Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALBY


ALBY
senior tag

Chuwi, kapcsolj hiperűrsebeségre!

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#2) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ez egy jó kis tablet, személyesen tapasztaltam. Megvettem az e-digitaltól aztán használtam egy napig. Komoly játékokkal próbáltam megizzasztani, nem sikerült. Az összeszerelés nálam nem volt példás mert jobb oldalt alul elállt a kijelző a burkolathoz képest, nagyon minimálisan lehetett mozgatni. A gyári böngészővel durván akadt az index.hu böngészéskor, boat böngészővel, már jó volt. Kb egy nap után meghalt a kijelző töltés, és játék közben. Visszakértem az árát a boltban. Sajnáltam a dolgot, de sok rosszat olvastam a márkáról az olcsóbb modelljeivel kapcsolatban, ezért inkább megkíméltem magam a további tortúráktól.

[ Szerkesztve ]

(#3) smkb


smkb
őstag

Ez a 190$-os Chuwi VX3? Jó vastagon fogott a ceruza Alcornál... ha a kinti kisker + szállítás megvan 190$-ból...akko bőven 150$ alatt lehet ennek a beszerzési ára nagyobb tételben.

(#4) gyulank


gyulank
addikt

Mi az az LTPS? Többször volt már, hogy olyan tabletről volt szó, aminek a kijelzője nem volt a monitoros topikba. Oké, hogy nincs is olyan monitor, de tán OLED sincs ott. Van itt olyan topik amiben mindenféle kijelzőről van leírás, összehasonlítás?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#5) helltp


helltp
aktív tag

Kövezzetek meg de ezerszer inkább a nexus 7. Mondom ezt úgy hogy boldog tulajdonosa vagyok egy Q813IX-nek, meg egy Nexus 4-nek is. Förtelmes az alcoron lévő szoftver, egy gányolt ***. Akkor már inkább ne legyen 3G meg mSD, de legyen normálisan optimalizálva a droid.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#6) Akula válasza helltp (#5) üzenetére


Akula
őstag

+1
nem csak a szoftver miatt, hanem minden tekintetben

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) gghrtz


gghrtz
őstag

Hogy tud a 3000-es akkuval 6-8 órát? Nekem az ugyanilyen SoC-os telefonom 3000-es akkuval tud ennyit, de az 4,7" és HD felbontás.
Pofás kis tablet, de ha tényleg ennyi gyermekbetegsége van, akkor inkább felejtős.

(#8) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Ennyiért is vicces. Vagyis papíron talán még jó is lehetne, de ezek a kínai szarok sosem fognak élvezhető élményt nyújtani. Optimalizálatlan mind, éppenhogy csak működő kernellel. Sokat kipróbáltam, mind szaggat, akad, lefagy néhány másodpercre. A hardver erős, a legjobb játékokat is simán viszik, de az UI, az akkuidő az katasztrofális. Fényévekkel használhatóbb egy Nexus vagy Galaxy Tab. Feleilyen erős hardverrel is.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#9) Kékes525 válasza Kapanyél (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

50-es években a Japánok még bóvlinak számítottak. A 60-as években már menő cuccaik voltak. Ezen az úton járnak a Kínaiak is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) Rick4


Rick4
félisten

Átfuttatnám a szöveget egy helyersírás- ellenőrzőn, tele van hibával.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11) Geller72


