Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#1) Barohawk


Barohawk
aktív tag

"Mielőtt kérdéseid felraknád a topikban, kérlek olvasd el ezt a hozzászólást, ami az esetek nagy részében elegendő választ nyújt a kérdéseidre. Ennek a topiknak a fő feladata a RAID eszközeivel, lehetőségeivel foglalkozni, az esetlegesen felmerülő hibákra választ adni. Ezért kérdéseidet csak akkor rakd fel kérlek, ha már magával a RAID fogalmával tisztában vagy. Ezzel nekünk is és magadnak is egy csomó időt és bosszúságot takarítasz meg.

Az alapok:
Cerebellum cikkei innen a PH-ról:

A RAID-ről kezdőknek - 1. rész
A RAID-ről kezdőknek - 2. rész
A RAID-ről kezdőknek - 3. rész

Wikipédia

A Wikipédia cikk a wikipédia felhasználási feltételei szerint került felhasználásra.

Ezek az alap dokumentumok segítenek eligazodni a RAID világában. Ha bármilyen kérdésed van, amire a fenti dokumentumokban nem találtál választ, tedd fel a fórumban."

[ Módosította: CoolMan ]

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#2) LukE válasza Barohawk (#1) üzenetére


LukE
veterán

mondtak mar, hogy baratod a kereso?
cikkek: Bővebben: link
es forumtemak: Bővebben: link

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) Barohawk válasza LukE (#2) üzenetére


Barohawk
aktív tag

próbáltam de nem találtam :((
Kösz szépen

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#4) Barohawk válasza LukE (#2) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Megnéztem ezeket az oldalakat számomra nem igazán használható:(

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#5) PapaMaci válasza Barohawk (#4) üzenetére


PapaMaci
őstag

Pedig minden benne van.

...mint az közismert...

(#6) Barohawk válasza PapaMaci (#5) üzenetére


Barohawk
aktív tag

az biztos csak ekkora hjalmazból nem tudom kiszűrni ami nekem kell:(
De majd próbálkozom

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#7) motor válasza Barohawk (#6) üzenetére


motor
tag

egy olcsó raid kártya tudaja
2 vinyóval
a tükrözést (biztonság)
és a stripedset (gyorsaság) beállítást

a tükrözést a windowsban is megoldhatod (kártya nélkük)

a kártyáknak saját biosuk van amibe a gép bekapcsolása után léphetsz, egyszersmind meg is hosszabbodik maga a bootolás, tehát annak a gyorsítására nem kifejezetten jó

rakhatsz rájuk bármit, még oprendszert is, csak stripedsetre nem ajánlott FONTOS
adatot rakni mert ha az egyik vinyó romlik akkor a másikon nem marad használható adat

a 2 módot ötvözheted is (4 vincseszter)

a vincseszterek ''nem árt'' ha ugyanolyan tipusúak, de nem feltétel

véleményem szerint a striped kurvára gyorsabb, mint a szingli én annó CS-re használtam, még a p2 athlon600-as korszakban és mapváltásonként rég bent voltam amikor a többi player még csak az orrát vakarta

egyébként ha el akarsz inézni valamit: intézd magad :))

Hejhóóó!

(#8) Barohawk válasza motor (#7) üzenetére


Barohawk
aktív tag

TEtszik ez a dolog
Tudsz nekem erről valami infót ami leírja mit is kell csinálnom meg hogyan?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#9) motor válasza Barohawk (#8) üzenetére


motor
tag

http://www.internews.hu/print.phtml?page=cikk&id=139
http://pcforum.hu/katalog/?expr=h%E1l%F3zat
mondjuk ez blahblah

ha van 2 hdd a raidre
+ 1 hdd amin van már rendszer
dugd be a kártyát a pcislotba (előtte áramtalanítsd:) )
inditsd be
felismeri a kartyat
meg az oprendszer is (driver)
kapcsold ki
rakd ra
2 vinyót a kártyára 1 madzagon ( mondj búcsút az adatoknak rajta mert ezután ''egy drive lesz'')
bootolaskor 1 valamilyen gombot megnyomhatsz valszeg F2
azzal belepsz a kártya biosába
beállítod mirrored striped stb.


ha meg friss install 2 hddre akkor majd figyeljél nagyon háthat aditional drivert kell felraknod de szerintem az ismertebb csipekkel keszult kártyákhoz mindhez kell lennie..

Hejhóóó!

(#10) Barohawk válasza motor (#9) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Kösz szépen mar nyomom is fel az új rendszert :)):C :))

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#11) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Most újra lenne egy kérdésem :))

Tudom hogy sok topicban van róla szó de akkor is érdekel.
Milyen vinyókat kössek SATA Raid0-ba?
Méretre én 80Gb-osat gondoltam de nem tudom milyen típusú HDD-k legyenek:(

A másik kérdés vajon egy WD Raptor gyorsabb-e mint Raid0-ba kötött két másik vinyó?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#12) L3zl13 válasza motor (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz meg az OS és a program files pont ideális stripe-ra.
Azt bármikor újrapakolhatod, ha a akarod. Esetleg készíthetsz valamilyen ghost image szerűséget, hogy az újrapakolást meggyorsítsd.
A nem vagy csak nehezen pótolható adatokat és doksikat nem szabad (csak) rajta tárolni...

Aki hülye, haljon meg!

(#13) L3zl13 válasza Barohawk (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gagyi RAID kártya esetén gyorsabb lehet.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Barohawk válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Barohawk
aktív tag

és szerinted melyik vinyók azok amik jók lehetnek raidbe? (típus)

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#15) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Senki nem tud ajálani valami vinyókombinációt?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#16) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Úgy tűnik halott próbálkozás ez :(:O:(

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#17) Major Major


Major Major
őstag

Hello!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de van olyan raid, ami ismer partíciókat? Teszem azt van két winchesterem. Csinálok egy partíciót oprendszernek és egyet fontos adatoknak. Az oprendszeres partíciót kiővítem a másik winyóra, így gyorsabb lesz, míg a fontos adatokat letükrözöm. :F

[Szerkesztve]

(#18) Major Major válasza Major Major (#17) üzenetére


Major Major
őstag

UP

(#19) Flashy válasza Major Major (#17) üzenetére


Flashy
veterán

igen, a szoftveres raidek. windowokban is, linuxokban is van. asszem a sima (nem server) windowsok nem tudnak mindenfélét, majd valaki tapasztaltabb elmagyarázza. linux alatt tök könnyű :)

(#20) Barohawk


Barohawk
aktív tag

HELP me! :O

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#21) Barohawk


Barohawk
aktív tag

MOndjon már valaki valamit

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#22) csapos2


csapos2
addikt

ha sata raid0-át akarsz csinálni mindenképpen kerüld el:maxtor6b200mo nekem ezek vannak és lassabbak mint önálóan
jómagam még nem láttam raid0-át igazán hasítani

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#23) Barohawk válasza csapos2 (#22) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Olvastam a topicodban hogy nem váltotta be a raid0 a hozzáfűzött reményeket.
Sikerült orvosolni a problémát?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#24) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Én évek óta csak RAID vezérlős alaplapokat használok. Volt HighPoint1, HighPoint2 alaplapi Abit alaplapokon használt raid vezérlőm, a mostani Asus-ban Via raid van integrálva, de volt 2 különben nem túldrága (5K -7K) önálló raid kártyám is. Jelentősen gyorsítja a file műveleteket, de ez attól is függ, hogy mire használod. Érdemes azonos típusú wincsiket összeraidelni. Ha azonban CD-ket, Dvd-ket írsz, és img filéket készítesz, a daemon tools számára, stb, akkor sokkal gyorsabb, ha nem raideled össze a két wincsit, hanem egyikről a másikra írsz. Egyébként partíciókat az összeraidelt meghajtón ugyanúgy létre lehet hozni. Otthoni felhasználónak szvsz biztonsági tükrözés céljából üzemeltetni egy wincsit, pazarlás. Ha sebesség megszállott vagy, akkor érdemes 2x2 wincsiből kialalítva ( PL AsusP4P800 delux ) egy párhuzamos, és egy soros raidet használni, de igazából szvsz ez is csak pazarlás. A magam részéről most igazából csak arra használom a raid-emet, hogy + két önálló IDE vonalam legyen. Így mindenem külön IDE vonalon van. Azt a 3-4 ezer Ft-ot, amibe egy ilyen alaplapi raid kerül ez bőven megszolgálja. Persze vehetsz ideraid, vagy scsiraid kártyát meg pláne 100,000 Ft fölött is, de egy felhasználós rendszerben ez szvsz megint csak pazarlás. Ugyezt a pénzt prociba, videokártyába, ramba, alalapba fektetve sokkal több gyorsulás érhető el.

[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#25) Barohawk válasza neduddgi (#24) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Nekem van raid kártyám és mivel most veszek új vincsiket ezért szeretném megtudni vajon van-e értelme ennek a raidnek vagy otthni felhasználásra ennek semmi értelme nincs. Még foglalkoztat az a gondolat is hogy vajon egy WD raptor önmagában nem lenne-e gyorsabb mint a raid0?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#26) vlaci79 válasza Barohawk (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

Üdv!
Nálam Raid 0-ban vann 2*120 sata 7200.7-s seagate barracuda.
Sandra teszt eredmenynt tudok mutatni hirtelen.
Eredményeket promis fastrack378 hozta.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Másolás az érdekes eredményeket hoz raid tömböm belül két partició között alapesetbenTotal Commander-rel 18-20MB/s (ennyit tud 250 es hitachi vinyom is) de, ha Total Commander-ben másolás beállításainál 40MB buffert állítok be vinyon belüli másoláshoz (és megadom még az azonos fizikai lemezt takaró meghajtó betüjeleket) akkor megváltozik a helyzet rendesen.
36-42 MB/s lesz a másolási sebeség ami elég kellemes.
Amit remélhetőleg hamarosan tesztelni tudok az 2db raid 0 tömb közti lemezműveletek.
Jelenleg 128kb sector méret van beállítva.


