Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy majdnem 300k-s és egy alig több, mint 100k-s notebookot használva bennem is hasonló gondolatok fogalmazódnak meg. Hardverben 4GB ram, 500-as HDD, egy Intel B960-as CPU átlag felhasználásra szerintem elég, max SSD-vel lehetne trükközni. De a normális zsanér, matt felületek, értelmes hűtés/billentyűzet, normális műanyagok használata a burkolatnál kb mindenkinek dobna a használati élményen. Szóval sokaknak megfelelnek ezek az olcsó notik teljesítménye, de olyan, mintha a minőséget direkt szarra csinálnák, holott nem hinném, hogy sokkal drágább lenne például egy fém zsanér...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) Reinkz


Reinkz
senior tag

Élvezhető, jó tesztet írtál,

de én még mindig megkérdőjelzem magamban az amd-s gép jobb lenne?
cpu erőben gyengébb de ezt lehet észre sem vennéd egy word futtatásakor.
és az üresjárati fogyasztása is alcsonyabb, persze ha 100% pörög akkor 100w körül van de legalább akkora többlet teljesítményt is ad grafikus oldalon.

Persze célak tökéletesen meg felel, mert ugye ezeket nem játékért vagy grafikus munkáért vesszük. és így a hűtés is elég hozzá, bevallom nekem is kevésnek tűnt első látásra a hűtőrendszer, de nyugtasson meg hogy mindegyik laptop hangos ha dolgozik, legalább is én nem találkoztam másmilyennel ;)

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nem is tűnik rossznak a masina. Durva, hogy a dual channel csak ekkora gyorsulást hoz, bár igaz, hogy belépő szint, de akkor is kemény.

(#4) lenox


lenox
veterán

14.8 V-bol es 2350 mAh-bol kb. 35 wh jon ki, ebbol 11 wattos idle fogyasztassal alig lenne 3 oranal tobb. Mashol amugy 4-5 wattos idle fogyasztast lattam erre a gepre, 1-2 watt biztos tud lenni a kulonbseg a fenyero beallitasbol, de a 11 watt soknak tunik. A 29 is egyebkent, azzal meg egy ora alatt le kene meruljon.

Amugy ennek egy komoly hibaja van, hogy 4 cellas az akksi. Van 6 cellas, de az ugy kiall belole, hogy hasznalhatatlan. Ezen kivul szerintem kiraly.

(#5) lapa válasza lenox (#4) üzenetére


lapa
veterán

igen, azért a 11w idle az annyira nem hűde. ilyenkor fontos lenne amúgy tudni, hogy megy-e benne a lemez, mert az eleve dob rajta legalább 2w-ot, vagy többet (sata + lemez).

(#6) janos1988


janos1988
addikt

1080p-s YT videókat nem is próbáltad?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7) letepem


letepem
aktív tag

Az a baj, hogy a szerző is keveri a szezont.... Mivel az elején egy kabini e-2100-at említ ellenfélnek a végén már a brazosokat! Azért a kabini a brazosnal jóval használhatóbb rendszer:)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#8) Armagedown


Armagedown
őstag

Nem éri meg a 70et , ennyiért sokkal jobb használt üzleti gépet lehet venni, ami mindenben jobb ennél a netbooknál.
Nem adnám egy ilyenért oda a hp 6910p-met, még kettőért sem.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Az 15W-os Kabini ezt csúnyán elveri, csak azzal sem kapsz semmit

(#10) lenox válasza szabi__memo (#9) üzenetére


lenox
veterán

Az i7 is elveri, csak az is dragabb, szoval ennek nem sok jelentosege van...

(#11) szabi__memo válasza lenox (#10) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak a kabini nem dragabb, ill a netbook dragabb (lenne ha kapnal) ha kapsz akkor meg a dragabb legerosebbet kapod vagy a leggyengebb szart.
De itx terén durván egy árban vannak, egymással versenyeznek. Ott mindkettőt alig lehet megkapni, kabinit hivatalosan mondjuk itthon nem is, de a kis ivy-kat is épphogy (mostanában indulnak be)

[ Szerkesztve ]

(#12) lenox válasza szabi__memo (#11) üzenetére


lenox
veterán

Igen, ez a masik, hogy nem chipet kellene ellene mondani, hanem notebookot. Kabinis notebook meg dragabb.

