Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tybee000 válasza persil (#50) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Simán belefér :)

(#52) Chaser válasza persil (#50) üzenetére


Chaser
titán

Jah, i7-re gondoltam én is. Volt már előtte kommunikáció köztük, nem "ismeretlenül" ment oda. s1366-nál nekem is először a 920 ugrik be ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) tildy válasza Blindmouse (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy dolgot tudok, mivel tartalék nem volt - diákmunkából éltem akkoriban- ha nem segít lakhatás ügyileg két prohardveres, nem lett volna hol aludnom, amikor exszel szétmentünk. Pedig ugye én is programozó vagyok.

Oké persze szülőkhöz ltözhett vona, csak akkor meg a munkám vesztem el, nem tudtam volna bejárni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) Blindmouse válasza tildy (#53) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Örülök azért hogy megoldódott. Azért remélem mostmár van tartalék. 6 hónapnyi kiadás az ajánlott.

Ez mindenkinek szól. Egyébként csak a fal választ el az utcától, annak meg bármelyik oldalán lehet az ember.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#55) Alex91 válasza Blindmouse (#54) üzenetére


Alex91
félisten

Most mar "okosan" ki ment kulfoldre... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56) andras87


andras87
tag

Hallottam már olyat is hogy a fiatal srác egész nap fekszik a deaákon hogy segitsenek neki mert ő hajléktlan aztán este még pont zárás előtt besétál a bankba és befizeti a pénzt a számlájára amit aznap koldult... :)

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#57) Gebriel válasza wednesday (#42) üzenetére


Gebriel
veterán

Magyarán ott állandó munkaerő hiánnyal küzdötök a sok naplopó miatt? És nem ment még csődbe?

Tudod ha egy ember x.-ft termel ki akkor a munkaerőből sose elég. :U

(#58) old rocker válasza Blindmouse (#54) üzenetére


old rocker
veterán

:D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#59) wednesday válasza Gebriel (#57) üzenetére


wednesday
őstag

Még mindig nem válaszoltál, hogy melyik ez a cég, aki munkaerőhiánnyal küzd? :)

(#60) Jhonny06 válasza andras87 (#56) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sokat ér vele.. nem tudom, hogy mit akartál kihozni ebből.

(#61) Reibek válasza persil (#50) üzenetére


Reibek
senior tag

Nem oda szaladt kb 1 méterre tőlük folyt le a bolt aztán elsétáltam mellette és elmormogta az orra alatt hogy i7 920-as procid van? kérdezte nem mondta
Elöttte pedig volt egy kis beszélgetés köztünk mondjuk úgy "nem ismeretlenül" szaladt oda

[ Szerkesztve ]

(#62) futo001


futo001
senior tag

BME-re jártam, A Goldmann tér aluljárójában megismerkedtem egy hajléktalannal. Ő is oda járt, szintúgy gépészmérnökire, amit el is végzett. Azért sejtem, hogy nem kamu volt, mivel óriási sztorikat mesélt a műszaki kémia tanár előadásairól, aki valóban hatalmas arc volt.
Aztán egy válás hazavágta.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#63) tildy válasza Blindmouse (#54) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos nincs, ahogy mondják, minden külföldre költözés kb min 2 évvel visszavet. Nos volt tartalék, de elvitte a cica...Ráadásul nemcsak magamra kell gondolnom, így kicsit nehezebb. Rajta vagyok az ügyön.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) Gebriel válasza wednesday (#59) üzenetére


Gebriel
veterán

Miből gondolod, hogy munkaerőhiánnyal küzd :F
Nem nagyon értem a logikádat.. :U

[ Szerkesztve ]

(#65) Verrion


Verrion
tag

Éljen a MAGYAR valóság!
És éljenek a kormányok, irány a padló!

(#66) wednesday válasza Gebriel (#64) üzenetére


wednesday
őstag

Most ne tereld a szót, ha nem érted akkor már rég rossz. :U

Te magad jelentetted ki: "Tudod ha egy ember x.-ft termel ki akkor a munkaerőből sose elég."
Tehát ha munkaerőből sose elég akkor ez egy remek alkalom, hogy felhívjuk rá, munkakereső embereknek figyelmét.

