Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatallerror


fatallerror
addikt

na akkor most már mindenki örülhet :]

don't tell me what i can't do!

(#2) DeRP


DeRP
csendes tag

Szóval ez már egy végleges AMD driver, ami még mindig nem támogatja a HD4*** szériát...ahha. :W :W :W

(#3) MongolZ válasza DeRP (#2) üzenetére


MongolZ
addikt

Negyedévente kapsz frissítést a legalább 3, de inkább 4 éves videókártyádra.

(#4) fatallerror válasza DeRP (#2) üzenetére


fatallerror
addikt

asszem már régebb óta nem támogatja nem tudom miért

don't tell me what i can't do!

(#5) DeRP válasza MongolZ (#3) üzenetére


DeRP
csendes tag

Ez mind szép és jó, csak közben kijön egy új oprendszer, aminek majd élvezhetem mind az 1024x768 pixelét egy 16:10-es monitoron.
Az oka, hogy még mindig egy 3 éves kártyát használok pedig az, hogy nincs szükségem nagyobb teljesítményre szvsz a következő konzolokig. Mellesleg a zöldeknél már van a régi cuccokhoz is win 8 driver.

(#6) matteo_szg válasza DeRP (#5) üzenetére


matteo_szg
őstag

Kétlem, hogy a Win 8 a beépített alap VGA meghajtóval csak 1024×768-ra lenne képes olyan hardveren, amihez még nincs Catalyst WHQL driver.

jupiiii

(#7) norbi0604 válasza DeRP (#5) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Van hozzá Legacy driver, 4xxx-es száriához azt kell keresni. Asszem ugyan úgy mint az AGP-s csatolóshoz is. (Ha még használ valaki oylat, haha.) :)

(#8) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No és tényleg, megjavult a scaling. Nagyon remélem, hogy ezt Linux alatti driverben is megcsinálták, mert a 12.6 előtt ott is jó volt a scaling.

DeRP:
Az új karikkal nem csak nagyobb teljesítményt kapsz, hanem új szolgáltatásokat is, mint pl. az UVD3, ami tényleg hasznos.

Amúgy simán el tudod adni úgy a kártyádat, hogy alig kelljen valamit hozzátenni egy újabb példányhoz, közel azonos teljesítmény mellett és akkor sokáig nem kell driver miatt aggódni...

fatallerror:
Hogy ne kelljen annyit programozniuk és közben vegyél új kártyát, mert végül is abból élnek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) #93794560 válasza norbi0604 (#7) üzenetére


#93794560
törölt tag

A HD4XXX-es kártyákhoz való Legacy driver nem támogatja a Windows 8-at, max. a hetesig jó. :((

(#10) Neil Watts válasza #93794560 (#9) üzenetére


Neil Watts
veterán

Win7 kompatibilitási módban mennie kell. :K

(#11) #93794560 válasza Neil Watts (#10) üzenetére


#93794560
törölt tag

Reméljük, így van. De azt még inkább, hogy később lesz rá kimondottan Win 8-as Legacy. Ha máskor nem, legalább a Win8 megjelenésekor.

(#12) Zeratul válasza #93794560 (#9) üzenetére


Zeratul
addikt

Win8 DX11-t igényel, a HD4800 csak DX10.1.

(#13) #93794560 válasza Zeratul (#12) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az RP ment 4670-essel, de csak a beépített driverrel. Minden jól működött, csak az OpenGL nem. Lehet, hogy DX11-es kari kell hozzá, de nem hinném, hogy DX10-es VGA-kkal ne menne. Sokaknak van még ilyen kártyájuk, ennyit azért csak nem hazardíroznak a Microsoftnál.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zeratul válasza #93794560 (#13) üzenetére


Zeratul
addikt

Beépített driverrel a véglegesben is menni fog, az OpenGL támogatás az AMD sara nem a picipuháé. Ha featureök nagy részét nem tudod használni DX11 hiányában akkor miért is erőlteted a Win8-t?

(#15) MongolZ válasza Zeratul (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem igaz, az összes funkció eléréséhez 11.1 kell, de fut régebbi kártyával is.
Egyébként meg mit vártok, mihez készül el előbb Win8-hoz driver? Az 5-6-7-es szériához, vagy a régebbiekhez? Ha jól sejtem, még több, mint 2 hónap van a Win8 megjelenéséig... Nem ráértek? Azon kívül, hogy ha elég a régi kártya, mindenképpen kell a Win8? Vagy csak azért, mert a legújabb Win kell???