(#13) szabi__memo válasza lenox (#12) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondjuk azt nem is értem miért (mármint miért drágább notebookban)

[ Szerkesztve ]

(#14) slayer006


slayer006
addikt

Az egész gép teljesítménye megfelel egy első szériás Core 2 Duo korabeli gép teljesítményének. Ez elég Excelhez, filmnézéshez, böngésző futtatására.

Én emlékszem még az első Conroe (E6400) procimra, ennél azért kicsit többre volt hivatott.

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#15) frescho válasza Reinkz (#2) üzenetére


frescho
addikt

A hasonlo arban levo AMD (E1-2100) gep teljesitmenye CPU-ban kb. a fele lehet a hatalmas 1GHz-nek koszonhetoen. A fogyasztasa viszont alacsonyabb, mint az Intele. A CPU teljesitmeny elmegy kategoria a GPU resze sokkal jobb. Irodai alkalmazasoknal meg mindig a CPU teljesitmeny dominal es a Celeron IGP-je boven eleg hozza. Jatekra, multimediara jobb lehet az AMD, ha megbekelsz azzal, hogy GPU fele fejnehez.

lenox: ebben minden benne volt. Bekapcsolt kijelzo es taprol futott, igy azt is belemertem. A tapot kihuzva a kijelzo fenyereje rogton csokken, raadasul elmarad a tap vesztesege.

janos1988: Nem lattam ertelmet. Ekkora kijelzon minek full HD?

letepem: Nem keverem. Ez a ketto C-70 es E1-1200 van hasonlo arban. A Bobcat es a Jaguar kozott van kb. 10-20% teljesitmeny kulonbseg feladattol fuggoen azonos orajelen. A CPU teljesitmenyuk mas (atom szintu) kategoria. E-350-rol komplett meresem van, ami 1.6GHz-en futott es azt is siman elkalapalja. Bevett modszer a viszonyitas, aranyok keresese.

Armagedown: En a T60-at sem adnam oda erte, pedig annal gyorsabb.

szabi__memo: Nemletezo termek. Mivel kaphato, ezert nem is lehet osszevetni. Ahogy a magasabb kategoriaban sem lehet talalni AMD cuccokat. Hogy miert, az nem fer bele az irasba, pedig megerne egy miset.

slayer006: Az akkori programokat vidaman futtatja. De azota valtoztak az igenyek. Egy nagyon jo pelda: A telefonok 720p-ben rogzitenek video minimum. Egy kis fenykepezo mar full HD-ben vesz fel mozgokepet es 10 Mpixeles kepeket keszit. Cirka 3-4x nagyobb adatmennyiseggel kell megbirkoznia egy mai gepnek. De ugyanez igaz a net savszelessegre stb.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#16) adorjant


adorjant
senior tag

Jókor jött a teszt,én is nagyon nézegetem ezt a gépet,vagy valami használt x200-2530p...
Második gépnek kellene,semmi extra,talán a hdmi jó jönne néha.
Persze ott van,hogy ez karcmentes új,hibák nélkül,ha van hiba,ott a rendes gari.
És ugye az is,hogy gagyi.

Fene se tudja...

(#17) xmaas


xmaas
őstag

Hat nagyon gyenge gep de hat persze ennyi penzert ne varjon senki minoseget,

Amit nem ertek akkor ha csak ennyi penze van az embernek akkor miert nem egy hasznalt minosegibb gepet szerezz be egesz jokat lehet vadaszni csak egy kis turelem kell , vagy akar egy zsir uj 10" tabletet ami korbe rohogi ezt a valamit minosegben-haszalhatosagban es valjuk be ez se tud tobbet mint egy tablet a windows futtatason kivul es persze az se mindegy hogy kifolyik a zsmed a kijelzotol vagy sem

Vagy inkabb vartal volna meg vele ,gyujtottel volna meg egy kis penzt es akkor vehettel volna valami hasznalhatobb akarmit mert ez a gep kb egy rossz vicc.

Bocs hogy lehuzom de ez a gep kb. elretento peldanak jo hogy mire ne koltsunk penzt

(#18) sagit válasza xmaas (#17) üzenetére


sagit
addikt

Hugómnak ezt néztük ki pedig 2510p leváltására.

