Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Kedvet kaptam én is Rómához :) jó írás grat!

(#2) strife


strife
tag

Jó írás és a képek is.

Én 3 éve jártam Rómában, de azóta is vissza vágyok egy felejthetetlen élmény :)

(#3) partymaci


partymaci
aktív tag

Remek írás, jó kis kedvcsináló gratula! Én is most nyáron voltam Rómába a családdal. Szintén 3 napot töltöttünk el, viszont a srác akihez mentünk kint tanult és nála szálltunk meg így idegenvezetőnk is volt. Aki teheti mindenképp repüljön ki, de autóval sem vészes. Mi (3 felnőtt,1 gyerek) 80E-t költöttünk repcsire összvissz, de ezt még lelehett volna faragni 60ra is. A kinti élet meg nemsokkal drágább, mint Mo-on. Van ami olcsóbb de van ami dágább, pl. a coca-cola :)
Persze 3 nap alatt kutyafuttában sem lehet mindent végignézni, de a hírességek beleférnek.
Üdv!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4) Kinder


Kinder
senior tag

Jó írás, szép képek! :)

Az élet valóban nem drágább ott, mint itthon, bár az életszinvonalat sem mondanám sokkal jobbnak.
Nem mindenkinek van ám ott sem Ferrarija, meg Maseratija. :)

Megnézni viszont mindenképpen érdemes Olaszország többi részét is.

Kb 2000 km-t tettünk meg autóval, rengeteg városban/faluban voltunk utazgatás címszó alatt, és egyetlen helyen - egy vatikáni pizzériában - próbáltak átverni, máshol mindenhol segítőkészek voltak, még egy kb 100 lakosú hegyi faluban is ingyen kaptunk home made sajtos-sonkás szendvicset egy ezeréves bácsitól. :R

írom ezt úgy, hogy nem vagyok olasz-fan

[ Szerkesztve ]

(#5) Zotya84


Zotya84
őstag

"...embereket haláluk után foghagymával és citrommal..."
...embereket haláluk után fokhagymával és citrommal...
(A származási helye, Fokföld után...)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) daninet válasza Zotya84 (#5) üzenetére


daninet
veterán

nekem is gyanús volt de nem húzta alá és annyiban hagytam... javítva :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) Rossi


Rossi
addikt

Gyönyörű lehetett. Na majd egyszer...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#8) zH.


zH.
senior tag

Szép írás ,gyönyörű képek! :R

just be

(#9) keIdor


keIdor
titán

Szép írás, köszönöm! :R Olaszországban a legszebb szerintem Velence, az is megérne egy ilyen írást... na majd egyszer.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) hfrankee


hfrankee
senior tag

Róma nagyon jó!
Mi is a kedvesemmel akcios repjeggyel, 4 napra voltunk decemberben!
Vissza is fogok menni az biztos,kimaradt a Vatikáni muzeum!
Nagyon jellemző Rómára a következö szitu..
Csámpázunk erre-arra,egy sarkon befordulunk hopp egy kicsike nagyon régi templom,ki van rá irva,hogy az ismert legrégebbi keresztyén templom :Y Anyád!!
Minden sarkon a történelem köszön az emberre....

MOD:: Ez 4 éve volt kettönknek oda-vissza repjegy 21400.-Ft,szállás 3 éjszaka 26500.-Ft :D Vicc!!
Télen szabad csak menni,nyáron haverék 2 órát álltak sorba,hogy nyomoroghassanak a Colosseumban :U

[ Szerkesztve ]

(#11) hfrankee


hfrankee
senior tag

A metrot meg vagy 7 éve épitik,de minden kapavágásnál,ilyen vacak krisztus elötti hülyeségeket találnak,oszt nem igen halad a meló :)
Szép emlékeket idéz az irásod,már bizsereg a talpam..... :D

(#12) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszi az írást, élvezet volt olvasni.

(#13) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Jó írás lett, a képek is jók. Elég sokat mászkálhattatok, hogy ennyi mindent sikerült megnézni 3 nap alatt. Én idén májusban voltam szintén 3 napot (plussz 1 hét Dél-Olaszo. és Szícilia, kocsival, ~5000km út), de egy csomó hely kimaradt Rómában, sajnos (Pantheon, Colosseum belülről, Forum Romanum szintén). Mindegy, a Trevi-be én is dobáltam, úgyhogy remélem még viszont látom Rómát valamikor, valóban csodálatos város. :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#14) daninet


daninet
veterán

Köszönöm a dícséreteket.
Voltam Velencében is nemrég, igaz nem ennek az utazásnak a kapcsán. Érdekes meg szép stb. de lényegesen több a látnivaló Rómában.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#15) Geffry


