Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) korpicschess


korpicschess
veterán

Nagyon tetszik, amint lesz időm elolvasom! 5739G-vel, ugyanilyen VGA-val is mennek ezek esetleg?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#2) bagyusz válasza korpicschess (#1) üzenetére


bagyusz
őstag

A video biost gyakorlatilag az összes acer gépnél meglehet csinálni a fentiek alapján.

(#3) Daffchy


Daffchy
őstag

Nekem Acer Aspire 5742ZG-m van Radeon 5470-el. Esetleg ezen is elvégezhető a modding? :))

(#4) Qkackca


Qkackca
őstag

Érdekes írás, az órajeleket milyen progival lőtted be, vagy pl 5 mhz lépésenként újraírtad a bios-t?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#5) cer


cer
tag

Majd ha lesz energiád, kérlek ( a leendőbeli érdeklődő közösség érdekében is ) a képanyagokat töltsd fel a PH! tárhelyére is és onnan hivatkozz majd rájuk.

Tudom ez nem kevés idő, de a külső képmegosztókról egy idő után el fog tünni az adat és így értékes infóktól eshet majd el egy idelátogató.

Előre is köszönet érte!

(#6) bagyusz válasza Daffchy (#3) üzenetére


bagyusz
őstag

Igen meglehet csinálni, csak nem ezen írás alapján, majd ha megtalálom az a külföldi írást akkor belinkelem neked.

Qkackca: NvidiaInspector progival állítottam. A video biosban csak a feszültséget módosítottam, az órajeleket hagytam mert még tesztelek, 100%-ra akarok menni :) .

cer: Alapból a PH-ra akartam tölteni, de csak 2,5mb tárhely van, ezért raktam külsősre.

(#7) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Gratulálok a részletes leíráshoz! Nekem egy acer 5750g volt az is szépen vitte a vga tuningot a gt540 810 mhz-n stabil volt! Szerettem is a gépet csak nem olyat kaptam amilyet rendeltem nem volt rajta usb3 és ezért túl kellett adnom rajta aztán nem volt nagyon jobb alternatíva és vissza tértem pc-s vonalhoz vettem a konfigot ami az adatlapomon szerepel. Nagyon jól birta az összes játékot az 5750g és nekem 9600 pont volt a 06 ha tuningoltam a gt540-et alapból 8000.! :R A hőmérsékleteket elnézve szerintem használhatod nyugodtan tuningolva a vga-t 24\7-ben is! :K

[ Szerkesztve ]

(#8) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó teszt lett! Elég sokat nyertél a tuninggal! Grat! :R

(#9) bagyusz válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére


bagyusz
őstag

Köszi, ebben csak az vicc, hogy a gt420 és gt540 egy és ugyan az a lapka, csak a gt420 kisebb órajelen üzemel, meg le van tiltva az optimus. :D

Más:

Akinek gt 540m karija van megtudná nekem mondani, hogy milyen feszültségen üzemel? Az üresjárati és a maxterhelési is érdekelne.

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ennek látom értelmét, tehát itt mérhető a teljesítmény növekedés. :)
5755G-n utánajárok ennek. :D

(#11) Qkackca válasza bagyusz (#6) üzenetére


Qkackca
őstag

Köszönöm szépen :R

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#12) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Megéri?
770 és 680MHz között nem olyan nagy a különbség százalékosan se. A memória is korlátoz. 960MHz es RAM mellett szerintem 770MHz ről 680ra csökkentve lassulna kb 6-7%ot ami nem nagyon észrevehető.

(#13) bagyusz válasza Lacika001 (#12) üzenetére


bagyusz
őstag

Persze hogy megéri, folyamatos a gyorsulás. A memória gondom már megoldódott, és nincs korlátozva, a 960 még nem a határ.

Most gondolj bele

3dmark 06 teszt

500mhz: 6800pont
680mhz: 8000pont
780mhz: 9400pont

Ha ez nem gyorsulás akkor mi? :))

(#14) cer válasza bagyusz (#13) üzenetére


cer
tag

Na..???? :) Hogy oldódott meg a memória?

(#15) Lacika001 válasza bagyusz (#13) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Többet gyorsult mint amivel nagyobb az órajel.:S Meg az is fura hogy 500ról 680ra nagyobb a százalékos emelés de kevesebbet gyorsul mint 680ról 780ra
Előfordulhat ilyen is de nekem nem ez a tapasztalatom. Épp ezért a feszemlést hanyagolni szoktam.

(#16) bagyusz válasza cer (#14) üzenetére


bagyusz
őstag

Úgy, hogy elfelejtettem visszarakni az alapértékeket az nvidia driverébe, mert pár nappal ezelőtt a Power management mod:-ba adaptive érték helyett 0x00000001 ezt adtam meg. :))
De most már minden happy. Most kisérletezek a VRAM 1000Mhz órajelével. :)

(#17) bagyusz válasza Lacika001 (#15) üzenetére


bagyusz
őstag

Jó ez a te véleményed.

