Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Azért építik ki előbb Budapesten meg a nagyobb városokban, mert ugye ott a legnagyobb a területi lefedettséggel elérhető potenciális ügyfél. Meg a jövedelmek is nagyobbak. Tehát egységnyi befektetett pénz legvalószínűbben így térül meg legjobban. Az, hogy valamelyik usernek jó legyen az sosem jelenik meg, mint elsődleges cél, az csak szükséges velejárója a profit megtermelésének.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#2) ArchElf válasza TheVeryGuest (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Vidéken családnál mobil internet (ADSL álom lenne) HSDPA vevővel "hagyományos" lefedettséggel az internetkapcsolat max sebessége 3.5 KiB/sec... elkeserítő, még email-re is épp hogy csak elég, a webböngészés már kínszenvedés (még 10 éve a flash és óriási képek nélküli korszakban úgy ahogy elment, de most)
:O
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) whiz válasza TheVeryGuest (#1) üzenetére


whiz
aktív tag

Tudom én miért építik ki ott először... költői felvetések voltak :)
A baj csak az, hogy valószínű az embereknek sokkal nagyobb szüksége lenne máshol a mobil internetre. De így ugye meg lehet nyomni a marketingrizsát, hogy úúúú már ennyi meg ennyi százalék, hiszen a lakosság jó része (nagy)városokban lakik, és nekik elérhető. De akinek meg valóban kéne, mert nincs más, az ugyanúgy várhatja a csodát. És ez itt a nagy baj. És még nagyobb az hogy ami lassú volt eddig, az ezután még lassabb lesz.

Iexpresszel én 2-3x sebességnövekedést értem el otthon, amikor használtam. Ezért úgy gondolom, hogy ez hiányozni fog sokaknak...

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#4) troller válasza ArchElf (#2) üzenetére


troller
senior tag

Annál még a betárcsázós is gyorsabb, ha jól emlékszem :(

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5) geddonhun


geddonhun
csendes tag

Én vodafonnal futottam rá a szélessáv buktatóira. A cikkhez kapcsolódóan nekik a programon kívül külön apn is van. Az egyik tömörít, a másik nem. Lehet dönteni. Probléma azért itt is akad bőven. A korlátlan net csak külön szerződve vehető igénybe. Verseny nincs. Ő dolguk. Ehhez ugye 2 sim kártyás telefon, 2 telefon, vagy valamely csodás modemük kell. Az egyikről már a boltban elárulta a kisasszony, hogy az övé már másodszor van szervízben. A másikról csak itthon derült ki, hogy "az én rendszerem miatt" nem működik. Az InternetPlusz-ról, amivel a tömörítés állítható kiírják, hogy nem Vista kompatibilis, de a modem Connenctlite-ja állítólag igen. Kis megszorításokkal... Nálam 64bites a Vista és még a start menübe se talált be az installja. Aztán nem látta a modemet. Felhívtam őket, mire egy legalább 20-as programlistát hadartak a telefonba, hogy mivel akad... amiről ők tudnak. Uninstall... utána sem.
Szerződésbontás, 5G, telefonom modemként. És csak az adatmennyiségre kell figyelni, de mehet a torrent és a daemon-tools is működik.
Az inkompatibilis programok listájának nyilvánosságra hozása folyamatban.

