Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ricardo válasza Enci1983 (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#52) Ricardo válasza Enci1983 (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

" s mivel nem adják az Xperia nevet a Google termékekhez így egyelőre fix hogy nem lesz Sony Nexus. Maximum GPE verzió de az is az Xperia brand nélkül."

Ezt kifejtenéd bővebben?

Max GPE verzió? Ugye az megvan hogy nexusról beszélünk? Csak sima alap droiddal jöhetne alapból.

(#53) #86973952 válasza kolosanyi (#1) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei nem az a klasszikus kínai gyártó, tehát még nem jelenthető ki, hogy ebben a témában is nyitnak Kína felé. Bár ki tudja, hogy mit hoz a jövő.

(#54) gery2123 válasza zsolt0017 (#50) üzenetére


gery2123
őstag

Azért a nexus 5 kamerája nem is annyira kritikán aluli. Igaz a mobilarenás cikk azt írja, de azt nem , hogy kapott frissítést és nem is lett olyan rossz!

-- PSN_ID: GerY2123

(#55) SybenX válasza zsolt0017 (#50) üzenetére


SybenX
őstag

Lehet a kamerája épp csak átlagos a nexus 5-nek(bár szerintem nagyon jó)de feleannyiba is kerül mint a nexus 6.

(#56) Just_Reboot válasza zsolt0017 (#50) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ha téged nem zavar hogy beég + alacsony fényerőn lilás a kijező akkor nincs elcseszve. Külföldi rendelés esetében nincs normális gari. A kijelző méretéve semmi bajom. A nexus 5 kamerájával meg semmi baj nincs,a MA-s cikk húzza le.

[ Szerkesztve ]

(#57) maximilian4 válasza Just_Reboot (#56) üzenetére


maximilian4
addikt

Te még a galaxy s amoled kijelzőjénél leragadtál? Elég sokat fejlődött azóta a technológia.

szerk.:
Inkább egy 5 éves telefon beégő lilás kihelzője, mint egy szanaszét repedő, hulló lg g3. (Amúgy a mai amoled kijelzőkre egyáltalán nem jellemző már rég óta ez a hiba. Tapasztalatból tudom, hogy szándékosan is k*rva nehéz beégetni, a színhűség is már szinte 100%-os).

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58) Just_Reboot válasza maximilian4 (#57) üzenetére


Just_Reboot
addikt

De annyit nem hogy ne égjen be.

(#59) no more válasza zsolt0017 (#50) üzenetére


no more
addikt

Mert szerinted szép a rózsaszínes fehér? :U

(#60) zsolt0017: Super AMOLED =/= AMOLED

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#60) zsolt0017 válasza Just_Reboot (#56) üzenetére


zsolt0017
tag

A haveromnak van Nexus 5, tudom mit beszélek, + nem csak MA-t olvasok, annyira nem vagyok földhöz ragadt. GS 5 kijelzőjét láttam, semmi probléma vele, a Note 4 is elég jó helyen áll kijelző tekintetében tudtommal. Tényleg nem az első Galaxy S szintű már.

(#61) MartOOn


MartOOn
addikt

+1 a nexus5 2015-re! Azonnal venném!
Huawei? Hmm... Furcsa lenne. Sztem nem tettek le meg annyit az asztalra, hogy ezt kierdemeljek. Tudom p6-7 meg mate7 es tarsai de ezek nem fogytak akkora szamban hogy sok vizet zavarnanak. Pl jelen pillanatban eszem agaban nem lenne huvely telefont venni.
En vissza passzolnam a lehetoseget a HTC-nek vagy a Samsungnak. (Lg-féle N5 2015 még mindig a best ötlet)
Sonyt hanyagolnam, xiaomi nem most lesz (sajnos), de egy 2014-es moto X méretű nexus 'minit' is megneznek. Nekem 5" körül van a határ. De hogy tenyleg extremet mondjak: egy Nokia Nexus? ;)
Jo kis plasztik haz (sztem meg mindig a legpraktikusabb) jo kamera szűz droiddal?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#62) Just_Reboot válasza maximilian4 (#57) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Felvilágosítalak hogy a G3 nak nem a kijelzőse esett szét hanem a keret repedt el,amit már javítottak.

(#63) Nebogipfel


Nebogipfel
csendes tag

Nekem kifejezetten szimpatikus gyártó a Huawei. Kíváncsi leszek.

(#64) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Igazából nem k*rva mindegy, hogy ki gyártja a Nexus-t?! Hardverileg úgyis a legcombosabbak között lesz, ez tuti, vagyis sok variáció nincs processzor/ram téren. Az anyagminőséget a Google előírja, szóval rendben kell lennie. A kinézete (aka külalakja) meg pofon egyszerű lesz. Az Androidot meg nem kell optimalizálni rajta, mert rá írják Google-ék.
Szóval akár a Józsi is gyárthatja a Nexust, jó lesz az. Nemde?!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#65) obZen válasza no more (#59) üzenetére


obZen
tag

Pont egy Nexusnál beszélünk színkalibrációs problémákról?! Ez most ugye nem komoly...

