Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eeshtvaan


Eeshtvaan
tag

Már várható volt az új szabvány megjelenése. Kíváncsi leszek az első kisker árakra. Bár az adatokat elnézve botorság lenne rögtön DDR4-re épülő konfigot összerakni, mert a jelenlegi első két szabvány még nem sokkal combosabb, mint a legutolsó DDR3-asok, és szvsz jóval drágább lesz. Más kérdés, hogy pár éven belül szép lassan minden átáll majd az új szabványra, nem kell előrerohanni. A szerverállomásoknak viszont jól fog jönni.

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#2) AS


AS
félisten

Remélem leviszi a DDR3 árát mert piszkosul drága most...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) nbg


nbg
senior tag

Koszi az irast, nagyon informativ es ertheto lett! :R

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Részletes kis összefoglaló,ebéd mellé jó volt olvasgatni. :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#5) Auratech


Auratech
őstag

Érdekes ebéd előtti olvasnivaló volt. Köszi!
- Akkor most a vágyott dual-8 magos gépembe 4 csatornás, 4200-as DD4-et kérnék 128Gb-ot. Köszi!
(meg két 980-at 6-6 Gb fedélzeti memóriával. Miért? -csak.)

Auratech Field Recording

(#6) Osiris


Osiris
őstag

Egy sort még lehetett volna írni a GDDR5 vs DDR4 sávszélesség értékekről az integrált grafikus hardverekkel kapcsolatban. Amúgy jót tett nekem az ismétlés a témában.

(#7) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

A fogyasztáscsökkentés és ésszerűsítés mindig jó dolog, de amiket olvastam a jelenlegi és a várható eredményekről, az alapján nem alakult ki olyan kép róla, hogy "musthave" lenne a 3-as helyett a következő pár évben. Az idő majd ítélkezik felette, de lehet, hogy ez inkább amolyan átmeneti szabvány lesz DDR5 vagy valami még jobb előtt.
Különben mivel a DDR3 olyan hosszú ideig volt piacvezető, elég sok elkelt belőle - ha az emberek majd tömegesen szabadulni akarnak tőlük, az fogja csak igazán lenyomni az árakat (használt piacon legalábbis), szóval ebből a szempontból várós :))

(#8) #25583896 válasza AS (#2) üzenetére


#25583896
törölt tag

Sajnos erre nem sok esélyt látok, tekintve, hogy az előző váltásoknál sem történt komolyabb csökkenés.
Hiába van DDR3, a DDR2 drágább, a DDR1 pedig még ennél is többe kerül...
Sokkal valószínűbb, hogy a DDR3 ára marad ezen a szinten, a DDR4 ára pedig addig csökken, míg olcsóbb nem lesz a DDR3-nál.

szerk.: bár ahogy az előző hozzászóló is írta, a használtpiacon biztosan lehet majd olcsón DDR3-at venni, ha tényleg olyan sokan el akarják majd adni.

[ Szerkesztve ]

(#9) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Én maradi vagyok akkor ha még DDR2-vel nyomulok? :D 5-6 éves deszka, azóta teszi a dolgát :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#10) meci77


meci77
tag

Köszi, már rég olvastam ilyen memória elemzést-tesztet, és ezt különösen nagyon vártam. :R

(#11) 7time válasza #25583896 (#8) üzenetére


7time
senior tag

bár ahogy az előző hozzászóló is írta, a használtpiacon biztosan lehet majd olcsón DDR3-at venni, ha tényleg olyan sokan el akarják majd adni.

Ahhoz értelmes áron kellene 3000Mhz + DDR4 kapni de ez nem hiszem hogy 2 évnél hamarabb megtörténhet.

(#12) AndrewBR válasza SpongyaBob (#9) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Nem vagy egyedül! ;]

A.

(#13) energy4ever


energy4ever
addikt

Kivancsi leszek a kovetkezo szerias apukra. Ott meghatarozo a teljesitmenyben a ram. DDR4-el parositott apuk szerintem a mai kozepkategorias vga-k szintjet fogjak hozni, ami rohadt nagy elore lepes lenne az apu-k szamara.
Varom az elso ilyen tesztet. :K

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálam 60.000 körüli a lélektani határ.Ha ennyiért lesz majd 16GB -t akkor váltok. De még messze van 2016.

Ha a mostanit nem tudom eladni jó áron, akkor megmarad az öcskös gépébe, alaplappal és a processzorral együtt. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) VIC20


VIC20
őstag

Csak egyet hiányolok az egyébként igen színvonalas cikkből: lehet, hogy csak én siklottam át felette, de nem találtam a tényleges felhasználáskor végzett mérési eredményeket tartalmazó grafikonok között olyat, amelyik (összehasonlításképpen) a korábbi memóriák megfelelő értékei tartalmazta a volna, csak a DDR4-es modulok adatait. Ez azért érdekes lehetett volna.

(#16) Lewzke válasza energy4ever (#13) üzenetére


Lewzke
őstag

Az remek lenne, ha hozzák majd a középkategóriát. :)

(#17) Egzee


Egzee
őstag

Valaki homályosítson fel!