(#6) v.tom


v.tom
őstag

Sajnos azonkívül, amiről a cikk is szól, van mégegy igen nagy probléma. Neveztesen az ár. Nálunk a mobil internet csomagok ára is elég magas, de lassan kezd tűrhető mértékűre csökkenni. Csak van egy buktató. Mindennapi tapasztalatból tudom, hogy amikor az emberek előfizetnek ezekre a mobil-szélessávú internet-csomagokra, sok esetben fogalmuk sincs arról, hogy mi is áll a szerződésben. Amiatt nincs, ert a szolgáltatók ezeket szépen elrejtik a hangzatos reklámok mögé, miszerint "ilyen egyszerű ez egész, bedugod és megy". Érdemes megnézni, hogy minden reklámban pc/laptop mellé alkalmazzák a 3g-t, nem pedig telefonos lehetőségei miatt (pl videotelefon). Azért, mert ezzel igen nagy pénzeket akasztanak le szerencsételen hozzá nem értő felhasználóktól, akik még a laptop-ot is megveszik akciósan a csomag mellé. Gondolok itt olyanokra, mint pl a havi 5gb siralmas letöltési korlát 5000 ft-ért, aminek átlépése után fizet a tisztelt user 0,1 ft-ot 10kb-onként. Ki lehet számolni hogy mennyibe kerül megnézni egy pár mb méretű .flv videót youtube-on. Nap mint nap találkoztam olyan emberekkel, akik akát havi 100000 ft feletti internet számlát kaptak. Sokszor egyébként a számla sem stimmel. A legutóbbi ilyen esetben a kedves T-Mobile-os "szakember"-hez nekem kellett bemennem egy rokonom helyett, és az asztalt csapkodva és fogyasztóvédelemmel fenyegetőzve sikerült a nettó 56000 Ft-os számlából végső soron bruttó 11000 ft-t csinálni. Nekünk szerencsénk volt. Mert én értek a témához, de aki nem, azt beetetik egy perc alatt. A "számla" amit adtak nevetséges volt. Le kellett volna másolnom. Véletlenszerű időpontok voltak feltűntetve, és a közöttük lévő adatforgalomból volt kiszámítva az ár. Csak azt elfelejették feltűntetni, az egységárral együtt. Csak végösszeg szerepelt. Áfa nélkül. Nekem az tűnt fel először, hogy 21 perc alatt hogy lehet 7,2 mb/s max adatátviteli sebességű eléréssel 36 gb adatforgalmat csinálni. A kedves t-mobile-osok először persze megmagyarázták a lehetetlent, ezért kellett nekem bemennem, már a dühtől fortyogva. Hát, ennyi az én véleményem és történetem. Amig ezt meg lehet tenni az ügyfelekkel, addig én inkább nem nélkül élek. De nem engedem magam kihasználni.

(#7) Blacksmith


Blacksmith
csendes tag

Sajnos egy fontos szempontot kihagyott az író az okfejtéséből: a 3G hálózat kiépítése súlyos százmilliókba kerül, ezért csak ott fektetnek be, ahol sanszos, hogy meg fog térülni.

Csak hogy legyen viszonyítási alap: egy 2G-s torony kiépítése 20-50 millió forint között alakul, a környezeti viszonyok függvényében (pl.: kell-e építeni tornyot, vagy rá lehet pakolni egy oszlopra, stb.). A 3G-s tornyok drágábbak és sűrűbben is kell szétszórni, mert a magasabb frekvenciával csak kisebb területet lehet lefedni.

Tehát ahol sok az ember, akik közül sok előfizetőre lehet számítani, csak ott lesz 3G. A kisvárosok (meg persze a falvak) kimaradnak a jóból, mert ott soha nem fog visszajönni a fejlesztés ára.

[ Szerkesztve ]

(#8) v.tom válasza Blacksmith (#7) üzenetére


v.tom
őstag

Ez egy jó megközelítés, de nem szabad úgy venni mintha egyfajta szívesség lenne a szolgáltatók felől a 3g hálózat kiépítése. Ugyanis lassan közeledünk majd affelé, hogy a 3g kerüljön előtérbea hagyományos gsm 2g vagy 2,5g hálózatok helyzett. Egyszóval mindenképpen ki kell építeniük a hálózatot, mert a 3g előbb utóbb alapvetővé válik. Külföldön már többnyire az is. sok helyen már erról van szó hogy lassacskán visszafejlesztik a reégebbi hálózatokat a 3g előnyére. Azt hiszem hogy itt ph-n is volt erről cikk. japánban már egyes szolgáltatk beszüntették a 2g hálózatok üzemeltetését.

