Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) freelanced válasza mekker (#98) üzenetére


freelanced
addikt

Szerintem nem lesz vele gond, jónak tűnik, de ha pesti vagy menj be az üzletükbe és nézd meg/szagold meg te magad. Általában kérhetsz mintát is, hazamész, kipróbálod és ha tetszik veszel belőle.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#102) Dexar007


Dexar007
veterán

Probaljatok ki a kratom teat. Mondjuk az egy kicsit mas kategoria mar. ;]

Give me your cum,bull!

(#103) csabi63 válasza Dexar007 (#102) üzenetére


csabi63
senior tag

Azért is más kategória,mert a Kratom valójában nem tea.Növényi besorolása alapján (Mitragyna Speciosa) a kávéfék családjába (Rubiaceae) tartozik.

Ehető,forró vízben kifőzve iható,cigaretta formában szívható,de finom porrá őrölve fel is szippantható.A maláj, thai őslakosok bagóként rágják.Kis mennyiségben élénkítő.Nagyobb mennyiségben eufóriát okoz,rendszeres fogyasztása pedig erős függőséghez vezet.Az őshazájában(Délkelet-Ázsia),és ahol még ismert (pl.Ausztrália), mindenhol törvényi szabályozás alá tartozik a fogyasztása.A világ többi részén nem nagyon ismerik,de az USA-ban fent van a "Drugs and chemicals of concern" listán.

És ha már itt tartok,és mivel ez egy tea fórum,nem ártana konkretizálni,pontosan mit is értünk a "tea" fogalma alatt.Mert nálunk gyakorlatilag bármilyen növény,szárított gyümölcs ami nyakon van öntve forró vízzel,az már teának számít.Én különválasztanám a valódi teát,ami a jelenleg ismert négy teacserje valamelyikének főzetéből készül.A másik csoport pedig az összes többi,ami valójában nem tea,csak az elkészítés módja alapján nevezzük annak.Ide tartoznak a gyógyfüvek,gyümölcsteák,különféle cserjék(rooibos,mate),etc.

[ Szerkesztve ]

(#104) fogtunder válasza freelanced (#97) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért azt egyébként hozzáteszem, hogy ha van időm és lehetőségem, én is szálas teát szoktam inni, de ahhoz kell felszerelés is, és a kontinensen tényleg baromi nehéz értelmes filteres teát venni, mert a szigeten egyébként teljesen elfogadható minőségű Twinnings itthon egy erős közepes (szálasból egész jó az Earl Grey, de az sem összemérhető).

ízesítés témában én soha nem bírtam megszokni a teljesen natúr teát (a zöldet megiszom, de azt úgy általában nem nagyon szeretem), egy kis citrom és barna cukor/méz nekem kell bele, a lényeg, hogy ne nyomja el a tea saját ízét, hanem adjon hozzá valamit. az Earl Greyhez ráadásul nagyon jól illik a barna rum is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#105) vicze válasza fogtunder (#104) üzenetére


vicze
félisten

Mondom Teapigs és szintet lépsz filteressel. :) Maga a filter miatt kb egyenértékű a szálassal majdnem.
Meg a minősége után a Twinings már inkább visszalépés. :)

(#106) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Én szálas Twinings Earl Grey -t iszom minden nap, natúran minden nélkül, mert úgy szeretem :K

Igazat megvallva én nem sok különbséget vélek felfedezni a filteres Earl Grey és a szálas között :N Mindenesetre sokkal nagyobb fílingje van ha magad főzöd le a szálas teát, mintha csak belevernél egy filtert.

(#107) fogtunder válasza vicze (#105) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ki fogom próbálni, de pont két hete jött haza Londonból a haverom, aki haza szokta szállítani a teát, meg a kandírozott gyömbért, majd karácsonyra. tudom, hogy szállítanak ide is, de sóher vagyok és most éppen megvan az adagom :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#108) vicze válasza fogtunder (#107) üzenetére


vicze
félisten

Ha pesti vagy akkor Culináris. ;) Van ami nem annyira drága ott se.