"Hidd el én nagyon is átlátom, ;] ha 5000 emberből csak 10 akar dolgozni akkor erre Te mit mondasz?"
Erre azt mondom, hogy komoly gondok lehetnek a munkahelyek betöltésével.

Na meg ezt is: "Maradjunk annyiba, hogy a munkanélküliek 99.9% NEM AKAR dolgozni,.."

Ha te ilyen fantasztikusan átlátod a helyzetet és megint idézek tőled - "Nekem bőven elég az általánosításra." - akkor logikus, hogy az országnak az az egyetlen problémája, hogy az emberek NEM AKARNAK DOLGOZNI, mikor lenne mit!! Ezek szerint több millió betöltetlen állás hever szerteszét, hiszen az emberek 99.9%-ának CSAK AKARNI KÉNE és már lenne is munkája.

[ Szerkesztve ]

(#67) Gebriel válasza wednesday (#66) üzenetére


Gebriel
veterán

A cég...ahol dolgozom.
Igen akarni kell és lenne munkája. Tudod quantum elmélet..
Tudod az a jó benne, hogy mindenki alkalmazhatja, csak akarni kell.

[ Szerkesztve ]

(#68) Alex91 válasza Gebriel (#67) üzenetére


Alex91
félisten

:C :Y :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#69) SP!T


SP!T
addikt

Én épp ezért szoktam adni mindig nekik aprót, ha értelmesnek tűnik. Kivétel ha nagyon forgalmas helyen vagyok és csak táskámban van a cigi vagy pénz. Ott inkább nem rámolok ki.

Ahol én dolgozok számtekbolban, van egy forgalmasabb kereszteződés, ahol egy hajléktalan árulja az újságot az autósoknak. Mindig mikor kimegyek elszívni egy cigit és ott van megkínálom. Van hogy kap az autósoktól konkrétan egy dobozzal. Nagyon sokszor bejön és odaad ilyen fél doboz cigiket. Hiába mondom neki, hogy nincs szükség rá, nem hajlandó elvinni... :) Mindig köszön, ha jövünk megyünk, érdeklődik, hogy meddig húzzuk az igát és ha úgy adódik, ő is csak csóválja a fejét... :DDD Néha van vele valami nő, aki viszont az igénytelen. Odahugyozva maga alá feküdt nem egyszer. Nem is értem mi köze ehhez a palihoz. :(

"Tudod ha egy ember x.-ft termel ki akkor a munkaerőből sose elég. :U"
Csak nem mindegy, hogy azaz ember termel, vagy értékesít. Mivel a mai világban (kapitalizmus) mindenki csak elad, értékesít anélkül, hogy termelne, így borul az egyensúly. De ez már egy másik téma.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#70) tildy válasza Gebriel (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is így vagyok vele, hogy akarni kell. Csak épp egy dologgal nemszámoltok, az pedig az időfaktor. MErt én aztán nagyon akartam, rengeteget jártam interjúkre, mégis volt hogy 3 vagy 5 hónap után kaptam csak munkát.

Aki erre azt mondja , nem akartam eléggé, az jobb ha elgondolkodik picit...
Ja hogy zepter : OMGF ROFTLMAO... Ha tényleg csak egy munkalehetőség maradna a világon, inkább lőjjetek agyon.... Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) Chaser válasza Gebriel (#67) üzenetére


Chaser
titán

Vegyünk 500k munkanélkülit, 100k álláslehetőséget....400k ember hoppon marad. Csak nyilván az első szám nagyobb, utóbbi meg kisebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Gebriel válasza Alex91 (#73) üzenetére


Gebriel
veterán

Kérdezték hol dolgozom, válaszoltam. Nem magamtól irtam és sehol még le sem írtam, hogy bárki is jöjjön ide dolgozni. Így a személyeskedés már most befejezheted vagy ha nem tudsz kulturáltan társalogni akkor ne reagálj a hsz.mre.
Viszonyítás kérdése, hogy mennyire mehet jól, de nem kell megnéznem mennyi pénz van nálam ha elmegyek vásárolni. ;]