[Szerkesztve]

(#27) csapos2 válasza Barohawk (#23) üzenetére


csapos2
addikt

a helyzet az hogy még mindig probléma a probléma.viszont ahogy olvasgatom az itteni hozázólásokat nem tudom egyáltalán fölé tudnék e menni az eddig elért sebeségnek?ha jó vinyók vannak nálam akkor 40000 alá nem nagyon megy a számláló de nem ritka a stabil 55000 sem. ha van ilyen irányú tapasztalatod és megosztanád velem,szerinted lehet raid0-val ezek fölé másolni?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#28) neduddgi válasza Barohawk (#25) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ha összeraideled a 2 db ide hdd-t, és mondjuk két partícióra osztod, és az egyik partícióról a másikra írsz, akkor egy alaplapi raid, ( vagy egy 5 - 7 ezer Ft-os ) ugyanolyan lassú lesz, ( majdnem ) mintha nem is lenne raid kártyád. Ezek ugyanis nem igazi hardveres raidek, igazából csak IDE kiterjesztések, valójában a procit dolgoztatják, ( vagy az ata vezérlőt) de éppen emiatt fenáll az, hogy az alaplapnak kell felosztani a saját idejét, hogy most ír, vagy olvas. 30-70 %-ban megosztja az időt, ( csak mer' olvasni gyorsabb mint írni...), és az égvilágon semmi hatása nincs. ( de van, +6,4364% ). Ha nagy méretű fájlokat akarsz másolni, konvertálni, akkor inkább ne raideld össze őket, használd mint IDE vonal növelőt. Tekintve, hogy egy ilyen eszköz megnyit egy újabb PCI csatornát, sokat nyerhetsz vele. Ha OP rendszer beolvasását akarod vele gyorsítani, az menni fog, de mit érsz vele? Bekapcsolásonként 1X 2 másodpercet. Azután program indításonként 1 másodpercet. Ez megéri? Mert hogy amikor éppen nem lépsz új pályára, és nem kell a wincsinek nagyobb állományt betöltenie, az ég világon semmi hatása sem lesz. Ez csak az én véleményem. Tanácsom: Tégy úgy, ahogy akarsz!

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#29) Intelligencs válasza Barohawk (#25) üzenetére

Van értelme. Én 2x160 GB Samsung SATA-t tettem RAID0-ba, és ugrásszerű volt a változás. Elképesztő sebességgel hasít a gépem! Ezenkívül még van önállóan egy 200 GB-os Seagate a gépemben, arra rendszeresen archiválom a fontos adataimat, így akkor sem leszek (túl) ideges, ha megdöglik vmelyik vinyóm a RAID-ben.

The Amiga, Born a Champion

(#30) csapos2 válasza neduddgi (#28) üzenetére


csapos2
addikt

nem teljesen világos előttem újonc vagyok a sata vinyó is idés. nekem satás van a kettőt összekötve egy harmadik vinyóról szeretnék másolni másik csatornárol szerinted fölé tudok menni a leírt értékeknek?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#31) csapos2 válasza Intelligencs (#29) üzenetére


csapos2
addikt

mivel hajtod a vinyókat alaplapi vezérlővel vagy külön kártyával? mik a tipusok?
kérlek segíts nagyon érdekelne mi az ami jó ebben a témában és már beleöltem a pénzt jó lenne ha használni is tudnám

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#32) Barohawk válasza vlaci79 (#26) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Köszi az eredményeket végre a saját szememmel is látom mi történt

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#33) vlaci79 válasza Barohawk (#32) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szívesen

(#34) vlaci79 válasza Barohawk (#32) üzenetére


vlaci79
senior tag

.

[Szerkesztve]

(#35) Major Major válasza Major Major (#17) üzenetére


Major Major
őstag

Hello!

Esetleg tudna valaki válaszolni az Én kérdésemre is? #17
Milyen progival tudnék pl. egyszerűen egy könyvtárat letükrözni egy másik winyóra?

Köszi

(#36) Barohawk válasza Major Major (#35) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Én sajna nem:(

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#37) Intelligencs válasza csapos2 (#31) üzenetére

A P4C800-E Deluxe alaplapomon lévő Promise RAID vezérlővel, a winchesterek 2 Samsung 160 GB SATA.

The Amiga, Born a Champion

(#38) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Megoldottam a problémát:) Kezdetnek vettem egy WD raptort

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#39) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Megoldható az valahogyan, hogy úgy kössek két SATA winyót raid0-ba, hogy ne veszítsek adatot? Persze másik winyó használata nélkül... Ugye nem?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#40) csapos2 válasza Gh0sT (#39) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!Szerintem nem.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#41) BRinyo válasza Gh0sT (#39) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Biztos, hogy nem. ugyanis a vezérlő elvileg létrehoz rajtuk egy partíciót....

(#42) lapa


lapa
veterán

saját tapasztalataim szerint a raid0 király. legalábbis nálam (nforce2 / si3112 + 2 x 80 gb maxtor sata). én biztos nem cserélném el az 1 plusz vinyót még egy sokkal gyorsabb procira sem, az úgyis hiába küzdene ha a merevlemez nem adja a biteket. sztem általános felhasználásra jobban megéri, mint pl. proci-upgrade. hamar hozzászokik az ember, hogy kattint és csak megtörténik a dolog, nem görcsöl rajta egy-két másodpercet mire megérkezik egy excel vagy mittomén. persze gamezolós embereknek lehet a proci jobban számít...

(#43) Kiss


Kiss
csendes tag

Heló!
Arra lennék kíváncsi, hogy 1 winchestert érdemes-e raidre kötni?
Előre is öszi!

(#44) BRinyo válasza Kiss (#43) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Egy lemezzel nem lehet raid tömböt létrehozni. Legalább kettő kell, de sztem 4-gyel már nagyon jókat lehet csinálni...

(#45) L3zl13 válasza BRinyo (#44) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Értelme nincs, de lehet egy lemzes RAID 0-t csinálni.
Voltak régebben RAID vezérlők, amelyek nem működtek rendes ATA vezérlőként, hanem csak így trükközve lehetett egy vinyót használni velük.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#46) Kiss válasza L3zl13 (#45) üzenetére


Kiss
csendes tag

És gyorsabb lesz az az egy winyó?
ASUS P4P800-e deluxe alaplapom van, és van rajta egy integrált RAID csatlakozó.
Egyszer egy haver winyóját arra kötöttem, mert nem volt már IDE-n hely. Majdnem dupla olyan gyorsan tudtunk másolni róla és rá.
Ha azt a winyót kötöm RAID-re ameiken a rendszer van akkor is gyorsabb lesz?
Partíciókat ugyanúgy felismeri?
Bocsi lehet, hogy hülyeségeket kérdezek, nemnagyon értek hozzá.
Előre is köszi.

[Szerkesztve]

(#47) L3zl13 válasza Kiss (#46) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elvileg nem lesz gyorsabb, kivéve, ha a vezérlőcsip gyorsabb, mint a chipsetbe integrált vezérlő.

Aki hülye, haljon meg!

(#48) Kiss válasza L3zl13 (#47) üzenetére


Kiss
csendes tag

OK! Köszönöm.

(#49) L3zl13 válasza Kiss (#46) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha tényleg RAID vezérlőként működik csak, és nem csak ATA vezérlőként, akkor szvsz a particiókat és a rajta lévő adatokat nem fogja úgyanúgy látni, mint ha simán a chipset vezérlőjét használná.
De az újabb RAID vezérlők képesek hagyományos ATA vezérlőként is működni. Egy vagy több vinyóval is. Ilyenkor csak annyi a különbség, hogy lehet, hogy külön driveret kell feltenni először, hogy a rendszer tudja kezelni a vinyót. De a rajta lévő dolgok ugyanúgy meg lesznek, és használhatóak maradnak.

Aki hülye, haljon meg!

(#50) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Belámáskodok ide:D:B

Mi a különbség a RAID 0, RAID 1, RAID 0+1 között?:F RAID-et lehet partícionálni?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#51) Flashy válasza Winner_hun (#50) üzenetére


Flashy
veterán

amúgy ilyen kérdéseket simán beírod google-ba, minden nyelven kapsz leírást...

raid0: stripe: a 1 winchester tároló területe összeadódik, nem igazi raid, mert nem lesz tőle biztonságosabb, a területet clusterekre osztja, aztán felváltva a 2 winchesterről újraszámozza, hogy ha pl egy 4k-s filet rámásolsz akkor abból 2k az egyik, 2k a másik vinyóra kerül, közel ugyanannyi ideig tart a másolás mintha egy 2k-s filet másolnál.

raid1: mirror: 2 winchesterre ugyanazt írja, bármelyik meghibásodik minden adat sértetlen a másik példányon

raid0+1: 4 winchester mirrorolva és stripeolva, 2 winchesternyi a hasznos terület.

raidet partícionálni és partíciót raidelni is lehet, attól függ hardveres vagy szoftveres raid.

(#52) Winner_hun válasza Flashy (#51) üzenetére


Winner_hun
félisten

áhh, köszi. Szal akkor ha két sata-s vinyát akarok összekötni, akkor raid0. Az hardveres, vagy szoftveres, hogy alaplapi raid?:F Mondtam, hogy láma kérdés:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53) Flashy válasza Winner_hun (#52) üzenetére


Flashy
veterán

az alaplap nagyon hardvernek hangzik úgyhogy hardveres :)

(#54) L3zl13 válasza Flashy (#53) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak félhardveres sajnos.
Mivel nincs külön processzor a RAID-hez, mint a komolyabb vezérlőkön, ezért a PC normál erőforrásait használja.

Aki hülye, haljon meg!

(#55) Winner_hun válasza L3zl13 (#54) üzenetére


Winner_hun
félisten

Naakor most lehet alaplapi RAID-ra kötött vinyókat particionálni vagy sem?:F Ha jól szűrtem le, akkor igen:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#56) Flashy válasza L3zl13 (#54) üzenetére


Flashy
veterán

tehát egy sima alaplapi raid igazából nem teljesen átlátszó, nem látja minden oprendszer 1 meghajtónak mint egy igazi hardveres raidet?

(#57) Winner_hun válasza Flashy (#56) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na nekem ez már kezd magas lenni:U Én arra lennék kíváncsi, hogy ha 2 sata vinyót raid0-ba kötöm alaplapi réddel, akkor azt lehet-e partícionálni, vagy sem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58) lapa válasza Winner_hun (#57) üzenetére


lapa
veterán

igen, lehet majd. arra figyelj, hogy valószínűleg kelleni fog egy floppy, azon pedig az alaplapodon lévő raid-vezérlő meghajtóprogramja.

0. előveszed az alaplap használati utasítását és pontosan betartod, amit ott írnak, függetlenül attól, amit itt összeírkálok. vannak ugyanis olyan vezérlők, amiknél a procedúra nem így néz ki.