Geller72
veterán

"Gyártó honlapja www.alcordigitla.hu"
(Az alatta betett link jó) :R

Eddig a Nexus 7-em volt az a tablet, ahol nem gazán tudtam belekötni semmibe. Van samu galaxy 7-em is, az sem rossz, minőségileg megfelelő, de kicsit lassú. A nexusnál ilyen gondom nem volt.
Most nem azért, de az Asus memopad hd7 a maga 30 ezres árcédulájával szerintem jobb vétel. És szerintem a négy mag bőven elég ebben a szegmensben. Az alcorba belepakoltak apait-anyait, ez tény, és igazából ezért az ára sem lenne olyan vészesen magas, a többi gyártónak a hasonló felszereltségű modelljei sokkal jobban el vannak szállva, de kérdés, hogy mennyire jól, összhangban fognak működni a hardver elemek az OS-el. Ha egy hibátlan, optimalizált rendszert adnak a kezünkbe, akkor semmi probléma. De ha csak arról van szó, hogy leadták Kínába a rendelést, amolyan pipálásos módszerrel, hogy mi kerüljön bele és ennyi, semmi finomítással, akkor komoly a baj. Bárki összelegózhat Kínából akármit, csak megmondja, mi kell neki bele, mi legyen a neve, mi legyen rászitázva és ennyi. Megfelelő darabszámnál kb. ennyi a kritériuma egy ilyen biznisznek. Csak sajnos ez ma már kevés. Reméljük, hogy az Alcor nem esik ebbe a hibába. ;).

[ Szerkesztve ]

(#12) Geller72


Geller72
veterán

"A szintetikus mérések azt mutatták, hogy a MediaTek MT6592 a nyolc Cortex-A7-es mag együttes erejével a kis tableteknél használt legerősebb rendszerchipeket, mint a Snapdragon 600 is legyőzi."

-Az a helyzet, hogy egyre sűrűbben látni Snapdragon 800-801-es ellátott készülékeket a piacon. Most itt a 64 bitesekről még ne beszéljünk, de a 800-as széria 32 bites verziói nagyon erősek. Az Adreno 330-ról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#13) rudi válasza Geller72 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Tessék sorolni a maximum 8"-os tableteket Snapdragon 600-nál erősebb hardverrel! Lehetőleg olyanokat, amik meg is vásárolhatóak, nem csak be vannak jelentve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) gghrtz válasza rudi (#13) üzenetére


gghrtz
őstag

Bár ez nem ér, mert itthon nem forgalmazzák hivatalosan (bár megvásárolható): Xiaomi MiPad.
De egyébként tényleg nincs ilyen (még). AZ MT6592 pedig nagyszerű választás tabletbe, mert energiatakarékos, de kellően erős. (És a software se olyan szar a Mediatekes cuccokon, mint a többi kínai szaron. Tapasztalatból beszélek)

(#15) helltp válasza rudi (#13) üzenetére


helltp
aktív tag

Xiaomi MiPad (Tegra 4). :DDD
De tény ami tény ez itthon elég körülményesen beszerezhető.

Szerk.: gghrtz megelőztél :(

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#16) Geller72 válasza rudi (#13) üzenetére


Geller72
veterán

Pölö? :P ;] Kindle HDX 7. De van azért több is, ami rendelhető. Ez a Kindle is rendelhető már az aliról is.

[ Szerkesztve ]

(#17) NemesTom válasza Kékes525 (#9) üzenetére


NemesTom
tag

Úgy legyen! :)

(#18) rudi válasza Geller72 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Aha, tehát az általad írt "Az a helyzet, hogy egyre sűrűbben látni Snapdragon 800-801-es ellátott készülékeket a piacon." összesen az elég nehezen beszerezhető Kindle HDX 7-et jelenti? Nem éppen Szép érvelés ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Jól sikerült darab. Fontos lenne a jó támogatás, és akkor megfontolandó lenne.
Azt viszont nem értem, minek bele két SIM. Másodállásban 7"-os tepsitelefon?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Lomha 8V válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szerintem igen, mert felül van hangszóró, alul ott a kis mikrofon, gyanítom, hogy valóban működhet telefonként is, nem csak headsettel.

(#21) ollie válasza smkb (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs meg 190-ből, mert még rájön az áfa is.

Az Alcornak még e mellett kell fizetnie vámot, Artisjus matricát (ami nem kevés!), és valószínűleg a szállítási költség sem ingyen van. Arról nem is beszélve, hogy itt kínálnak rá garanciát, nem kell Kínába postázni a készüléket.

Ettől eltekintve, inkább Nexus 7-et vennék e helyett.

(#11) Geller_1972: nem, nem lehet jó vétel egy 1GB-s rammal szerelt gép, egy 2GB-s helyett. Tapasztalatból mondom. Van mindkettőből tabletem otthon.

