Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hasznos írás, főképp aki a monitorához mérten próbál VGA teljesítményt keresni :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) dragonfx


dragonfx
veterán

azért leég szépen teljesit a rendszered legtöbb játék még 2560bban is játszható marad simán. mondjuk elég jo konfig van alatta ez elvárható.
A teszt érdekes kérdéseket vet fel.
Akinek kellően erős a vga.ja 1680hoz az rakhatja 1920ba ugyanugy menni fog.
az 1280ról 1680ra váltás a huzos eset.ott szerintem több mint 1.5x jobb vga kell.az már a pénztárcán is észrevehető.kb +20-30e.s kiadás.
aranyközéput szerintem az 1440.én is abba tolok minden játékot és még ultra grafikán se ütköztem probléma eleddig sehol.a konfigom az adatlapomon.
Szerintme mára már annyira jo szinten vannaka vga.k látvány terén hogy aki nem akar csutka grafikát az lejjebb veszi, szemmel semmit enm fog észrevenni gameplay közben de a vga.t mégis tehermentesiti.manapság szerintme egy adott játék motorja a szük keresztmetszet hogy egy játék "huuu vazzeee de szép" kategória avgy csak elmegy.de szerintem olyna hogy elmegy már nincs is.mert az nem rug labdába manapság.max olyna vagy hogy szép csak optimalizált vagy összecsapott.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3) Pipó


Pipó
őstag

Köszi a teszteket, szép munka. Van mit bogarászni.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#4) mimi82


mimi82
tag

Jó cikk! :C
Köszi. :R

(#5) waithEard


waithEard
őstag

A rajzon az 1920x1080 22 col, jól látom? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#6) KisDre


KisDre
senior tag

Lehet hogy ahogy növekszik a pixelszám úgy egyre nagyobb GPU kapacításra, avagy egyre drágább videókártyára van szüksége, viszont figyelembe kell venni, hogy pl már FullHD-nál is Full grafikán azt érezzük hogy "azt a k*a!", és utána a 2560x -es felbontások is, mint optikailag bár kétségtelenül javul, nincs akkora ugrás, mint mondjuk 1280-ról FullHD-ra. (Hát még 640x-ről 1280x-ra :D)
Előbb utóbb lesz egy pixel szám, ahol már biztosan megállunk mert csak speciális körülmények közt kellene több pixel.
Tehát mint exponenciálisan csökkenne, ahogy egyre több a pixel, úgy 1db pixelre egyre kevesebb "látvány élmény plusz" jut.

KisDre.artstation.com

(#7) enterlaci


enterlaci
senior tag

Üdv és grat! Nagyon jó és hiánypótló írás, ismét! :C :R

Gyakorlatilag épp napi szinten gondolkodtam a kérdéskörön: hogy ha én 1920x1200-at és máshol jellemzően 1920x1080-at használnak legfőképp benchmarkok és pl. eredményeinek összehasonlításakor, vajon jelent-e és ha igen mekkora hátrányt a nevezett 11% különbség? Ha jól értem első olvasatra a cikked alapján, valahol a 6-8% (pixelszám különbség 60-70%-a) körül kellene számolnom!?

Másik gondolatom, az új konzolgenerációk érkezése után akár ismét fordulhat a trend a post processing eljárások "túlsúlyában" a PC-s plattformon?

...amúgy neked bármikor odaadnám a mostani VGA-m, vagy megcsinálnám itthon a tesztsorozatot, de "sajnos" nekem is 660 Ti-m van. :DDD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#8) mikej95


mikej95
aktív tag

Jó teszt tanulságos. :C
Most van valami béta verziós progi az nV csinálja, képes feltuningolni post screen effektekkel, post screen effekteket nem tartalmazó játékokat, ezek alapján nagy gépzabáló lehet.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#9) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hasonlóra jöttem rá én is mikor a TVmet rákötöttem a gépre :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10) gery2123


gery2123
őstag

Nagyon jó teszt, hasznos volt számomra. :R

-- PSN_ID: GerY2123

(#11) thomeef


thomeef
őstag

"notebook-körökben népszerűbb 1280x800"

4 éve nem használják már ezt a felbontást notiknál. Szinte kizárólag 1366*768-as a standard méret.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#12) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Nagyon igényes írás! Szokásos gbors minőség :) :R

(#13) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Nagyon hasznos teszt, koszonom. Meg ilyen otletes temakra lenne szukseg. :R

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#14) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Jó kis teszt lett ! :K

[ Szerkesztve ]

(#15) #19617792


#19617792
törölt tag

"Az 1440x900 adta volna magát, de a tesztelt játékokban a Unigine-en kívül nem bukkant fel opcióként."

na ez érdekes, pedig elég standard felbontás :DDD

(#16) >Deego..