Geffry
aktív tag

Jó kis útirajz, kellemes volt olvasni. Köszi :R

Habár Olaszország nem tartozik a favoritok közé, persze ez egyéni szoc problémám, csak nekem nagyon szúrja a szemem ez a hejjdekeresztényekvagyunk dolog... :B

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#16) Athanáz9 válasza Andrewhouse (#1) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Szeretem Rómát írás.
Akit érdekel, a legbővebb, legnagyobb magyar Róma-fórum, lehet benne bolyongani:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9056467

Üdv.
:)) :))

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#17) Cleinor


Cleinor
tag

OFF: Én tuti e-book-ot vettem volna :DDD

De nagyon is neked van igazad. Voltam Rómában 4éve, viszont nagyon irigykedek most mert te bejutottál Colosseumba... Idén Toscanaban voltunk. No oda is kötelező elmenni mindenkinek :)
Gratulálok, remek befektetés volt ez! :R

És köszönjük a részletes beszámolót!

No most télen lehet hogy asszonkát bedobom kocsiba és elmegyünk valamerre ösztöndíjból...

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#18) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

HELYESÍRÁS!!! Azt leszámítva hiánypótló írás, írhattál volna még belépőárakat, meg kicsit az anyagi részéről többet a dolgoknak kint! HELYESÍRÁS!!!

(#19) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Grat, nagyon jó beszámoló! Kicsit irigyellek, Olaszba még nem voltam.. Valahogy az mindig kimaradt...

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#20) daninet válasza Krugszvele (#18) üzenetére


daninet
veterán

FOGALMAZÁS!! "meg kicsit az anyagi részéről többet a dolgoknak kint!"
Megírnád esetleg, mely szavak nem tetszenek a magyar helyesírás szabályai szerint? Többször átolvastam és a helyesírás ellenőrzőt is átfuttattam. Nem mondhatod, hogy figyelmetlen voltam, persze mindig akad valami, emberi dolog.
De nem szeretem amikor az ember szívét lelkét beleadja valamibe, és ennyi a válasz :(((
peace

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) daninet


daninet
veterán

Elsősorban azért írtam a cikket, hogy az emberek érezzék, ha kicsit félretesznek és utánajárnak, elérhető közelségbe kerül az utazás... Elsősorban gondolok itt a fapados repülőjáratokkal elérhető helyszínekre.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) gvidor


gvidor
csendes tag

Szia!

A gárda egyenruháját nem Michelangelo tervezte...
Ez Legyen Ön is Milliomos kérdés.
WIKIPEDIA idézet:
"A legenda szerint Michelangelo tervezte a svájci gárda színpompás egyenruháját. Valójában Raffaello volt az, akinek művészete nagy hatást gyakorolt az egyenruha alakulására. Az első gárdisták ruhájáról kevés információ áll rendelkezésre: valószínűleg nem sokban különbözött a korabeli katonákétól, de természetesen a pápa színeit és jelvényeit viselték.

A gárdisták jelenlegi öltözete az 1910-es években alakult ki és Jules Répond parancsnok nevéhez fűződik, aki Raffaello freskóiból merített ötleteket.

Alapvetően megkülönböztetjük a gyakorló (hétköznapi) egyenruhát és a dísz (gála) egyenruhát."

Én egyébként holnap megyek Rómába, szintén 3 napra.

Vidor

(#23) Cleinor válasza daninet (#21) üzenetére


Cleinor
tag

Kocsival az út ha 2500km-el számolok kijön 35000-ből kényelmesen. Úgyhogy még kocsival is megéri :)

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#24) shadeofme


shadeofme
tag

Jó kis írás, örömmel olvastam.
Legalább tudja az ember ennyi idő alatt mit lehet/érdemes megnézni Rómában.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#25) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Jó írás, ráadásul nekem aktuális is.)
Mi is most tervezgetjük, hogy kimegyünk pár napra.

Cleinor
a 35k hogy jött ki? :)
7l gázolajjal is cirka 50k

Bár én nem mennék kocsival semmiképpen.

(#26) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Hétvégén voltatok vagy hétköznapokon?

(#27) Kinder válasza Forrest Gump (#25) üzenetére


Kinder
senior tag

5 literrel ;).

(#28) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Micelangello ki?

Tiszta Windows rendes ház

(#29) GALARDO


GALARDO
addikt

Én már többször is voltam gyönyörű város! :K A pizza tényleg finom de én itthon ettem már finomabbat is. :DD A képek is gyönyörűek! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#30) daninet válasza Forrest Gump (#26) üzenetére


daninet
veterán

Szombat este értünk oda, aludtunk, és szerdán ment a repülő haza. Nem láttam különbséget a turista forgalomban hétközben és hétvégén

jó pizzát ettünk nagyon. persze mondják, hogy nem olaszországban kell pizzát enni de hát végülis ha ott találták ki, amit mi eszünk az csak próbálja utánozni.
Egyébként nincs ilyen sok féle feltétes pizza mint nálunk. Van 5 féle feltét és azt variálják.