[ Szerkesztve ]

***

(#22) Geller72 válasza ollie (#21) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem is, de nincs bajom vele. Lehet, hogy én nem pakolom tele annyira, mint te.

(#23) Geller72 válasza rudi (#18) üzenetére


Geller72
veterán

Valóban ezt írtam:
""Az a helyzet, hogy egyre sűrűbben látni Snapdragon 800-801-es ellátott készülékeket a piacon.""
-Ami pontosan azt is jelenti, sem többet, sem kevesebbet. De mi benne a hiba?
"egyre sűrűbben látni" -Talán nem igaz? Egyre elterjedtebb lesz. Ha valami beválik, pillanatok alatt átveszi a piaci szereplők nagy része, ahogy átvette a többit is. Egyébként, majd biztos lesz külön topicja ennek a tabletnek is, meglátjuk, mennyi lesz a probléma, mert ott látni fogjuk. És majd kiderül, mennyire jó vétel..;). No meg aztán a cikkben is írtátok, hogy a grafikus mag azért nem hozza azt a szintet, amit némely Snapragonos Adreno tud. A négymagosok terén amúgy sincs miért szégyenkezni egy "csak" négymagosnak. A négy mag elég és ha van mellette sok ram, jó GPU, akkor a 8 mag, gyenge GPU páros hiábavaló. Szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

(#24) tomee007007


tomee007007
őstag

Korrekt készülék, nálam nagy pirospont, hogy nem "tucatdizájnt" kapott:D

(#25) ollie válasza Geller72 (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mankinit is egyre sűrűbben látni, hiszen 10 éve még nem létezett, manapság meg már évente egyszer előfordul valamelyik strandon. ;]

***

(#26) Geller72 válasza ollie (#25) üzenetére


Geller72
veterán

:P

(#27) Bibby


Bibby
addikt

Előre leszögezem: nem arról van szó hogy kételkedem a tesztelő szavaiban. DE... egy 3000mah-s akkumulátorral nekem ezek az eredmények nagyon rózsásak. A kíválóan optimalizált nexus7 sem tud ennyit a majdnem harmadával nagyobb akkuból kihozni, és én akárhány kínai tabot láttam, mindegyiknek az üzemideje bajos volt.

Ελευθερια η θανατος

(#28) tomee007007 válasza Bibby (#27) üzenetére


tomee007007
őstag

Pl. a nexus 7-nél (2012-es verzióról beszélek), hiába a nagy aksi, hiába a "kiváló" optimalizálás, összeteheted a két kezed ha 4-4,5 óra kijelzőidőt összehozol vele...abban igazad van, hogy ezektől a cuccoktól nem ez az elvárt, de ki tudja:)

(#29) Bibby válasza tomee007007 (#28) üzenetére


Bibby
addikt

Azzal nem is akartam összemérni, abban egy olyan chipset van ami nem fogyasztásbajnok, és már több mint két éves.

Ελευθερια η θανατος

(#30) Kapanyél válasza tomee007007 (#28) üzenetére


Kapanyél
őstag

A kínai vackokban (beleértve a Wayteq-et is) pedig a 8-9-10000mAh-s akkukkal jó, ha elmegy 4-5 órát a gép. Igaz, ekkora akku csak a 9-10"-osokban van, de nem hiszem, hogy egy 5cm-rel nagyobb kijelző 2-3x annyit fogyasztana.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#31) khalox válasza Kapanyél (#30) üzenetére


khalox
őstag

De a kijelző is kicsit több, mint kétszer akkora (10'' vs 7'')... ha nem is fogyaszt dupla annyit, de biztosan jóval többet.

(#32) tomee007007 válasza Bibby (#29) üzenetére


tomee007007
őstag

Teljesen jogos:)
De lehet hogy ez az érték valóban reális....láttam már csodát:D

(#33) Geller72 válasza tomee007007 (#28) üzenetére


Geller72
veterán

Ezt azért vitatnám, de nem ennek a topicnak a tárgya. Normális használat mellett nekem napi szinten simán elég volt egy töltés. Nem normális szinten, azaz, ha mondjuk Plant's vs. Zombie 2-t nyomod fullba, akkor real. De aki csak casual, annak sokat bír. Napi esti hírek olvasása, skype a családdal, egy kis zene lefekvés előtt, és heti kétszer töltöttem max. De utaztam vele Münchenbe vonattal úgy, hogy full aksiról annyit kajált mp3 hallgatás közben, hogy amikor leszálltam a vonatról 83%-on állt. Igaz, hozzá sem nyúltam közben. Minden a használaton múlik és az appokon.