70k-ért kapsz 2 év hozzák-viszik garanciát, zsír új, és magyar a bill. Akkuról elmegy 4-5 órát és netezésre bőőven elég arra amire használja. Ja és könnyű.

70-ért nem igen kapsz olyan notit ami ennyit megy akksiról netezés közbe, méretben ekkora, magyar billes és még garos is. Csak tudni kell mire jó ez, kis yt-on és facebookon kívül semmire kb, de arra bőségesen.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#19) TheCif


TheCif
tag

Nincs műanyag zsanér, csak a burkolata az.

(#20) Freiherr válasza xmaas (#17) üzenetére


Freiherr
őstag

Körtét az almával...Android vs Windows
Ha meg 10-es tabi Win-nel,akkor pl.Asus T100 lehet alternatíva,csak az 110-120k.Persze ha szükség lenne rá,akkor én is inkább az Asus-t venném.

XXX

(#21) smkb válasza xmaas (#17) üzenetére


smkb
őstag

Milyen használt minőségi kis hordozható notit veszel 2 év garanciával és 4-5 óra akkuidővel (nem újokrában, hanem használtan) 70.000-ért, ami ennég jobb?

(#22) Benőke


Benőke
őstag

Jó kis masina, és olcsóbb mint 1,5 éve a fele ilyen erősek. Nagyobb akku elférne benne... Meg valamivel nagyobb színválaszték... Feketén és szürkén kívül is van élet.

(#23) Tikakukac


Tikakukac
titán

Tesómnak én is vettem anno az Acer netbugot, mert olcsó, meg garis és satöbbi. Hát azóta kicsit átértékeltem a dolgokat, becsüld meg amid van, mindig lesz lentebb :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) csibe1 válasza sagit (#18) üzenetére


csibe1
addikt

Mi baja a 2510p-vel?
Ez a netbook mennyivel használhatóbb-jobb vagy tud többet annál?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25) stratova válasza csibe1 (#24) üzenetére


stratova
veterán

Lehet, hogy az U7600 gyomrát már megfekszi több mai program és böngészést sem tudja még gyorsítani az Intel GM965.

Ennyi garanciával, ilyen áron szvsz nem nagyon kapni szerintem hasonló masinát.
"Használt" X200-ak kaphatók helyenként 60-70 magasságában 6 hó garival.

frescho Köszi a tesztet és a racionális értékelést. Eszerint az ilyen órajelű hibridek és élhető kategóriás teljesítményt képviselnének.
Új gépek közül talán az E145 veheti majd fel ezzel a versenyt, ha esetleg lesz fekete péntek akció és ez a gép elérhetővé válik. Gyengébb CPU, jobb GPU, bitang akku stb.

Szvsz egy 2.2-2.4 GHz-en pörgő 2 magos Jaguar tudná kb. ezt a CPU szintet (CB 11.5 S/M pontszámot alapul véve).
Beema-val lenne esetleg befogható hasonló fogyasztás mellett a kis cerka vagy 4 magossal az i3-4020Y s megközelíthető az i3-4010U.

(#26) hege1989


hege1989
tag

Én két hete vettem egy ilyet a barátnőmnek. Mostanra a jobb oldali zsanér elkezdte felfeszíteni a ház felő részét. Holnap viszi a UPS Csehországba, mert csak ott javítják.

Eddig egy AO-D250 volt neki és az is megfelelt míg tropára nem ment.
Ahhoz képest ez sokkal gyorsabb. Ezért az árért bestbuy. Mi a 4GB memóriával
szerelt ezüstszínűt vettük.

- Jó felbontás
- Elegendő memória
- Netbookhoz képest jó proci
- Egész jó üzemidő
- A tápja is tetszik, nem óriási és hosszú a kábel

Nekem tetszik az egér, bár az fura, hogy az egész touchpadot meg lehet nyomni ezzel blaklikket elérve.
Az nem tetszik még a tapipadban, hogy az alján ahol a jobb és bal gomb lenne ott is érzékeli a húzást.
Lehet, hogy ezt csak szokni kell.

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#27) stratova válasza hege1989 (#26) üzenetére


stratova
veterán

Ez a szerencsétlen "L profilú" zsanér átka. Sajnos ebben a kategóriában szinte minden gép ilyen vagy ehhez hasonló megoldást kap.