1. újra telepíted a windowst (nemtom az van-e). minden adat elveszik a raid-be kötött lemezeken.
2. még a telepítés elején (kék háttér, alul szürke csík, kb. fél perccel a cd-ről indítást követően) aszongya, hogy ''nyomj F6-ot, ha raidet szeretnél'' (ujj az F6-on, mert csak pár másodpercig mutatja).
3. floppy a raid meghajtóval berak.
4. kiírja a windows telepítő a, hogy összehozta xy vezérlő telepítését.
5. a következő képernyőn már egy lemezként látszik a két lemez területe. tetszőlegesen partícionálod (mittomén 8-10 gb a rendszernek, maradékot a többi adatnak).
6. formázod a telepítésre kiválasztott partíciót (teljes formázás, szvsz ntfs).
7. innentől minden ugyanúgy megy, mintha 1 lemezed lenne csak.

a fentiekkel egy vezérfonalat próbáltam összeírni (sokadikként sokadszzorra), ha gond van a nyelvtudással vagy bizonytalan vagy fordulj szakértőhöz, aki helyben tud segíteni.

(#59) Skica


Skica
őstag

Nagy a baj?

Inteles masinámban Raid-on volt 2db vicsim, most raknám át az AMD-be S-ATA Raid Stripe0 ként mint eddig, és az OP rendszer kér engem hogy formázzam meg!

HELP!!!!

.: No Comment Grp:.

(#60) karib válasza Skica (#59) üzenetére


karib
addikt

Csak úgy nem tudod átpakolni a RAID-et, a tömbök vezérlőfüggőek. Az egyetlen megoldás, hogy visszapakolod az eredeti konfigba, lementesz mindent, majd át az új gépbe és csinálsz egy friss telepítést és visszapakolod az adataid.

Department of Redundancy Department

(#61) Skica válasza karib (#60) üzenetére


Skica
őstag

Köszi a választ, sajna a régi lap már elkelt, így recovery progival visszahoztam az adatokat :D

.: No Comment Grp:.

(#62) OddMan


OddMan
őstag

Van egy STLab PCI A-142 sil 0680 ATA/133 Raid kártyám.Bővebben: link Huh ez hosszú volt. :DDD
No a lényeg, hogy én a windowsban szoftveresen hoztam létre egy raid1 tömböt, amiben 2db 200GB-os WD vinyo van. A kérdésem, hogy szerintetek érdemesebb lenne inkább a kártya hardvere raid1 funkcióját használni? Ha igen, akkor lementem az adataimat és a kártya biosában beállítanám a raid1 tömböt, majd visszamenteném az adatokat az újonan készült hw. raid1 kötetre. :U
Előre is köszi a segítséget. :R

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#63) Sunzi válasza OddMan (#62) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szvsz nem erdemes. Gyorsabb nem igazan lesz, vagy csak alig merhetoen.
Viszont cserebe buknad azt a lehetoseget - amit valaki mar emlitett az egyik raid topic-ban, miszerint a windows-os dynamic disk-es raid barmilyen mas vezerlo/gep eseten is mukodokepes marad.
Szoval, amennyiben nincs dedikalt IO processzor, sok cache, es akksi a vezerlon, nem atom ertelmet...

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#64) OddMan válasza Sunzi (#63) üzenetére


OddMan
őstag

Még egy kérdés. Mivel ez egy PCI-os raid vezérlő, így ha átrakom később egy másik gépbe ezt a vezérlőt, akkor gondolom ott is jól működne vagy nem? :U

[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#65) Sunzi válasza OddMan (#64) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Igen, mukodne, akar a kartya kezeli a Raid-et, akar a Windows. Sot, ha a kartya kezeli, valoszinu, csak ez a megoldas mukodik, esetleg egy ugyanolyan kartya.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#66) OddMan


OddMan
őstag

Kíváncsiságból kipróbáltam a hw raid1-et, de valamiért a slave-re tett vinyom csak RAID3-ban hajlandó működni. Ezt az infot a SilCfg for Medley progi írta ki. Mindlét vinyo tök egyforma ugyanazon a kábelen vannak, szal nem értem, hogyha a master vinyo megy udma5-ön, akkor a slave miért csak udma3-on hajlandó? :U
Itt a log is:

Socket Connect Error
Error code 0x00000000.
11-June-2005 15:40.14 SiICfg Event Logger Started
11-June-2005 15:40.14 SiICfg Event writer starting up.
11-June-2005 15:39.41 Warning - Ultra DMA mode downgraded.
The secondary slave on adapter 0 Ultra DMA mode changed from 5 to 4.
11-June-2005 15:40.20 Event Email Error -

Socket Connect Error
Error code 0x00000000.
11-June-2005 15:39.55 Warning - Ultra DMA mode downgraded.
The secondary slave on adapter 0 Ultra DMA mode changed from 4 to 3.
11-June-2005 15:40.21 Event Email Error -

Socket Connect Error
Error code 0x00000000.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#67) OddMan válasza OddMan (#66) üzenetére


OddMan
őstag

A RAID3=UDMA3
Bocs elírtam!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#68) Freddy TNT válasza Sunzi (#63) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szia !

''Szoval, amennyiben nincs dedikalt IO processzor, sok cache, es akksi a vezerlon, nem atom ertelmet...''

Micsodák nincsenek és miért nem éri meg ?

Csak azért kérdem, mert nekem meg 2*80GB van RAID 0-ba kötve. Ugyanilyen silicon kártyával.

(#69) OddMan válasza Freddy TNT (#68) üzenetére


OddMan
őstag

Úgy vettem észre, hogy mindegy hogy a kártyával vagy a windows segítségével csinálod meg a raid kötetet, mert úgyis szoftveresen fog működni, mivel ezen a kártyán sem memória sem io processzor nincsen. Vannak olyan adaptec kártyák 100000 huf körül, amik tényleg teljesen hardveresen kezelik a raid kötetet, mivel van saját io processzoruk és legalább 64MB ram is van a kártyán.
A sil. kártyára visszatérve annyit vettem csak észre, hogyha a kártyát is használod, akkor a kártya elrejti a vinyókat a windos elől meg használhatod a kártyához adott SilCfg for Medley szoftvert, ami szerintem egy jó program. Szal én is a kártyával csináltam most meg a raid1-et, mert az előbb említett szoftver csak akkor használható, ha a vezérlőkártya csinálja a raidet. Arra viszont oda kell figyelni, hogyha új gépet veszel, akkor a raid kötetben lévő vinyoidat kártyával együtt át kell rakni az új gépbe, különben nem fogod látni a raid kötetedet.

Freddy TNT: te használod a SliCfg for Medley programot? Ha igen, légyszi nézd meg, hogy neked hányas UDMA-n mennek a vinyoid, amik a vezérlőkártyán vannak. :U
Köszke! :R


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#70) Freddy TNT válasza OddMan (#69) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem ismerem a progit és nem is találom a cd-n. Mi a pontos neve ? Sil config ? Egyébként nem igazán ''szabványos'' a RAID-konfigom, hiszen az egyik vinyó samsung, a másik maxtor.... A 7200 és a 2 MB cache stimmel.

(#71) Freddy TNT válasza OddMan (#69) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Megvan. Megtaláltam a silicon oldalán. A bios update-k javítottak valamit ? Elég ha csak az utolsó (legfrissebb bios-t) teszem fel hozzá ?

(#72) Freddy TNT válasza OddMan (#66) üzenetére


Freddy TNT
őstag

csak most nézem, hogy itt miket írtál. Az a hiba (ami a kártyához mellékelt papíron is szerepel) hogy 1 kábelre tetted a két vincsit.

Mivel RAID-be kötöd őket ezért (gondolom én) kevés az 1 kábel keresztmetszete. (ezért is ajánlják (szerintem) a papíron is azt, hogy tedd két külön IDE kábelre. Na meg persze mást ne köss a madzagokra.

És kérdésedre válaszolva a merevlemezeim teljes sávszéllel kapcsolódnak a kártyához. (csak az a baj, hogy az egyik 100-as a másik meg 133-as)

(#73) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#72) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Még valami : szerintem butaságot csináltál ha raid 1-et állítottál be. Az ugyanis a ''mirrored'' azaz tükrözött,nem pedig sávokra osztott.

A RAID 0-a sávokra bontott vincsi. (és ezáltal megnövelt írás-olvasási sebességű)

Persze csak akkor bakiztál, ha a sebességre utazol nem pedig a biztonságra

[Szerkesztve]

(#74) OddMan válasza Freddy TNT (#73) üzenetére


OddMan
őstag

A cd-n a progi itt található: ''CD:\PCI_IO\Cmd0680\Medley\InstallSiICfg.exe ''
Igen én Raid1-et akartam, mert nekem a biztonság sokkal de sokkal fontosabb, mint a sebesség vagy a teljes lemezterület.

Tényleg egy 80 eres gömbkábelen van a 2 vinyo, szal valszeg vennem kell még egy 80 eres gömbkábelt, ha UDMA5-öt akarok mindkét vinyon. :DDD
Mindegy végül is az nem olyan drága, de most már legalább megvan a hiba oka. :)


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#75) kemiklos


kemiklos
csendes tag

Hali!

Komolyabb felhasználásra szánt RAID tárolórendszert (biztonság és sebesség karöltve kéne) építe(né)k és eléggé a RAID5-höz húz a szívem. Van lényegi sebességkülönbség egy RAID0+1-hez képest? Ha van, melyik javára? Mert mindenesetre elég jól kihasználja a rendelkezésre álló vinyókat... amikből mondjuk 5 db lenne a legmegfelelőbb, nemde? Ez mondjuk szépen le is zúzza a procit, vagy a vezérlőchipet ... ez utóbbi kategóriájába tartozik az Adaptec 2810SA-ja (Bővebben: link). Mit szóltok hozzá? Ja és mi az a RAID 10 és RAID 50? Ezt nem vágom annyira...
Ja és négy HDD-vel nem lehet a RAID5-öt (normálisan) eljátszani? Mert erre is lenne egy finomabb megoldás: Bővebben: link

Mindkét cucc hasonló áron kapható kis hazánkban 150e pénzhez közel ... esetleg nem tudtok valakit, aki mérsékeltebb áron be tudná szerezni (:DDD)?

Köszee előre is!

(#76) lesaux válasza kemiklos (#75) üzenetére


lesaux
veterán

(#77) OddMan válasza kemiklos (#75) üzenetére


OddMan
őstag

Bővebben: link
Olvasd el ezt a cikket a raid5-ről. Én azért nem használom, mert ahhoz minimum 3 vinyo kell, nekem meg egyelőre csak 2 db 200GB-os vinyom van csak, meg a 200GB hely is elég egyelőre a fontos adataimnak. Viszont ha később veszek még egy 200GB-os vinyot, akkor valszeg én is raid5-öt fogok használni.
Az adaptec tényleg jó, de ennyit én nem adnék egy raid kártyáért.
Tényleg, tudtok valamilyen más márkájú kártyát, ami hasonló kategóriájú, de olcsóbb, mint az adaptec? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#78) Freddy TNT válasza OddMan (#74) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha a biztonság a fontos akkor nem ajánlom a RAID-et. A hardverhiba ellen valóban jó, de mi a helyzet a villámmal, áramingadozással, áramlökésekkel...stb ?