(#34) csendes


csendes
őstag

Kétmagos Atommal lehet rendelni hasonlót 160 USD + ÁFA áron, az akku elvileg 3500 mAh [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#35) Geller72 válasza csendes (#34) üzenetére


Geller72
veterán

Az atom nem natívan futtatja a droidot, amennyire én tudom, így elképzelhető némi lassulás, nem beszélve az appok okozta anomáliákról.. :U

(#36) csendes válasza Geller72 (#35) üzenetére


csendes
őstag

Pontosabban [link]: "A vita alapját az Intel adja, hiszen a cég szerint az alapvetően ARM-hoz készült Android már működik x86 alatt is. Ezzel lényegében egyetért az ARM is, hiszen maguk a megjelent termékek bizonyítják az állítást. Emellé azonban azt is kijelenti az Intel, hogy a Google Play áruházba felkerülő alkalmazások több mint háromnegyede nem tartalmaz natív kódot, vagyis tökéletesen üzemképes az x86-os processzormagokon is, míg a natívan ARM-ra lefordított alkalmazások esetében a vállalat továbbra is bináris fordítást használ."
A Java (Dalvik) alkalmazások tökéletesen mennek Atomon, és vannak natív x86-os alkalmazások is, csak a natív ARM-os alkalmazásoknál lassú a bináris fordítás (illetve ritkán előfordul, hogy egyáltalán nem működik), de ezek nagy részére is várhatóan előbb-utóbb lesz natív x86 port is. Viszont a gyakorlatban a kétmagos Intel-t jobban ki tudja használni egy átlagos alkalmazás, mint a nyolcmagos MTK-t.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#37) Geller72 válasza csendes (#36) üzenetére


Geller72
veterán

Lefordítva: a fizetős alkalmazásokkal általában nincs gond, míg a free appokkal cumi lehet.... :U

(#38) rudi válasza Bibby (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyanezzel a tesztmódszerrel a nexus 7 2013 és Alcor O719R viszonya:

full idle, minimális fényerő, repülő mód - 2500 vs 880 perc
feles fényerő, HD videó, repülő mód - 970 vs 375 perc
teljes terhelés, minden bekapcsolva, max fényerő 182 vs 150 perc

A Nexus-nak úgy 30%-kal nagyobb az akkuja, idleben és HD videóban viszont nagyobb mértékben jobb ennél, a teljes terheléses időarányok nagyjából rendben vannak, de ott a nexus teljesítménye nagyobb is. Egyébként a komoly eltéréseket szerintem a kijelző hozza. Egyrészt nagy különbség van a panelek fogyasztása között még azonos működés technológia (pl. IPS) mellett is, másrészt a minimális fényerőben komoly különbségek lehetnek (pl. a Nexus 7 szinte láthatatlanul sötétre lekapcsolható az O719R minimuma pedig elég magas), ami fogyasztásban is megmutatkozik, különösen nyugalmi állapotban, ahol minden tized watt számít.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) rudi válasza Geller72 (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Ott veszti el az eleganciáját az érvelésed, amikor kicsi tabletek tárgyaló gondolatot idézel, és előhozod a Snapdragon 800-at, mint egyre gyakrabban megjelenő hardvert, miközben éppen ebben a kategóriában különösen ritka az ilyen teljesítmény.

