Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Gratulálok! Ez gyönyörű lett! :R

(#2) LLKobe válasza daneeeeee (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

Bizony, riszpekt, nagyon szép munka. Ziher hogy nekem nem lenne ennyi türelmem a legapróbb részletekkel is ennyit mókolni. De jó látni hogy valakinek van:)

És szintén riszpekt a Párodnak, hogy nem nézi rossz szemmel a hobbid, és a rengeteg időt amit felemészt:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3) jones965


jones965
Modder

Köszi srácok!
Ez a gép már a sokadik munkám, és folyamatosan próbálok különböző részeket az előző munkámhoz mérten tovább fejleszteni. A terveim szerint ezt a gépet még tovább alakítom, és a jelenleg még látható 5,25"-os helyet is eltakarom. Ezen kívül még számos részlet van, amit említettem is a cikkben, ami folytatásra vár.

(Igen, mindenkinek ilyen megértő és toleráló feleséget/barátnőt kívánok)

(#4) KINKY_007 válasza jones965 (#3) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Gyönyörű, igényes, kreatív! Nekem az a modod tetszik legjobban! :R
A ram meg a proci kicsit kevés a 2 VGA alá, de szépek legalább...

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#5) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

:C

Gratulálok, nagyon jó lesz, már így "bétásan" is az egyik legjobb modod szerintem, nekem nagyon tetszik.

A cikk nagyon informatív lett, a csőhajlítós videónak meg külön örülök, sok hasznát fogom venni ha belevágok a casecon-ba és a vizezésbe.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6) jones965 válasza tDr1v3r (#5) üzenetére


jones965
Modder

Köszi, a cikket azért publikáltam, mert már többen kérték többek közt a plexi csövezés kivitelezése kapcsán, egyébként csak jövőre került volna írott formában a nyilvánosság elé.
Általában csak a kész munkákat szeretem publikálni. Ez most kivétel.

KINKY_007: a ramok mennyiségének adott esetben előforduló hiányával egyetértek, ellenben a processzor bőségesen elég a 4,5Ghz-es értékével. Pláne, ha multi display ( surround), vagy UHD felbontás mellett grafikai maximális részletesség mellett teszi a dolgát.

Az elismerő szavakat köszönöm, és ha a lehetőség biztosítva lesz, a későbbiekben is kitérek a bemutatók alkalmával a "kulissza titkok" ismertetésére. Sok dolog azért nincs fotóval illusztrálva, met pl. az nVidia-s oldallap festése is 1 óra alatt készült el, lévén nem volt rá több időm, így a fotózás már csak a kész eredményt mutatja.

(#7) BaluC


BaluC
Modder

:C szép lett :C Gratulálok
és ismerős az érzés:
1, vagy dokumentálsz, vagy haladsz rendesen :U
2, a megértő / támogató pára legnagyobb kincs és a legfontosabb az egészben!

Megszállott MODDER -> http://black-mod.com -> Modder Toborzó Központ! Ujabban itt vagyok aktív

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Desziippp lett :D

A takarólemez mintájáról egyből az Adidas logó jutott eszembe, Adidas Lite :D

Remélem találkozunk a Veletech-en, én és egy ismerősöm készülünk egy közös project-tel ,de erről később :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) xtevo


xtevo
őstag

Ezz nagyon ott van! :R Igényes, elegáns! Ahogy megszoktuk. ;)

(#10) ncc1701


ncc1701
veterán

Előszöt úgyvoltam vele, h már megint valami idióta szétgagyizott egy házat, és azzal villog.

Nos, szerencsére nagyot tévedtem, igényes, precíz, komoly munka lett, gratula. :)

(#11) jones965 válasza BaluC (#7) üzenetére


jones965
Modder

Köszi barátom!
A dolog lényegét abszolút hasonlóan látjuk, hisz ki is veséztük már pár alkalommal.

Köszönöm mindenkinek! :)

(#12) sutyesz96


sutyesz96
őstag

De hol a táp? :F

értem h még 'béta', de valamiröl csak mennie kell. :D

Egyébként tényleg respect a rengeteg munkáérte, megérte!
Remélem te is így látod ;)

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Eddig nagyon szép, további jó munkát!

(#12) sutyesz96: A gyári helyén.