(#16) #93794560 válasza Zeratul (#14) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az RP-t csak kíváncsiságból néztem meg, a METRO-val sem volt semmi bajom, de ez a Win semmivel sem hozott többet, mint a hetes. Legalábbis annyival, hogy áttérjek rá. Már az RP tesztelésekor eldöntöttem, hogy marad a hetes.
De arra azért kíváncsi lettem volna, hogy az AMD-nél lesz-e még drivertámogatás. Ám a ő szándékos elavultatási stratégiájukat ismerve erre nem sok esélyt látok. A másik oldalon ez kevésbé érezhető.

(#17) MongolZ válasza #93794560 (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

??? Mai napig letölthetőek driverek a régebbi kártyákhoz is. Kérdés, hogy úgy a zöld, mint a piros oldalon hoznak ezek egyáltalán valami fejlődést, vagy csak látszatdriver? Lehet, hogy az nVidia driverét telepítgeted, de igazából semmi új nem történik a régi kártyákka, egyszerűen csak ugrott a verziószáma a drivernek (persze lehet, hogy nem, jó lenne megnézni). Az AMD pedig ~3 havonta dob ki drivert csak a régi kártyákhoz, frissítésekkel. Hogy melyik a jobb megoldás fogalmam sincs, de legalább lehet választani.
Több, mint 2 hónap múlva jelenik meg a Win8. Neked tényleg most kell hozzá driver?

(#18) Colos1


Colos1
őstag

A frissítésnél elég, ha drivert uninstallálom, vagy a CCC-t le kell szedni?

Az 5850 -nél évekig ATT+DD -vel nyomultam, ott a drivert sem kellett leszedni, simán rányomtam az újat és fasza volt.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#19) #93794560 válasza MongolZ (#17) üzenetére


#93794560
törölt tag

Mi ez a kirohanás?

Ha elolvastad volna figyelmesen, akkor tudhatnád, hogy azért vetettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam rá, hogy lesz-e a jövőben.

"Mai napig letölthetőek driverek a régebbi kártyákhoz is."

Windows 7-ig igen! S hogy az utolsó mondatodra is reagáljak, nem kell hozzá driver, mert egyelőre nem szándékozom használni. Lehet, hogy ez a véleményem később változni fog, de a kérdés egyelőre megmarad nálam a kíváncsiság szintjén.

Ami pedig a "másik oldal" drivereit illeti, én nem várom el, hogy új feature-öket adjon hozzá a régi kártyához. Amit nem is lehet. Csak feltelepüljön a driver, és korrekten működjön. Mindegy, milyen verziószámmal! Ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#20) Abu85 válasza DeRP (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már volt róla szó, hogy az AMD legacy fázisba rakta a HD 2000/3000/4000-et, mert mainline kódban csak görgette maga előtt a fejlesztés a régi termékek hibáit, ugyanis az újak mindig előnyt élveznek. Most a legacy kódban az újakkal nem kell törődni és egy külön csapat foglalkozhat a régi kártyák problémáival. Ha nem akarod lecserélni a terméked, akkor ez a legjobb dolog, ami történhetett, mert a jelentett hibákat egy külön csapat fogja nézni, és nem a mainline kód lesz náluk az első. Az persze nyilvánvaló, hogy a fő drivert író emberek száma jóval több, így a legacy csapat nem fog gyorsan dolgozni, de a Win 8 úgyis október 26-én startol, addig ők is befejezik a munkát. Nekik azért annyival könnyebb dolguk van, hogy a Win 8-as WDDM1.2-ből egyedül az új TDR funkciót kell támogatniuk, mert a többi újítás DX11-es hardvert követel minimum. Persze az új TDR beépítése a legnehezebb meló, szóval munkájuk van bőven.
Amiért ez a driver megjelent a végleges Win 8-ra, az nem azért van, hogy a usereknek kellemes legyen az RTM Win 8-cal a helyzet, hanem azért, hogy az OEM partnereknek legyen végleges kód, hogy tudják ellenőrizni a Win 8 összes szolgáltatásának működését. A userek majd csak október 26-a után számítanak, mert akkortól kapható az új OS.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) MongolZ válasza #93794560 (#19) üzenetére


MongolZ
addikt

Kirohanásnak tűnhetett, de inkább értetlenség.
Amíg a zöldek csináltak egy jóval később megjelenő programhoz drivert (ami egyébként tényleg jó és +), addig a pirosak nem. De az ember ne is várja el egy jópár éves kártyával, hogy ugyanolyan prioritással kezeljék, mint egy "új" kártya tulajdonosát.

(#22) Thome válasza #93794560 (#19) üzenetére


Thome
addikt

Ha csak kíváncsiság szintjén érdekel, akkor meg nem értem miért kell puffogni...