Gyok2: hát.... inkább guglizz :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Hmm, azok a szép Pineda-fenyők... :K Jó írás, jó képekkel. Grat hozzá!

(#32) azreon


azreon
tag

Jó kis írás, szép bemutató.

Egy kicsit a diákkedvezményhez szólnék hozzá. Én is utazgattam többfelé európában és azt hogy az ember diák és ezért valami kedvezményt kapjon kevés helyen van. Eddig csak Mo-on láttam ilyenfajta "kifinomult" kedvezményrendszert. Vonatra, buszra legtöbb helyen teljes árat kell fizetni(Németországban pl. Neked kell fizetni a kedvezmény kártyáért, akkor kapsz csak olcsóbban jegyet) Múzeumoknál nem mindig írják ki, rá kell kérdezni és akkor is sokszor csak helyi diákra vagy csak nemzetközi diákra van. Ugyanez igaz a tanári kedvezményre. Ilyen is létezik ám, nemzetközi pedagógus igazolvány. Néha csak annyit ér mint a diák, de pl. Párizsban a Louvre-ba bekísérnek és majdhogynem saját idegenvezetőt kapsz, annyira tisztelik a tanárokat.

Csak röviden ennyit akartam.

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#33) blint63 válasza daninet (#30) üzenetére


blint63
tag

Ha már pizzáról esik szó, Rómában ettem életem legrosszabbját, hazai pizzázókat is beleértve.
Ha Rómában jár az ember azért egy focimeccs jól jöhet a sok látványosság mellett lazításként. :)
Én speciel két napra voltam, uígy fapadossal, bár meccsre volt kihegyezve a dolog és a fontosabb helyek megvannak, pár hetet azért el tudnék tölteni az örök városban...

(#34) Gyok2 válasza daninet (#30) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Azt hiszem inkább neked kéne.

Tiszta Windows rendes ház

(#35) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Nagyon jó volt olvasni, remélem eljutok oda még egyszer, még lesz addig pár évem így 14 évesen! Szépek a képek, a látnivalók is eléggé érdekesek, megéri elmenni, gyerekkoromba voltam, foltok vannak. :D Amúgy én nem találtam hibát, de egy hosszabb írásnál elő is fordul!

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#36) daninet válasza Gyok2 (#34) üzenetére


daninet
veterán

nem én kérdeztem :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#37) atike


atike
nagyúr

Tetszik! Tényleg gyönyörűek a képek... Azt hiszem el kellene már látogatni nekünk is oda. Ha csak ennyi lenne... :)

(#38) cellpeti


cellpeti
veterán

Nagyon szép hely! Vatikán...micsoda titkok lehetnek ott. Lehet amibe hisznek az emberek,annak a fele se igaz...ki tudja! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#39) pdave válasza daninet (#36) üzenetére


pdave
aktív tag

gyanítom a helyesírásra utalt ;)

egyébként nagyon jó a cikk, kedvet kap tőle az ember az utazáshoz :C

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#40) StoneBridge válasza Cleinor (#23) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Az a 35 ezer esetleg egy 5L fogyasztású dízellel kijöhet...ezen felül dobjál rá még egy 20-ast minimum, autópályadíj (matrica+kapuk) gyanánt.
Olaszoknál nem olcsó dolog autópályázni, mi 36 ezret fizettünk csak az olasz szakaszon, a csizma sarkáig és vissza északnak.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#41) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Bocsi, benéztem a topicot. Nem ide akartam írni ezt a hsz-t. :B

[ Szerkesztve ]

(#42) partymaci


partymaci
aktív tag

Nem az a lenyeg, hogy Rómában eszel pizzat, mert ott is vannak szar pizzeriak, hanem hogy tudd hol van az igazi olasz pizzeria. Mo-n is van halászcsárda, az maskerdes. hogy ritka a jó! :)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#43) Cleinor válasza StoneBridge (#40) üzenetére


Cleinor
tag

4,5-es diezellel számoltam ;) Pályán ugyanis még ennél is kevesebbet eszik. KB autópályadíjakkal együtt ennyi.

De persze ez sok mindentől függ. Kocsit azért részesítem előnyben mert:
-Imádok vezetni
-Nagyobb komfort érzet számomra
-Nagyobb szabadság.(környezőbb dolgok megtekintése, útközbeni dolgok megtekintése)

Mondjuk hozzáteszem hogy Rómában nem parkolnék:D

Láttam én Rómában Porsche-t 4 koppanással parkolni...