(#9) azbest


azbest
félisten

Ha a 900MHz-et is használhatják adatforgalomra, akkor lesz nagy lefedettség (persze gondolom nem olyan gyors mint a nagyobb vivőfrekvenciás, de jó kompromisszum)
3G 900 MHz-en - tesztel a Pannon
Sikeres lenne a 900 MHz-es szélessáv

[ Szerkesztve ]

(#10) eziskamu válasza azbest (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

És ezt a 900 MHz-s 3g-s üzemódot a 3g-s telók mekkora része képes kezelni?

Amúgy tényleg akik nem értik hogy miért ilyen lassú az áttérés, azért mert a a 2 ghz feletti frekvencián sokkal több adótoronyra lenne szükség, nem elég csak a meglévő tornyokat átállítani.
Ott van pl a nemtudommmár milyen számmal jelölt wifi b és g szabványú eszközök (2,4 GHz) melyek hatótávolsáaga sokkal jobb mint a hasonló adóteljesítményű a-s szabványú eszközöké (5, akárhány GHz)
De pl adóvevőknél is a kisebb frekvenciás készülékek hatnak meszebbre ugyanakkora adóteljesítmény mellett.
Igazából a tereptárgyakra való érzékenység ami igazán nő a frekvencia emelésével. Jó rálátásnál és irányított antennákkal azért nagyon magas frekiken, nagy távolságokra is jó a vétel, lásd a műholdvevőket.

[ Szerkesztve ]

(#11) whiz válasza Blacksmith (#7) üzenetére


whiz
aktív tag

Sajnos ehhez nem értek, azt hiszem ezt meg is jegyeztem az írásban. Nyilván való, hogy sok pénzbe kerül a hálózat fejlesztése. De. Van itt egy de. Mert ha már nem elérhető mindenhol az a nagy sebesség, akkor miért kell megszüntetni az optimalizálást a csak lassabb hálózattal lefedett területeken? Mert az viszont lehetséges, és nagyon hasznos - tapasztalat.
Ez az egész megint semmi másról nem szól, csak arról, hogy valószínűleg az nem hoz nekik semmi nyereséget. Biztos röhögve kitermelik az előfizetésekből azt, amibe nekik kerül, de mivel már nem használják a 3G miatt olyan sokan, nem kell annyi ügyfelet kiaszolgálni, így aztán "nahh az a 20% kapja be, majd egyszer ott is lesz 3G addig lassulhatnak egy kicsit, kit érdekel, csá". Nekem erősen ilyen érzésem van.

[OFF]"A kisvárosok (meg persze a falvak) kimaradnak a jóból, mert ott soha nem fog visszajönni a fejlesztés ára."

Ez az a gondolkodásmód a szolgáltatók részéről, amit nagyon csúnyán elítélek. Csak egy példa: Volánbusz. Ott nem indítanak járatot, ahol effektíve az az egy vonal nem hozza be a saját költségeit (jellemzően falvak környéke, zártkerti területek, ilyesmi). Igaz, hogy van rá igény, mert használná a jónép, még ha nem is sokan. Nekik az életüket nagyon megkönnyítené. De nem kapják meg, mert az a vonal a saját költségeit tekintve nem nyereséges, így aztán oldják meg az utazást, ahogy tudják, szevasz. Az nem számít, hogy az összes többi járat globálisan atommód hozza a pénzt... na erről ennyit.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) whiz válasza geddonhun (#5) üzenetére


whiz
aktív tag

Külön apn van (volt) Pannonéknak is. A tömörítéshez másikat kell beállítani. Mondjuk tenném hozzá, hogy amíg használtam, addig is azért néha voltak érdekes anomáliák. Pl néha fogta magát, és elfelejtett működni, ilyenkor disconnect, apn átírása, reconnect. Nem nagy ügy, csak amikor 10 percenként meg kell tenni, akkor már idegesítő...
Azt meg nem is tudtam, hogy Vista alatt nem megy, én Vistán már nem próbáltam, addigra lett nálunk is 3G.
Nekem szerencsére a modemem jól bírja a gyűrődést, Vista alá is találtam firmware-t hozzá, pöccre sikerült is beüzemelni. Féltem előtte, hogy gáz lesz, mert olvastam fórumokon sokat és sokfélét, de nekem jól megy minden (kopkopkop).