[ Szerkesztve ]

(#28) sagit válasza csibe1 (#24) üzenetére


sagit
addikt

-Harmat gyenge proci ( 720p youtube kifekteti)
-Nagyon buta igp
-ramot nem (vagyis drágán, mert csak 1 slot van és ddr2) lehetne csak bővíteni 4 gb-ra, a 2 gb kevéske
-akkuról már csak 1 órát megy

kb

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Nagyon jó teszt. Ugyanilyen kiépítéssel csak fix 2GB (alaplapra forrasztott, nem bővíthető) memóriával vettem én is egy ASUS X200CA-KX002D notebookot, és nagyon meglepődtem a teljesítményén (azért ezt választottam mert ez matt, vagyis dombor mintás burkolatú, nem szedi az ujjlenyomatot). Asszonyka használja, feltettem rá a régi kedvencét a Titan Quest-et és high beállítással simán viszi. Ehhez képest az Atomos notik fasorban sincsenek. A CPU meglepően erős, Windows 8.1 x64 akadás mentesen fut, egy rossz szavam nincs a kicsikére. Régebbi játékok szerintem gond nélkül elfutnak rajta, FULL HD (tudom, kijelző miatt hülyeség, de HDMI-n már van értelme) felbontású Youtube videók röccenés mentesen mennek rajta. Filmek úgyszintén.
Tartottam ettől a procitól és az IGP-től de nagyon ajánlott ebben az árkategóriában (70K).
Csökkentett fényerő mellett akkuról átlagos felhasználással (netezés) kb. 2-2,5 órát simán megy, full fényerőn pedig 1-1,5 óra akkuidőt mértem.

A tesztet köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#31) csibe1 válasza stratova (#25) üzenetére


csibe1
addikt

"Ennyi garanciával, ilyen áron szvsz nem nagyon kapni szerintem hasonló masinát.
"Használt" X200-ak kaphatók helyenként 60-70 magasságában 6 hó garival."

Kérdés meddig húzza, mert ebben az árban újonnan sem éppen a strapabíróságukról és a minőségükről híresek a laptopok.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#32) lenox


lenox
veterán

Az uj atomokra amugy kivancsi vagyok. Nekem vagy egy c-60-as acer 522-m, az meg mindig 6 ora felett birja, es nem log ki belole az akksi.

(#33) zedfanster


zedfanster
csendes tag

Serious Samnél pontosíthattál volna, hogy melyik részről is van szó mivel több része és kiadása is van már.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy aláírás...

(#34) stratova válasza csibe1 (#31) üzenetére


stratova
veterán

Mennyire támpont neked az, hogy egy 2004-es ThinkPad R50e (ami a korabeli ThinkPad T alatt van és látott már mínuszokat ső tán havat is) a mai napig üzemel és csak 1.5 éve jelentkezett rajta LCD hiba? ("csíkosodás").

lenox: Azt a modellt vetettem anno volt lakótársam testvérének. :) Kár, hogy rövid ideig volt kapható az 522 / 722. Az akkori Atomok mellett jónak számított a kis Brazos/Ontario. TP 120e-ből pedig nem volt idehaza E-350-es :( A mostani E145-ből sem lóg ki az akku, igaz az 11,6"-os de 63 Wh-s melákot kapott.

[ Szerkesztve ]

(#35) Benőke válasza stratova (#34) üzenetére


Benőke
őstag

Hát azért a mai gépek még a jobbak sem olyan jó minőségűek mint 10 éve...
Ma veszel egy hasonló gépet, akkor az fele ennyit sem fog húzni.

(#36) lenox válasza stratova (#34) üzenetére


lenox
veterán

Az tenyleg eleg jonak tunik. Mondjuk nekem feleslegesnek bizonyult a c-60 erosebb igp-je, ugyhogy meg fogom varni az atomokat a kovetkezo geppel, ez az e145 eleg jonak tunik, ugyanez bay trail-lel meg hosszabb uzemidot tudna, remeljuk lesz ilyen gep.

