Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pantal


Pantal
senior tag

Szép kis fricska.

(#2) rudi válasza Pantal (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Majd jön az új reklám-per, hogy a Samsung az ő szellemi tulajdonukat képező Apple névvel (remélem, én azért ingyen leírhatom) tolja magát és fizessen :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

És szépen megugranak a tab eladások, vissza nyal a fagyi Apple. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Így kell ezt. Minden lehetőséget megragadni egy jó és hatásos reklámért. :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6) Ace owner


Ace owner
addikt

Csak nem kukacosodik az az alma? ... ;] :P

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#7) joey04


joey04
titán

szerintem ezzel sem kerülnek közelebb a konkurenciához, sőt még kapott egy adag ingyen reklámot az ipad/apple.

(#8) callmeakos válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

már rég visszanyalt ;]

All→M8

(#9) ArchElf válasza joey04 (#7) üzenetére


ArchElf
addikt

Végül is - a negatív reklám is reklám :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na mondtam én, hogy az egész csak reklámnak jó... :N

(#11) adrianv


adrianv
tag

Agresszív, bár igaz.

Sorry for party rocking!!!

(#12) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Szerintem nem agresszív hanem szánalmas. Ennyire nem képes kilépni az Apple árnyákából, hogy még mindig ahhoz képest határozza meg magát és még a reklámjába is beemeli a legnagyobb konkurense nevét... :((( Ennél azért többet vártam volna tőlük, de sajnos már többször bizonyította a Samsung, hogy igen csak híján van a kreatív elméknek.

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#16) Malachi


Malachi
addikt

ez a reklám nekem is feltűnt néhány napja, szerintem kicsinyes. vagy nem tudom, talán viccesnek szánták, de akkor se jó. valahogy az jön le belőle, hogy a cég mindenáron a Apple-vel szemben akarja meghatározni magát. de miért? önmaguktól nem elég jók? legyenek büszkék arra, amit csináltak, biztosan jó kis tábla az, felejtsék el az iPad-et meg az Apple harcot. most még úgysem győzhetnek, ilyen reklámmal biztosan nem. bizonyítsanak és szerintem az is bőven elég lesz majd.

(#17) arnoldboy


arnoldboy
csendes tag

Én inkább azt a reklám szöveget írnám, hogy "amire az Apple is irigy volt"

Az ipad azért jó mert az ios optimalizálták a hardwarehez! a tab meg azért mert az oprendszerhez optimalizálták a hardwaret! Hát utóbbi nehezebb! És méltó konkurensei egymásnak! Erre az Apple húzza is az orrát! Másképp nem perelte volna a legjobb beszállitóját!

(#18) Cathulhu válasza Gadgetfun (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azert mert az eladott tabletek mennyi is, 80-90%-a iPad? Mindig az elsohoz mered magad te is nem? Amugy a reklam kreativ, nem tudom mi a bajod ezzel.

#16: te sem erted, az emberek fejeben a tablet egyet jelent az iPaddal, ha beemeled a reklamodba, rogton tudjak pozicionalni a termekedet. Ha emellett meg azt is allitod, hogy az apple megijedt toled, akkor bizony elkezdenek azon agyalni, hogy fuu, ez tenyleg jo lehet...

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) Malachi válasza Cathulhu (#18) üzenetére


Malachi
addikt

ja, ebben van logika. de akkor sem túl kifinomult ez így.

nekem ez a kedvencem a reklámháború témában. ebbe egyik oldalról sem lehet belekötni. kreatív és okos.

(#20) bigand77


bigand77
tag

Szokás szerint tévedésben van a többség. Marketing szak 2. óra, sosem méricskéljük magunkat konkurensekhez a reklámokban, kikiáltva, hogy a másik vmilyen formában szar, de mi jobbak vagyunk (plö hogy perekkel akart megállítani minket, mi bezzeg). Hülyén jön ki, hogy vki azt reklámozza, hogy ő jobb mint a szar. Ez lenne a minimum, és azt közvetíti, hogy nincsenek saját értékei a cégnek illetve az adott terméknek, amit ki tudna emelni egy reklámban, ha konkurensekhez kell méricskélnie magát. Mint itt többen ezt érzékelték is, és le is írták nagyon helyesen.
Ez a szar marketing iskolapéldája. Agresszív, másokra mutogató, és az viszont egyáltalán nem lep meg, hogy itthon ennyi tapsikoló, rosszakaró emberre talál, akiknek tetszik.

Ugyanakkor továbbra is azt mondom, amit akkor mondtam amikor a perlavina indult, hogy az Apple nagyon helyesen teszi, hogy védi a dolgait, csak nem betiltással kéne, hanem pénzbírsággal. Nem a fogyasztónak kellene megszívnia, hogy neki a másolt szar is jó, az az ő dolga, ha azt akarja venni, ebben nem lehetne korlátozni. :R

(#21) Cathulhu válasza bigand77 (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Odakint teljesen bevett modszer a konkurenciahoz valo mericsgeles, itthon nem divat (sot tudtommal tiltott is) az apple is eroteljesen hasznalja, pl Mac vs PC reklamok.

szerk: Vagy lasd eggyel feljebb az automarkasat, coke vs pepsi, stb

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) Malachi válasza Cathulhu (#21) üzenetére


Malachi
addikt

az autóst ellenpéldának hoztam fel. biztosan érzet a különbséget.