(#23) #93794560 válasza Thome (#22) üzenetére


#93794560
törölt tag

A puffogás a korábbi rossz tapasztalatok miatt van. :D
Főleg, ha valaki azt állítja, hogy a régi kártyák nem mennek a Win8 alatt, mert nem DX11-esek.

[ Szerkesztve ]

(#24) golya87


golya87
őstag

Olyat csinál valakinek ez az új driver (is) Win8 mellett, hogy ha DLNA-val lejátszik a PCről egy videót a tv-n, akkor kb 10-15 percenként a következő videora lép a lejátszó? Tegnap este még a régebbi driverrel kékhalált is okozott a Catalyst (watchdog.sys). Ha szimplán a megosztott mappába teszem a videót és a tv-vel érem el a mappát és úgy játszom le, akkor is csinál ilyet. Samsung tv-m van.

(#25) Thome válasza #93794560 (#23) üzenetére


Thome
addikt

De fog jönni rá driver, a végleges Win8-hoz biztosan. :)

(#26) Abu85 válasza #93794560 (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak a Win 8 egyes funkciói nem mennek DX11 nélkül. Ide tartozik a DXVA-t leváltó UV API, a DirectFlip és az új preemptív multitask modell, illetve a Direct2D és a DirectWrite API-k fejlettebb futtatási módban. Ezenkívül a TIR funkció DirectX 11.1-et követel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Abu85 válasza golya87 (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt érdemes az MS-nek jelenteni a hiba leírása alapján. Jelentheted az AMD-nek is, de ők ezzel nem tudnak mit csinálni, mert a hibát kiváltó Watchdog Driver az MS-é. Persze továbbadják majd az MS-nek a gondot.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) #93794560 válasza Abu85 (#26) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ezzel én tökéletesen tisztában vagyok, csak felb@szta az agyamat, hogy néhány hozzászólással feljebb valaki az ellenkezőjéről próbált meggyőzni.

(#29) golya87 válasza Abu85 (#27) üzenetére


golya87
őstag

Ja, hogy ez ilyen gond. Én azt hittem user error. :DDD
Köszönöm a segítséget!

(#30) Abu85 válasza #93794560 (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ok. Félreértettem. :R A lényeg, hogy funkcionálisan a DX11 alatti GPU-k is üzemképesek, csak nem olyan gyorsak, és nem kínálnak annyi szolgáltatást.

(#29) golya87: Az sem kizárt, de jelen pillanatban bőven esélyes a rendszerhiba (azért egy most megjelenő OS-nél nem ritka, hogy maradnak benne hibák, majd jönnek a javítócsomagok folyamatosan). Mivel te nem tudod több tucat konfiggal ezt tesztelni, így érdemes ezt elküldeni az MS-nek, vagy az AMD-nek. Igazából mindegy, mert úgyis az MS-nél köt majd ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) wolfnet válasza fatallerror (#1) üzenetére


wolfnet
tag

junius óta nincs rá upgrade :(

szerk: ja bezzeg nvidia még mindig nyalja a 8600GT seggét is

[ Szerkesztve ]

Privátban érdeklődj! :)

(#32) LordX válasza DeRP (#5) üzenetére


LordX
veterán

Nem tudom te hogy vagy vele, de már a Vista is képes volt default driverrel mindent csinálni (max nem olyan jó teljesítménnyel)..

Egyébként meg mi a probléma? Még nem jött ki az OS..

[ Szerkesztve ]

(#33) #93794560 válasza Abu85 (#30) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem baj az, csak menjenek. Bár még nem vagyok benne biztos, hogy használni fogom, a Windows 8-at. Lehet, hogy megvárom, milyen lesz a fogadtatása, és akkor döntök. De addigra már lehet, hogy másik VGA-m lesz. Most egy Acer Aspire 5349-est használok, s az abban lévő HD2000-es sem DX11-es. Az asztali gépet viszonylag ritkán használom. Abban van a HD4670-es.

(#34) wolfnet válasza LordX (#32) üzenetére


wolfnet
tag

Amikor kijön 1-1 játék, akkor egy driver frissítés után 15-20FPS + észlelhető egy gyengébb VGA esetében olykor. Ez mind szoftveres mókolás.

Privátban érdeklődj! :)

(#35) Thome válasza wolfnet (#31) üzenetére


Thome
addikt

Majd jön szeptemberben az upgrade.