(#14) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jó volt ismét látni egy munkafolyamatot, már hiányoltam. Ez a projekt is jónak ígérkezik, de már most "félkészen" is nagyon tetszik, az nVidia logo meg kiváltképp. Sok sikert a továbbiakhoz!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#15) mepet


mepet
addikt

Ha már ennyi munka van benne, legalább szép is lehetne. ;]

(#16) NoMagix


NoMagix
addikt

Gratulálok, szép munka!
Ha már én nem tudok ilyeneket gyártani, legalább van miben gyönyörködnöm! :R

(#17) Livio


Livio
tag

Nagyon szépen, aprólékosan kivitelezett mod, gratulálok hozzá. Megérdemel majd valami szép fotósorozatot is, ha teljesen készen lesz.

(#18) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Nagyon szép és igényes munka. Le a kalappal. Nagyon ügyes vagy. :R Nagy türelem kell azért hozzá mire a kész modding elkészül. ;) Nem utolsó sorban kreativitás.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#19) jones965


jones965
Modder

(#12) sutyesz96: a táp a világító plexi lemez alatt van, mint ahogy utánad le is írták, a gyári helyén.

(#13) D1Rect és (#13) Petyyyyy: köszönöm! :R

(#15) mepet: kinek a pap, kinek a papné. ;)

Ftomm , Livio, LeslieG Jr.: köszi, kreativitás az jön magától, kitartás nélkül pedig nincs eredmény. :)

(#20) NoMagix válasza jones965 (#19) üzenetére


NoMagix
addikt

5letem az lenne és a kitartással sem lenne gond, de idő, hely és felszerelés hiányában marad a nyálcsorgatás! :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Gratulálok hozzá.

(#22) jones965 válasza Andrew_31 (#21) üzenetére


jones965
Modder

Köszi! :)

(#23) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Fantasztikus lett :R

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Nagyon állat, grat!

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#25) eclipse006


eclipse006
őstag

Hát ez valami.. :Y Szép munka, vagy inkább úgy mondanám, hogy professzionális! :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#26) XtremLor


XtremLor
őstag

Eszembe nem jutott volna mestertapaszt hasznalni a lemezen, a vegeredmeny mintha gyari lenne....nekem tetszik a haz is, latszik hogy van benne uzemora rendesen, nem lenne kitartasom vegigvinni egy ilyen projektet!

Nagy kalappal a jovoben is jones965 :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#27) capulet75


capulet75
addikt

Minden tiszteletem az alkotóé (a munka fantasztikus), de jó lenne látni végre hogy nem olyan gép nyer amiben félmilliónyi(+) vas van. A moddingnak nem erről kéne szólnia, még is esélytelenek azok akiknek nincs vagyonuk ehhez az elváráshoz.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28) jones965


jones965
Modder

Thanks for all!

Azt csak mellesleg jegyzem meg, hogy a világító panel 2x készült el, mivel az első az 10x8-as profilból készült, mivel akkor még csak fehér ledsort kapott. Aztán Köln után úgy döntöttem, ez nem teljesen tükrözi azt, amit szerettem volna, így lett RGB ledsor. Viszont az 12mm széles, így emiatt 13x10 konzolt kellett készítenem.

(#27) capulet75: ez a cikk nem a nyertes házról szól, az csak felvezető volt a jelenlegi módhoz. Ez a gép még nem volt hivatalos versenyen. Abban viszont tévedsz- bár nem szoktam zsűrizni-, hogy a benne lévő hardverek összege határozná meg egy mód helyezését egy versenyen. :)
Az hogy akár ebben, vagy az előző gépeimben milyen hardverek vannak, szerintem semmi köze sincs a belefektetett munkaórához képest. Lehetne akár egy AMD 1 magos proci 2 db 5870 cf kártyával, a látvány szerintem semmit nem változna.

[ Szerkesztve ]

(#29) feco72


feco72
Modder

Igazi profi munka! Nagyon tetszik az alu+plexi profilos megoldás, gondolkozom, hol tudnám felhasználni. Magamtól eszembe nem jutott volna. :C .