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#44) Krugszvele válasza gamerkiller (#19) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Csak első átfutásra, ami megkapta a szemem. Vesszőhibákat, hiányzó kötőjeleket kihagytam, azokból sok van.

ember, muszáj végig csinálni. - Végigcsinálni
időjárás jelentés folyamatos figyelése - időjárásjelentés
barátnőm még ez előtt nem - ezelőtt
csak harmonika ajtó volt - harmonikaajtó
és egy francia ágy. - franciaágy
Építész hallgató létemre - Építészhallgató
Jézus egyik kínzó eszközét - kínzóeszközét
egy csiga folyosón - csigafolyosón
annál több nézni való van - néznivaló
az a nagy kő fej található - kőfej
öltözött, turista csalogató egyén - turistacsalogató
Láttunk régész csapatokat, amint egy keretre szerelt tükrös fényképező rendszerrel fotózták a talajt. - régészcsapatokat, fényképezőrendszerrel.
Ember csokor - embercsokor
egy kis szabad időnk - szabadidőnk
Budapesti - budapesti
kb. futball pálya méretű - futballpálya
Diák jegy - diákjegy
venni a teljes árút - teljesárút
a szuvenír boltokban - szuvenírboltokban

kis-nagybetűket ne figyeld, sokszor mondat elejéről vágtam ki.

És még. A cikk szerintem még így is nagyon jó, főleg a fényképek tesznek hozzá sokat. Szerintem mindenki álma, aki még nem volt, hogy ilyen helyre eljusson és ahogy mondani szokták: minél több helyen jártál már, annál több ember vagy.

(#45) rgranc


rgranc
aktív tag

"Vittorio Emanuel volt az első császár egyébként."

Ez kicsit fájt azért.

http://hu.wikipedia.org/wiki/II._Viktor_Emánuel_olasz_király

[ Szerkesztve ]

(#46) daninet válasza rgranc (#45) üzenetére


daninet
veterán

mindenhol császárt (így már nem értem miért) mondogattak Rómában, fejből maradt meg, nem néztem utána, de javítom :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47) inkab


inkab
aktív tag

Jó írás, szép képek, szép barátnő. :D

(#48) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

jó írás/képek

ŐŐŐŐ a barátnőd????Há-Há mik vannak,hogy pont itt a PH-n látom viszont :DDD

(#49) StoneBridge válasza Cleinor (#43) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Oké... én akárhogy számolok egy út (Bp-Róma) 35ezer körül jön ki kocsival, kis (4-5liter) fogyival. Persze ha ezt leosztom úgy, hogy 5 fő utazik, akkor egyértelműen megéri mindenkinek. Oda-vissza sehogy sem elég 35 ezer. :)
Az előnyökkel egyébként - ha az embernek ideje is van - egyetértek.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#50) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

fontos információ lehet, hogy a harangtoronnyal szemközt van egy mc'donalds és ritkán van nagy sor.

1 joró a jegy a tömegközlekedéseken, no comment. ottani átlagkeresethez képest->hát ja. semmi.

a sajtburger ott is 1 joró fölött mozog kicsivel. ha jó a kedvük kereken egy joró.

a metrókon, buszokon csak egynyelvü a hangosbemondó :( Bp rulez!

az apácák ipodon tolják.

stadionhoz vezető úton nem jó tartózkodni ha meccs van, mert akkor bedugul a szurkolói buszoktól amiken ugrálva, énekelve, érzik magukat jól a szurkolók. van rendőri kíséret is csak itt nem a szurkolók miatt, hanem a szurkolókért! megállítják a forgalmat, ahol csak tudják, hogy a busz odaérjen a meccsre. több alkalommal is szemtanuja voltam ennek.

a nők rondák, a pasik nevetségesek. a pizza nem olyan mint idehaza. kevés a fűszer nekem. csak olyan pizzát javaslok amin nagyon markáns a feltét. pl prosciotto-t. vagy fungi prosciotto-t.

sok helyen felszolgálási díj van és bunkóak a külföldiekkel. máshol meg nincs felszolgálási díj, bevándorlók a pincérek, pultosok, és nagyon kedvesek és barátságosak.

kocsiba senkinek eszébe ne jusson ülni! én azt hittem csak urban legend h nem tudnak vezetni. hát nem az. ÖRÜLTEK! a sok tábla meg lámpa úgy ahogy van fölösleges. senki se törődik velük. láttam olyanokat h kifehéredett a fogkövem úgy betojtam\lerökönyödtem.

Vannak fenyőfáik, amiken a kinyílott toboz átmérője akkora mint idehaza egy nagyobb sárgadinnye. mellétéve a hazai tobozokat viccessé válnak a hazaiak.

A reptéren valóban nem egyszerü kiigazodni, de nem vészes vannak macerásabbak is.

köszönjük az írást :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.