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#66) maximilian4 válasza Just_Reboot (#62) üzenetére


maximilian4
addikt

Senki nem mondta hogy a kijelzője esett szét.

Maxi

(#67) Just_Reboot válasza maximilian4 (#66) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ja,igaz félre olvastam.

(#68) sz.balazs.95 válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hát ha ott tartod a mobilodat, akkor biztosan.

;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#69) Krissz1983 válasza Just_Reboot (#48) üzenetére


Krissz1983
aktív tag

Ahelyett hogy itt oltod a motorolát inkább használj egyet úgy egy hónapig aztán majd írkálj ekkora baromságokat.
Az hogy neked nem jön be a nexus 6 az nem azt jelenti hogy nem jó hanem azt hogy Te másra vágysz.

Give them nothing but take from them everything

(#70) #86973952 válasza MartOOn (#61) üzenetére


#86973952
törölt tag

Talán így jobban képben leszel.

(#46) Justreboot:
Szerintem ő elsősorban a kijelző méretre gondolt. Bár ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#71) MartOOn válasza #86973952 (#70) üzenetére


MartOOn
addikt

Hidd el kepben vagyok. ;) de koszi a wiki-linket :D

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#72) Just_Reboot válasza Krissz1983 (#69) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Na ide figyelj! Akkor és úgy oltom a Motorolát ahogy akarom! És nem írkálok baromságokat.

[ Szerkesztve ]

(#73) #86973952 válasza MartOOn (#71) üzenetére


#86973952
törölt tag

Oké, csak ez egy kicsit ellentétes egymással:
"Huawei? Hmm... Furcsa lenne. Sztem nem tettek le meg annyit az asztalra, hogy ezt kierdemeljek."
"xiaomi nem most lesz (sajnos)"

(#74) MartOOn válasza #86973952 (#73) üzenetére


MartOOn
addikt

Pusztan erzelmi alapon nekem sziamiau szimpatikusabb. Gondolom leragattam huawei kezdeti teloinal/minosegenel es meg nem vettem magamnak az uj erabol. Es mival mar nem ez a munkam 2 eve igy nem is fordulnak meg a kezemben az ujabbak. Biztos javultak sokat, mondjuk volt is honnan... De akkor is furcsa lenne Huawei Nexus...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#75) kromatika


kromatika
veterán

Nexus 4 és az 5 is jól sikerült.szóval jó mnkát végzett az LG.De most már jöhetne egy Huawei Nexus is. :K

(#76) #86973952 válasza MartOOn (#74) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert a Huawei nem olyan régen kezdett el normálisan foglalkozni a telefonos/tabletes részleggel, aztán meg van még egy-két embernél a rossz tapasztalat. 0 frissítés, borzalmas telefonok. Valahol a P1 környékén tett le először valamit, de csak 1-2 éve koncentrál erre a piacra.

Meg ugye Magyarországon sok minden kimaradt tőlük. Van amiért nem is kár.

Egyébként innen nézve jogos.

[ Szerkesztve ]

(#77) maximilian4 válasza Just_Reboot (#72) üzenetére


maximilian4
addikt

Jó hát nem mindenkinek jön be az amoled kijelző, mindenkinek szíve joga eldönteni milyen telefont vesz. De én azt vettem észre, hogy már nem jellemzőek szerencsére ezek a hibák (persze attól függetlenül ímmel ámmal előfordulhatnak).

Maxi

(#78) Just_Reboot válasza maximilian4 (#77) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Lehet hogy azóta már javult, én utoljára S2 nél volt szerencsém amoled kijelzőhöz. Azt aláírom hogy az amoled kijelzőknek van a leg szebb színvilága még ha másnak túlszaturált is. Pl a G3 kijelzője rohadt fakó,és még kalibrálni sem lehet. Nem tudom a nexus 6-ban pontosan milyen kijelző van,de szerintem nem teljessen ugyan az mint a samukban.

(#79) maximilian4 válasza Just_Reboot (#78) üzenetére


maximilian4
addikt

Szvsz még én is azt mondom, hogy az s2 kijelzője elég sz*r volt.

Maxi

(#80) SybenX válasza Just_Reboot (#78) üzenetére


SybenX
őstag

Az egyik haveromnak S3-ma van.Hát összehasonlítottuk a nexus 5 -m és az ő s3 kijelzőjével és az s3-nak valóban sokkal de sokkal élénkebbek a színei,de már az túl élénk.Nexus 5-nek sokkal természetesebbek a színei szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#81) Just_Reboot válasza SybenX (#80) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Szerintem a nexus 4-5 nek alapból nagyon fakó a kijelzője. Viszont egy szín kalibrációval sokat lehet rajta dobni.

