Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

Azért érdekes ez a hozzáállás. Most szivatják a Marriotot ezen viselkedése miatt (nem akarom védeni őket), ugyanakkor meg az internetsemlegesség elvének feladása nem baj, ugye? :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) Döglött Róka válasza nubreed (#1) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A ketto nem fugg ossze.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3) nubreed válasza Döglött Róka (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Azzal tisztában vagyok, hogy nem függ össze. De mégis böki az oldalamat az internet egy butább szabályozása.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) daczkó válasza nubreed (#3) üzenetére


daczkó
aktív tag

Pont az a szabályozás, hogy nincs szabályozás.

/ignore wwenigma

(#5) ROBOTER válasza nubreed (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem tudom voltál-e már 4..5 csillagos szállodában, de ott erre nagyon rárepülnek.

Amíg az olcsóbb szállodák vendégcsábítóként sokszor ingyenes internet-használatot biztosítanak, addíg ezek horribilis összeget kérnek el. A napi díj megközelítheti a szoba árának 20%-át, ami elmebeteg árazás. Szóval annyira nem kell sajnálni őket.

(#6) MageRG válasza nubreed (#3) üzenetére


MageRG
addikt

Az a vicc, hogy ez nem az internetről szól, hanem a frekvenciagazdálkodásról.
A wifi (és még egy csomó más rádiós dolog) az ún. szabad sávban működik. Mindenki használhatja, nem kell a frekit kiváltanod az államtól. Cserébe elfogadod hogy csak bizonyos korlátok között használhatod (pl. adóteljesítmény) és nem zavarhatod.
Jogászok biztos jobban megfogalmaznák , de ez a lényege.
Bár fura hogy az FCC eredetileg nem minősítette ezt "jamming"-nek, szóval pontosíthatna a cikk...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#7) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nnaa ! igy mennyen az ember fia Draga Hotelbe ! :P

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

beépíthetnék az árakba, aztán aki "megveszi" a szállodai netet, az olcsóbban kapja (tehát megrendelt nettel olcsóbb lenne a szoba, mint net nélkül).

aki meg egyáltalán nem használ netet (se sajátot, se szállodait) az kedvezményként a végén visszakapja a pénzt

(ugye azt nem tilos detektálni, melyik szobában működik hotspot vagy wifi)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#9) BatchMan


BatchMan
senior tag

Szingapúrban 70$ volt két hétre a szállodai WiFi. Viszont nem figyelték, hányan használjuk ugyanarról a jelszóról.
Írországban egy autópálya melletti lakótelep jellegű szállodában nem volt wifi, de minden szobában volt RJ45-ös dugó ingyé. Kérdeztem mennyi a használat, "Free, any problem?" volt csak a válasz.
Van ahol a patch kábelért kérnek pénzt (többet, mint a sarki PC-s, és vissza kell adni), és van ahol a jelszót csak dugóhúzóval lehet kiszedni a portásból, bár ingyenes. Amint a roaming díj le lesz nyomva, szerintem ez az őrület is meg fog szűnni.

A Marriott esete érdekes, mert nem közterületen művelte a dolgot, és feltételezem a vendég, ha előre tájékozódik, kap felvilágosítást. Rendszerint a net az, amiről mindig előre tájékozódom, és mostanság már szűrőfeltétel is nálam.

A szexvideók egy természetes szűrési megoldása szokott lenni, hogy net csak a lobbyban van, sokszor pénzbedobós gépek segítségével.

(#10) malnabokor


malnabokor
senior tag

Vagy van a harmadik lehetőség, egyenesen Montenegróból, mikor hol van ingyenes wifi, hol nincs (de semmilyen). Itt a recepció mellett volt érdemes ülni, a hétvége felé már elég volt csak biccenteni a portásnak és indította is újra a routert :))

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#11) adika4444 válasza BatchMan (#9) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem is volt ilyesmi, recepción befizetésnél rögvest mondták, hogy a netkábel az 10euró lesz, mosolyogva válaszoltam hogy én bezony hoztam magammal kábelt, meg amit nem hírdettem TP-LINK routert, szal egy dróton lógott sok eszköz...
Egyébként nem értem miért a wi-fi-re vannak rárepülve, kábel sztem stabilabb.

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.