor nagyon könnyű az átjárás a rendszerek között.": ez volt a publikus eszme a személyi szám általános használatának megtiltása mögött.

amit az ostobenkó jogász nem tud, hogy azzal, hogy minden rendszerben külön számod lett, semmivel sem lett nehezebb az adatokkal való visszaélés. az adataid védelméhez semmit nem tett hozzá ez a marhaság, de legalább mélytorokra vette a komplett országot.

a nem publikus érv állítólag az volt a személyi szám mellett, hogy az utolsó szám (ami ellenőrző összeg) előtti három szám, ami elvileg az adott napon belül születettek közötti sorszám, valójában nem egyszerű születési sorszám volt, hanem politikai megbízhatóság szerinti sorszám. azért nem akarta a madár az általános használatot, hogy ne derüljön ki minden államháztartási intézmény számára, hogy ellenség vagy vagy csókos.

csakhogy ezt az érvet már régen túlhaladtuk, talán sose volt igaz, vagy a jogszabály meghozatalakor már nem volt igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Csapoati válasza DrBubo77 (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hú és tényleg. :B Akkor ezért volt furcsa.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) adlersson


adlersson
aktív tag

Én a nemzetközi jogsin haláloztam el. Annál nagyobb szoci igazolvány szerintem nem létezik már, s csoda, hogy nem az szerepel a fejlécben, hogy "Magyar Népköztársaság".

Jellemzői:
- Magyar plusz 5 nyelvre le van fordítva (angol, német, francia, spanyol, orosz), de Mo.-n nem érvenyes. Elméletem szerint így, ahol meg ért az opcionális rendőr magyarul, oda nem kell nemzetközi jogsi. Tehát minek a magyar változat?
- A fedlap (kelet, érvényesség stb.) teljesen magyar. Ezzel mit fog kezdeni pl. egy tádzsik rendőr?
- Meg ha már fizetni kell érte (asszem 2,4 grand), mennyi munka lenne mondjuk 30-40 nyelven tárolni egy adatbázisban az igazolvány szövegét és csak azokat kinyomtatni a delikvensnek, ami(ke)t kér? Pl. nekem egyik, jelenlegi nyelv se kell, kínai viszont jól jött volna párszor.
- Ja, meg nem választja el az 50cc-s robogót a nagyobb gépektől, így, ha csak B-s jogsid van, akkor 400000 kilométernyi Simson után sem vezethetsz robogót külföldön, mert nincs erre vonatkozó bejegyzés a nemzetközi jogsidban. (Vagy magyarázhatod a T, M, K jelölések értelmét a magyar jogsidon.)

Agyrém...

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#50) D1Rect


D1Rect
félisten

Az észtek pár év alatt a semmiből építették fel a jövőt

Ha ez igaz, akkor csak ctrl+c ctrl+v kéne.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.