Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szupermacs


szupermacs
veterán

Az a GIF! :C

(#2) Dave™


Dave™
nagyúr

Na mibe fogadunk, hogy amint lejár az ingyenes frissítési időszak, a "nagy érdeklődésre való tekintettel" meghosszabbítják?

(#3) #52815360


#52815360
törölt tag

Bár érne már véget, hogy vissza lehessen kapcsolni a W7 frissitéseit :DD

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

"63 000 0000 0000 perc,"

Ezmiez? Magyar nyelvtanból felmentett volt valaki?

(#5) -szp- válasza #06658560 (#4) üzenetére


-szp-
aktív tag

csak dupláz a nullám. Köszi!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) tomazin


tomazin
veterán

Szavazasnal lehetett volna egy, "koszonom, el tudom donteni, h mi a jo nekem" gomb is

(#7) salaud


salaud
aktív tag

A szavazásnál kimaradt a : "Nem, nem frissítek, azt a szart bottal sem piszkálnám meg" lehetőség.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#8) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Én frissítettem, de visszaálltam 8.1-re.

A térerő veled van!

(#9) zol2 válasza salaud (#7) üzenetére


zol2
tag

+1

(#10) #06658560 válasza -szp- (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Látod, ezért kell cherry mechanikus billzetet venni! :P

(#11) -szp- válasza salaud (#7) üzenetére


-szp-
aktív tag

Igen, ezt sokan szeretnék, de sajnos nincs rá lehetőség ;]

(#10) Kopi31415: Az a kis fehér nagyon szeretne velem dolgozni, én érzem! :B

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#12) Hiftu válasza salaud (#7) üzenetére


Hiftu
senior tag

+1

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#13) papi77 válasza salaud (#7) üzenetére


papi77
addikt

Az tényleg hiányzik a válaszok közül! :D

Az első: NOKIA 1611

(#14) Sanchez638


Sanchez638
addikt

"Nem, köszönöm" válasz miért nincs?.. :N

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#15) #10691584 válasza -szp- (#11) üzenetére


#10691584
törölt tag

Szerintem az gumis

(#16) Cifu válasza salaud (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

+1

Ezt az opciót kérnénk, addig nem szavazunk. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) dementor


dementor
senior tag

Amondó vagyok, hogy akinek rendben fut a 10 a gépén és minden általa használt program is kompatibilis, az biztos, hogy nem fog visszaállni korábbi rendszerekre. Én 7-ről váltottam, gyorsabb, hasonlóan stabil és gyönyörű szépen ki lehet gyomlálni minden felesleges dolgot a rendszerből. Frissítésekről meg annyit, hogy biztos előfordult már mindenkivel, hogy elgondolkodott melyiket telepítsem, s melyiket ne.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#18) -szp- válasza Cifu (#16) üzenetére


-szp-
aktív tag

Na, nem vagyok egy Microsoft. Már lehet nemmel is szavazni

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#19) Syl


Syl
nagyúr

>63 000 000 000 perc, amit márciusban mért a Microsoft, ennyi ideig használták az Edge böngészőt az emberek

A Win10 nem küld haza semmilyen információt :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) Cifu válasza -szp- (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

:R Hozsánna néked!!! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Воланд válasza Syl (#19) üzenetére


Воланд
titán

Most ezen mit kell meglepődni/értetlenkedni? Mindig is gyűjtőtt statisztikákat az MS, csak eddig ilyen marketinges írásokban nem jelentek meg, max fejlesztői blogposztokban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) hallador válasza Воланд (#21) üzenetére


hallador
addikt

Akkor már meg is van miért nem használok Windows-t kösz, hogy emlékeztettél rá ismét.... ;]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) #10691584 válasza dementor (#17) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nagyanyáméknál gond nélkül megy, igaz csak böngészgetnek és 85+ generáció :)