Ha a biztonság a fontos neked, akkor szerintem a legtutibb dolog az az, ha egyszerre csak egy vinyót használsz. Az új file-okat írd ki cd-re (így az új adatok sem vesznek el)

Ha megtelt a cd akkor kösd rá a másik vincsit és told át az anyagot, majd kösd le megint.

Én azért használom a két 80-ast vincsit ilyen nyugodtan, mert van egy 200-as tartalékban amit a fent leírt módszerrel használok biztonsági vincsinek.

(#79) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Valaki nem tudja, hogy mekkora a különbség egy ilyen silicon image RAID kártya és egy ilyen hardveres kártya között ?

Azt tudom, hogy a RAID 0-al nem használom ki a két vincsit teljesen,de hogy mennyire nem azt nem tudom. :U

(#80) OddMan válasza Freddy TNT (#78) üzenetére


OddMan
őstag

Az biztos, hogy DVD-re is muszáj menteni, vagy valamilyen más drive-ra, amit el lehet zárni biztonságos helyre, ha tényleg fontosak az adatok. Azt csípem a raid1-be, hogy amikor tönkremegy az egyik vinyo, ami valljuk be a legtöbbször előforduló hiba a természeti katasztrófákkal ellentétben, akkor csak veszek egy másik vinyot és kész (rebuild). A természeti katasztrófák eléggé ritkák szerintem, de ha fontosak az adatok, akkor azzal is számolni kell. Szal nekem már több vinyom is tönkrement, de hála istennek nem kellett összevadászni az adatokat a DVD meg CD lemezekről, mert a RAID1 kötetem még eddig sohasem esett szét teljesen. : DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#81) Freddy TNT válasza OddMan (#80) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem van egy Blazer 600 UPS-em. Na ez néha igen szép feszültség értékeket mutat nekem. Olykor át is vált akksira, mert annyira magas egy-egy pillanatig (olykor percekig) az áramfesz. (236V-tól 260V-ig van minden)

Nemrég kiküldött a szolgáltató véletlenül 300 V körüli értéket. Na akkor nézelődött mindenki akinek be volt dugva valami a konnektorba, ugyanis minden elszállt.
(nekem hál'Istennek épp ki volt húzva minden mert előző este vihar volt.)

Na ilyen esetek ellen semmilyen RAID konfig nem segít :( És gyakoribb,mint a természeti katasztrófák...

(#82) OddMan válasza Freddy TNT (#81) üzenetére


OddMan
őstag

Ez igaz, de nekem is van szünetmentesem, ami véd a túlfeszültség ellen.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#83) Freddy TNT válasza OddMan (#82) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ahogy gondolod...én éppen azért vettem egy 200-ast mentésre,mert nem bízok meg sem a szünetmentesben, sem a szolgáltatóban, sem az időjárásban...

Mivel nem vagyok biztos az infó hitelességében, ezért nem állítom 100%-ra de állítólag volt egy tag a körzetben (ahol kiküldték azt a 300 V-ot) akinek ugyan ilyen Blazer 600-asa volt és az bizony a géppel együtt megsült. (Ismétlem: állítólag) Én elméletileg benne voltam,mert pont itt van a sarkon a trafó,de mint mondtam pont ki volt húzva minden a vihar miadt. Ámbátor az én utcámban senki sem panaszkodott.(nem úgy, mint mellettünk.)

Mindenesetre én nem bízok semmit a véletlenre :) Csak gondoltam szólok, hogy ilyesmi (talán) előfordulhat. :U

(#84) OddMan válasza Freddy TNT (#83) üzenetére


OddMan
őstag

Persze én is mentek külön vinyora meg néha DVD-re is, de ha van ez mellett még egy RAID1 köteted is, akkor sokszor megmenekülsz a CD,DVD vagy vinyorol való visszatöltés meg keresgélés kínjaitól.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#85) OddMan


OddMan
őstag

Bővebben: link Ismeritek ezt a márkát?
Tudtok valamilyen magyar online boltot ahol ilyen termékeket, lehet venni? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#86) kraftxld válasza OddMan (#85) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van egy eladó promise fasttack TX4-es IDE vezérlőm :D
4 csatorna, 8 eszköz, pci foglalat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87) OddMan válasza kraftxld (#86) üzenetére


OddMan
őstag

Engem ennek a típusnak az ára érdekelne: FastTrak SX4000 lite :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#88) kraftxld válasza OddMan (#87) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ilyenem nincs, csak a fent említett Fasttrak TX4, esetleg Mylex eXtremeRAID 2000 is van, de az SCSI raid vezérlő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#89) OddMan válasza Freddy TNT (#78) üzenetére


OddMan
őstag

Freddy TNT: Te hogyan mented az adatokat a tartalék vincsidre? :U :F
Azt szeretném megcsinálni, hogy csak azokat a fájlokat keljen átmásolni a tartalék vincsire, amik ténylegesen meg is változtak. Mivel ezt nemtom hogyan kell, ezért én mindig letörlök mindent a tartalék vincsimről és újra rámásolok mindent. Csak sajnos ez rohadt hosszú ideig tart egy 200GB-os vincsinél. Ha ezt a dolgot én is meg tudnám oldani normálisan, akkor lehet, hogy én is inkább raid0-át használnék. Azt tudom, hogy cégeknél vannak erre frankó és jó drága mentőszoftverek, de egy csóró otthoni usernak milyen lehetőségei vannak? :U :F


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#90) kemiklos válasza lesaux (#76) üzenetére


kemiklos
csendes tag

Köszi a linkeket! ;)

Freddy TNT: á, én nem aggódnék, van ugyanis egy APC Smart-UPS RT 3000VA-m, abban én feltétel nélkül megbízok (inkább a PC-tápegységet cserélném le valami redundánsra), vagy esetleg egy NAS-rendszer jelenthetne függetlenedést a PC-től... de az is hasonlóan hálózatról (itt duplán :) ) üzemel, ami elvileg ugyanúgy ki van téve a fent vázolt veszélyeknek...

Ja és valszeg 4 (vagy esetleg még több, ki tudja...) SATA-s HDD-vel küldeném az ipart, csak azt nem tudom, hogy van-e értelme a SATA2-re várni? RAID esetében, pláne, hogy az Adaptec HotSwap-es, van lényegi különbség a kettő technológia között? Mert SATA-ból van 10000rpm-es cucc is, és az elegendő teljesítménytöbbletet nyújt, szeritem... Ti hogy cselekednétek a helyemben? SATA RAID vs. SATA2 RAID...

Üdv

[Szerkesztve]

(#91) Sunzi válasza OddMan (#89) üzenetére


Sunzi
aktív tag

NTBACKUP, amennyiben 2k, vagy XP-t hasznalsz. Siman megadhato, hogy csak az uj/valtozott file-okat mentse.

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#92) OddMan válasza Sunzi (#91) üzenetére


OddMan
őstag

Hogyan lehet azt beállítani az NTBACKUP programnál, hogy ne egy ''bkf'' fájlba akarjon mindent belepakolni? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#93) HSNet válasza kraftxld (#88) üzenetére


HSNet
aktív tag

A Mylex milyen SCSI-t tud?
Árai a cuccoknak?
(ha lehet akkor mail-t is dobj, mert szétszórt vagyok.)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#94) Freddy TNT válasza OddMan (#89) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Van egy ideiglenes könyvtár itt a RAID-konfigon. Ha már szűkös a hely, akkor rádugom a 200-ast és áthelyezem a cuccokat. Ha valamit ki akarok törölni a régi dolgok közül akkor én is teljes könyvtár törlés és újramásolás a RAID-ről. :R

(#95) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Volna nekem is egy kis gondom. Az a nagy helyzet, hogy én RAID 0-ás kötetet használok és minden azon van. A gond akkor merül fel, ha valaki hoz mobile rack-ben vincsit ugyanis akkor nem az én windows-om bootol be hanem az ami a rackben van

Hogy lehet ezt orvolosni ?

(#96) HSNet válasza Freddy TNT (#95) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ha van lehetőséged a bios-ban boot sorrendet állítani, akkor próbáld meg a ''SCSI'' opciót a ''HDD'' elé sorolni (az idézőjelek azért vannak, mert láttam már Mass-Storage, E:, IDE 3 és még egy rakásnyi néven, de a lényeg az, hogy ne az alaplapi IDE-n lógó HDD legyen előbb). Ha konkrét alaplap típust írsz, akkor megnézem a BIOS-át.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#97) Freddy TNT válasza HSNet (#96) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz a segítséget !

A bios-ban lehet egyrészt RAID és SCSI között választani.
Alatta pedig a következőket: IDE 0,1,2,3 (4?)

Az alaplap típusa meg van adva a konfigomnál is ( ASUS A7n8x-e deluxe)

Most RAID-re van állítva meg arra, hogy az IDE1-ről bootloljon.
De miért kéne SCSI-ra ? RAID 0-konfigról van szó.

[Szerkesztve]

(#98) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

UP ! :(

(#99) Sunzi válasza OddMan (#92) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Hat, ha jol tudom, csak bkf file-ba tudsz backupolni (hdd eseten)... Igy miert nem jo?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#100) Freddy TNT válasza HSNet (#96) üzenetére


Freddy TNT
őstag

? :U :(

(#101) ImpersonatoR

Üdv! Szeretném megtudni a véleményetek a következő lehetőségről. Jelenleg van egy abit-AI7 alaplapom és két db samsung 120gb Sata (8mb) vinyóm. Tehát csak alaplapi raid vezérlőm van de ettől függetlenül szerintetek megéri raid 0-ra állítani és úgy hsználni a rendszert? Érezhető lesz a gyorsulás illetve nem megy a processzorteljesítmény rovására (jelentősen) a dolog (2.4GHz p4)? Továbbá van még egy asus P4P800 as alaplapom is csak még nem tudtam eladni de ha azt mondjátk hogy annak jobb az alaplai raid vezérlője akkor inkább arra kötöm rá a rendszert.

[Szerkesztve]

(#102) Freddy TNT válasza ImpersonatoR (#101) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Igaz nekem nem SATA, hanem sima ATA van,de mind1 :) (Sokba lenne nekem :D )

Szóval: nekem 2*80Gb van RAID 0-ba kötve (IDE-n, Silicon image RAID vezérlővel)

Az eredmények pedig: minimum 56mb/s, max 104MB/s. ( már rég mértem nem emlékszem pontosan. Na már most ezek a vincsik alapból max 60-65MB/s-t tudnak. A minimum meg......... a fene tudja már :B
Ez csak akkor lenne gyorsabb,ha hardveres RAID lenne :( :( De az ha jól tudom az valami 70.000-nél kezdődik.