(#109) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Nagyon tetszett a cikked! Le a kalappal.
Jól össze van foglalva.
Anno kis iskolás koromban részt vettem egy japán tea "ceremónián" hát az biztos, hogy a mai rohanó világban nem nagyon lenne annyi időm rá.
De érdekes volt az biztos.
Én is ha iszom akkor Earl Gray filteres Sir Morton-tól angolosan tejjel és édesítővel.
A bergamott íze és illata fantasztikus.
Természetesen jöjjön a folytatás.

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#110) mekker


mekker
őstag

Az egyébként igaz, hogy az oroszok még jégkrémmel is isznak teált? (tea és bele egy kis fagyi)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#111) Mister_X válasza mekker (#110) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem vodkával isszák a fagyit kovászos ubit rágcsálva ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#112) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Zöldtea kedvelő barátomat szeretném meglepni valami igazán karakteres teával, Sencha vagy Gyokuro tetszett meg az egyébként kiváló írásból. Ti mit ajánlanátok? Pontos típus előnyben!
Ha esetleg tudnátok ajánlani beszerzési forrást is melléjük, annak örülnék. Angol ebay is játszik!

Köszi!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#113) Hebehebe


Hebehebe
tag

Jó cikk lett, a fekete teák engem is érdekelnének ;) várom a folytatást! :)

(#114) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

sokáigén is nagy teás voltam, volt hogy rendeltem 10 ezer ft érékben minden fajta teát, nem cak zöldet, roiboos-t, lapacho-t, oolongot, sokszor napi 5-6 litert is megittam.

Az az igazszág, hogy megntam a bíbelődést, tény, hogy ez egy szertartás, de hosszú távon már elmegy tőle a kedve az emebrnek, meg valljuk be kinek van ideje ilyennel foglalkozni, ezért sincs elterjedve.
Persze néha belefér.
Mostanában a matcha-t próbálgatom, az egy pár lépéssel kevesebbet igényel, viszont ezek meg elég borsos árban vannak, még ha nem is a prémium minőséet keressük mindig.

jahés én sose ízesítem ezeket a teákat, nem is értem miért kéne.
Pont az a lényege, hogy meg kell találni a mefelelő aromájú tealevelet, és megtanulni megfelelően elkészíteni, ha ez sikerül, akkor nincs szükség ízesítésre, mert nagyon jó aromákat ki lhet hozni, én szeretem natúran :)

[ Szerkesztve ]

(#115) Cathfaern válasza mekker (#110) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem tudom igaz-e, de belegondolva egy erős fekete tea bele egy kis vanília jégkrémmel csak jó lehet :)

(#116) pityeszka válasza Renato1993 (#22) üzenetére


pityeszka
őstag

Szia!

Mikor szokott megérkezni a rendelésed mert én Hétfőn leadtam és egy értesítő mailen kívül semmit sem kaptam. :U Lehet, hogy out of stock van?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#117) Pttypang


Pttypang
veterán

En csak koca filteres vagyok, de a pickwick fele gyumolcsteak gondolom csak sima aromaval atitatott tortenetek. :)

Everybody lies.

(#118) Cathfaern válasza Pttypang (#117) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyümölcsteából általában kétfajtát lehet kapni:
1. Fekete tea aromával
2. Csipkebogyó tea aromával
Kettőt úgy lehet megkülönböztetni, hogy az előbbinek sárga színe van, utóbbinak piros :)

Léteznek rendes gyümölcsteák is, de azok jóval drágábbak és nem filteresek. Illetve filteresből is elvétve lehet találni, pl. Sir Mortonban van pár amiben van is gyümölcs.

(#119) Pttypang válasza Cathfaern (#118) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor nem is keresgelek, a meleg vedoital szerepet ez is megfeleloen betolti :)

Everybody lies.

(#120) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Az en szokasaim:
Fekete tea (Yorkshire-piros dobozos), tejjel cukor nelkul.
1 bogrehez enni 2db shortbread-et (teasutemenyt)

Esetleg Menta vagy Earl Grey tea, neha gyumolcs tea, utobbiakat gyakran iszon reggelire.