(#36) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Már várom a Legacy változatot is, a család asztali gépeiben csak olyan kártya van, amihez az jó:
Sapphire HD 2400 Pro
Sapphire HD 4650 AGP (miatta pihen egy HD 3650 GDDR3 AGP)
MSI HD 4850 AGP (miatta pihen az alaplapi HD 3000)
Ráadásul a HD 4850-es gépen Windows 8 RP van fő rendszerként és a kártya fél éves sincs, 15 ezer körül kellett kihozni valamit és a csomó gagyi HD 6450 és társai között voltak az értékelhetőbb HD 6570-ek, amik már kicsit erősebbek, meg ez a beragadt készlet, az egyetlenegy HD 4000-es szériás kártya a boltban, úgyhogy ez lett választva, mert a 800 árnyaló, meg a 256 bites memória, azért mégis több, mint ami abban a kategóriában van bármelyik kártyán, hiába azok okosabbak a DirectX 11-ükkel, meg az UVD 3-ukkal.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#37) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csak úgy megsúgom, hogy a W8 RT Intel GMA950 igp-vel is smooth volt, fícsörök ide vagy oda.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) effendi2 válasza Badman 4ever (#36) üzenetére


effendi2
tag

4850 AGP? :Y

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#39) effendi2 válasza Plazmacucci (#37) üzenetére


effendi2
tag

Igen, ez a része nagyon jól sikerült. Én egy AD01-es zboxra raktam fel próbaképpen (Athlon x2 neo 1.5GHz), és a HD3200-es GPU-val nagyon simán, szépen fut.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#40) Plazmacucci válasza effendi2 (#39) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen jól sikerült. Lehet egyéni aberráció, de én egérrel is jól elvoltam :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) effendi2 válasza Plazmacucci (#40) üzenetére


effendi2
tag

Ja, a monitortapizás amúgyis egy baromság. Kényelmetlen, és lehet pucolgatni egyfolytában. :-)

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#42) Badman 4ever válasza effendi2 (#38) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az elírás, a HD 4850 nem AGP-s.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#43) juzer78 válasza Abu85 (#26) üzenetére


juzer78
tag

Abu85: Nem tudod ezek majd Win7 alatt a 2. javítócsomag után elérhetők lesznek? Vagy win8 kiváltsága lesz csak?!

(#44) ricshard444


ricshard444
veterán

Ha mar ez a tema akkor 11.1 tamogatas jon Win7hez?

Vannak dolgok...

(#45) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Szokás szerint semmi gond nálam a driverrel,és ráadásul némi boost-ot is kaptam teljesítmény oldalról!

Grat AMD! :R

Amúgy furcsa,hogy a 7700 széria,hogy szenved a driverrekel,legalábbis a fórumok alapján :U

[ Szerkesztve ]

(#46) Abu85 válasza juzer78 (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem. Talán az UV API, de a többi szerintem nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) FTeR


FTeR
addikt

nem is tudom, h hp-t uáljam mert 3400-at rakott felsőkategoriás notiba vagy amd-t, hogy a legacy driver bugzik win8 alatt...

(#48) ricshard444 válasza ricshard444 (#44) üzenetére


ricshard444
veterán

Utana olvastam nempara,a kerdes semmis

Vannak dolgok...

(#49) juzer78 válasza Abu85 (#46) üzenetére


juzer78
tag

Köszönöm a gyors választ... sajálatos... :( kicsit olyan xp vista szagú, igyekeznek rákényszeríteni az embereket a váltásra, akkor se jött be, és most sem fog, nem szeretik az emberek a kényszerű dolgokat...

Akkor valahogy ki kell nyírnom ezt a modern ui-t, mert azzal egészen biztosan nem fogom használni, a hátamon feláll tőle a szőr (komolyan egyre jobban idegesít)... talán jön majd valami tweak progi hozzá, ami vissza win7-esít...

(#50) Abu85 válasza FTeR (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért akarsz bárkit is felelősségre vonni egy meg nem jelent operációs rendszerért?
Szerintem egyre jobban elvesztik az emberek a realitásérzéküket. Akkor van jogotok kritizálni bármit is a Windows 8-on és a kapcsolatos problémákat akkor van jogotok felróni egy gyártónak, ha az operációs rendszer ott van a polcokon. Addig semmi jogotok nincs erre, mert senki sem mondta, hogy jó lesz. Annyian félreértik, hogy miért készülnek Win 8-as driverek már most. Nem azért, hogy a user komfortosan érezze magát, hanem az OEM gyártók így tudnak felkészülni a startra. Ez egy komplex folyamat és egy operációs rendszer működése is az. Viszont van a gyártóknak két és fél hónapjuk a beérkező panaszokat javítani, akár az OEM partnertől, akár mástól származik. Október 26-ig azonban senki sem vonható felelősségre a hibákért, azért nem most kell kiadnod érte a pénzt, mert még nem készült fel az OS a startra. A következő két hónap az MS-nél arról szól majd, hogy a gyártókat segítse a támogatás kiépítésében.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.