Mivel a merevlemezeink között csatolófelületben, alaplapban(na meg a tiéd integrált) van különbség ezért pár MB/sec eltérés könnyen lehet. Bár szerintem csak 3-8MB lehet a különbség.

A sebességtől nem dobom el az agyam. ( a bootolásnál nem igazán érezhető) de mondjuk egy-egy játék betöltésénél igen csak kapaszkodsz az asztalba :) ;)
Összesítve: Mindenképpen gyorsabb,procit csak mérhetően terheli, a kapacitás összeadódik szóval semmilyen vesztességed nem lesz belőle.

Néhány ''finom''falat: egy 100MB-s file a 200GB-s vincsiről átmásolva (annak 80MB/s az olvasási sebessége) tényleg 1mp! Nagyobb file másolásakor a ledekről látható, hogy a RAID kötetnek van ideje lustálkodni a sima vincsihez képest :D
:R :R :R :R :R :R
u.i: RAID kötetről csak óvatosan lehet Ghost-olni !!!!! Van egy aprócska bibi ami el tudja b@szni a partíciókat,de szerencsére könnyen helyrehozható :((



[Szerkesztve]

(#103) ImpersonatoR

Ez így elég bölcsen hangzik:) Sztem belevágok csak kell kérnem vkitől egy vinyót amire átmentem az adataim. Ez a ghost egyébként micsoda?

(#104) Freddy TNT válasza ImpersonatoR (#103) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Norton ghost. Teljes partíció backupolására használom. A probléma az, hogy egy kicsit átrendezi. (leválaszt a c:-ből egy pár megás partíciót. Igen ám,csak a dos nem ismeri fel alapból a RAID-et..... Egy indítólemezzel.(inkább cd-vel) viszont látható és elérhető az egész vincsi. Ott meg kell nézni az autoexec.bat-ban, hogy melyik exe file-t kellett volna elindítania. Azt kézi indítással be kell pöccinteni és kész.

(#105) Freddy TNT válasza ImpersonatoR (#103) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jut eszembe !!!! Baromi fontos !! Másold fel egy kislemezre a RAID-hez szükséges drivereket. Ugyanis megeshet(mint nálam is), hogy a windows telepítő alapból nem látja majd a RAID-elt vincsiket. (win98 és MS-DOS kapásból tudja, de XP telepítő nem.....rőhej :DDD ) Na mikor a telepítő azt írja ki, hogy ''más gyártótol származó SCSI vagy RAID eszközök telepítéséhez nyomjon F6-ot'' akkor ott nyomj egy F6-ot. MAjd kövesd a kiírást.

(#106) Spancer


Spancer
tag

CSUMI! Most írok először és azt szeretném kérdezni, hogy vettem egy Seagate 120GB SATA-s vinyót és egy SATA-ATA átalakítót PCI slot ba. És a vinyót nem akarja érzékelni a Win. csak RAID ban de én nem akarom abban használni (nem is tudom) ezt hogy tom megoldani? Remélem értitek mit akartam kérdezni.

http://gamezweb.uw.hu/ | http://www.duplavc.atw.hu/ | http://www.b0a-clan.atw.hu/ | http://www.dbdreamworld.hu/ | http://www.lacaceleb.hu/

(#107) Freddy TNT válasza Spancer (#106) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Nem igazán érthető amit mondtál. Na meg ezt sem értem: ''SATA-ATA átalakítót PCI slot ba.'' az nem csak egy sima PCI kártya amire SATA vincsiket lehet kötni ?

Szerintem te arra gondolsz, hogy olyat ír ki bootlolás közben, hogy Silicon image SATA RAID controller.<de azzal nem kell foglalkozni,mert csak akkor érdekes, ha valóban RAID-be akarsz kötni legalább két virnyákot.>
(vagy valami ilyesmit ír) aztán ha jól értelmezem akkor a win nem látja.
Most ne vedd sértésnek,de hát nem mondtál olyan dolgokat, mint partícionálás, formatálás.....ezek megtörténtek ? :U

[Szerkesztve]

(#108) Spancer


Spancer
tag

Nincs se partícionálva se formázva. Próbáltam újra rakni a Wint az új vinyóra de a telepítő se látyja. Akkor hogy rakjam fel? A régi vinyóra azt formázom utána megint fel az újra? Nem értem:(:O Az eszközkezelőben kihozza egy kis piszkálódás után de nem mint merevlemezt és a sajátgépben sem jön ki.:))

[Szerkesztve]

http://gamezweb.uw.hu/ | http://www.duplavc.atw.hu/ | http://www.b0a-clan.atw.hu/ | http://www.dbdreamworld.hu/ | http://www.lacaceleb.hu/

(#109) liksoft válasza Spancer (#108) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pontos típust kérünk. Ez így ''négerek harca az alagútban éjszaka'' !

A HPT controllerek zöme setup nélkül látja, de lehet olyan verzió is, ahol legalább egyszer a setupba be kell lépni. A SiliconImage kártyák autodetect funkcióval rendelkeznek, setup csak akkor kell, ha a RAID funkciót ki akarjuk használni. A Promise kártya ha RAID, csak akkor kezeli a winyót, ha a setupban beállítjuk raidbe. Még ha egyedül is van. Minden kártyának a működéséhez szüksége van a drive adataira. A HPT és Sil autodetect után felépíti, de a Promise nem! Csak a setup végzi el az initet. A HPT és a Promise a lemezen tárolja adatait, a Sil a kártyán. Ezért ha a Sil kártya elhal, alap esetben vége a raidnek! :O A másik kettőnél ilyen probléma nincs. A kártyák (azonos bios mellet) csereszabatosak, adataink nem repülnek. A HPT csak a beállításokat tárolja a lemezen, tehát inteligensen detektál, majd az adatok alapján változtatja a configot, így detect hiba esetén nem egyszer hibaüzenet nélkül bootol a gép (ez lehet jó és rossz is). A Promise ennél ''butábban'' oldotta meg. A célchip adatbázisa egy az egyben kerül a lemezre. Így induláskor be kell olvasnia, hisz ezek nélkül képtelen kezelni. Ez viszont védelmet is ad. Hibás detect esetén legtöbbször képtelen kezelni az eszközt, így már a boot során kiderül, gondunk van. Nem a kékhalálnál. :C

Tehát pontos típus és bios verziószám nélkül képtelenség segíteni Neked! :(

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#110) Spancer


Spancer
tag

A vinyóé:Seagate 8MB 120GB ST3120026AS Barracuda 7200.7 SATA
Azt az átalakítót nem tom.:R

http://gamezweb.uw.hu/ | http://www.duplavc.atw.hu/ | http://www.b0a-clan.atw.hu/ | http://www.dbdreamworld.hu/ | http://www.lacaceleb.hu/

(#111) liksoft válasza Spancer (#110) üzenetére


liksoft
nagyúr

A winyót már írtad, ezzel nem segítettél magadon. Az ''átalakító'' meg valószínűleg NEM ÁTALAKÍTÓ hanem CONTROLLER !!! :O :O :O És csak ennek a típusát ismerve tudunk segíteni !!! :O :O :O Sajnálom !!! :O :O :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#112) Freddy TNT válasza Spancer (#110) üzenetére


Freddy TNT
őstag

....ez elég döcögősen megy. leírni, hogy pontosan mit kell csinálni----baromi sok :)
Ha megmutatnám akkor nem tartana semeddig. Az sem tiszta nekem, hogy az új vincsidet bepartícionáltad és leformáztad-e ? Mert ha nem akkor nem fogja semmi sem látni. Ha igen,akkor meg mi a kontroller neve ? :U

(#113) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

hi all!
Na szóval...
Valamikor a jövőben szeretnék nagyobb tárhelyet, és azon gondolkozok,
vajon hogyan lehetne minnél nagyobb sebességet elérni...
Szerintetek 4db ugyanolyan (mondjuk 250GB PATA v. SATA; 8MB cache)
vinyóval+ 2db ugyanolyan pci-os vezérlővel kialakított RAID0 tömb sebessége
elméletileg akár 150-200MB/s is lehet? Mint írtam, nem most lesz amikor
kipróbálom, de szeretnék tisztában lenni a sebességével.
Tudom elég hüle & általános kérdés, de kiváncsi vagyok... :B

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#114) Protezis válasza Steve Jr. (#113) üzenetére


Protezis
őstag

A PCI busz sávszélessége emlékeim szerint 133 MB/sec.
Mivel más is használja, nem valószínű, hogy akár ezt elérnéd.

(#115) #64791808 válasza Steve Jr. (#113) üzenetére


#64791808
törölt tag

szerintem 3 250-es vagy 4 160-as vinyóval, egy kultur raidvezérlővel, és raid5-tel

utóbbi esetben megközelíted a 133MBps átvitelt, és lesz uszkve 480 giga helyed, plussz redundancia egy vinyó erejéig.

raid0-ról meg le kéne szokni emberek...

(#116) Steve Jr. válasza #64791808 (#115) üzenetére


Steve Jr.
tag

Nekem a sebesség a lényeg, úgyhogy...
RAID0 kell:))

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#117) Steve Jr. válasza Protezis (#114) üzenetére


Steve Jr.
tag

öööööö...
izé...
erre nem is gondoltam:B

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#118) V.Lacus


V.Lacus
csendes tag

Hi! 4 db Sea300-as winyóból és egy Adaptec 2410SA-ból kihozott raid5-nél mire számíthatok? Kb. milyen irási/olvasási/elérési sebességre? Jah és PCI-E-be tenném bele.

(#119) liksoft válasza Steve Jr. (#117) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha alaplapi két külön csatornára teszed a két winyót, akkor a chipset le tudja a proci felé kezelni őket külön-külön is, így a pci 133-as tempó fölé lehet menni. De ennek lényege, hogy a chipset tényleg fizikailag két külön csatornának kezelje a két kábelt.

De cerbellumnak 150%-ig (vagy mégjobban) igaza van:

''raid0-ról meg le kéne szokni emberek...''