(#37) csibe1 válasza stratova (#34) üzenetére


csibe1
addikt

Az üzleti kategória és az átlag gépek között elég nagy a minőségbeli-élettartami különbség.
Viszont ha már az említettek után megkérdezed... :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#38) stratova válasza csibe1 (#37) üzenetére


stratova
veterán

Benőke: Az X200 még bőven üzleti kategória. Csak mivel már nem mai gyerek olcsóbban kapni.

lenox: Lenovo a TP Edge sorozatban már-már menetrendszerűen Core i ellen állítja hadrendbe a Brazos/Kabini megoldásokat. Kétlem, hogy atomot pakolnak az E140-be.
E120 vs. 120e [i3-2357 vs. E-350]
E130 vs. E135 [i3-3227U vs. E2-1800]
E140 vs. E145 [? vs. E1-2500(-A4-5000?)]

[ Szerkesztve ]

(#39) csibe1 válasza stratova (#38) üzenetére


csibe1
addikt

Jéééé, tényleg? Most, hogy mondod..... :W
Szerintem hanyagoljuk egymást; másnak magyarázd az üzleti kategória mibenlétét,
főleg ha el se olvasod amit írtam. :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#40) stratova válasza csibe1 (#39) üzenetére


stratova
veterán

Elolvastam. Nem Neked szándékoztam reagálni, hanem Benőkének.
Ma mindenki ilyen ideges? :N

[ Szerkesztve ]

(#41) Benőke válasza stratova (#38) üzenetére


Benőke
őstag

Nem tudom milyen egy Lenovo X200 de egy Dell E6410 mellől azt mondom, hogy ez közelítőleg sem az mint amit ilyen árért elvár az ember.

(#42) Freiherr


Freiherr
őstag

Ezt a dual chanel dolgot nem értem.Nem csak 1 memória slot van a gépben?

[ Szerkesztve ]

XXX

(#43) Benőke válasza Freiherr (#42) üzenetére


Benőke
őstag

Az Acer -ben 2db csak furán van elhelyezve. Szóval 8GB memória is belemegy. Ez a gyári speckókban is benne van.

(#44) stratova válasza Freiherr (#42) üzenetére


stratova
veterán

Benőke: Sajnálom, ha problémás az E6410-ed. Ezek szerint nekem szerencsém van az E6510-zel.
Nem tökéletes, de - autós példával élve - soha nem hagyott ott. Mindig működőképes volt, amikor szükség volt rá. Egyetlen hibája nálam a palmrest és a káva műanyagborításának kisebb sérülése >3.5 év után, mindennapos tömegközlekedéses hurcibálás, napi többszöri nyitás/csukás mellett. Kopp-kopp.

00KID: Két slotos, de a legolcsóbb modell ebből az Acerből 1x 2 GB RAM-mal érhető el, ami 64 bites single channel módot és az elérhetőhöz képest fele akkora memória sávszélességet eredményez. Ezt javította frescho + 1 modullal és mérte le az IGP-re gyakorolt hatását játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#45) Benőke válasza stratova (#44) üzenetére


Benőke
őstag

Nem rossz masina, de fizikálisan nem bírja annyira mint kéne. A régi Acer TM notim is ugyan így bírta, csak hát az árban sem volt itt. HW ügyileg oké, csak a konstrukció nem. Mármint ezt a szintet egy 150k -s noti is tudja miért venne az ember egy 250k+ -os notit akkor? Ezen kívül a driver támogatás katasztrófával egyenértékű... Na de mindegy.

Ez a kis Acer itt nem rossz gép, csak a zsanérok lehetnek problémásak... Enyémen is ez az egyik fő probléma...

(#46) tekk


tekk
tag

Most vettem egyet a barátnőmnek, tettem bele egy SSD-t, teljesen jó, gyors, íme egy rövid videó róla:

link

(#47) Benőke válasza tekk (#46) üzenetére


Benőke
őstag

Hát ez nem annyira rövid... :DD

(#48) frescho válasza tekk (#46) üzenetére


frescho
addikt

Az SSD nagyon sokat dob rajta igy a video alapjan.

https://frescho.hu

(#49) Bl4z3r


Bl4z3r
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki válaszolni, hogy ennek a gépnek a kijelző felülete tükröződésmentes-e? (matt)

Előre is köszi.

(#50) frescho válasza Bl4z3r (#49) üzenetére


frescho
addikt

Elso oldal kozepe:

"A fedelet felnyitva egy pozitív és egy negatív dolgot említenék meg. Ami jó, az a matt kijelző..."

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.