DDR2 nem 1066-nál állt meg? :F

(#18) Dr.Momo válasza VIC20 (#15) üzenetére


Dr.Momo
tag

Idézet a cikkből:
"Jelen pillanatban meglehetősen nehéz lenne reálisan összehasonlítani a DDR3 és DDR4 teljesítményét, hisz (egyelőre) nem létezik olyan platform (vagy processzor) ami mindkét szabvánnyal egyaránt elboldogul, így nem lehet kiszűrni az eltérő mikroarchitektúrákból fakadó különbségeket, ami például bizonyosan fennáll az Ivy Bridge-E és a Haswell-E között. Ezért úgy döntöttünk, hogy első körben az utóbbi processzor társaságában próbálunk ki néhány eltérő DDR4 beállítást egy marék alkalmazásban."

(#19) energy4ever válasza Lewzke (#16) üzenetére


energy4ever
addikt

Mielott felreertes lenne, en ugy ertettem, hogy a jovoben, a DDR4 korszakaban megjeleno APU-k DDR4-el parositfa fognak kb egy mai kozepkategorias VGA szintjet hozni.
Nyilvan egymaiAPU-t kesobb sem lehetne parositani DDR4-es ram-al.

(#20) Oliverda válasza Egzee (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

A DDR2-1066 nem lett a JEDEC által szabványosítva. Volt DDR2-1200 is, ami gyakorlatilag szintén csak tuningnak számított.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) safi74 válasza Egzee (#17) üzenetére


safi74
csendes tag

Hivatalosan 800MHz volt a csúcs. Tuning ramok voltak ennél magasabb frekivel is (1066 sőt ha jól emlékszem 1333-as is), de ezek mindegyike nem szabványos ,tuning ram volt. Ez olyan ,mint amikor a ddr-nél egy-két gyártó piacra dobta az 533-as ramjait

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=safi74

(#22) Balu77


Balu77
őstag

UP :R a jó cikknek, már nagyon vártam egy ilyen leírást!

izé

(#23) Yutani válasza Oliverda (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oli, ebben a táblázatban jók a sárgával megjelölt értékek?

#tarcsad

(#24) Oliverda válasza Yutani (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, jók.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Lewzke válasza energy4ever (#19) üzenetére


Lewzke
őstag

Így értettem és szevasz még akkor is nagy előrelépés lenne. Kíváncsian várjuk.

(#26) pip válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


pip
aktív tag

nem alakult ki olyan kép róla, hogy "musthave" lenne a 3-as helyett a következő pár évben

ez igy volt a ddr3 megjelenesekor is, alig volt gyorsabb a legjobb ddr2-nel, raadasul a kesleltetese is nagyobb volt, aztan par ev alatt jol elhuzott mellole.

(#27) flexxx2


flexxx2
őstag

Nekem sincs pozitív jövőképem, a ramok pofátlanul drágák, mindig hullámzott az ár, de ilyen magasan már vagy 2 éve vannak. DDR2vel elvagyok én is, de 4gb van, ami kevéske már, és 4 foglalatom tele van (meg a tököm is :) ).
Egy dolog reménykeltő, a kapacitás. Ha ilyen durván megnő, ahogy a cikk sejteti, akkor musthave lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Azért az vicc hogy 2 év alatt sikerült 10nm-ert csökkenteni, de ez most 7 év alatt nem sikerült. De egyébként jók lettek.

(#29) Eclips21


Eclips21
őstag

és akkor most jön a DDR4-re alapozott GDDR ramok a videokártyákra?

(#30) _SPD_ válasza energy4ever (#13) üzenetére


_SPD_
tag

Bizony... Lelki szemeim előtt lebeg egy R9-290x tudású amd apu amiben egy legalább i5 tudású cpu rész van hozzá egy quad csatornás ddr4 támogatással.... Istenem... Hátha...

[ Szerkesztve ]

(#31) DRB


DRB
senior tag

Azért a 70%-os felár barokkos túlzás, de tény hogy drágább. [link]

(#32) 7time válasza _SPD_ (#30) üzenetére


7time
senior tag

Bizony... Lelki szemeim előtt lebeg egy R9-290x tudású amd apu

Ilyesmi nem lesz egyhamar, legalább ha egy R9-280 írtál volna.

(#33) _SPD_ válasza 7time (#32) üzenetére


_SPD_
tag

Álmodozni lehet nem? :)

(#34) Oliverda válasza flexxx2 (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Tavaly decemberben még kb. fele ennyibe kerül 2x4 GB mint most.

jozsef8: Pontosan mire gondolsz?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) C$abi


C$abi
aktív tag

Ha valaki karácsony tájékán rakna össze egy HTPC-t annak érdemes DDR4-es RAM-ot vennie, vagy majd csak 1-2 év múlva?

