Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Hát, az a japán muki nem egy nagy gurítás. 70e dollár az úgy 21,68millió Ft. Idehaza a menőbbek ilyen kábelt vesznek: [link]
Meg sokan ennél is többet költenek a "tápolásra".
:))

Nem szotkam hibázni.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem normális szerintem egyik audiophile sem, de legalább pörgetik a gazdaságot, szóval részemről áldás rájuk és a költéseikre. :R :D

(#3) #90088192


#90088192
törölt tag

Tényleg csak annyi a történet, hogy megkérdezzük az egyént, hogy mi hogyan okozza azt amit hall.
Nem mondtam sosem, hogy nem úgy van, csak megkérdeztem mi a jó abban, hogy rontják a kábel impedanciát?

7gyan ez a japán kollégaval, mitől jobb az neki, hogy egy egtelen oszlop magasodik az udvarán?

Pörgés jó, csak ne legyünk tudománytalanok mert aztán tényleg az lesz mint a hülyék paradicsoma C. Filmben, 3 elektródát kell használni mint orvosi diagnosztika, egy a seggbe, egy a szájba egy a kézbe. DE arra már senki nem emlékszik melyik hova megy. :DDD

(#4) Eastman válasza fererencz89 (#1) üzenetére


Eastman
őstag

:DDD :DDD :DDD

Úristn!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) fererencz89 válasza Eastman (#4) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

:K
[link]

Nem szotkam hibázni.

(#6) Rive


Rive
veterán

Az a villanypózna, ha hülyeség is de legalább rendesen meg van csinálva.
Az a kábel is egy ótvar nagy átverés, de legalább menő, ahogy kinéz (ha valaki élvez, persze).

Nekem a minapi napisz@r verte ki a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó. Ilyenkor kicsit megnyugszom, hogy nem gáz, ha ragaszkodok a sima 3.5mm-es jack-hez a saját ketyeréimen (TV, mobil, PC, konzol, stb.).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) #90088192 válasza Rive (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekem semmi bajom sincs azzal aki Javítani akar, bármilyen villamos paraméteren, az adott átviteli láncban.
De amikor szándékosan rontunk rajta, az nem gyere be.

A villany oszlop, ha meg van csinálva rendesen, akkor legalább egy saját trafót kért volna, még ha 1:1 is akkor is legalább a nagy frekvenciájú zavarokat leválasztja. Igaz akkor egy új földelés kialakítása is kötelező, de ez most itt lényegtelen. :R

(#9) #90088192 válasza AxBattler (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha most elmondom mennyire függ a tudat állapottól mit hallasz, akkor lehuzhatja az egész üzletág a rolót.
Belépve meghallgattam JMJ majd összes albumát, és olyan dolgokat hallottam még rajta, ami tényleg ott van, csak az agyam nem regisztrálta normál állapotában. Azóta is hallom, mert tudom, hogy ott van. :R
Ugyan azon a vacak rendszeren hallgattam előtte is meg utánna is. :K

(#10) Eastman válasza #90088192 (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Ha két gitáros haveromra gondolok, az egyiknek a mélyek mentek el a füléből a négy évtized rnr során, a másiknak a magasak. Az egyik folyamatosan a mélyeket tekergeti fel az erősítőjén, a másik a túltolt magasaival pusztítja a kedves közönségét.

Magyarul meglehetősen szubjektív az a "jó hangzás". :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) #90088192 válasza Eastman (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Volt kolléga a gyárban, az 50Hz és felharmonikusai a gépek miatt teljesen elfogyott neki. Ezért a közép tartományt mindenhol teljesen kiemelte, mert különben nem értette a TV Ben mit beszélnek.
Zenész a csóka, és halálosan jó fej, csak süket egy kicsit. :U

(#12) Goose-T


Goose-T
veterán

Ez vallás, észérvekkel vitatkozni velük értelmetlen. Ugyanolyanok, mint az Apple hívők, vagy az OV-rajongók. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) AxBattler válasza #90088192 (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem én. i5-6500-ról váltottam i5-7600-ra, és ugyan FPS számlálóval nem tudom igazolni, de tudom, és látom, hogy simábban mennek a játékok... hiszen itt van előttem! :K

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Zsiráfapu


Zsiráfapu
csendes tag

Nekem az audiofil ethernet switch a kedvencem! :-)

Not trying, is lost by default.