Pár hszel lentebb az darky@ kolléga írta, hogy neki a gt540 van és 9600pontot ért el 810mhz-en, alapórajelen ami neki 672mhz 8000pont. A 420m és 540 ugyanarra a lapkára épül, és ha úgy vesszük én 780-nal értem a 9400pontot.

Én szerintem ez elég jó irány.

420m itt mint láthatod a legkisebb órajelű 96cuda magos chip, jó hogy kisebb a kezdeti gyorsulás.

Más rész sosem volt lineáris a gyorsulás tuningok terén.

[ Szerkesztve ]

(#18) Daffchy válasza bagyusz (#6) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszi szépen előre is! ;)

(#19) bagyusz válasza Daffchy (#18) üzenetére


bagyusz
őstag

sellerbuyer kolléga ATI bios mod írása pont megfelel a számodra. :)

Addig a pontig követheted az írásomat ameddig szét bontjuk a hivatalos bios és kikeressük video biost.

Többet nem tudok segíteni mert ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#20) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Érdekes írás, köszönet érte!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21) gtesteban


gtesteban
tag

Hello! Nekem is ugyan ilyen laptopom van és érdekel,hogy lehetne megcsinálni ezt a bios módosítást. Amit csináltál cuccokat az leszedtem de nem tudom mit kel vele csinálni. Ha leírnád nekem pontosan mit,hogyan kéne csinálni annak nagyon de nagyon tudnék örülni.

Üdv: Pisti

(#22) gtesteban


gtesteban
tag

Meg az is érdekelne,hogy ha megcsinálom ezt a módosítást akkor be lehet-e állítani a ramokat 1333mhz-re.

Üdv.

(#23) bagyusz válasza gtesteban (#22) üzenetére


bagyusz
őstag

Én már felraktam a biost, neked csak annyi dolgod van hogy leszeded és "1.15 MOMP 420m 0.950V oc" mappán belül meg elindítod a InsydeFlash.exe

Fontos, hogy a processzor beállítás menü alatt maximum a turbo boost be ki kapcsolását végezheted el, a többit nem piszkálni mert még a cmos reset sem segít.

Átlehet állítani 1333mhz de nálam akkor is 1066mhz működött.

[ Szerkesztve ]

(#24) gtesteban


gtesteban
tag

Hello! Megcsináltam ahogy mondtad és tényleg sokkal gyorsabb lett a gépem tőle. A memóriát kipróbálom azért a kíváncsiság miatt.
Még 1x nagyon szépen köszönöm a segítségét. Örök hálám :)

Üdv: Pisti

(#25) xakta


xakta
tag

Tetszett a leírás. Csak halkan kérdezem meg az EVGA Precision tuningprogi nem működik laptopon ? Akkor nem kellene belenyúlni a biosba. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) bagyusz válasza xakta (#25) üzenetére


bagyusz
őstag

Működni működik, de a nvidiaInspector jobban tetszik több lehetőség van. A Video biosba meg azért kellett belenyúlni, hogy több feszt kicsikarjak, amit egy programmal csak a load idle állapotokat lehet variálni, ergo a gyári fesznél nagyobb értéket nem tudsz megadni.

(#27) gtesteban


gtesteban
tag

Hello! Annyi kérdésem lenne,hogy a videókártyát,hogy lehetne felhúzni? Gt420M kártyám van.

Üdv: Pisti

(#28) bagyusz válasza gtesteban (#27) üzenetére


bagyusz
őstag

nvidiaInspector programmal, de mellékeltem a cikkben is.

(#29) gtesteban


gtesteban
tag

Igen azt megnyitom rákattintok a show Overclocking-ra de a gpu órajelet nem tudom felhúzni. Nem engedélyezi.

(#30) gtesteban


gtesteban
tag

Rájöttem. A Shader Clockot kell húzni és azzal automatikusan húzza a Gpu órajelet is. :)

(#31) stol


stol
addikt

Grat. a cikkhez.

Evvel a lépéssel mindeki hamarabb teremt nekem munkát a lerothadó BGA-jú NV chipsetek irányába :DD

Valamint, ha garanciális gépen játszod meg, automatice ugrik a gar.

(#32) ->Raizen<- válasza stol (#31) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azt hallottam hogy az nvidia továbbra is spórol a cin minőségével. Mennyire igaz ez? Könnyebben felszakad a gpu az alaplapról mint egy ati mobil chip? Az egyik haverom szerint az ati ólmozott cin-re visszatért és azok nem nagyon jönnek fel az alaplapokról mennyire igaz ez?

(#33) stol válasza ->Raizen<- (#32) üzenetére


stol
addikt

Tökéletesen Igaz.
Evvel még sok évig megalapozzák a biztos megélhetést számunkra ;]

(#34) ->Raizen<- válasza stol (#33) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Basszus akkor jó hogy megszabadultam az acer 5750g-től. :(
Csodálkoztam hogy a HP miért jóformán csak ati chipekkel szerelte a notijait hát ezért!