(#75) Gebriel válasza tildy (#70) üzenetére


Gebriel
veterán

Inkább mint elhagyni az országot, a "könnyebb élet reményében". :P

(#76) Chaser válasza Gebriel (#75) üzenetére


Chaser
titán

Sztem aki elhagyja az országot nem a könnyebb élet reményében teszi. Legalábbis a legtöbben nem. Csak elegük lett a ************************ vezetőségből és ami itt folyik. Én is ezért tervezem már egy ideje, de még itt vagyok 1-2 probléma miatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Jhonny06 válasza Gebriel (#67) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja igen, ez az a cég, amivel kapcsolatban blogok és hozzászólások ezreiben megy a kurva anyázás. Jó hely. Nem is olyan rég elküldtem nekik az önéletrajzomat (persze nem írták a hirdetésbe, hogy kik), beírtam a címet Google-be (pedig csak az útvonalat akartam kideríteni) és mint a gleccser, úgy zúdult a sok szemét, még a cég nevét sem írtam be. Állásinterjúra be se mentem (találtam azóta értelmes, igazi munkát), elég volt, amit olvastam. Szóval ha Te azokból az emberekből indulsz ki, akik ehhez a céghez mennek és nem akarnak ott dolgozni, akkor csak azt tudom írni: megértem őket, én se akarnék. Tehát a Te 99,9%-od egy szemét, csaló cégre értendő, csak hogy tisztázzuk a dolgot. A többi embert meg nem ismered.

[ Szerkesztve ]

(#78) Gebriel válasza Jhonny06 (#77) üzenetére


Gebriel
veterán

Szerintem Te még nagyon fiatal vagy.
Tanulságos nagyon amit írsz, sőt példa értékű.
Te azon emberek közé tartozol akinek elég az INTERNET véleménye és abszolút nem érdekli a SZEMÉLYES tapasztalt.
Már csak azért vicces ez az egész mert nem tudsz egy olyan multit mutatni ahol "blogok és hozzászólások ezreiben megy a kurva anyázás." ;) Remélem érted a lényeget.
Nem létezik olyan a világon ami mindenkinek megfelel ezért vagyunk különbözök.4

Szerk:
Tehát a Te 99,9%-od egy szemét, csaló cégre értendő, csak hogy tisztázzuk a dolgot.
Uhhh.......Aham Te ezt kijelented mindezt úgy, hogy kapcsolatod sem volt a céggel. :D
Ne minősítsd már magad...de nem gond...mi sem felelhetünk meg mindenkinek..

[link] Superbrands 5X Becsületérem.
De hidd el belőletek van a kevesebb. ;)

[ Módosította: Kalandor ]

(#79) fricz19


fricz19
őstag

Zepternél mit lehet csinálni?
jót még nem hallottam róla:)
piramisos idiótaság?

köszönöm föccer :R

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#81) Thome válasza Gebriel (#33) üzenetére


Thome
addikt

"Ha rajtam múlna, megszüntetném M.O. a munkanélküli segélyt. :(( "

Bölcs meglátás... :(((

Apám most rúgták ki munkahelyéről (nem volt már annyi munka, hogy szüksége legyen a cégnek rá.), 56 éves, mit gondolsz, hol kapna munkahelyet, ha a 120 ezres fizetés is épphogy elég volt a csekkek befizetésére, illetve édesanyám 45 ezres nyugdíjából élünk úgy-ahogy meg, havonta.

Így is All in lépéshez folyamodunk (nincs más lehetőség), ha nem jön be, csúnya vége lesz a történetnek. Ha meg nem lenne munkanélküli segély (ahogy te szeretnéd), akkor már most meglennénk lőve, nem tudnánk abszolút tervezni, házat vinnék a fejünk felől, esélyt nem adva a történetnek.

Gondolkozz, mielőtt hülyeségeket írsz, nem véletlen találták a munkanélkülit ki. (Na meg x idő után annak is kapa.)