Amúgy meg sajna ez van, a mobilinternet még arányleg drága, viszonylag kevés adatforgalmat kapunk a pénzünkért, és ez jó eséllyel nem is fog változni a jövőben...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) Kantorpe


Kantorpe
tag

Cegeket azert alapitjak, hogy az alapitok zsirra szedjek magukat.

Szarnak ok magasrol az igenyekre, profit a celjuk, nem az, hogy te tudjal netezni.
Nagyon leszarnak teged, meg mindenkit, azt es ugy csinaljak amit es ahogy akarnak.
Foleg itt nallunk :((

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14) Jamby18


Jamby18
senior tag

Nekem T-Com os mobilinternet van 5gb. Debreceni vagyok. Majdnem belvárosba lakok. T-Com-nál van egy kis ikon, hogy milyen a jelerőség nekem mindig jó vagy "Nagyon jó jelerősség". Csak esős vagy párás időben alacsony a jel ilyenkor szakadozik is a net (de nem rendszeres). Ilyenkor egy újrainditás segit és kész.Egyébként mikor én megvettem a csajé nekem azt mondta, hogy minél magasabban van a modem annál jobb, tehát panel előnyben. Egyébként a szolgáltatók szépen átverik a naiv vásárlókat hogy tizmillió e-mailt küldhecc + hasonlók. Ja persze meg mp3 at is vagy 2000et igen csak ők egy zenét 2Mbal számolnak. Nevetséges. Egyébként én az enyémmel elégedett vagyok 2 hónapja van + és semmi rosszat nem tudok róla elmondani. Torrentezve 200kb/s al is jön az adat, feltölteni pedig akár 30-35kb/s is tudok. Emlitésre méltó még a Pannon szolgáltatása. Haverom megvette. Kihozták nekik a modemet futárral aláirtak minden pappirt, és ennyi.Semmi beállitás. És elvileg 3 napon belül küldenek sms-t a kóddal. Ennek mi értelme van. én még a helyszinen megbeszéltem ezeket,de mindegy. Na és most neki úgy működik a net hogy 15 perc és vége.Hibaüzenettel leáll.Azután egész nap semmi persze bent a Pannonnál, biztos gyenge a gép am. P2-es. De egy rendszerkövetelmény sincs sehol. És a napokba levittem az enyémet és láss csodát jó a net. És nagyon jó a jelerősség.És ő ráadásul a belvárosba lakik. Meg 2 kábellel működik a modem, de minek. Más gyártó + tugya oldani az 1 USB-t. Fúrcsa. :Y Ja meg nekem mondták a T-Com-nál hogy a másik 2 szolgáltatónak a legrosszabb a sebessége, hogy panaszkodnak a vevők mert 1 oldal 10 perc alatt jön be. Speciel ebbe igazuk van a T-Com nál hogy nekik 10-10mp.

[ Szerkesztve ]

(#15) whiz válasza Jamby18 (#14) üzenetére


whiz
aktív tag

Azért azt tenném hozzá, hogy a pannon 3G-s szolgáltatásával (már ahol van persze) én pölö maximálisan elégedett vagyok. Nekem soha nem szakad, nem fagy a net, és letöltésnél stabil 2-2.2Mbitet megy. A feltöltés szintén csontra megy 48Kbitet (ez gyakorlatilag az elméleti maximum) Az, hogy valakinek nem megy, elég sok okból történhet.

v2.0: a két USB-s kábel nem véletlen. Arra találták ki, hogy gyengébb jelű területen több kakaót tudjon felvenni a modem, különben szakadás van. Egyébként adják mellé a sima egy csatisat is (legalábbis nekem Huawei e220-am van, ahhoz kettő járt. Ja és én faluban lakok, mégis maxos a jelerősségem, szóval ezt is helyszíne válogatja).