(#15) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az igazi audiofil talpra rakja a routert, mert az pozitivan befolyasolja a hangjelek terjedeset a routeren keresztul. az nem derult ki a beszelgetesbol, hogy akkor most a wifi az az ordogtol valo vagy a messias, mert ugye ha nincs kabel nem is lehet rajta zorej.

nem, az illeto nem trollkodott :DDD, de nem sikerult megerteni, hogy megis mi az a packet, meg hogy nez ki a digitalis jeltovabbitas.

---

egyebkent a leirt problema valahol valos, talan az IBMnek volt olyan szervere valamikor a korai idoszakban, ahol a halozati aram egy generatort hajtott es arrol ment a betap, kikuszobolni ha a halozati aram nagyon ronda. igaz ennek legalabb 30 eve, es mostanaban a halozati anomaliakat azert a tapnak ki kene kuszobolnie.

egyebkent a lakason / hazon beluli halozati minoseg az viszont szamit, nalam OCnel ilyen 0.05Vt jelentett egy koltozes. mas kerdes, hogy tapnal tureshatarnak kell lennie. a 220as kabelt viszont tenyleg megette a fene, ha egyebkent 50es evekbeli, eleg rosszallapotu vezetek megy a hazban.

----

a japan uriembernek meg lehet technikailag igaza van, ha a szomszedban egy body shop uzemel ahol ki-be kapcsolgatjak a flexet es a hegesztot (bar ezt azert meg kene fognia a rendszernek? ekkora meretben nem vagom, hogy fizikailag mi tortenhet :B ).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) Victorio


Victorio
aktív tag

Az igazi audiofil hangzásjavító unikumos üveget tesz a szobájába :D

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#17) fererencz89 válasza Victorio (#16) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Alap kiegészítő, nekem is van. Csak nem vagyok eléggé elszánt, mert a matricát nem szedtem le... :)
(Ez még csak a jéghegy csúcsa, ennél cifrább, és drágább dolgok vannak)

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#18) fererencz89 válasza fererencz89 (#17) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Kábel emelő, hogy ne a földön fussanak az anakondák:
[link]

Nem szotkam hibázni.

(#19) CPT.Pirk válasza proci985 (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem akármilyen lapra, gumilapra! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) dabadab válasza Victorio (#16) üzenetére


dabadab
titán

Ez nagyon súlyosan idióta írás és ezen a kioktató hangneme nem segít, egyáltalán.

DRM is theft

(#21) muszurkefal válasza Zsiráfapu (#14) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Tyűha, engem rendeszerint audiofilnek tart a környezetem, de ennyire nem vagyok elvetemült.
Mondjuk az emberek többségének a 100k forintos fejhallgató is már audiofil.

(#22) Goose-T válasza muszurkefal (#21) üzenetére


Goose-T
veterán

Minden audiofilnek bélyegzett cucc parasztvakítás. Ha valaki élethű hangvisszaadást szeretne, akkor vegyen stúdiócuccokat, és kész. Nekem is az van, sima zenehallgatásra is használom, tökéletes. Bármilyen hifi vicc aktív crossover (külön erősítő minden hangszóróra, nem dobozra) és balanced jelátvitel nélkül.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23) muszurkefal válasza Goose-T (#22) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Na, ezért nem vagyok én audiofil. Felét nem értettem abból, amit írtál.
Nem izgat, hogy hogyan meg miért csak szóljon úgy, hogy nekem tetsszen és kész :B ;)

(#24) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Felsír az alaplapi hangkártya a gépemben ezt olvasván.

(#25) nemlehet válasza muszurkefal (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát ha azt nézed, hogy az emberek többsége utazás közben low quality spotify-t vagy YT-t hallgat nem is csoda. A sok zaj és pocsék forrás miatt igazából teljesen felesleges drága fülhallgatót venni ilyesmire.
Jah meg az emberek jelentős részének van valamilyen halláskárosodása. Gyerekorvos ismerősöm mondta, hogy 16 éves korig kb 50% szerez valamit (gyulladások, fertőzések, sérülések). Ez többnyire nem jelentős, csak épp lecsippent valamelyik tartományból, szóval észre sem veszik.

Szerintem hétköznapi értelemben ott kezdődik az audiofilság amikor már olyan dolgokért fizetsz felárat amit az átlag ember nem hall ki.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) #89309696


#89309696
törölt tag

Feltölt egy akkupakkot hálózatról, majd leválasztja és táplálja vele a cuccot, saját tiszta energiaellátása van olyan eszközökkel amilyen csak neki tetszik. Vagy a romlott minőségű villannyal töltve az akkuban is romlott lesz?...