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#30) capulet75 válasza jones965 (#28) üzenetére


capulet75
addikt

Nem a munkával van problémám, félre ne értsd. Sőt, a hazai modderek közül messze a tieid a legigényesebb munkák. De az tény hogy minden moddingverseny úgy kezdődik hogy végy az aktuális csúcsHW-ból mindent bele.Olyat még nem láttam hogy egy régebbi konfiggal nyert volna valaki. Ez már elvárás szintre lépett, ergo akinek nincs egy vödör pénze ehhez, az esélytelen.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#31) jones965 válasza capulet75 (#30) üzenetére


jones965
Modder

Rosszul látod a kérdést: egy modding versenyen az értékelésbe sosem számít egyetlen pontot sem a benne lévő hardverek típusa, sőt minél több a gyári megoldás, annál kevesebb az adott szempont szerinti pontszám.
Több megközelítése van egy adott módnak: egyedi megoldások, azok mivel készültek (gépi-kézi), a benne lévő elektronika (saját-gyári) és még sorolhatnám.Ezek között sosem szerepel a hardverek fajtái, ami viszont előírás, a gépnek működnie kell.

Akkor már csak azért is építek egy olyan gépet, amiben old hardverek lesznek. Azt nem ígérem, hogy a következő Veletech-re elkészül, de hogy elkészítem, az biztos. Nem Te vagy az egyedüli, aki ebből a szempontból közelíti meg a témát. Remélem amikor elkészül, megváltozik a véleményed. :)

feco72: ezért jó ez a közösség, hogy egymástól is tudunk átvenni kivitelezési megoldásokat. Örülök, ha így látod.

(#32) feco72 válasza jones965 (#31) üzenetére


feco72
Modder

Maga az, hogy különböző anyagok egymásra téve, ugyanolyan ívekkel, egyre kisebb méretben... Ez nagyon jó.
Apropó említetted a pontozást. Nekem a tavalyi volt az első, de pl. még mindig semmit nem tudok róla (csak amit most leírtál), hogy tényleg mi számít, kb. mekkora %-ban.
Ha kell van p3-as fekvő házas konfigom SCSI vinyó+cd-vel S3-as videóval. Mondjuk a SCSI kábelezést megcsinálni :W .

capulet75: Nézd. én tavaly egy ősrégi cuccal mentem a Veletechre, de nem azért nem nyertem. Vannak csúcs gépek a versenyeken, ott is , a DCMM-en is láttam (illetve néztem a munkanaplókat), amit fel tudok hozni, hogy a régi házak nem igazán moddingra valók, illetve az IDE kábelt nehezebb szép formában megcsinálni mint a SATA-t. De remélem azokból is ki lehet hozni a maximumot.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#33) capulet75


capulet75
addikt

Szoktam nézni moddigversenyek honlapjait, érdekel a téma, jövőre lesz kis időm nyár körül én is építek valami szépet. A fórumokban az épülőfélben levő (vagy már megépült gépek) fotói közt szinte minden esetben azok az első képek hogy meghozta a futárszolgálat a csillió dolláros hardvert. Vagy már megvan. A nyertes gépek adatainál gyakorlatilag mást sem látni csak hogy quad sli meg ezer dolláros proci és másfél megawattos táp. Félreértést elkerülendő: nem kötekedni akarok, csak megosztottam az észrevételem. Én spec nagyon szeretem a moddingot, az a hab a PC tortán, vagy talán a cseresznye a habon. :)

Nem feltétlenül P1-es konfigra gondoltam csak mondjuk 2-3 generációval ezelőtti vasakra vagy mondjuk középkategóriás VGA-ra a Titan Sli helyett.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#34) tDr1v3r válasza capulet75 (#33) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azok akik kipostolják a hardvereket nagy valószínűséggel szponzortól kapják... de ez szerintem nem gond, viszont az már inkább ha valaki a hardver alapján akar megítélni egy gépet, hasonlóan mint az első Veletech-nél (talán, ha jól emlékszek ott volt valami ilyesmi hogy egy ~1 millás gép nyert). De ez a zsűrizésnél nem jön elő, csak akkor ha a közösség szavaz... persze ez meg már olyan hogy mindenkinek más jön be.

Én is rakok össze valamit jövőre, de az biztos hogy i3-at meg R9 260-t vagy valami olcsóbbat fog tartalmazni. :D Vagy ha lesz szponzor akkor jobbat... de ahhoz meg olyat kell letennem ami tényleg jól néz ki és más is látja benne a fantáziát.