Gyorsabb, de ilyen winyó árak (és megbízhatóság) mellett a rizikó sokkal nagyobb. Sokkal többet szív az ember, mint amennyit nyer. Ugyanis úgy indul, hogy nincs rajta adat, azután de jó, hogy ilyen klassz, majd felkerül ez+az, egyik winyó meghal, és kiderül, az ez+az-ban volt fontos. VOLT! :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#120) Zordkaszás válasza liksoft (#119) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

jó az a raid0 csak ésszel kell csinálni :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#121) Freddy TNT válasza liksoft (#119) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem igazán értem, hogy miért riogat itt mindenki mindenkit a RAID0-tól ? :U 50%-al nagyobb az esély, hogy elszáll mineden. Ez igaz. NA és ha csak 1 vincsit használsz ? Akkor is. Kivéve persze, ha egy másikat is tartasz mellette,de nem RAID-céljából.

Például: ha valakinek a sebesség a fontos és hajlandó rá X ezret költeni két vincsire(pl:2*80GB), akkor tegye. Hiszen ha egy darab nagyobb vincsit vesz(1*160) akkor ugyan akkora a kockázat. (csak az előző esetben megmarad egy vincsid)

[Szerkesztve]

(#122) lazydog válasza Freddy TNT (#121) üzenetére


lazydog
addikt

Miután dupla a kockázat, nem 50%, hanem 100%- al nő a meghibásodás esélye.
Ez simán bevállalható, ha csak az op.-rendszer és a telepített programok vannak a RAID0-án, mert nem vész el semmi pótolhatatlan adat. (Esetleg a játékállás mentéseid).
Nagyobb baj, hogy nem igazán gyorsítja a programok töltődését. Sokkal többet érsz egy Raptor vinyó használatával.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#123) liksoft válasza Freddy TNT (#121) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyet értek lazydog-gal. Hogy világos legyen. Kétszer annyi alkatrészt (köztük a mechanikát is) használsz RAID0 -ban. Dupla cucc, kétszer akkora meghibásodási esély, a szinkronizációt végző hardware-ről még szót sem ejtve. De ha csak a rendszer van rajta, ám legyen. Viszont amikor el szokott fogyni a munkawinyón a hely, akkor kapod a legfontosabb adatot, amit csak a raid-re tudsz tenni, és mentés esőtt (vagy alatt) száll el az egyik winyó. (Ez nem feltételezés, hanem szomorú tapasztalat a munkám során. Tehát nem nálam, hanem az ügyfeleimnél szokott előfordulni. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy nem egyszeri eset.) Viszont mindenkinek jogában áll eldönteni, hogy repülőből milyen ernyővel (vagy anélkül) ugrik. :DD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#124) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szerintem egy vincsi meghibásodására 50% az esély. ( vagy megdöglik, vagy nem) RAID0 esetében azért még sem 100% hogy elvesznek az adataid.

Én kétségbe vonom, hogy egyáltalán nagyobb az esélye. Elvégre ha külön-külön lennének használva (nem RAID-ben) akkor is ugyanakkora az esély a meghibásodásra.Na de azzal nem lenne semmilyen sebesség-növekedés. (igaz akkor legalább az egyik megmarad....na de ugye melyik ? :U :D ) Ha meg villám, áramlökés...egyebek okozzák akkor oly mindegy.

A RAID-et nem hülyeségből találták ki. Ténylegesen gyorsabb,mintha csak 1 vincsi lenne. (és szerintem érzékelhetően) Nekem csak egy mezei SIlicon image 680-as van,de azért ez sem olyan borzalmas.....mondjuk jó lenne egy hardveres, minőségi. Na meg könnyen jár a szám. Nekem van egy biztonsági merevlemezem is.
''Viszont amikor el szokott fogyni a munkawinyón a hely, akkor kapod a legfontosabb adatot, amit csak a raid-re tudsz tenni, és mentés esőtt (vagy alatt) száll el az egyik winyó.'' => ezt nem értem. Kifejtenéd egy picit bővebben ?

Azt azonban aláírom én is, hogy van vele cirkusz bőven. :(

[Szerkesztve]

(#125) liksoft válasza Freddy TNT (#124) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először: A sil kártya a leg sz... A kártyán rögzíti a raid infot. Ha elszáll oda az adat. Mivel írtad, hogy van facér w is a gépedben a fontos cuccnak, ezért írtam a kérdéses mondatot. De ha az betelik és nincs időd menteni róla, hova teszed a rövid időre kölcsönkapott winyóról az adatokat? Csak a raid-re. Murphy meg dolgozik. Tuti, hogy akkor jön be a gebasz. Védelemnek meg: Túlfesz, zavar és villámvédelemmel ellátott aljzatból kap feszt a szünetmentesem. Innen FortonSource táp és MAXX tápvédő gondoskodik az éjszakai nyugalmamról. Az elmúlt pár év alatt a hol 4 hol 6 gépemnél nem volt gond. Vidéken! Van ingadozás, villám, hegesztés a szomszédban, stb... A sebesség egszállottjai mag használják a raid0-át. Normál felhasználáshoz elég egy gyors (100-as is) winyó. De azzal a kártyával mivel egy PCI csatiban van igazi gyorsulást nem, csak érezhetőt fogsz elérni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#126) Freddy TNT válasza liksoft (#125) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nos egen. A Sil elég szarnak mondható :B Bár eredetileg a plussz 4 IDE csati miadt ruháztam bele. Aztán kiadta az eszem , hogy próbáljuk ki. (na meg nem is igazán +4, inkább csak +2 IDE :( )

A sebesség mérhető és 104 MB/s max, valamint 56MB/sec minimum között a konfigom. Szerintem nem is olyan rossz egy ilyen low-end karitól ;) Persze erősen ingadozik.
Érezni nem mindenhol lehet. De mikor a haver gépét idehoztuk és LAN-ban kezdtünk el játszani akkor bizony volt pár másodperc előnyöm :D A SWAP file is fürgébben dolgozik.A konfig közel azonos és korábban szinte egyszerre töltöttek be. De persze van egyébb tényező ami befolyásolja mindezt.

De látom benne vagytok a témában. Milyen RAID vezérlőt ajánlanátok RAID0-hoz ami megfizethető áron van,de jobb(két vincsihez). (tudom, a SIL-től minden jobb :((( ) Elmehetnénk mondjuk a hardveresig is :)

A backup vincsivel nem lesz bajom, hogy betellik. A haldokló maxtorom miadt vettem és gondolva a jövőre egy 200GB-s Samsungot vettem. :R

u.i: ''A kártyán rögzíti a raid infot.'' => melyik nem ?


[Szerkesztve]

(#127) liksoft válasza Freddy TNT (#126) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy cache-sel is rendelkező hw raid pcipro kártyán (64 és nem 32 bit), vagy alaplapi raid két külön csatlakozással a chipsetben. Ekkor a memória busz-ra párhuzamosan kapcsolódik, és tényleg kijön a többlet. Chipset válogatja, hogy tudja vagy nem. Itt már nem vagyok otthon, de más tutira tud segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#128) Freddy TNT válasza liksoft (#127) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem egy ASUS A7N8X-E DELUXE alaplapom van. Jelenleg nincs pénzem (és nem is egy elavult darab) egy új lapra áldozni :( Na meg akkor új proci is kellene meg stb....

A cahce-ről már hallottam asszem legalább 16Mb-s kell. Na de milyen ? Egyáltalán miért kell rögtön hardveresre gondolni ? :)

(#129) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#128) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Arról még nem is esett szó, hogy mennyivel (és mivel) lesz jobb egy drágább, esetleg hardveres RAID. Sebesség meg miegymás...de konkrétumok? Számok, adatok...stb ?

(#130) liksoft válasza Freddy TNT (#128) üzenetére


liksoft
nagyúr

256M-1G cache, és az OP ide ír. Azután a kártya a drive-ok felé optimalizáltan ír ki, és előre optimalizáltan olvas. Így jó esélyed van, hogy mire kiadod az olvasási parancsot, az adat már a kártya memóriájában van (általában 50-90% !!).

Sebességet soha nem mértem. Nekem nem kell. Itt a fórumon olvastam, hogy a PCI max 133-at tud. A PCIPRO (64bit és nem 32) pedig a dupláját. Ha az adat a cache-ben van vagy ott elfér, akkor a kártya ezt tudja is. Kicsit más ugye?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#131) Lacika_


Lacika_
aktív tag

[kép]

Rászántam magam és csináltam egy Raid0-t.
Alaplap: AbitNF8 HDD: Samsung 120 PATA 8MC + 120 SATA 8MC
A gyorsulás észrevehető:)
Én is tartok egy 160-as hdd-t dokumentumoknak, savegamenek ...

negatív tapasztalat:
- Norton Ghost csak szektorról-szektorra tud menteni (13GB partícióból hiába foglalt csak 6GB, lementi az egészet)
- bootolás elött gondolkodik fél percet, hiába gyorsabb, a win kb ugyanannyi idő alatt jön be
- UHU linuxot nem tudok telepíteni mert a hdd-ket külön látja (nem egybe a stripe-t)
- az xosl boot manager nem megy
- xp64-hez mire rájöttem, hogy honnan szedjek az installhoz driver floppy-t megőszültem
- az évek alatt felépített ghost mentésemet kidobhatom, mert nem lehet visszaállítani raid-re, újra kellett rakni a wint :O kismilió progival együtt, amiknek a fele még mindig nincs feltelepítve

(#132) Freddy TNT válasza Lacika_ (#131) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Lesz még gondod vele....megnyugtatlak :D :D A ghost nekem is vacakol. De mi az, hogy a teljes xx GB-t menti ? Én belövöm, hogy mentse pl:a D:\ -t amin 6-7Gb foglalt és belövöm a max tömörítést. A végén kapok egy kb 4-5Gb GHO-t. Na persze nálam sem megy zökkenőmentesen a ghost RAID0-alatt.

A restore-al meg egyenesen szülni megyek ! 2-5 MB/s !!!!!! :U :F :(( Sza'l eltart egy darabig.

(#133) Lacika_ válasza Freddy TNT (#132) üzenetére


Lacika_
aktív tag

Most adom fel :(
Szétbarmoltam a wint és nem megy a visszaállított ghost mentés, pedig egyszer már működött. Most bootoláskor olyat ír hogy hiányzik vmi windows\system32\hal.dll és folyamatosan kattog a hdd.

Ghost mentésnél RAID elött nálam is így ment: 13GB-ból 7GB foglalt, ebböl csinál egy 3-4GB-s mentést. De most RAID-el annyi foglalt helyet lát amekkora a partíció, tehát 13GB-ból csinál 8GB-s mentést tömörítéssel.

