Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Amilyen ütemben a 4k monitorok ára esik, itt is lehetne már valami jelentősebb áreső. Pl egy 50k-s cumó.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

Ez nagyon jó ár érte, mert amikor legutóbb nagykerben néztem (mint szeretném megvenni terméket), akkor még a nagykerára volt 149+áfa...

Így viszont azt hiszem nem sokáig fog váratni magára a vásárlás...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Most komolyan. Ha van 130k-m monitorra, akkor van 150k-m is.

(#4) PPatrik válasza Lomha 8V (#3) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Én is pont ezen gondolkodtam. Nagyon szép ez 130k-ért, de ha már ennyit kiadnék monitorra inkább vennék egy jóféle dell-t.

(#5) satz18


satz18
őstag

Amúgy pont nézegettem az e-bay-t és onnan lehet 70-80 körül is kapni 1440p-s monitort, az egyetlen buktatója, hogy dual link DVI kell neki, a Dp-t nem vágja, szóval a laptopokhoz való csatalkoztatás ott elve ki van lőve.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) old_artist


old_artist
addikt

A minap kezembe került ez az Acer B276HUL WQHD felbontású (2560x1440) monitor, most megosztok pár tapasztalatot, gondolatot.

Első ránézésre nem a design legszebb modellje, de bekapcsolva és egy kicsit tesztelve a monitort már nem is foglalkoztam a külcsínnel.
Nagy meglepetésemre, az első vizsgálódások alkalmával egyből szembetűnt, hogy PWM mentes a monitor, és tisztább homogenitást fedeztem fel, mint az eddigi Acer monitoroknál tapasztalhattunk. Egyből elkezdtem méricskélni, és a matt kijelző közepén 120cd/m2 fényerőre állítva, 5x3-as mezőt, mért pontokat alapul véve a homogenitást ellenőriztem: az Uniformity fényerő 9% alatti, az Uniformity fehér pont 5% alatti eltéréseket mutatott csak, ami egy homogenitás-korrekcióval rendelkező vetélytársnak is becsületére válna!
Tovább kezdtem vizsgálódni, és mivel a legújabb generációs AHVA (Advanced Hyper-Viewing Angle) AU Optronics technológia paneljét használja ez a B276HUL monitor, s olvasva az AUO weboldalán, hogy nagyobb statikus kontraszt jellemző erre a panelre, de ez sajnos nem feltétlenül igaz erre a monitorra.
Méréseim alapján ~730:1 kontrasztot lehetett csak kicsalogatni kalibrálással, továbbá 0,16cd/m2 feketepontot az sRGB színterű monitorból. Nagyon alacsony, átlagos 0,3 és max.0,8 deltaE eredménnyel szembesülhettünk, 2.2 gamma és 120cd/m2 fényerő és 6500 Kelvin színhőmérsékleten, ami (a kissé gyatra gyári értékeket figyelembe véve) igen kiváló eredmény, ezért is nagyon javasolt kalibrálni a monitort, mivel az sRGB színtérből kihozhatjuk a max.-ot az elektronika által.
A kontraszt stabilitással sem volt különösebb probléma, minden tartományban megtartotta az egyenletességet, a fényerő linearitásával sem volt különösebb gond!
Az IPS glow hasonlóság az AHVA panelen is visszaköszön, bevilágítási, szivárgási anomáliáktól ez sem mentes, bár nem olyan mértékű, mint az IPS vagy éppen a PLS paneleknél.
A szürkeárnyalati gradiensek is elfogathatóak, viszont a feketébe fordulva bizonyos „vágás”, enyhe egyenetlenség volt tapasztalható, de ezt csak bizonyos extrém módokban érhetjük tetten.

A monitor energiafogyasztása is megfelelő, átlagosan max.38-40W-ot mértem normál üzemmódban (2xDP és 4xUSB csatlakozásokat használva), de kalibráltan (1xDP, 1xUSB) ~30W teljesítményfelvételt is mértem!

A dönthető, forgatható, magasság állítható, pivot funkcióval is rendelkező masszív állványt talán csak a bumszli, robosztus, a monitorhoz illetlen megjelenésű talp kiképzés ronthatja a látványt.
A több digitális bemenet közül választhatunk: dual DVI-D (HDCP), 2xHDMI és DisplayPort v1.2 input/output terminal DaisyChain támogatással, és a beépített 1 Up-/ 4 Down-Stream USB 3.0 Hub tágabb csatlakoztatási lehetőségeket biztosít.
A monitor OSD menü kissé puritán megjelenése ellenére még vállalható.

Összességében, az ár/érték/tudás és ergonómia szintjén bőven vállalható a monitor, különösen annak, akinek szüksége van az sRGB színterű WQHD felbontásra, és árban is akár 20-30e-rel olcsóbban hozzájuthat, mint konkurensei.