>Deego..
senior tag

Remek írás, már vártam.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17) MrM94


MrM94
őstag

Nekem van egy 580 asom..viszont csak 1280x1024 ben tudnam tesztelni..a jatekokat mivel csak ilyen ekkora a monitorom felbontasa..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18) BeLucZ válasza MrM94 (#17) üzenetére


BeLucZ
addikt

ez most csak valami vicc ? :D 1280-ra borzalmasan erős az a vga, talán egy szanaszét hajtott i5/i7 kihajtaná, de sztem felesleges volt ilyen bika vgat venni 1280ra, de tény hogy 10 évig nem kell vgat fejlesztened :)))

(#19) gbors válasza waithEard (#5) üzenetére


gbors
nagyúr

@all: köszi, úgy látom, érdemes volt vele dolgozni :)

@waithEard: nem volt ilyen szándék benne. megcsináltam a képet 1:1-ben, és leskáláztam a logout méretére.

@enterlaci: igen, durván 7-8%-kal lesz kevesebb az fps.
az új konzolgenerációk hatása szerintem évek alatt fog csak begyűrűzni a PC-re, ezzel még korai számolni.
és köszi a bizalmat :R

@thomeef: korrekt, kicsit korrigáltam.

@EarL 007: szinte biztos, hogy valami monitor-konfigurációs probléma van a háttérben, de inkább meggyőztem magam, hogy jobb az 1280x800, mint hogy elkezdjek kutatni utána :DDD

@MrM94: köszi, azzal sajna nem jutunk messze.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

Hasznos írás, köszi a bele fektetett munkát!

Képkocka elkészülésének ideje/felbontás:

Az igazi gamer-kedésem vége valahol az első Fhd monitor megvásárlásával kezdődött... Előtte 1280x1024-ben toltam az első komoly 8m sec-es samsungon. Ez után lett a HD1950xt-ből(Axp3200+) 4850CF(Q6600) aztán 5870CF(I7-920) aztán GTX 580(i5-2500K).

És ezért is érezhettem iszonyatosan fárasztónak, ekkora felbontás mellett órákat lanozni.
Összességében lomha volt a gép válasza a kattintásra, akár milyen komoly vasat raktam alá.

Most már ezt is tudom, miért volt. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Lewzke válasza MrM94 (#17) üzenetére


Lewzke
őstag

Akkor ideje beszerezni egy fullHD monitort, tényleg borzalmasan erős az 580 ekkora felbontáshoz.

(#22) PC-rev-RM válasza #19617792 (#15) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Ugyanígy vagyok 1680x1050-nel, sok tesztben ez a felbontás is mellőzött, csak a fullhd mánia van mindenhol. Pedig hiába nagyobb a pixelszám, a képarányból fakadóan több a képi információ.
Általában levonok 10%-ot a fhd fps-számból, hogy következtessek a saját felbontásom alatti sebességre - hát nem lőttem mellé.

A megjelenő felbontások listája már megint érdekles kérdés. Szoftvere válogatja, de néhány monitornak nem érzékeli az oprendszer sem a natív felbontását. Hogy ez minek a hibája, nem tudom.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#23) becsitibi


becsitibi
senior tag

Az a gtx 660 kb mennyire erősebb a gtx 580-nál?Már csak azért kérdezem mert a bf3 kimaxolva EZZEL a konfiggal igen csak rezgett a léc 1920x1080-as felbontással.

(#24) MrM94 válasza Lewzke (#21) üzenetére


MrM94
őstag

Igen...dolgozom rajta..
(#18) BeLucZ : Ingyér volt a VGA,monitor meg megmaradt meg a nagyonregi konfigbol es egyenlore nincs zseton masikra

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25) Plazmacucci válasza MrM94 (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Legalább sugárcsöves az a monitor? :DDD

Am jó írás, tetszik, hasznos!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) #19617792 válasza PC-rev-RM (#22) üzenetére


#19617792
törölt tag

az már egyéni dolog, de én pl. rosszul vagyok a 16:9-es képarányoktól... filmre jó, játékra nem jobb, munkára meg rémes. az oké, hogy extra nagy felbontásnál lesz hely, de az arány továbbra is rossz. orbitális szélességű helyem van és hiába rakom ki a kül. toolbarokat oldalra, függőlegesen még így is csenevész helyem van a szélességhez képest..

