Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) beteg


beteg
őstag

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket! És nagyon köszönöm az építő jellegű kritikákat!

Tudom, hogy nem ez a legjobban sikerült írásom a témában. A megjelenése előtt volt időm százszor elolvasni, hogy találjak benne egyszerűsíthető, könnyebben értelmezhetővé tehető részeket. Elmondanám, hogy végül miért maradt ez, ami fent van.

Ha egy kereskedő el akar adni egy szoftvert, vagy bármi mást, nem célra vezető, ha a vevőt túl sok lehetőséget felajánlva összezavarja. A cél inkább elvinni a végleges döntés irányába. Hogy mi alapján dönti el a kereskedő, hogy milyen irányba vigye el a vevőt, gyakorlatilag, hogy mire beszéli rá az több mindenen múlhat. Rosszabb esetben azt ajánlja, ami neki a legtöbb hasznot hoz, amit ő érdeke. Jobb esetben felméri, hogy az Ügyfélnek mi a legjobb megoldás és anélkül, hogy a többi alternatívával megzavarná, rábeszéli arra. Egy hosszú távú elégedett kapcsolat reményében. Persze ehhez érteni is kell ahhoz, amit értékesítünk.

A Microsoft licencelése bonyolult. Rengeteg a kivétel, a variációs lehetőség. (Igen, kiskapuk is vannak szép számmal.) Ezt maga a Microsoft is elismeri és próbál segíteni a kereskedőknek olyan kiadványokkal, amikben minősítő kérdésekkel próbál kivezetni a labirintusból a kapott válaszok alapján. Microsoft termékmenedzser, technológiai szakértő és kereskedőként ismerem ezeket. Azt is tudom, hogy nincs királyi út, az sem járható, hogy kérdezek az Ügyféltől négyet, aztán rávágom, hogy: Önnek OEM-kell! Valamilyen szinten el kell magyarázni, hogy Miért! Hogy lássa, szakértelem is van az ajánlás mögött. Szóval tudom, értem, hogy sokaknál miért hiányos a tudás: Mit is vesz valójában, mik annak a terméknek, licenckonstrukciónak az előnye, hátránya!

A cikkemmel azonban nem eladni akartam. Információt adni, segíteni. Emiatt egyszerűen nem lehetet ezt a bonyolult témát sokkal jobban leegyszerűsítve ilyen mélyen tálalni, mint ahogy a „boltban” teszik. Érthetőbben lehetett volna, példákat felsorolva, jobban kifejtve, de akkor meg baromi hosszú lett volna, senki nem olvassa végig.

Így viszont van benne félre érthetőség. OK. Látom. De inkább itt szeretném feloldani:
[(#3) emzeperix]
[(#16) Motion_Blur](#16) Motion_Blur
Képzavar.

Egy képzavar: "Az OEM-eknek legtöbb esetben nincs Downgrade joga"
"OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga"

Feloldás:

Az OEM -ek résznél azt írom, hogy a legtöbb esetben nincs downgrade joga. Két termékcsoportnak van, az asztali operációs rendszereknek és a szerver termékeknek. A két termék csoportban sem minden terméknek! Az asztali oprendszereknél a Vista Business és Wista Ultimate-eknek van, ahogy a Vindows 7 Professional-nek és Ultimate-nek. A többinek nincs. A szerverekről meg ne is beszéljünk, mert azoknak úgy van, hogy nincs. Nagyon macerás élni a joggal, én is inkább mindenkinek azt mondom, hogy nincs.

Azt pedig, hogy van „Downgrade joga” az alatt írom, hogy „az OEM és Dobozos Windows 7 között:”

Vagyis itt kifejezetten a Windows 7-ről állapítom meg.

Igen-igen, ki kellene egészítenem azzal, hogy a Win 7 Prof és Ultimate…

A másik nagy kérdéskör, amiről sejtettem, hogy sok szó lesz, még szakmai berkekben is hihetetlen mennyiségű városi legenda él, óriási vitákat vált ki, az az: aktiválás.

Az aktiválással kapcsolatban mit ír a licencszerződés!!??

„A szoftver licence véglegesen hozzá van rendelve ahhoz a készülékhez, amellyel a szoftvert beszerezte. Az ilyen készülék a „licencelt készülék”.”
„Az aktiválás összerendeli a szoftver használatát egy adott készülékkel. Az aktiválás során a
szoftver adatokat küld a szoftverről és a készülékről a Microsoftnak. Ilyen adat a szoftver
verziószáma, nyelve és termékkulcsa, a készülék IP-címe, valamint a készülék
hardverkonfigurációjából származó adatok.”

Egy szót sem írnak alaplapról,fő komponensről, garanciális cseréről és még amik közszájon keringenek.

Mi a gyakorlat?

Van, aki többször is tud aktiválni, sokak viszont meg nem. Senki nem tudja, legalábbis mi halandók, hogy mi alapján dönti el az aktiválás során a rendszer, hogy engedélyezi-e vagy sem.

Telefonon is lehet aktiválni. Ott is emberek ülnek. Aki a garanciális cseréjére hivatkozik, annak be szokták újra aktiválni.

Persze az biztos, hogy csak a halál biztos. Nincs sok esély rá, hogy egy kulcsot hetente többször, több gépen is sikerülni fog aktiválni. Sőt. Én is jártam már úgy, hogy az OEM Vista Premiumomat, amit vettem, ugyan arra a gépre, hardverváltoztatás nélkül, nem tudtam két héten belüli többszöri újra telepítés után aktiválni. Telefonon sem! kuka.

Szóval én is látom, hogy ez a kalózkodás elleni technika pont a legális felhasználók életét keseríti meg a legjobban. Aki warezkodik, azt hol érdekli az aktivál? És ez így rossz. Az is látszik, hogy tegnap sokan voltak hajlandóak éjjel 1 kor is várni a legális Win 7-ükre!! Mivel fél áron adták. Én azt a következtetést vonom le ebből, hogy sokan otthonra is megvennék, ha jó a termék és megfizethető az ára! És persze érthető, egyértelmű a licencelése. Ha lehet tudni, milyen jogokat ad a licenc szerződése. Én ebben próbáltam meg segíteni.

köszi

Csak futni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.