Az iras nagyon jo, most megyek is iszom egy kis teat :)

(#121) pityeszka


pityeszka
őstag

Kész. :B Azt hiszem innentől kezdve életem végéig elkísér a teázás, nem mintha eddig nem lett volna az. A hét elején megkaptam a rendelésem a Flying Bird Tea House-tól és azt kell mondjam, hogy eddig soha életemben nem ittam ilyen finom, minőségi teát. Már a következő adagot nézegetem melyiket szeressem majd, holott még a kért Longjing és Ginseng Oolong-ból rengeteg van! :)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#122) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki már ivott Harmatcsepp izű Zöld teát?
Vélemények?

(#123) Sn00k


Sn00k
veterán

Grat a cikkhez! Kedvet is kaptam egy fincsi teahoz. ;]. Tudnal egy jo uzletet mondani, ahol megtudom venni a teafutol, a kannaig, homeroig mindent...?
ThX!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#124) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza Sn00k (#123) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

Flying Bird, Kazinczy legeleje, most voltam penteken! lehet kostolni is! ;)

(#125) schawo


schawo
titán

Á, szóval megvan a teabuzik gyűjtőhelye. Üdv mindenkinek! :DDD

Köszi az írást! :R

Szinte mindenféle teát iszom, fekete, zöld, fehér, ízesített fekete (earl grey), rooibos, de a gyümölcscsodák nem hoznak lázba. Sőt, saját fejlesztésű rumos teapuncsot is gyakran csinálok.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#126) schawo válasza schawo (#125) üzenetére


schawo
titán

Egyébként szokásom az, hogy a tealeveleket szabadon hagyom elkeveredni a vízzel, és utólag szűröm apró lyukú műa. szűrőn. Nekem ez jött be legjobban ízre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#127) pityeszka válasza schawo (#125) üzenetére


pityeszka
őstag

üdv a teamelegek között! :D

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#128) schawo válasza Mister_X (#52) üzenetére


schawo
titán

árpatea
Én jegestea változatban szoktam inni, úgy hívják sör. Nyáron tényleg nagyon jó:DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#129) Realradical válasza schawo (#125) üzenetére


Realradical
őstag

saját fejlesztésű rumos teapuncsot
Követelem a receptet! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#130) schawo válasza Realradical (#129) üzenetére


schawo
titán

Rumos teapuncs 2,5 liter vízhez:
1,5-2 db narancs héja hámozva. Csak a külső réteg, fehér rész nélkül, legjobb zöldséghámozóval lehúzva.
1/2 rúd, hosszában félbevágott vanília, a belső részek kikaparva, de a magtok is mehet bele
4-5 cm gyömbér szeletekre vágva
15-20 szem szegfűszeg
fahéj ízlés szerint, de óvatosan, agresszíven ízesít
1-1,5 evőkanál tea (zöld vagy fekete)
0,5 liter narancslé
cukor ízlés szerint
1-2 dl rum (Bacardi Oakheart, vagy Plantation Rum Barbados ajánlott)

A narancs héját, vaníliát, gyömbért, szegfűszeget, fahéjat csapmeleg vízbe teszem, felforralom és 5-7 percig főzöm. Utána hagyom kicsit kihűlni a a zöld vagy fekete tea igényének megfelelően. Ha nincs kedvem ezzel vacakolni, vagy már várják a végeredményt, akkor feketét használok. Beleteszem a teát, és a teának megfelelő ideig hagyom kiázni.

Lehalászom a nagyméretű darabokat, mert öntés közben a szűrőn fennakadva nagyon veszélyesen kifröcsöghet róla gellert kapva a forró lötyi. Utána az egészet szűröm két fokozatú szűrőn, ahol a felső réteg nagyobb lyukú fém, az alsó sűrű szövésű műanyagszűrő. Erre két darab szűrőt szoktam egymás fölött összegumizva használni. Ha valakinek ez bonyolult, lehet kétszer egymás után is szűrni.

Utána megy bele a narancslé és a cukor. Mivel a friss narancslé ekkora mennyiségben elég nagy meló, és csak 2 narancs héját használom fel, a többit dobozosból szoktam megoldani. Ízre, a puncshoz legjobban illeszkedve a legjobban a Hohes C mezei, nem gyümölcshúsos, nem "Mild" változata vált be. A facsart narancslevet is meg szoktam szűrni, hogy a lehető legtisztább legyen főzet. A cukorral nagyon óvatosan, nem jó elcukrozva, ráadásul a rum is kicsit édes jellegű.