Én hiszek benne, hogy minél feljebb megyünk minőségben annál jobb a hangzás, de van egy szint ami felett nemcsak szavakban olvasva képtelenség, hanem egyszerűen fizikailag, biológiailag nem képes az emberi fül a kihallására, puszta pszichológia az egész. Mondjuk ha a hallgatónak ettől jobb akkor végül is jobb, jobban élvezi a zenét vele ez a lényeg. Erre szépen ráálltak az árakkal is. Bár az ár is egy pszichológiai tényező ami pozitív töltetet ad az egésznek.

(#27) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember


Az 1.6 milliós tápkábel megvan? [link] :D Ettől még a PC-m is jobban menne!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) Eastman válasza #89309696 (#26) üzenetére


Eastman
őstag

Vagy a romlott minőségű villany az akkuban is romlott lesz?...

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Zseniális!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) #90088192 válasza AxBattler (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az FPS számláló nem mutatja a Frame time-ot és fejben nem hiszem hogy számolod az egészet, vagy éppen a min Frame rate-et.
Vagyis lehet jobb lett, csak a mérés menete nem megfelelő.
Ott van változás+ irányba mégha igen kicsi is. :U

(#30) Eastman válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


Eastman
őstag

...a legdurvább a kérdőjel a leírásban. :D :D


+

Azon a szinten is még maradnak kérdések? :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) #90088192 válasza proci985 (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkoriban nem volt gyakorlatilag ilyen minőségű kapcsoló üzemű tápegység, akkora méretben. A nagy frekvenciájú gerjedes illetve tüskék képesek voltak oda vissza rohangálni akár a hálózaton is, nálunk a közép suliban a rossz minőségű tapok nem szűrték rendesen a hálózatot és elég sok zajt termeltek, eredménye a szamtech teremben osszegerejedt az összes! :K

A japán kolléga Semmit nem ér el ezzel, hiszen az utcán húzódó gerinc, és a háza között nem nagyon változott a távolság, igaz azt nem tudjuk, hogy az oszlop csak alátámasztja az eddigi szigetelt kábelt, vagy szigeteletlen lett behúzva az oszlopig, és onan megy csak a szigetelt.
Viszont a hálózati zavarokra ebben a formában kb nincs kimutatható hatása.
Ha kért volna egy saját leágazást közvetlenül KÖF ről akkor az Teljesen más dimenzió lenne. :R

(#32) dabadab válasza Eastman (#30) üzenetére


dabadab
titán

Az a kérdőjel valószínűleg egy hosszú kötőjel volt lánykorában, csak kopipésztek során kérdőjelesedett.

Az "irányhelyes vezetőszárak" viszont komoly finomság :D

DRM is theft

(#33) Eastman válasza dabadab (#32) üzenetére


Eastman
őstag

[OFF][link][/OFF]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) AxBattler válasza #90088192 (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Ööö... egy kis sót, esetleg? ;) :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35) #90088192 válasza AxBattler (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD

Esetleg arany Audió kábel K-Ny irányba bejáratva?

Az még legalább 3 FPS plussz. :P

(#36) Hieronymus válasza #90088192 (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha kért volna egy saját leágazást közvetlenül KÖF ről akkor az Teljesen más dimenzió lenne. "

Ez is csak amatőr gondolat. Még erre a megoldásra is hat a napszél és többi mágneses és elektromos hatás. Sőt! Az meglévő hálózat más részeiből is visszahatnak káros hatások.

Az akkumulátor sem teljesen O.K.. Nincsenek olyan akkumulátorok, amiket ne "húzna" meg egy HighEnd zene set. Nincs más lehetőség. Saját erőmű kell! Legalább 10MW, hogy a stereo élmény csorbítatlan maradjon. A Dolby Atmos vagy 360 fok hangzáshoz 50-60 MW a belépőszínt. De ez már azért gagyi, maradjunk a sztereónál.

PS:
Van felesleges High End zeneáram erőművem korlátozott mennyiségben. Kicsit drága, de eddig még senki sem panaszkodott aki megvásárolta.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) totron


totron
addikt

Sok okosság gyűl. A hálózat érdemben szűrhető, a környező cos fi-k és csoda/valós csillapítók függvényében változó sikerrel. Dedikált tápösvény amit még megtehet minden, magának jót akaró hallgató. Nem hülyeség az akkus forrás, de igazi dögöt nem szabad várni tőle. Valahogy úgy aránylik egymáshoz a hálózat és az akku, mint a DLC projektor LCD-hez. Ennél jobban nem biztos, hogy érdemes belekeveredni.