A T-comnál jóhogy azt mondák, hogy a másik két szolgáltatónak rosszabb a sebessége :)
Nyilván a másik kettő is ezt mondja. Alapvetően el lehet mondani, hogy átlagban a T leggyorsabb, ez mondjuk igaz, de nem olyan jelentősek a különbségek. Lefedettség tekintetében a voda van kicsit jobban lemaradva a másik kettőtől, így persze ők átlag lassabbak.

Viszont ha utazok az országon belül (városok közt ugye), akkor gyakorlatilag megizélgethetem, mert egyiknek sincs normális hálózata...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#16) k.sasa.87 válasza whiz (#15) üzenetére


k.sasa.87
csendes tag

Üdv!

Letöltésnél 2MBit?
Én T-mobbal vagyok, és egy Nokia N90-nel 3G-zek laptopon. De legfeljebb 46-48 kbyte/sec-el szedek. 2 MBit pedig 250 kbyte/secet jelent kb.

Vagy én értek félre vmit? :)

Ne csíráztass atommagot! Veszélyes! :)

(#17) whiz válasza k.sasa.87 (#16) üzenetére


whiz
aktív tag

Nem érted félre :)
Valóban 220-250Kbyte/sec sebességet megy :)
Telefonnal is (Nokia E51), meg a modemmel is (Huawei E220)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#18) k.sasa.87 válasza whiz (#17) üzenetére


k.sasa.87
csendes tag

Nos, nem tudtam hogy E51ről van szó, ami HSDPA-s. ;)
Én E61 és N90 ről neteztem/-zek és az csak szimplán 3G-vel megy.

Ne csíráztass atommagot! Veszélyes! :)

(#19) ngabor2 válasza k.sasa.87 (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is T-s vagyok, web'n'walk. nemrég sikerült városon belül 500-550kB/s sebességet kihozni a cuccból, ami kb. 4Mb/s. nem is rossz. csak az a baj, hogy elmegyek falura, és ott gyönyörködhetek a 6-7kB/s sebességben...

én is attól tartok, hogy falun nem lesz mostanában igazi mobil szélessáv. ha a szolgáltatók megtehetnék, csak budapesten, meg esetleg 1-2 nagyvárosban szolgáltatnának, mert ott van elég nagy népsűrűség, 1 torony elég nagy területet lefed. alacsonyabb népsűrűségnél örül, ha behozza a fejlesztés árát.

tehát nagyon szép, hogy 80%-os lefedettség, csakhogy ez a 80% nem a területre vonatkozik (az ránézésre 10% alatt/körül van), hanem a lakosságra. csak ezt nem verik nagydobra, mert a csupasz "80%" sokkal szebben hangzik. ennyi erővel hirdethetnék azt is, hogy ahol van, ott 100%-os a lefedettség, a többi meg nem számít.

(#20) bmarton7 válasza whiz (#11) üzenetére


bmarton7
csendes tag

A gondolkodásmódba igazad van csak az a baj hogy ezek a szolgáltatók nem jótékonysági intézmények szóval nem hiszem hogy olyan helyre építenék ki ahol max a befektetést hozná vissza s profitot nem termelne. Én is szívesen váltanék diginetre ahol 4500.- ért havon kapnék 20/20 as netet bármifajta korlátozás nélkül ->link<- de be kell érnem tonline al és évente szerződést újítani a hűségidő lejárta miatt hogy megspóroljak havonta 2k -t de hát nemhiszem hogy a kedvemért kihúznák XV. ker ezen részére a kertesházakhoz. bár reménykedek xP

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#21) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Ma már elmondható - és elérhető a valóban gyors mobil net , csak milyen áron :Y
SAMSUNG Galaxy 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.