(#27) enterlaci válasza #19617792 (#26) üzenetére


enterlaci
senior tag

Játékra inkább jobb hogy szélesebben látsz, de amúgy tartalmi fogyasztásra szerintem is inkább 9:16 kéne, kivéve még amikor excelben dolgozok, na ott nagyon jól jön a sok oszlop! :)

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#28) FoxiestFox válasza #19617792 (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én úgy vettem észre hogy ez attól függ, hogy a monitor milyen információkat küld a gép felé azt illetően, hogy mit támogat, vagy attól, ami az esetlegesen telepített külön driverében van.

(#29) MrM94 válasza Plazmacucci (#25) üzenetére


MrM94
őstag

lcd:)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#30) gbors válasza becsitibi (#23) üzenetére


gbors
nagyúr

a 660 kb. annyit vagy kicsit kevesebbet tud, mint az 580, a 660 Ti pedig gyorsabb (bár mintha pont BF3-ban előnyben lenne a kepler). a BF3 tesztben én nem használtam msaa-t, az lehet a nagy különbség, nem a kártya sebessége.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#31) SerkyKrisz1


SerkyKrisz1
csendes tag

Szép kari :)

Tel.:O6 2O 523 92 59 Minden hétköznap reggel 8tól elérhető vagyok.

(#32) zsolt200


zsolt200
tag

Én még mindig 800x600-ban játszok xD

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#34) zsolt200 válasza aram01 (#33) üzenetére


zsolt200
tag

Pl gta4, crysis2, cod mw2, mw3, stb.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#35) Bull1


Bull1
aktív tag

Az elején kb. alig derült ki mivel teszteltél...kiemelhetted volna.

Amúgy +1 az értelmes élsimítások használatához (FXAA/0XSSAA/4XMSAA - ahol nem jelent nagy terhet)

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#36) Pallli


Pallli
tag

Szép munka, gratulálok! :C

We like our RAM like we like our women - fast and cheap

(#37) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tetszett, tanultam...

Éljen a PH szabadegyetem!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) #19617792 válasza enterlaci (#27) üzenetére


#19617792
törölt tag

értelmes, jól megírt játékban állítható a FoV. de ha már szélesvászon, akkor 16:10, mint 16:9. ugyanaz a szélesség, cserébe több hely függőlegesen. tartalomfogyasztásra ugyanolyan jó, csak éppen munkára is alkalmasabb.

(#28) dying_star: függ attól is. EDID

[ Szerkesztve ]

(#39) ivana válasza zsolt200 (#34) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen vga-ad van?

(#40) enterlaci válasza #19617792 (#38) üzenetére


enterlaci
senior tag

Asszem félreértettem a hsz-ed, úgy éreztem a lényeg a széles-vásznon van. Konkrétan a 16:9-et én sem annyira kultiválnám, 16:10-et használok otthon és a cégnél is. Állítható FoV-s játék van manapság?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#41) #19617792 válasza enterlaci (#40) üzenetére


#19617792
törölt tag

elég kevés sajnos. a Bethesda RPG-k mind ilyenek, igaz ott konzolból lehet módosítani az értéken. vagy egyik legnépszerűbb indie játéknál a Minecraftnál is lehet.

(#42) FoxiestFox válasza enterlaci (#40) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Deus Exnél is lehet.

(#43) zsolt200 válasza ivana (#39) üzenetére


zsolt200
tag

Csak egy gt430. Persze ha jobb lenne nagyobb felbontásban játszanék, de akkor is elég lenne az 1024x768.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#44) enterlaci


enterlaci
senior tag

Cool, thx! Skyrim már régóta a bakancs listámon van, most felrakom a Deus Ex-et is. :K

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#45) ivana válasza zsolt200 (#43) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem simán mennie kellene nagyobb felbontáson is (én egy 8800gts-el szoktam full hd-ba játszani, persze lowon és driverből vagy ha lehet a játékból kikapcsolva minden élsimítást, levéve a textúra szűrést etc.)

(#46) batai15


batai15
félisten

Tehát 1280-beállítosokon, ha szépen fut egy játék, fulll hdben már élvezhetetlen lesz igaz?

(#47) #19617792 válasza batai15 (#46) üzenetére


#19617792
törölt tag

VGA-tól függ. ha full HD-ban is megütöd a folyamatos 40-75 fps-t (v-sync) akkor teljesen jó, persze játéka is válogatja.

(#48) aram01 válasza zsolt200 (#34) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem 1024x768-ban is vinné

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) zsolt200 válasza aram01 (#48) üzenetére


zsolt200
tag

Jaa neem, csoda hogy elmennek ígyis 20fps-el, mert ram az még elég lenne abból van 3,5gb de sajna a proci nagyon lehúz mindent, az csak egy 2,9-es celeron. Alaplap még egy dual coret sem támogat, hiába s775-ös.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.