[ Szerkesztve ]

(#35) fkenny


fkenny
senior tag

Jó lett a cikk. Viszont tényleg érdemes vigyázni a gpu-ra mert sajnos az nvidia nem törekszik a minőségre. Ez meglátszik a dedikált vga-s notik halálában.
Viszont én is kérek segítséget. A probook 4525s HP-mban van egy 5470-es ATI és szeretném kicsit megcibálni. (nem BIOS, csak simán os alól ). Mivel tudom ezt megtenni? Segítségeteket előre is köszönöm!

Stol: Örülj neki, hogy lesz munkád. Én áldom szerencsém:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#36) stol válasza ->Raizen<- (#34) üzenetére


stol
addikt

Mindegy mit veszel desktop és noti fronton, csak ne NV-t.

(#37) ->Raizen<- válasza stol (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Desktop fronton nincsen szerintem olyan nagy probléma a forrasztással nv-nél! Sokkal nagyobb hőtágulást hő ingadozást kell elviseljen például egy 560 Ti chip mint egy mobil vga chip! 37 fokról 80-ra és vissza nálam például. Ezt gyenge forrasztással nem bírná évekig és a gyártó se vállalna 3 év garit a legtöbb nv karira! :N

(#38) stol válasza ->Raizen<- (#37) üzenetére


stol
addikt

Az, hogy 3év van rá, egy dolog.
Döglenek is szépen.

(#39) ->Raizen<- válasza stol (#38) üzenetére


->Raizen<-
veterán

560 Ti topicban senki nem panaszkodik mostanában hogy döglene el a karija!
:N Van egy olyan érzésem hogy elvakult ati fan vagy inkább nem mennék bele most jobban egy nagyobb vitába. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) stol válasza ->Raizen<- (#39) üzenetére


stol
addikt

"Van egy olyan érzésem hogy elvakult ati fan vagy inkább nem mennék bele most jobban egy nagyobb vitába."

Rosszul gondolod :D
BGA forrasztásból jól megélő szervizes vagyok valójában :DDD
~1év után várható a BGA hiba. Hamarább nem igen.

(#41) bagyusz válasza stol (#31) üzenetére


bagyusz
őstag

De könyörgöm a cikkben leírtam, hogy biosban belelehet állítani a max venti fordulatszámot, amúgy meg nem engedném a tuningot. Meg a cikkben látni a hőmérsékleti adatokat 20perc játék után. :))

(#42) Kolondrum válasza stol (#40) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az sem mindegy mennyit megy az a dedikált vga, mert ha valaki 3 évig netezik akkor nem lesz baj.
1év? 3év gar. :D

(#43) bagyusz válasza ->Raizen<- (#32) üzenetére


bagyusz
őstag

Laptop viszonylatban ez nem igaz. Az nvidia csak a chipet adja. Az alaplapra való felvitelt meg a gyártó végzi, az meg már teljesen más dolog hogy milyen minőségben teszi azt.

(#44) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

jól olvastam a külföldi fórumban hogy nem lehet átkapcsolni az intel hd vga-ra? pedig lehetne az akkuval spórolni,,, (nekem ATI 5470 van a gépbe)

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#45) bagyusz válasza ThunderBoy (#44) üzenetére


bagyusz
őstag

igen jól olvastad, nagy marhaság, hogy igp-t letiltották.

(#46) ThunderBoy válasza bagyusz (#45) üzenetére


ThunderBoy
tag

Pedig a szövegszerkesztésre, meg a videó lejátszásra elég lenne az igp is. Miért nem döntheti el a felhasználó hogy melyik vga-t akarja használni?
Az lehet egyébként a háttérben szerintem, hogy a igp hibás, vagy nem kellő teljesítményt nyújt, és ezért letiltották.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#47) bagyusz válasza ThunderBoy (#46) üzenetére


bagyusz
őstag

Persze, bőven elég lenne. Most vagy hardveresen van letiltva az igp vagy szoftveresen bios-ban. Tört biossal próbáltam bekapcsolni, de akkor gép megfagyott. A másik elméleti forrás, hogy a gt420m nem támogatja az optimus technológiát, de gyakorlatban meg igen :) . Vicc az egész, 540m ugyanezzel a konfiggal meg megy. :))

(#48) kenand


kenand
veterán

Jó kis írás köszönjük.
Laptop tuning csak óvatosan ajánlott, mivel a hűtés nem olyan, mint egy asztali gépen, könnyen vetemedhet a lap és felszakadnak a GPU lábai. (olyan lesz, mint egy + LED-es XBOX)

(#49) balnalekvar


balnalekvar
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy vettem egy ilyen típusú gépet és kettő darab vga van benne egy intel hd meg egy nvidia geforce 520m és hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy ne az intel hanem az nvidia-t vegye alapértelmezetnek?

(#50) bagyusz válasza balnalekvar (#49) üzenetére


bagyusz
őstag

itt kikeresed a gépet letöltöd az intel drivert, valamint az nvidia optimus programját és azon belül meg kitudod választani az alapértelmezettet, de érdemes a teljesítmény centrikust választani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.