(#82) obZen válasza Just_Reboot (#81) üzenetére


obZen
tag

Igen, konkrétan hányadék az alap beállítás mindkét cuccon, de szerencsére egy kis olvasgatással és állítgatással simán elérhető az a telítettség, mint amit egy Amoled nyújt.

[ Szerkesztve ]

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#83) Wildpath


Wildpath
tag

+1 az lgnek.
Következő telefonom lehet lg lesz vagy lumia. Huaweinek meg nem szívesen szavaznék többé bizalmat, tojnak frissíteni a honort.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#84) wlandroid válasza djbelo (#16) üzenetére


wlandroid
tag

Pont ellenkezőleg: túl sokat fogtam már ;]

(#85) maximilian4 válasza Wildpath (#83) üzenetére


maximilian4
addikt

Még ha huawei is lesz a nexus, szerencsére nem a gyártónak kell intéznie a frissítèst, hanem a guglinak. Szóval ilyen problémák nem fordulhatnak elő nexus esetében.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#86) #86973952 válasza maximilian4 (#85) üzenetére


#86973952
törölt tag

3C a mostohagyerek. Bár ennek azért több oka is van, sajnos.

(#87) azopi74 válasza Flind (#38) üzenetére


azopi74
addikt

"Hagyjátok már ezt a baromságot! Nem készül. Félreértelmezte a Reuters"

" Hirai said he would not "rule out considering an exit strategy", "

Ezt szerintem az, aki tudja, hogy kell hivatalos sajtótájékoztatókon diplomatikus módon megfogalmazott mondatokat lefordítani, egyféleképpen képes értelmezni. Rajtad kívül egyénbként minden sajtóorgánum úgy értelmezte ahogy kell, nem csak a Reuters. :)

(#88) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Nagy UP a Huaweinek. Nálam már régóta a bestbuy listán vannak.

no fate but what we make

(#89) no more válasza obZen (#65) üzenetére


no more
addikt

Igen, mert nem jó. És ami rossz, az rossz. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#90) azopi74


azopi74
addikt

Érthető, hogy közeledik a Google a kínai gyártókhoz, lassan csak ők maradnak meg az android piacon a Samsung mellett (sőt, már az is kínlódik mostanában)

(#91) #09819904


#09819904
törölt tag

Azért, ha már stock készülékről elmélkedünk, akkor inkább új belépőnek a OnePlus gyártson Nexus készüléket. A OnePlus One után a OnePlus Two előtt vagy épp után nem is lenne rossz. Ott még jól is csengene a Nexus One név is. Nem úgy, mint a kisebb készülékeknél.

(#92) atike


atike
nagyúr

Huawei Nexus... Hű. :U :U

Érdekes gondolat... Vajon mi lesz a neve...? :F :F :F

(#93) #86973952 válasza #09819904 (#91) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ennyire friss céget, valódi múlt nélkül nem nagyon fognak "Nexus -ban" futtatni. Szerintem ezen a továbbiakban sem fognak változtatni.

(#94) m1lan


m1lan
őstag

A Sony nem fog Nexus telefont gyártani, mert nem ők felelnének a szoftverért, így a bugokat utólag kéne ráhekkelni XDA-ról :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#95) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Osztán lehetne a HTC is ha már megkapták a nexus táblát.
A következő Nexus meg tuti S810 el fog jönni, szóval miért pont a huawei adná ki? Ők elvannak a kirinnel nem?

(#96) Kroni1


Kroni1
veterán

Az is a google alapelveiben van hogy fm rádio nem lehet nexus készülékben?! Mert ha jol tudom egyik nexusban sincs, gondolom ez a jövöben sem fog változni..

(#97) no more válasza obZen (#65) üzenetére


no more
addikt

Ennyit a Motorola Nexusról... Szóval, de, halál komoly. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#98) ctvagyok válasza no more (#97) üzenetére


ctvagyok
őstag

Beég az amoled? ajaj, erről még sosem hallottam. ;]

A beégés lényegesen a későbbiekben nem romlik tovább. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

(#99) no more válasza ctvagyok (#98) üzenetére


no more
addikt

Neeem a beégés. Az a kisebb baj (nem). De a fehérje szép rózsaszín... :D Nem értem, hogyan sikerült ilywn faszán kalibrálni. Szépen kitárgyalja a csaj a kijelzőproblémákat.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#100) Just_Reboot válasza Kroni1 (#96) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Pontosan Nexusban soha sem lesz FM rádió ahogyan bővíthető sem lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.