(#23) Cathulhu válasza Malachi (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

nem, nem igazan

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) RaveForce válasza bigand77 (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

akkor az egész apple a gépei terén szar marketinget nyomat, mert a pc-seket fikázza, azköszi :DD
ez egy teljesen elmés és kreativ reklám, az ellenük irányult támadásbol maguknak csináltak reklámot, [Moderálva]

[ Módosította: Barthezz2 ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#25) arnoldboy


arnoldboy
csendes tag

Azert az apple-t nem kell a kirakatba rakni. Munkas Pista nelkul sehol se lenne. Ahogy a Pixar studio se! Ja es lehet hogy 80-90 szazaleka volt az ipad a tabletek eladasai kozt. De ez kb 1 evvel ezelot volt igaz! Egy haboruba sohasincs nyertes! Kivancsi vagyok Pityu nelkul mi lesz az Apple ceggel????

(#26) janos1988 válasza Gadgetfun (#12) üzenetére


janos1988
addikt

Legalább annyira szánalmas, mint a komoly desing szabadalmak... Tudod, ok okozat, apple fanok gyakran elfelejtkeznek az okról.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27) Gadgetfun válasza Cathulhu (#18) üzenetére


Gadgetfun
tag

"Mindig az elsohoz mered magad te is nem? Amugy a reklam kreativ, nem tudom mi a bajod ezzel."

Akkor más elképzeléseink vannak a kreativitásról. :)
Amúgy azzal nincs is semmi gond, ha a legnagyobbhoz, vagy a legjobbhoz, a legtöbbet eladóhoz mérik magukat, hiszen az a cél, hogy őket lenyomja. De ezt nem emeljük be direkt a kampányba, és SOHA nem említjük meg a konkurenciát név szerint a reklámunkban, mert az amatőr dolog, maximum csak utalunk rá, hogy a fogyasztó jöjjön rá kire/mire gondoltunk! Ez alaptétel a marketingben, nem csak nálunk, mindenhol.

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#28) Cathulhu válasza Gadgetfun (#27) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez az amivel egyaltalan nem ertek egyet, lasd altalam is fentebb emlitett reklamok. Itthon ez tabu, kint ez teljesen bevett szokas.
Kivancsi vagyok, ha az apple jott volna egy olyan reklammal, hogy "a tablet amit a samsung megprobalt lemasolni", akkor a most itt fanyalgok kozul hanyan dicsertek volna a reklam kreativitasat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) Pete55555


Pete55555
addikt

A táblagép, melyet az Apple megpróbált megállítani
Nagyon jó :DD :DD :DD

...Szeretem leracsniztatni...

(#30) zseko


zseko
veterán

Bár helyeslem, ám tényleg kicsit túlzó, erős, és ebben a formában még ellenszenves is a fogalmazás még úgy is, hogy nem szeretem az apple-t, nekem jobban tetszene abban a formában, hogy amitől az apple is fél/tart, vagy Galaxy Tab - a kozmosz ereje, mellette meg egy kifacsart vagy szétszáradt almafa (tudom, nagyon tré lett :DDD), vagy valami hasonló szellemesebb de odavágós fogalmazás.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#31) Youri válasza bigand77 (#20) üzenetére


Youri
veterán

Igen a szar marketing iskolapéldája. Mert itthon nekünk ezt mondják. És mennyire sikeresek is vagyunk a mi marketingünkkel a világban...
gondold újra.

Gadgetfun: Igazad van, amatőr. Sajnos ezeka cégek, mint audi, bmw, pepsi, coke, intel, amd, nvidia, samsung, apple csak ilyen amatőr módon tudnak reklámozni, nem úgy, mint a vérprofi magyar, akinek nevét sem tudjuk említeni...

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#32) kiskaktusz válasza Youri (#31) üzenetére


kiskaktusz
addikt

már éppen én is írni akartam valami ilyesmit...

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#33) zseko válasza Youri (#31) üzenetére


zseko
veterán

Jajj igen, ezek a szegények is mennyire hülyék már, mert ők sem úgy reklámoznak ahogy a "Nagy Magyar Marketingkönyvben" (sic!) meg van írva... :U :P :DDD

HR24.hu

(#34) NogeOne


NogeOne
tag

Ezt jól megszívták. :)

(#37) atike


atike
nagyúr

Ez mekkora... :)

(#38) Gadgetfun válasza Youri (#31) üzenetére


Gadgetfun
tag

A Pepsi és a Coke ebben a témában nem relevánsak mert ők inkább háborúznak, mint reklámoznak, ők a kezdetektől ezzel a stratégiával reklámoznak, bár manapság már egyre kevésbé. Mostanában inkább a kisebb cola gyártók veszik át ezt a stílust.
A többiről amit említesz, nem igazán ismerek példát, ahol saját reklámkampányukba beemelték volna a konkurencia nevét/márkáját. De szívesen megnézem, ha linkelsz párat.
Amit meg írtam, azt nem egy magyar marketing könyvből vettem, hanem konkrétan egy atlantai reklám, marketing és arculattervezés kurzuson hangzott el, elég neves előadóktól. :) De persze kivetélek mindig akadhatnak, amik csak erősítik a szabályt... :R

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.