(#38) Eastman válasza Hieronymus (#36) üzenetére


Eastman
őstag

Valóban, a napszél tett be itt a falunkban a Dark side of the moonnak is. Erzsók mama meg is jegyezte a virágosnak, hogy a Vóterz negyedhangjaiban hallani vélt valami pókháló pillenéséhez hasonló pökkenést.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) #90088192 válasza Hieronymus (#36) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekem mondod, szerinted miért Sziget üzemben lévő generátor telepen dolgozok? Igaz ez csak 8MW környéke, de voltam már 30MW-os telepen is ami sziget üzem.
Ott Mindenki a bánya faluba High End szettet épít. :K

Persze az egész telep be lesz majd takarva badoggal, az árnyékolás miatt, csak úgye az nem olyan egyszerű, mert most csak különálló kis fém épületek vannak, de a hálózati vezetők szabadon mennek.

(#40) #90088192


#90088192
törölt tag

Közben olvasom a híreket, erre a szaki aki tanácsot ad nincs képben, mi van egy generátorban.

Azt írja elkopott a kommutator, mondom az biztosan mert sosem volt benne. Csúszó gyűrű a becses neve, amire gondolhatott.

A leírásban a legfontosabbak nincsenek benne, segéd és fő diodák ellenőrzése, például, de ugye töltést nem úgy mérünk, hogy mekkora a feszültség, hanem meg kell nézni a töltő áramot is.
Persze ez sincs leírva....
Sebaj :(((

(#41) Steve_Brown válasza #90088192 (#29) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

A játék élmény nem a 0.1% low-on múlik?

(#42) Eastman válasza #90088192 (#39) üzenetére


Eastman
őstag

A'szondják, mindenki villamos vezetőnek születik, aztán továbbtanul. Valszeg a sivatagban is. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) #89309696 válasza totron (#37) üzenetére


#89309696
törölt tag

Milyen dögöt nem várhat tőle, akkora akkut építhet magának amekkorát csak akar. De akkor készíthet hangszigetelt bódéban aggregátort is az udvaron és van közvetlen hálózati energiája, milliós hangrendszerről beszélünk, tehát ehhez igazodó árú akku vagy aggregátoros ellátás kiépítéséről is, nem a Tescoban összevásárolva.
De ez már szinte csak hit kérdése, ha ő ebben hisz és ettől érzi jól magát zenehallgatás közben, hogy saját oszlopról szebben szól, akkor a cél teljesült és ez a lényeg. Hogy valójában történt-e változás az már sokadlagos.

(#44) mephi666


mephi666
nagyúr

Ez a fickó szeret közvetlenül a termelőtől vásárolni :D tejet a tehenészetből, húst a vágóhídról, áramot meg direktben az erőműből :C nehogy már romoljon a minősége a sok logisztika meg raktározás-csomagolás során (a szaga is más annak a tartósított áramnak, amit pakson kitermelnek, ózdra szállítanak, beletöltik valami kínai akkuba és poshad ezek után valami raktárban hónapokig)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) Rive válasza #89309696 (#43) üzenetére


Rive
veterán

...készíthet hangszigetelt bódéban aggregátort is az udvaron...

Nomost, gondolj bele honnan venné ehhez az audiofil-kompatibilis naftát ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#46) Hieronymus válasza Rive (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem van eladó, csak egy kicsit drága, mert 20% fölé sikerült tolnom benne a placebót!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) mephi666 válasza Hieronymus (#46) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nyersolajat kell vennie közvetlenül a fúrótoronyból és házilag megoldani a finomítást, hogy minél tisztább legyen a nafta :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) #90088192 válasza mephi666 (#47) üzenetére


#90088192
törölt tag

Házi génszerkesztő készlet segítségével létre kell hozni a zsiráf és a vakond hibridet, máris kész a házi fúró torony. :K

(#49) #90088192 válasza Steve_Brown (#41) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ilyen kereszt kérdést ne tegyél fel légy szíves, légy tekintettel a koromra. :DDD
Vén hülye vagyok. ;]

(#50) #90088192 válasza Eastman (#42) üzenetére


#90088192
törölt tag

Vagy Villamosvezetőnek? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.