Nálam viszont kapásból nem megy a NIC teaming (benne volt/működött/szeptemberben nagylelkűen kivették) nem telepíthetem a monitor driveremet, mert nincs hozzá win10 WHQL aláírás, ezért a felbontás trükközés/hackelgetés nélkül max. 1600x1200@60Hz (2048x1536@85Hz helyett) de ha trükközöm is önkényesen visszaállítgatja magának teljesen random, ahogy és amikor "érzi", eddig vagy 5x tűntek el kompletten a visszaállítási pontjaim (amihez hasonlót winME óta nem tapasztaltam egyik MS OS-nél sem..) és friss telepítés után közli, hogy mivel "új eszközről" próbáltam bejelentkezni, most küld egy kódot a mail fiókomra, amit gépeljek a bejelentkező képernyő adott rublikájába, mert addig nem enged az asztalhoz (meg semmihez) hozzáférni, ergo a böngészőhöz sem, amivel megnézhetném. Ezek most csak így hirtelen egy szuszra, amik eszembe jutottak kapásból. Egyébként meg az az érzésem (szemben az előső MS OS verziókkal) hogy "külön életet él" a háttérben, cserrébe konkrétan lesz@rja mit akarok csinálni/beállítani, közli, hogy "nem engedélyezett". EZ meg kiemelten a kedvencem. Élőben még látványosabb/élvezetesebb :R (Na ilyet se láttam win10 előtti OS-eken, pedig nem tegnap délután kezdtem..)

(#24) nyunyu válasza dementor (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Én 7-ről váltottam, gyorsabb, hasonlóan stabil és gyönyörű szépen ki lehet gyomlálni minden felesleges dolgot a rendszerből.

Egy honap utan kigyomlaltam minden felesleges funkciot a geprol, es visszatettem a 7-et.
Annak legalabb valahogy kinez a GUIja.

Frissítésekről meg annyit, hogy biztos előfordult már mindenkivel, hogy elgondolkodott melyiket telepítsem, s melyiket ne.

WU kikapcsolva.

Nem tetszik az az iranyvonal, hogy minden patch kedden manualisan vegig kell bongeszni a kiadott frissiteseket, nehogy veletlenul trojai falovat tartalmazo "biztonsagi frissitest" tegyen fel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) papi77 válasza -szp- (#18) üzenetére


papi77
addikt

Hamarabb kellett volna! :K

Az első: NOKIA 1611

(#26) nyunyu válasza nyunyu (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, nem voltam eleg alapos:

Letiltott frissitesek:

Hova tunt a tobbi???
Legalabb 5 regebbi WU-t erinto patch IS le volt tiltva!

Valamelyik frissites galad modon feltette a regebbieket a W10-re frissitos szemettel egyutt. :W

Megvagy, ez volt a tettes.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) Воланд


Воланд
titán

“Get Windows 10” app will be removed from Windows 7/8.1 after July 29th upgrade offer ends

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Cifu válasza Воланд (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na, szűk három hónap, és hivatalosan is megszabadulunk akkor a GWX-től? Komolyan? El sem hiszem. Tényleg nem.

De miért nem lehet kiadni valami frissítést, amivel két kattintással eltávolíthatjuk MOST??? :F
Ha egyszer nem tartok rá igényt?!

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) #20655360 válasza Dave™ (#2) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ja ja... Mondjuk nem is ér egy fillért se. Iszonyat szemét egy rendszer. Kb. szarik rá h épp mit csinálsz a számítógépen, ő elvan magának, indítja a cpu igényes folyamatait, frissítget, újraindítja a gépedet.

(#30) Narxis válasza salaud (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Tűzzel-vassal irtanám!

Thanos was right.

(#31) -szp- válasza papi77 (#25) üzenetére


-szp-
aktív tag

poén akart lenni, nem sikerülhet mindig :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#32) #06658560 válasza #20655360 (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért munkahelyi gépemen a W7 is tud érdekeseket. Mióta a cég átállította a rendszert, azóta a négymagos+4HT-s procin durván 20% az üresjárati terhelés is.