[ Szerkesztve ]

(#82) föccer válasza fricz19 (#79) üzenetére


föccer
nagyúr

Közelebb van az MLM-hez. Az eladások után jutalékot kapsz, illetve az általad az "üzletbe" hozott emberek forgalma után is jutalékot kapsz. A Zepternél, hogy pontosan mi a metodika, azt nem tudom, de az MLM-nek nagyjából ez az elve.

Üdv, föccer

[ Módosította: Kalandor ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83) Gebriel válasza föccer (#82) üzenetére


Gebriel
veterán

Igen kb ugyan ez, csak az MLM lényege még, hogy rakjál be X tízezret netalán X százezret, ha nem jön be általában maradsz fogyasztó. A Zepternél ezt nem kell.

[ Módosította: Kalandor ]

(#84) tildy válasza Gebriel (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

Van zepter termékünk. Még épp szeretjük is. (kaptuk) De túlárazott. És a marketingjük.. Voltam pár zepter előadáson, hát embereket rávenni , többszázezer forint kiadására, úgy, ahogy csinálják, az csak enyhe szó, hogy nem korrekt.

[ Módosította: Kalandor ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) Thome válasza Gebriel (#67) üzenetére


Thome
addikt

Egy ismerősöm 1 éve keres munkát, mindenhova beadta önéletrajzát itt a környéken, pizzériától kezdve, teszkón át, minden gyárba (itt van jónéhány), és most talált munkahelyet... Tehát miről beszélünk?

Pedig Esztergom környékén -elvileg- nincs gond a munkahelyek számával.

(#86) Jhonny06 válasza Gebriel (#78) üzenetére


Jhonny06
veterán

Úgy írtad ezt az "internet véleménye" című dolgot, mintha ez megfelelő lenne egy ember véleményével, de ha ennyien írják egyöntetűen ugyanazt, akkor talán el kéne gondolkozni azon, hogy tényleg van benne valami. A világháló hatalmas, kicsit alábecsülöd szerintem. Csak megemlítetted, hogy hol dolgozol és vagy öten ugrottak egyből, pedig alig kommentelünk itt néhányan, ez talán mutat valamit. Ez nem arról szól, hogy kinek mi felel meg, hanem hogy átbasszák az embert és ígérgetnek. Remélem érted a lényeget. Személyes tapasztalat? Minek? Hogy rabolják az én időmet is? Kösz, nem. Olyan multit nem tudok mutatni még egyet, konkrétan, amiről ennyire egyoldalúan sok negatív vélemény lenne.

[ Szerkesztve ]

(#87) Gebriel válasza Jhonny06 (#86) üzenetére


Gebriel
veterán

És majdnem mindegyik olvasta valahol úgy mint Te. :DDD
Szerintem fejezzük be egymással a kommunikációt. ;]

Jah egyébként hallottad, hogy az O.B. használt tamponokat értékesít újra. :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88) föccer válasza Gebriel (#83) üzenetére


föccer
nagyúr

Az MLM alapvetően nem követeli meg, hogy berakj egy csomó lóvét. Legalábbis nem a semmire. Általában különböző termékcsomagokat lehet "jó áron" megvenni/megrendelni, ami az "üzletépítéshez" rendkívül fontos. Az már más lapra tartozik, hogy az MLM-ben hozzáférhető termékek a saját értéküknek ~10x a kis kereskedelmi ár. Tehát, ha nem jöb be az üzletépítés (ami az esetek 90%-ban nem jön be, csak erről mélyen hallgatnak az előadásokon) akkor is megvan a kezdő csomagokban kapott termékek, amit ha fogyasztó vagy is fel tudsz használni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89) Gebriel válasza Thome (#85) üzenetére


Gebriel
veterán

Gondolom nem volt neki sürgős azért tartott 1 évig. ;)

(#90) Jhonny06 válasza Gebriel (#87) üzenetére


Jhonny06
veterán

[link]

Csak egy címet írtam be, még mindig. ;)