A Ghost sebessége RAID elött: mentés 1000MB/min vissza: 2250MB/min
RAID-el: 1000MB, vissza: csak 1150MB/min

Ugyhogy hagyom a fenébe a RAIDet, legalábbis a rendszervinyóval:)

Lehet hogy megvárom amíg kapni lehet Mo-n ezt: - Bővebben: link - :D

[Szerkesztve]

(#134) Freddy TNT válasza Lacika_ (#133) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem nem csinál ilyet a Ghost. Kivéve azt, hogy mentésnél nem képes elindítani a ghost-oló progit. (kézzel kell segíteni)

Szerintem azért lassú DOS-alatt a RAID,mert a kártya szoftveres, nem hardveres. De ha betöltődik a win, akkor a driverek is betöltődnek és akkor már valós a gyorsulás. (igaz nem mindenhol érzékelhető)

Az igazat megvalva nekem sem tetszik,mivel egy kissé többet vártam volna kevesebb nyűggel. De majd idővel szeretnék összehozni egy komolyabb RAID-tömböt jobb cuccokkal...ahhoz meg jó lesz ez is gyakorolni ;)

(#135) Bird1982


Bird1982
csendes tag

Kedves Guruk!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy szerver, aminek az adatai egy raid tömbben vannak/voltak elmentve, méghozzá úgy, hogy két wincsi volt egy stripe (jól írom??), kettő meg azt tükrözte. Szóval összesen 4 vinyó van a gépben.

Az egészet egy Adaptec AAR-2810SA tip. vezérlő hajtotta meg, ami sikeresen elhalálozott. 2 kérdésem lenne:

- igaz az, hogy ha egy dettó ugyanilyen vezérlőt beteszek a gépbe, akkor működni fog gond nélkül?

- Tényleg nem lehet másmilyen vezérlőre átállni ilyenkor? Márminthogy más kártyával nem lehet legalább kilvasni az adatokat?

Én lenni nagyon amatőr, de életre kell valahogy kelteni a cuccost... PLS help....

[Szerkesztve]

(#136) liksoft válasza Bird1982 (#135) üzenetére


liksoft
nagyúr

Holnap megnézem a kártya leírását illetve fotóját. Ezt a típust nem ismerem. Ha a kártya tárolta a konfigot, akkor valószínűleg adatmentés, ha a lemezre írta ki akkor a csere segít, de csak ilyen típus azonos bios verzióval. Sajnálom. Tudom, nem jó hír. Ha egyéb info kell, hívj fel telefonon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#137) liksoft válasza Bird1982 (#135) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól tudom, az AXICO a forgalmazója az Adaptecnek. Ilyen drága kártyához igazán adhatnak segítséget. Keresd meg őket. Ha nem jutottál előrébb velük, akkor hívj fel (talán találunk megoldást).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#138) Freddy TNT válasza Lacika_ (#133) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ez tényleg nagyon csöcs :D http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=13483

Mindenesetre lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:
De vajon mikor lehet itt megvenni ? Na meg milyen ramokat is támogat ? Ugyanis SD és DDR-t is írtak. Vagy DDR-SD -re gondoltak ? Mennyivel olvashat, írhat ez a cucc ? különböző ramokat is fogadhat ?Szeritnetek Dual chanel DDR-es ? ;] :D

Végül is.....két ilyen kártya megpakolva DDR ramokkal Serial ATA RAID0-ba kötve :U:C ;] Fincsi falat :R

Mindenesetre praktikus a régi ramot nem eladni két fillérért, hanem bedobni ebbe a kártyába és ramdrive-ként használni...

u.i: Mi ennek a karinak a pontos neve ? :U

[Szerkesztve]

(#139) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Itt egy kis infómorzsa. Ezekszerint nem csak 4, hanem akár 8 GB is lehet! :R (csak győzd kifizetni)
http://www.mustardseed.co.jp/gigabyte/specoth_ramdisk.html

u.i: nem tudom, hogy hogy vagytok vele,de én kirúgnám a gigabyte honlap szerkesztőjét, mert a gigabyte.com-on sehogy sem tudom megtalálni ezt a csodát.... :U

[Szerkesztve]

(#140) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Itt meg egy kis ellentmondás. Már csak 1GB a max és nem 150, hanem csak 100...ez közel a mostani RAID0-is tudja.(igaz nem ezzel a késleltetéssel és nem tartósan) :P :U :F

(#141) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Nah, konkrétumok : http://forums.anandtech.com/messageview.cfm?catid=27&threadid=1627186

(#142) Lacika_


Lacika_
aktív tag

Na végül szoftveres RAIDet csináltam az XP-vel

Sandra 2005 teszt:
-olvasás: 144 112 47 MB/s
----írás: 177 114 72 MB/s
--elérés: 13 ms

most 3 HDD van
1.XP normál ghostolható
2.3. dinamikusra állítva, így csinálhatok RAID köteteket, akár úgy hogy van RAID0 is 1-1 partíció között és RAID1 is másik két partíció között egyszerre.
Ez így már tetszik, ha lesz egy 4.HDD RAID5-öt fogok csinálni.:)

(#143) Steve Jr. válasza Freddy TNT (#138) üzenetére


Steve Jr.
tag

Én csak azt nem értem, minek rá az a b-szott nagy aksi, ha csak akkor tölti,
amikor a gép be van kapcsolva :F

Tehetnének rá egy alaplapi tápcsatit (hosszabbítót) amin megcsapolnák az
állandó 5V-ot (van egy olyan amin mindig megvan az 5V, még ha a gép nincs is
bekapcsolva).

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#144) Freddy TNT válasza Steve Jr. (#143) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Egyszerűen azért nem, mert
1: Nincs kialakítva ehhez egyetlen alaplaphoz sem külön tápcsati.
2: Áramszünet esetén megszívtad
3: Ha kiveszed akarit(pl átviszed haverhoz, vagy csak alaplapot cserélsz akkor szintén zenész.

Szóval kell az az akksi :)

(#145) Freddy TNT válasza Lacika_ (#142) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Az adatlapodból nem derül ki, hogy milyen a 3. vinyó.....
Most nem piszkálgatásból,de szerintem valami nem stimmel az adatokkal.
1: szerintem irreálisan magas eredmények.
2: szerintem egy (vagy RAID-ben 2) merevlemez mindig is gyorsabban olvas, mint ír. Nálad meg fordítva van.

Lehet, hogy tévedek mindenesetre én is megmérem a Sandrával. Kíváncsivá tettél :)

Mellesleg hogy csináltad a szoftveres RAID-et ? Főleg a partíciónkénti RAID-elés érdekelne :F :)

(#146) Steve Jr. válasza Freddy TNT (#144) üzenetére


Steve Jr.
tag

Léci, olvasd el mégegyszer...
a mondat 2 részből állt... :P

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#147) Lacika_ válasza Freddy TNT (#145) üzenetére


Lacika_
aktív tag

Adatlap frissítve:)
A 120as és a 160as van RAIDbe.
Szoftveres RAIDről leírás: - Bővebben: link -

Most így néznek ki a winyók:
(még ki kell találnom hogy osszam fel a maradék helyet)
[kép]
--> nagyítás: Bővebben: link

(#148) orbano válasza Lacika_ (#131) üzenetére


orbano
félisten

ezt a norton ghostos dolgot elmagyaráznád nekem pepitában? most akarom elkezdeni használni. hogyan kell, mik a korlátai, stb? :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#149) orbano


orbano
félisten

ja és vindoz bootoláson kívül gyorsabbak a töltések. csében mapváltáskor én is abszolut első voltam. most gey 12 gigás quantumról nyomom, ezzel éppen utolsó :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#150) Lacika_ válasza orbano (#148) üzenetére


Lacika_
aktív tag

Ha a rendszervinyó RAIDbe van akkor nem ajánlom, nekem nem működött rendesen. Ha nincs raidbe:

A NortonGhost8-at használom, ez egy DOS-os 1MB-os progi. Kell csálni egy boot floppyt vagy CD-t amiről indul a DOS(himem.sys emm386.exe smartdrv nemárt), aztán mehet a Ghost.
A ghostal partíciókat lehet image fájlokba lementeni, és az image fileokból visszaállítani a partíciót. Ismeri az NTFS-t, de az EXT3-at(linux) is.
partition to image: kijelölni a partíciót, megadni hogy hova mentse az imaget
partition from image: kijelölni az imaget aztán a partíciót amit helyreállítson

(#151) orbano válasza Lacika_ (#150) üzenetére


orbano
félisten

nincs most raidem. inkább a következő konfigon gondolkodom:

egy 36gigás raptor + egy 200 gigás maxtor. a kicsin a rendszer, a nagyon a pagefile... szerintem gyors lesz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#152) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hi !
Van egy kis problémám:
RAID0- konfigot használok és ha beteszek a rendszerbe egy üres vincsit, akkor megáll az élet.(a bootolás) egyszerűen nem kezdi el betölteni a wint :U Gondolom mert üres az alaplapra kötött vincsi. Bios-ban RAID-re van állítva a bootolás,de nem ér semmit. :F

Valami ötlete van erre valakinek ? :R

(#153) liksoft válasza Freddy TNT (#152) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az üres winyót egy harmadik kábelre teszed, vagy a raid mellé? Ha mellé teszed, megváltoztathatod a raid konfigot, így az üres winyó is bekerülhet a raid-be, míg az egyik kiesik. Így a betöltendő progi csak darabokban lehet meg, ezért ilyenkor nem boot-ol. Ha 3. kábelre (külön csatornára) teszed, látatlanba sajna nincs ötletem. Ha sürgős, holnap csak telefonon érsz el. (Ma már nem leszek).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#154) Freddy TNT válasza liksoft (#153) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz a segítséget :R
Na, szóval:Van egy silicon image karim. Kábelenként 1 vincsi. Alaplapra 2 cd-rom van kötve. A mobile rack pedig a primary kábel masterére. Próbáltam a secondary kábelre is kötni,de tök ugyan az.

Megfordult a fejemben, hogy talán fel kéne másolni a rack-ben lévő vincsire rendszerindító file-okat pl: ami a jelenlegi c:\ -n van ( c:\win98, d:\winxp )
És belövöm, hogy az e:\-n keresse az oprendszert. (mert szerintem a rackben lévő szeretne a c: lenni)

A gond szerintem csak az, hogy a meghajtójelek felcserélgetésével borulna az egész rendszer. (nem találná a d:\ ***** kezdetű dolgokat)

Vagy rosszul gondolom ? :B :U

(#155) liksoft válasza Freddy TNT (#154) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!

Ha nincs bent a plusz winyó a raid működik? Ha igen, akkor nincs gond a rendszerrel, csak nem tudsz hozzátenni másik cuccot. Ha jól értem, ez a szitu.

Több ötletem van.