(#33) #10691584 válasza #20655360 (#29) üzenetére


#10691584
törölt tag

Jaj tényleg :) Az is tök cuki volt, mikor épp játékban voltam online, épp célzok valaki fejire oszt megkotlik a rendszer, bevillan az asztal, vígan kilép az alkalmazásokból és már csak annyit látok, hogy: "a windows most frissít, x%-nál tart, ne kapcsolja ki a gépet" Azt hittem lepetézek :W

(#34) #20655360 válasza #10691584 (#33) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem vmi olyasmit dobott legutóbb h "utolsó lehetőség a frissítésre". Ha hat az átkom, a készítők egy része már nem szűz análisan.

(#35) HaZse


HaZse
őstag

Úr Isten, ennyi embert, akinek nem jött be a rendszer. Pedig egy C2D vagy utáni gépekre minden gond nélkül fel lehet tenni és szépen tud futni.

Nekem a hivatalos frissítéstől számolva fut a win10 és semmi olyan baja sincsen, amiatt vissza kellene állnom egy régebbi rendszerre.

Lehet szerencsés vagyok, vagy csak igénytelen? Ki tudja.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36) vicze válasza Воланд (#21) üzenetére


vicze
félisten

Van egy apró különbség, a küld de kikapcsolhatod, és a küld és nincs más választásod között.
OK én értek eléggé a GPO-hoz, hogy így is kiirtsam(így se egyszerű mindent szart megtalálni), de normál user semmilyen választás nem kap, ami elég undorító. Persze jön az ingyen lónak, csak épp annak sincs aki normálisan megveszi szóval, minden hogy az.
Ha meg a cégnek nincs Intunes-a akkor W10M-ből alapból kiirthatatlan.
-----------

Amit a W10 frissítés kényszerítésével művel az MS az pusztán csak szánalomra méltó. Maximum csak azt mutatja, hogy milyen borzalmasra sikerült.

(#37) Cifu válasza HaZse (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pedig egy C2D vagy utáni gépekre minden gond nélkül fel lehet tenni és szépen tud futni.

Látszik nem sűrűn dolgozol laptopokkal, és nem igazán ásol mélyebbre a dolgoknak. :)
Nézz be a W10 topicba, ha unatkozol. ;]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) HaZse válasza Cifu (#37) üzenetére


HaZse
őstag

Én csak saját tapasztalatot tudok mondani. C2D-nél a 2.6GHz vagy e felettit értettem. Pl. szomszéd gépét (2 GB RAM, 160GB HDD, P8400 vagy pontosan nem tudom) notebookra tettem fel és minden működött rajta. Persze azért keresgélni kellett néhány dologhoz drivert, de megoldódott.

Az, hogy másoknak nem megy nem érdekel. Én csak a saját tapasztalatomat tudom tolmácsolni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#39) CPT.Pirk válasza HaZse (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Lehet szerencsés vagyok, vagy csak igénytelen? Ki tudja."

Elnézve a szőrös avatarodat, mindkettő igaz lehet. :K Bocs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) adamssss


adamssss
veterán

Nekem nagyon bejött a win 10, pedig az első között frissítettem 8.1-rő, azaz nem tiszta telepítés volt.
Stabilitásban hozza a 7-et, sebességben pedig a 8.1-et. Funkcionalitásban meg remek. És még az Intel is összekapta magát és ontja az IGP drivereket, pedig Haswell konfigom van, ami elvben már ki kellett volna, hogy kerüljön a támogatásból.

Nekem nagyon bejött a rendszer, és várom a további ingyenes frissítéseket.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) FF23


FF23
senior tag

Remélem belerázódok addigra a linuxba, amig a win 7 támogatása lejár, és nem kell ezzel a ....ral bajlódnom.

Találkoztam vele egy új előtelepített notin. Amit a win10 beépített, meg az asus telepített sz@rságai előadtak az szánalom volt. Nem lehetett normálisan használni a gépet, mert állandóan b@sztatott valamivel.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#42) CPT.Pirk válasza FF23 (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyet én is tapasztaltam, de még Win7-es Asus notin. Annyi gyári szemét volt előtelepítve, hogy plusz 900MB ram használattal indított a gép.