Tényleg, erről jut eszembe: az EK nem támogatja a hazai moddereket?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#35) #13260800 válasza capulet75 (#33) üzenetére


#13260800
törölt tag

Annó mikor ez az egész "kezdődött" a meglévő mezei PC-inket akartuk jobbá tenni. Nem nagyon voltak még ilyen kész házak is dizájnos hardverek. Természeten sokan ebben is meglátták a bizniszt és manapság már semmi szükség a moddolásra mert olyan cuccok kaphatóak amikhez egyszerűen nem kell. Maradtak ezek a művészi alkotások mint ami a cikk tartalma is. Ez már inkább művészet mint inkább moddolás.

[ Szerkesztve ]

(#36) capulet75 válasza #13260800 (#35) üzenetére


capulet75
addikt

Szerintem a moddolás nem művészet, de művészet fogalma szubjektív. És nem "felesleges", mert hiába kapható egy csomó dizájnos cucc, a variációk száma véges. Arról nem is beszélve hogy aki megveszi az összes bolti cuccot, meg a piros neont a gépbe, az nem moddol. És aki egyedi dolgot akar a magáénak tudni az továbbra is szerszámot és festéket ragad. És ez így van jól.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#37) #13260800 válasza capulet75 (#36) üzenetére


#13260800
törölt tag

Szerintem nincs igazad. Annó a moddolás arról szólt, hogy gyakorlatilag is jobb legyen a cuccod. Nem volt lovéd, de kellet plusz szellőzés, akkoriban a kábelek még nem voltak harisnyázottak széles IDE kábeleket lehetett csak kapni és a tápok 95% 8CM hátsó ventis volt. Arról már nem is szólva, hogy mennyire melegedtek a cuccaid.

Kénytelen voltál moddolni, mert nem tudtad készen megvenni a cuccokat de ha mégis igen azok kb megfizethetetlenek voltak.

A cikkben szereplő ház 36 000 forint. Az egyéb hardverekről már nem is szólva. Ez már nem moddolás. Persze rá lehet mondani, de nem az. Ezek a cuccok már alapból is teljesen jók. Ráadásnak olyan műhelyben készül amiben az emberek 90% ha lenne pénze se tudna mit kezdeni mert nincs meg a szakmai tudása ezen eszközök használatához.

A moddolás egyszerű dolgokkal jobbá pofásabbá tenni a "vasat".

A cikkben alkotást látunk ami szerintem már nem nevezhető moddolásnak mivel egyszerűen otthon nem tudom reprodukálni mint annó pl a tükrös oldallap készítést amihez tényleg csak szabadidő meg vagy 2000 Ft kellet. Vagy a tápharisnyázást ami lényegében szintén csak szabadidő kérdése.

Ami a cikkben van drága és egy mezei moddernek egész egyszerűen elérhetetlen és megfizethetetlen.

Nem megsérteni akarok én senkit. Elismerem ezt a munkát nagyszerű alkotás. De szerintem ez nem moddolás hanem inkább művészet. Bár rá lehet erőltetni a moddolás kifejezést is.

(#38) jones965 válasza #13260800 (#37) üzenetére


jones965
Modder

Köszönöm az elismerést, de azért pár dologra reflektálnék. :)

Nyilvánvaló, hogy a házak moddolása gyakorlatilag már akkor elkezdődött, mikor az asztali pc-k megjelentek. Abban maximálisan egyetértünk, hogy ezek miért történtek.
Ahogy fejlődtek a házak szellőzés és dizájn szempontjából, hasonlóan történt ez a hardverek tekintetében. Akik akkoriban moddoltak, különböző szerszámokkal és körülmények közt tették, hisz mindenkinek mások az adottságai - lehetőségei.
Az én "műhelyem " valójában egy garázs, amiben semmi extra szerszám nincs, ha csak nem tekintjük annak a kézi elektromos szerszámokat, és egy hobby szintű oszlopos fúrót. Én minden módomban a felhasznált anyagokat kézzel az előbb említett szerszámok használatával munkáltam meg. Mivel a modding szó nemzetközileg is használt jelző, így úgy gondolom hogy bárki bármilyen jellegű átalakítást végez a számítógépén, az már moddingol. Jelen esetben nálam azért ennél egy kicsivel többről van szó, lévén nem kevés helyen építem át a házaimat, veszek el belőlük, építek hozzájuk. Természetesen a fentebb említett okokból adódóan ezt különböző szinten, pontosabban minőségben lehet elvégezni.
Az hogy ezt művészetnek nevezed különösen megtisztelő, de magam részéről ezt nem tartom annak, lévén még ilyen ágazat a "művészet" megnevezés alatt nem létezik, de elég sok nemzetközi fórumon használják ezt a jelzőt a jól sikerült átalakításokra.
Van aki erre többet áldoz anyagilag és nem utolsó sorban időt, pontosan azért, hogy a kikerült alkotás minél szélesebb körben elismerést váltson ki. Ebből következik egyenesen, hogy nem mindenki fogadja hasonlóan ezeket a dolgokat, hisz más az értékrendünk. De ebbe már nem akarok belemenni. :)