Legvégül mehet bele a rum. Ha az alkohol épp akadály, rum nélkül is kiváló, rumaromával véletlenül se pótoljuk.

Este, forrón kínálva az igazi. Akár másnap reggel újramelegítve is jó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#131) Realradical válasza schawo (#130) üzenetére


Realradical
őstag

Ez igen, komoly leírás, köszönöm! :R
Este nekiállok és le is gyártom.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#132) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tegnap vásároltam ilyen zöld teát.

Eddig csak earl grey-t ittam mindig, mondom megpróbálom ezt is, de semmit nem ír rajta, hogy meddig és milyen hőfokos vízben kell áztatni.

Jómagam úgy gondolom, hogy 60-70 fokos vízben 2-3 percig.
Vélemények?

(#133) csabi63 válasza DeathAdder (#132) üzenetére


csabi63
senior tag

Jól gondolod.Ehhez a teához ideális,amit leírtál.Talán 80 fokig fel lehet menni.
Ha túl sokáig ázik(4-6 perc),keserű és savas lesz.Ha túl forró a víz(85+ fok),akkor pedig ízetlen lesz,és csökken a jellegzetes tea illat is.

(#134) pityeszka válasza DeathAdder (#132) üzenetére


pityeszka
őstag

80-85 fokos vízzel mehet és maximum 2 percig áztasd. :)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#135) DeathAdder válasza csabi63 (#133) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ pityeszka

Köszi az infókat :R

(#136) Picike8


Picike8
aktív tag

sziasztok!
karácsonyra kaptam darlingtonos gyümölcsteát, a kérdésem a következő lenne: felönthető többször? ha igen, akkor ki kell újra szárítani, vagy nedvesen is felönthetem?
előre is köszönöm a segítséget. :)

(#137) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Budapesten tudtok valami boltot ajánlani, ahol lehet jó minőségű matcha teát kapni? Valami hasonlóra gondolnék, mint ez, csak sajnos most nem kapható.

Cikket élvezettel olvastam végig, eddig is fogyasztottam mindenféle teakülönlegességeket, most még jobban megjött a kedvem hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#138) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Tudnátok olyan teát ajánlani, amit este is nyugodtan lehet iszogatni? Napközben nem igazán van lehetőségem arra hogy nyugodtan teázzak, pedig nekem a teázás a nyugalommal függ össze :) Este viszont egy sima fekete teának nem esnék neki, aludni is kéne valamikor... értelemszerűen "hagyományos" teákra gondolok, nem gyümölcsteára. Plusz pont ha webshopból beszerezhető, vagy elég általános ahhoz, hogy jó eséllyel Bp-n kívül is lehessen kapni.

(#139) aAron_ válasza Cathfaern (#138) üzenetére


aAron_
őstag

Késő délután még fehér teát szoktam inni, estefelé meg vöröset, dél-afrikai rooibos-t.

What is your ikigai?

(#140) pityeszka válasza Cathfaern (#138) üzenetére


pityeszka
őstag

Szerintem valamilyen fehér vagy sütött oolong teát válassz. :K

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#141) kisninja válasza Cathfaern (#138) üzenetére


kisninja
őstag

Én betankolok jó kis feketével majd ugyanúgy alszom :) persze mindezt este.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#142) schawo válasza aAron_ (#139) üzenetére


schawo
titán

Nincs hatalmas különbség a teák között koffein (tein) tartalomban. Sőt, a legjobb minőségű fehér teák általában a legmagasab koffeintartalúak. [link] De az alvás és a koffein közötti kapcsolat leginkább pipiológai eredetű ilyen kis mennyiségben fogyasztva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#143) Maximum1


Maximum1
őstag

Tegnap benéztem ebbe a Bijó boltba, bődületes mennyiségű teájuk van, filteres és szálas is.

(#144) Phülöp


Phülöp
addikt

Nálunk ez megy esténként (Gizli Bahce Siyah Cay vagy Büyülü Bohca Tarcinly Elma, hangulattól függően):

Először a filteres teákat kell elpusztitanunk, de van néhány szálas török teánk is, azokra is sor kerül hamarosan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.