(#7) Zotya84 válasza old_artist (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor te kalibráltad ma az új monitorom? Akkor azt hiszem jól választottam. :DD

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) ittakary válasza Lomha 8V (#3) üzenetére


ittakary
nagyúr

Meseld mar el hogy milyen okbol szar ez h sporolhatunk 20kt? :)

[ Szerkesztve ]

(#9) vellerd válasza old_artist (#6) üzenetére


vellerd
tag

Meggyőző! :C
Főleg ha még az ára is ilyen kedvező! :R

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#10) KAMELOT válasza satz18 (#1) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja és akkor a 1080p monitorok mennyiért legyenek 10 000ft? :)
Ez nagyon is jó ár érte!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11) Zotya84 válasza vellerd (#9) üzenetére


Zotya84
őstag

Ma megérkezett. Kalibrált profillal hibátlan a képe, olyan mint az előző monitoré, mely MVA paneles volt, és szabad szemmel kalibráltam a szemem számára - színei tetszenek, és ez alapján kijelenthetem, hogy jól éreztem én az előzővel is a színeket.

Ami pár dolog feltűnt: Még ilyen alacsony fényerő (20) mellett is fehér/világos háttér esetén túl erős a fényereje; valamint az IPS Glow kicsit észrevehető, de az meg csak szinte teljesen fekete kép esetén; pár játékkal is végigzongoráztam, és a sebessége jónak tűnik, de ezt még ki kell próbálnom többel is.

Tetszik.

És már meg is tudtam szokni a 16:9-t az 5:4 után, no meg a rengeteg helyet a programok számára.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) old_artist válasza Zotya84 (#11) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, még alacsony fényerőn is ennek a monitornak is a háttérvilágítása erős, de este nagyon ajánlott, mint minden LED háttérvilágítású monitor mögé egy fényforrást helyezni, és nyugodtan leveheted a fényerőt 6-9 közé is.
Majd kérünk beszámolót a játékok alatt nyújtott teljesítményéről, mivel nem volt módom ezzel a lehetőséggel is kipróbálni a monitort – már csak azért sem, mivel nem vagyok az a játszós típus.

vellerd és KAMELOT – igen, az ára is a teljesítményéhez és tudásához mérten igen kedvező, 135e-ért már hozzá lehet jutni! :K

(#13) KAMELOT válasza old_artist (#12) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan! Ár / tudás / minőség a helyén van! Aki többre vágyik az vegyen EIZO-t. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) Zotya84 válasza old_artist (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát igen. Háttérvilágításom már az előzőnél is volt, pedig az is minimális fényerővel ügyködött. (Elég fényérzékeny a szemem, így szinte minden általam használt fényforrásnak közel a minimumát használom, ahol csak lehet.)

Így a fényerőt beüzemelés után azonnal levettem 5-re, mert ott már nem zavar nappal, srégen hátulról érkező fény esetén sem, és az ablak sem tükröződik benne jobban, mint az előzőben, a nagyobb méret esetében sem.

Én sem vagyok az a kimondott játszós típus, de ki kell próbálnom. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) vellerd válasza old_artist (#12) üzenetére


vellerd
tag

Dell -re próbáltak rábeszélni, de akkor inkább veszek egy ilyet. Ideje már váltanom.
Bár az is igaz, hogy sokkal kisebb összegben gondolkodtam eleinte, /valahol max a 100k -s lélektani határ volt a plafonom/. De monitort úgy sem 1 évre vesz az ember, meg ugye vele vagyunk legtöbbet kapcsolatban.

(#11) Zotya84
Köszi az infót! :R

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#16) Zotya84 válasza vellerd (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

Én is kevesebbet szántam rá eredetileg, főleg, mikor 200 körül kezdett az ára, akkor voltam vele úgy, hogy majd, egyszer, de ennyiért egyelőre azt mondom, megérte.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) vellerd válasza Zotya84 (#16) üzenetére


vellerd
tag

Kezdem én is úgy gondolni. :K

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#18) old_artist


old_artist
addikt

Üdv!

Egy kis "méricskélési" eredmény az Acer B276HUL WQHD monitorról:

Nemsokára "kezemközé akad" majd egy Acer K272HUL monitor is, arról is beszámolok majd!

[ Szerkesztve ]

(#19) old_artist válasza old_artist (#18) üzenetére


old_artist
addikt

... mint ígértem ... Acer K272HUL

(#20) DarkByte


DarkByte
addikt

Szoktatok nagy teszteknél ICC színprofil fájlt csatolni a monitor menü beállításai mellett.
Esetleg ez nincs meg valakinek még a szerkesztőségből? :F A cikkben nem látom.
Tudom hogy ez nem lesz tökéletes feltétlen az én panelemmel és kártyámmal, de jobban közelíti hozzá mint a gyári beállítás. Nem fogom grafikus munkára használni szóval nem kell 100%-osnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#21) xT4ken


xT4ken
tag

Sziasztok!

Pár hónapja megvettem ezt a monitort és nemrég észrevettem egy eléggé zavaró hibát.
Jelenleg a PCm HDMIre van csatlakoztatva de néha rá szurom a notebookomat is DisplayPorton keresztül és vátlogatom a forrást. Eddig minden rendbe van. Viszont ha kikapcsolom a monitort akkor nem tudom ujra bekapcsolni addig mig be van szurva a DisplayPort.
Még bőven garancián belül vagyok ezért reklamáción gondolkozom. Szerintetek indokolt?
(Firmware frissités nincs rá).

Üdv,
Jocc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.