(#39) Fücsök007 válasza jones965 (#38) üzenetére


Fücsök007
őstag

+1, itt legfőképpen a rá költött idő, és az alaposság a legfontosabb. Tény, hogy akinek kevesebb szerszáma van, nem tud annyi mindent csinálni, hacsak nem kap hozzá támogatást, de pl. ismerősöm is igen sokat ki tud hozni olcsó(pár ezres cuccok főként) alkatrészekből. A Mesternek pedig gratulálok az eredményeihez, ami mögött mindig ott a munka, és a jó értelembe vett fanatizmus is. :R

(#40) Atke válasza jones965 (#38) üzenetére


Atke
senior tag

Ha már alkotás a végtermék, akkor művészet a folyamat ;)
Ez is hozta a jól megszokott Jones, minőséget és dizájnt! Gratula hozzá :C

Ja igen,külön tetszik hogy nem egy újabb high-end ház, hanem egy szolidabb kis közép kategóriás. Így legalább sokan látják hogy nem csak azokkal lehet "csodát tenni"

[ Szerkesztve ]

(#41) jones965


jones965
Modder

Köszi fiúk az elismerést. Már csak azon kell pár embernek túltennie magát, hogy ne csak a drága hardvereket lássák meg egy munka mögött. De mint már írtam, ezen is fogok majd munkálkodni. :)

(#42) KINKY_007 válasza jones965 (#41) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Én kifejezettem azt nem érteném, ha több 10-100 munkaórát beleöl valaki egy modba, és egy béna vasat rak bele. Akinek ez a hobbija, miért ne tenné? Az is motivációt adhat, hogy a drága vasaknak jó helyünk legyen.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#43) Petyyyyy válasza KINKY_007 (#42) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Aki a kicsit nem becsüli...a kevésbé profi cuccoknak is lehet jó helyük. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#44) Ramses07


Ramses07
Modder

Ez valami csodás lett! Nekem ez tetszik a legjobban az eddigi munkáidból! :C Nagyon profi a csőhajlítás! :D

Life is short, ride hard!

(#45) jones965 válasza Ramses07 (#44) üzenetére


jones965
Modder

Köszi szépen!
Nekem is nagyon bejön ez a plexi cső, ebből kifolyólag a TJ-07 módomban is lecserélem a krómcsöveket ilyenre, így ott még jobban fog érvényesülni a fekete-fehér kontraszt.

(#46) Ramses07 válasza jones965 (#45) üzenetére


Ramses07
Modder

Igen, úgy biztos jobban fog mutatni, bár az a króm csővel is szép!

Life is short, ride hard!

(#47) jones965 válasza Ramses07 (#46) üzenetére


jones965
Modder

Igen, jó a krómcső, csak időközben- amiről nincs publikálva- történt rajta változás. Ez viszont a krómcső miatt nem teljesen befejezett, a nagyobb hajlítási ívek miatt. Ezért fog főképpen (no meg a nagyobb térfogatáram elérése miatt) plexicsőre cserélődni. A csatlakozók a napokban megjönnek hozzá, mivel az ennél a módomnál alkalmazott elég körülményes, és mint írtam is hibalehetőséget hordoz magában.

(#48) tajcsi


tajcsi
senior tag

Mennyire biztonságos a plexibe csatit rakni? Úgy értem, a rézcsőbe ugye lehet menetet vágni, de ha jól látom, itt a plexiben nincs menet. Vagy elég "knapp" a cucc?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#49) jones965 válasza tajcsi (#48) üzenetére


jones965
Modder

A két anyag külső belső átmérője megegyezik, valamint mint az írásban szerepel, kétkomponensű ragasztóval van rögzítve-tömítve egymáshoz.

(#50) tajcsi válasza jones965 (#49) üzenetére


tajcsi
senior tag

Értem, de ez elég újkeletű dolog, tudni, hogy mennyire időtálló? Gondolom legalább annyi mint pl a szilikonycsöveké...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.