(#36) sb válasza C$abi (#35) üzenetére


sb
veterán

Igényfüggő, de HTPC-nek sokaknak egy androidos stick is megteszi kb.
Én biztos nem vennék bele DDR4-et, csak ha olcsóbb mint bármi más. :)

szerk: igazából semmihez nem vennék DDR4-et egyelőre. Intelnél CPU-hoz, IGP-hez egyelőre szerintem semmi haszna kb. AMD-hez meg még nincs alaplap, ahol talán gyorsítana a GPU-n.

[ Szerkesztve ]

(#37) sb válasza Televan74 (#14) üzenetére


sb
veterán

Igaz használtan, de nekem 16GB DDR3-at 16-ért sikerült vennem tavaly. Nálam ez a lélektani határ. :DDD

De viccet félretéve. Nyilván megérne a DDR4 többet is, de a cikk alapján hiába van benne potenciál, szerintem jelenleg és emberi felhasználásra (a 18 magos Xeont vegyük ki a képletből) nincs semmi haszna. Így meg szvsz felesleges érte 30-50-akárhány %-kal többet kiadni. Az alaplapról nem beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#38) mad1


mad1
veterán

Ez tovabb fog elni mint a vga ra szerelt ddr4 ek :D

Ne szemetelj ! = Steam

(#39) pakriksz válasza mad1 (#38) üzenetére


pakriksz
őstag

vga-ra még nem szereltek ddr4-et.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#40) mad1 válasza pakriksz (#39) üzenetére


mad1
veterán

pl:x1950,3870,5450 stb...

Ne szemetelj ! = Steam

(#41) #25583896 válasza mad1 (#40) üzenetére


#25583896
törölt tag

A GDDR4-nek semmi köze a DDR4-hez.

(#42) Oliverda válasza mad1 (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

DDR4 =/= GDDR4

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) pakriksz válasza mad1 (#40) üzenetére


pakriksz
őstag

GDDR4 DDR3 alapú.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#44) kenwood


kenwood
veterán

valoban emelkedett picit a ramok ara,de meg igy is a legolcsobb komponens.
16 ezer korul 8 gigas modult kapsz,amit hetkoznapi hasznalatban mar ertelmetlen boviteni.
orulnek,ha ilyen "draga" lenne a proci,vga.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45) Egon válasza kenwood (#44) üzenetére


Egon
nagyúr

Picit? LOL. A duplájára.
Egy példa: [link]
Ott a grafikon.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) Egon válasza Oliverda (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

Inkább tavalyelőtt decemberben. Lásd a linken az előző háeszben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) Oliverda válasza Egon (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Tavaly december elején rendeltem 55 dollárért 2x8-as G.Skill kitet. Azt nem tudom, hogy idehaza a hiénák mikor kezdték felpumpálni az árakat, de nem lepne meg, ha biztos ami biztosa alapon már elejébe mentek volna az áremelkedésnek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Feketelaszlo válasza pip (#26) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Való igaz - én nem is kétkedem abban, hogy az új szabvány előbb-utóbb beérik, a kérdés csak az, hogy ha mondjuk a DDR4-nek is 2-2.5-szeresére nőne a sebessége a DDR3-hoz képest, abból én, egyszerű halandó mit éreznék meg - mire tudnám használni ezt a gyorsaságot. Mint ahogy a cikkben is kiemelték, a legmemóriaigényesebb folyamat a tömörítés - talán nem túlzás kijelenteni, hogy a PC-felhasználók többsége nem szokott főmunkaidőben archiválni vagy médiafájlokat renderelni - én is max. néhány CAD programot használok ami megizzaszthatja a RAM-ot, de eddig még nem futottam bele munkát zavaró falba (8Gb DDR3 1066). Böngészésnél az öreg DDR400-as gépemnél is inkább a RAM mennyiségét találtam meghatározónak, nem a memória-sávszélt (illetve itt a CPU és a net-sebesség jelenthet még szűk keresztmetszetet). Mi maradt még, mint gyakori felhasználási terület? Játék, de ha nem APU-ról fut, akkor a leglassabb és leggyorsabb DDR3 modulok között is alig fedezhető fel különbség, gyakrolatilag irreleváns. Esetleg ha mennyiségben is már lazán 16 giga fölött fogunk járni, akkor RAMDisknek befogni tudom elképzelni, de csak azért, mert a tömörítés benchmarkban esetleg lealázza a DDR3-at, még nem kéne.

(#49) jozsef8 válasza Oliverda (#34) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Arra hogy a gyártástechnológia végig fejlődött DDR1-DDR3 váltások között. DDR3-4 között pedig nincs. Ugyanúgy 20nm csak kisebb fogyasztással, kicsit átalakítva.

(#50) Oliverda válasza jozsef8 (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert per pillanat épp ez a rendelkezésre álló legfejlettebb technológia. Nyilván ahogy lesz jobb át fognak állni. Nem törvényszerű, hogy az egyes szabványok között a csíkszélesség is csökken.

A fogyasztás csökkent, a kapacitás pedig nőtt, és ez a fontos.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.