Margóra megjegyezve. Amikor a 10"-is csúcs tableteket teszteltem, erősen elgondolkodtam rajta, hogy van-e egyáltalán értelme ezeknek a nagyon erős tableteknek (Snapdragon 800 és társai). Tiszta sor, hogy a csúcs 3D játékokhoz kellhetnek, csak éppen mekkora ezek a részesedése a felhasználóknál? Máshová, mint netezés, multimédiázás, videochat, navigálás, meg semmi szükség rá. Persze, ugyanígy a 8 mag is fölösleges (hol lehet reálisan kihasználni?), csak ugye most magmánia van, és 8 kis mag olcsóbb, takarékosabb, egyszerűbb mint 2-4 nagyon erős.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) Geller72 válasza rudi (#39) üzenetére


Geller72
veterán

Van cikk ugyan az atom maggal szerelt MeMopadról, de nem látok összehasonlítást a két memopad közt. Külön-külön írtatok cikket róluk, bár az atomos verziót nem teszteltétek, csak amolyan bemutató jelleggel közöltétek. Nincs valami infód arról, hogy milyen szintű ez az atom Z2520? Azaz jobb választás e, mint a négymagos MTK8125? Azaz ME173X-1B109A vs. ME70C. Annyit tudok, hogy nem natívan futtaja az androidot, hanem emuval és ez nem csak lassítja a dolgot, hanem a nem fizetős appoknál galiba lehet. De konkrétabban tudsz valamit erről a verzióról? A MeMo Pad HD7-et találtam 29k-ért ingyen házhoz szállítással is. Kérdés, melyik a jobb vétel.. :U

(#41) csendes


csendes
őstag

Hasonló tabletek az Ainol AX7 Flame 1G/16G [link], illetve 2G/32G [link] változatai szintén MT6592 SoC-cal; 173, illetve 195 USD + ÁFA áron.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#42) csendes válasza Geller72 (#40) üzenetére


csendes
őstag

"nem natívan futtatja az androidot, hanem emuval"
Ahogy írtam feljebb, ez nem így van. Csak a natív ARM-os alkalmazásoknál használnak bináris fordítást az Atomot használó androidos mobilok és tabletek..

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#43) rudi válasza Geller72 (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos, erre a kérdésre nincs általános válasz. Alapvetően az Atomon is natívban fut az Android, csak éppen az alkalmazások zöme hogy úgymond emulált módot használ még most is, de javuló a tendencia, állítólag az Intelnek egyre jobb Android fejlesztői eszközei vannak. A nagy kérdőjel, amire nem tudok választ adni, hogy az általad zömében használni szándékozott appokkal mi a helyzet. Jelenleg én inkább a biztosra mennék és Android alá még ARM-ot vennék. Mire ezek a mostani olcsó tablatek 2-3 év alatt elkopnak (fizikailag vagy hardveres teljesítményben), talán kikristályozódik a hardverek és operációs rendszerek kérdése, még az is lehet, hogy a 5-6 hüvelykes telefonok addigra teljesen kinyírják a kis tabletek piacát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) rudi válasza csendes (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Tuti hogy ezzel is találkozunk majd valami nálunk ismert márkanévvel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) gghrtz


gghrtz
őstag

Egyébként tökre örülök, hogy egyre több tablet kap Mediatek socot. Úgy látszik a gyártók kezdenek rájönni, hogy a rockchip-amlogic-allwinner nem biztos, hogy tuti siker. (Meg elég sokat is csúsztak a csuda technikájukkal)

(#46) khalox válasza Geller72 (#40) üzenetére


khalox
őstag

Én vettem egy Atomos Memo Pad 7-est (ME176C) az asszonynak. A teljesítménye kiemelkedő és eddig nem akadt össze semmilyen alkalmazással sem (gyerekek játszanak rajta). Bátram merem ajánlani.

(#47) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Erről esetleg nem tudtok nyilatkozni? Acer Iconia Tablet A1-713HD
Ezt már márciusban beharangozták, hogy májustól kapható lesz, azóta most jelent meg a héten a xoom-ban 58k-ért. Jelenleg 88k-et Nexus 2013/2-re nincs kedvem kiadni. :/

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#48) Geller72 válasza Bajgunar (#47) üzenetére


Geller72
veterán

88k? Itt pölö 70..itt meg 55k..

[ Szerkesztve ]

(#49) rudi válasza Geller72 (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Attól tartok, hogy ezek a 3G modem nélküli modellek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) Geller72 válasza rudi (#49) üzenetére


Geller72
veterán

A hsz-ben nem említette hogy kritérium lenne.. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.