(#91) RexpecT válasza Gebriel (#78) üzenetére


RexpecT
addikt

Az értékesítési igazgató képe azért nem gyenge ;] .
Te komolyan gondoltad azt, hogy nem adnál munkanélküli segélyt? :U

[ Szerkesztve ]

(#92) Thome válasza Gebriel (#89) üzenetére


Thome
addikt

Tényleg kezd unalmas lenni. Saját példám elmondom. Én is kerestem munkát, én csak 4 hónapja kerestem, mindenhova beadtam szintén, sőt, én már elmentem Tatabányáig is (Esztergomból), de még ott sem volt semmi (logikus, mert távol voltam, de egy próbát megért), aztán felvettek egy vegyigyárba (oda akartam legkevésbé menni, oda adtam be utoljára az önéletrajzom, bár szülők ellenezték már akkor is), ahol bírtam 2 hónapot, majd ott kellett hagynom, mert tönkre vágta az egészségem. És újból keresek munkát. Ja hogy nincs? Nincs most már mese, itt kellene hagyni ezt a tetű országot, hátha másutt van.

Utólag már bánom (még ha bajom is lett volna, mert @Apám esete), de akkor még semmi jele sem volt, hogy kirúgják.

Szóval én sem akarok dolgozni, én is munkakerülő vagyok? Hagyjuk már, gondolkozz kicsit, ha annyi munka lenne az országban, akkor nem azt hallanád a tévéből, hogy a házakat, autókat viszik el a családok feje fölül... Azok is biztos naplopók.

[ Szerkesztve ]

(#93) fricz19 válasza Jhonny06 (#90) üzenetére


fricz19
őstag

még blogot is csináltak
tényleg jó lehet:D

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#94) Gebriel válasza RexpecT (#91) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem, nem gondoltam komolyan de elég erősen szabályoznám.

(#95) Gebriel válasza Jhonny06 (#90) üzenetére


Gebriel
veterán

Jó fej vagy, hogy megpróbálsz meggyőzni a hülyeségről. :B
[link]
És akkor ne legyek Vodafone-s
[link]
És akkor ne legyek Telenor-os.
[link]
És akkor ne legyek T-Mobilo-s.
Remélem megérted végre, de ha nem az sem baj egyszer csak majd rá jössz. ;)

[ Módosította: Kalandor ]

(#96) Gebriel válasza Thome (#92) üzenetére


Gebriel
veterán

Ha neked sikerült négy hónap alatt neki miért 1 év kellett?
Az, hogy az emberek elhitelesítetek magukat szorosan semmi köze a munkához. :U

(#97) Thome válasza Gebriel (#95) üzenetére


Thome
addikt

Ferdítesz. Ő csak a címet írta be, és már dobálta is a google a panaszokat, te meg hozzáírtad a "számlapanasz" szót. Írd azt szinte bármi mögé, s már dobálja is a találatokat... :U

Ui (ezt inkább mi mondhatjuk teljes nyugodtsággal).: "Jó fej vagy, hogy megpróbálsz meggyőzni a hülyeségről."

(#98) Gebriel válasza Thome (#97) üzenetére


Gebriel
veterán

Kb annyira ferdítés mint a cég neve helyett a címét beírni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#99) Thome válasza Gebriel (#96) üzenetére


Thome
addikt

Ugyanoda vették fel abba a vegyigyárba ahova engem is, 2 hét különbséggel egyidejűleg jelentkeztünk. Na puff.

Szorosan nincs hozzá köze. Csak amíg voltak munkák, addig az emberek felvették a hitelt, mert VOLT (sic!!) munkahely, nem kellett fosni hogy kirúgják őket, dolgozni tudtak az emberek (akik szerinted most nem akarnak, kac-kac), majd beütött a .... aminek nem kellett volna, nincs munka (ami szerinted van, csak nem akarnak dolgozni az emberek) és nem tudják fizetni a hitelt az emberek.

(#100) Thome válasza Gebriel (#98) üzenetére


Thome
addikt

Írd be a vodafone/t-mobile/telenor címét. Ja hogy erre nem dobja ki a google hogy egy szemét cég. Hát bocs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.