Amúgy én is úgy vagyok, mint te. Egy Win7 marad a játékokra (DX12 helyett nekem a Vulkan is jó lesz), a többire meg mint pl. android rom forgatás itt van pár disztró a gépen. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) FF23 válasza FF23 (#41) üzenetére


FF23
senior tag

Ja! Rájöttem arra, hogy a routerben valami web filternél aktiválom az aktivX-et, akkor nem tud frissíteni a win. Szóval, ha esetleg több van bennem két sörnél és nagyon benézek valamit, akkor sem ébredek arra, hogy a win10 köszönt :D

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44) King Unique válasza nyunyu (#26) üzenetére


King Unique
titán

Én ezt már szerencséje akkor elrejtettem, amikor az egyik patch kedden felajánlotta. Újabban az otthoni gépeken frissítés előtt gyorsan megnézem a linkeket és ahol telemetria és társai xarságok vannak, azokat rejtem is el. Szerencsére vezérlőpultban sincs ilyen üzenet mint neked és a tálcán sem.
De azért a WU kb. havonta odatolja fontos frissítésként a KB3035583-at... :W De hiába, mert úgyis megy az elrejtettek közé... :DDD

"Nem tetszik az az iranyvonal, hogy minden patch kedden manualisan vegig kell bongeszni a kiadott frissiteseket, nehogy veletlenul trojai falovat tartalmazo "biztonsagi frissitest" tegyen fel."

Hát ez nekem sem... :(((

Mondjuk a GUI-t illetően nem értek egyet, mert nekem a W7 féle már nem tetszik. Sokkal jobb a flat vonal és nekem a Win8.1 is, de Win10 meg pláne bejön dizájnt illetően. Persze ez csak személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#45) Dexar007


Dexar007
veterán

Szerintem 7-töl felfele mind ugyanaz,csak mas a startmenü. ;]

Give me your cum,bull!

(#46) Dhampir válasza adamssss (#40) üzenetére


Dhampir
félisten

+1

Nekem is tetszik.

(#47) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Windows 10-re??? :DDD :DDD :DDD Nálunk már évek óta mindenki 98-at használ, Úristen, hol élnek ezek?

(#48) nyunyu válasza King Unique (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk a GUI-t illetően nem értek egyet, mert nekem a W7 féle már nem tetszik. Sokkal jobb a flat vonal és nekem a Win8.1 is, de Win10 meg pláne bejön dizájnt illetően. Persze ez csak személyes vélemény.

Szerintem kb. akkora valtas volt a 7 es 8 GUIja kozott, mint 95 utan visszaulni 3.1 ele. :DDD

Volt par jopofa otlet a 10 tovabbfejlesztett GUIjaban a 8.1-hez kepest, de tovabbra sem ertem, miert jo egy tapicskolos telefonokra butitott GUIt kergetni egerrel. (eger>>tapikepernyo)

Na meg hulyet kaptam attol, hogy az ablakok fele olyan szinu, mint ami a desktop temaknal be van allitva, masik negyede fixen fekete, negyedik negyede meg fixen feher.
Miert nem lehet mindenhol ugyanazt a nyamvadt szinsemat hasznalni, ahogy kb. 95 ota minden GUI mukodott?

Start menut legalabb visszahoztak valamilyen formaban, ez nagy pirospont a 8.x utan.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#49) atike válasza salaud (#7) üzenetére


atike
nagyúr

Hehe.... Bekerült.

Mondjuk olyan is lehetne, hogy "talán az egy év végén"... :)

(#50) #10691584 válasza nyunyu (#48) üzenetére


#10691584
törölt tag

Mióta Gates lefarolt afrikába maláriás gyerekeket gyógyítani, az MS.-nél durván elszaladt a fékezhetetlen agyvelő.. Én néha nem tudom melyik diliházból szerzik az ötleteiket, de némelyik annyira bugyuta és logikátlan, hogy ha nem lenne siralmas, telibe röhögném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.