1. A sil kártya scsi az alaplap számára. Tedd a boot sorrendbe előbb mint a hdd0-t.
2. A bios-ban engedélyezni kell mindkét ide controllert, de ki kell tiltani a winyó detektet. Ne ismerje meg az alaplap. Majd ha bejött, saját driver-en keresztül kezeli a fiókos winyót.

A silicon kártyára vigyázz. A kártya őrzi a raid infót. Ha az meghal, akkor adatmentés következik. És mégegy: Bővebben: link

Sok sikert. Érdekel, mire jutottál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#156) Freddy TNT válasza liksoft (#155) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Kössz a segítséget. A bios-ban be lehet állítani, hogy SCSI vagy RAID-ről bootoljon,de a gyakorlatban semmi haszna nincs.

Az auto detect-et nem lehetett letiltani,csak entert nyomni rá és kész. Azonban a primary master-t le lehetett tiltani ( None ) Aztán bejött a win és látja a vincsit. :R

Kössz a tippet ! :C

(#157) Freddy TNT válasza liksoft (#155) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Csak egy kis gond van. Kissé belassul a RAID és a mobil rack-ben lévő vincsi. De miért ? Nem is egy kábelen vannak, meg stb... :U :((

Erre van ötleted ?

[Szerkesztve]

(#158) liksoft válasza Freddy TNT (#157) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!

Háááát..... Csak találgatok. Memória nem kevés esetleg 2 winyó cache-nek? A fiókos eleve lassabb. Ha innen vagy ide másolsz, tuti, hogy lassúbb a megszokotthoz képest. Nem ezt érzed lassulásnak? Egyébként meg ez már nem az én szakterületem. Én adatmentéssel és nem rendszergazdai munkával keresem kenyerem. Nekem a biztonság fontosabb a sebességnél, így soha nem teszteltem. Az, hogy hogyan tudom egymás mellé tenni a rendszereket (lásd előbb) létfontosságú, a sebesség csak a sokadik. Sorry.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#159) Freddy TNT válasza liksoft (#158) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A bootolás és a fájlműveletek lassulnak be. Meg-megáll utánna szöszölve folytatja, majd mint az állat úgy tölt a RAID0. A másolással még nem volna baj,mert a 20GB-s quantumon nem lassít be semmit a mobile rack.

Egyszerűen érthetetlen, hogy még csak nem is egy vezérlő kezeli őket mégis belassul. :F

Bár fontolgatom a szoftveres RAID-et XP-vel,csak még azt nem tudom, hogy a meglévő kötetet át tudja-e venni a win, bár kétlem....nekem meg nincs kedvem most felbontani és telepítgetni :D

u.i:hogy értetted azt,hogy vigyázzak a Sil kártyára,mert azt tárolja az infót ? Elméletileg semmi oka elfüstölni nem ? De ha mégis akkor nem lehet egy ugyan ilyen kártyával ugyan ilyen beállításokkal folytatni ? :U

[Szerkesztve]

(#160) liksoft válasza Freddy TNT (#159) üzenetére


liksoft
nagyúr

A boot jogos, hiszen detektálja és nem átveszi a fiókos winyót. Minden file nyitása? Akkor az kicsi cache lehet. A rack-nek semmi köze semmihez.

A kártyát ha helyettesíted és újra konfigurálod, akkor a lemezek ''konzisztenciája miatt'' (mert a hülye nem tudja, hogy már ilyen volt) törli az OP-hez tartozó adminisztrációs területeket. :O Na innentől kezdve jöhet az adatmentés. Tehát a dupla meghibásodást (2 winyó) megspékeli még a kártya is. Csak olyan adatok tárolása célszerű ezen a raid-en, amiket gyorsan kell kezelni, de van máshol biztonsági másolatuk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#161) Freddy TNT válasza liksoft (#160) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem minden file-nál,de erősen érezhető. De mitől patkolna meg egy Sil kártya ? :U

De mind1 is. Már valahogy kiküszöbölődött magától. Egyébként a bios-ban be lehet RAID-et és SCSI-t is állítani boot-nak,de (elsődlegesnek) semmi haszna nincs. Ezt miért van ?

(#162) liksoft válasza Freddy TNT (#161) üzenetére


liksoft
nagyúr

Feltételezem azért, mert a wi..... nem csak a partíciót, hanem, hogy hanyadik lemez a fizikai sorban, azt is beírja a partíciós táblába. Így hiába indul jól az scsi-ről a boot, befagy a w amikor rájön, hogy ''rossz'' winyóról boot-ol.

Mi nem tud elromlani?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#163) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Én eddig nem nagyon foglalkoztam SCSI-s rendszerekkel, ezért nem is igazán ismerem őket (tudom hogy mire való, meg hogy gyors...). Mostanság szeretnék venni egy kissebb (10GB körül) SCSI vinyót, meg egy vezérlőt hozzá és erre tenném az oprendszeremet. Azért akarok SCSI-sat, mert a 10GB körül ATA-s vinyók lassúak. A gondom az hogy rengeteg féle SCSI vezérlő van, és nem tudom, hogy milyet érdemes venni (a fenti célra), meg persze a vinyót is felismerje. Légyszi segítsetek!

Csaba

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#164) Freddy TNT válasza ratkaics (#163) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Inkább vegyél egy zsír új ATA vagy SATA vinyót. Kb:ráköltesz 5.000-et a vincsire, meg legalább egy 10.000-est a kártyára. Na ebből a pénzből már ott vagy egy 80GB-s vincsinél. Szerintem simán zsebrevágja a 10GB-s SCSI vincsit.(mint sebesség, mint kapacitás)

Arról nem is beszélve, hogy 10GB-s SCSI-t nem veszel már zsír újjat tehár lehet, hogy a halálán van...... :U

(#165) ratkaics válasza Freddy TNT (#164) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi szépen!

Anyagilag igazad van. És mondjuk ha raid0-ba kötök két SCSI-s vinyót (10GB körülit), az gyorsabb mint a zsír új (S)ata???

csaba

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#166) liksoft válasza ratkaics (#165) üzenetére


liksoft
nagyúr

Felejtsd el az SCSI-t. Ha nem ismered, több gondot veszel a nyakadba mint örömöt. Sebességben meg az UW160-as minimum 36G-ás SCSI veri meg csak az új IDE winyókat otthoni felhasználás esetén. (Gondolom nem egy 20-50 gépes rendszer serverének kell.) Ha meg nem mindennap szereled a gépet, jobban jársz a régi ATA winyóval mint egy újabb SATA-val. A SATA esetén időnként felmerülnek illesztési problémák. Ha tutira nem akarsz ilyenbe belefutni, akkor vegyél PATA-t. Még annyira nem elavult. A RAID0 meg csak akkor kell, ha nagyon gyors átvitelre van szükség. (Digitalizálás stúdió minőségben.) Különben a RAID-et felejtsd el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#167) AmonSerrano


AmonSerrano
csendes tag

Szevasztok!

Probléma következő!

Két Seagate barracuda 7200.7-es 80-as vincsit Raid 0-ba tettem, alaplapi HighPoint vezérlőre! Minden okés is volt! Ment, elég gyors volt, bár a játékoknál nem vettem észre akkora gyorsulást, mint az OP rendszer betöltésénél!

Egyszer csak, valami rejtélyes hiba folytán az egyik bootolásnál nem bootolt a WinXP! Azóta leteszteltem a vinyókat, kiderült, hogy az egyik BAD sectoros! Kicseréltem! Megcsináltam megint a tömböt, install minden szart, működik faszán...

...aztán egyszer csak bootolásnál megint hiba! Még mielött elkezdeni töltögetni az XP: ''Lemezolvasási hiba, folytatáshoz nyomjon Ctrl+Alt+Del-t''! Ennyi! Semmit nem tudtam vele csinálni! Kicserélgettem a kábeleket, hátha az, de nem! Ilyenkor mivan, miért van, mit lehet tenni!?

Azóta újratettem, lemondtam a szélsebes Raid0-ről!

A játék az nem játék!

(#168) liksoft válasza AmonSerrano (#167) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!

Több lehetőséget is érzek.

1. Nincs megfelelő hűtés. Megfőzte magát a winyó. 40 fok felett nem ajánlott, 42,44 foktól meg csökken az élettartam.
2. A tápegység nem megfelelő. Kevés vagy zajos tápfeszt biztosít.
3. Hibás kábel, esetleg rack. Lehet adatkábel, de inkább tápcsatlakozás.

Első körben talán ezeket kellene leellenőrizni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#169) AmonSerrano válasza liksoft (#168) üzenetére


AmonSerrano
csendes tag

Honnan tudom a vinyó hőmérsékletét? Elképzelhető, hogy melegednek!

A tápcsatlakozók szerintem is lehet, hogy hibásak, de ezt már egy másik táppal csinálta! Nem mondom, hogy márkás: Huntkey 400W.

Hogy ellenőrizzem a tápcsatlakozókat?

A játék az nem játék!

(#170) liksoft válasza AmonSerrano (#169) üzenetére


liksoft
nagyúr

Winyó hőfok: ha a kezednek már meleg, nehezen fogható, akkor sok.

Érdemes jó tápot venni. Ez a lelke az egész gépnek. Netto 14-15-től már kaphatóak jó, márkás, megbízható darabok (Enermax, FortronSource, stb...).

Ha nem oxidréteges, és ''húzósan'' csatlakoztatható, akkor jó. Vigyázz, ne a műanyag csatlakozóház szoruljon, hanem az érintkezők. Óvatos csatlakoztatásnál érezhető a különbség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#171) AmonSerrano válasza liksoft (#170) üzenetére


AmonSerrano
csendes tag

Kösz a segítséget! Terveztem egy Chieftech 410W-osat!

A játék az nem játék!

(#172) AmonSerrano válasza liksoft (#168) üzenetére


AmonSerrano
csendes tag

Nézegettem tegnap a Seagatek hőmérsékletét everesttel! Sok másolás közben max 49 fokos volt! 40 és 49 mozogtak amúgy! Akkor azt mondod sok? Ez lenne az oka, hogy néha elszáll a rendszerem?

[Szerkesztve]

A játék az nem játék!

(#173) DigitXT válasza AmonSerrano (#171) üzenetére


DigitXT
félisten

Pont az a 410-es sikerült nekik rosszul, szóval inkább nem javaslom: nézz be a tápegységes topikba, ott tuti mondtak/mondanak tippeket!:R Bővebben: link

(#174) DigitXT válasza AmonSerrano (#172) üzenetére


DigitXT
félisten

Amúgy nekem is soknak tűnik a majd' 50 fok!:( Bár régen nekem is 45-50 között ingázott a Maxtorom, aztán pakoltam rá normális hűtést (semmi extra: önmagában nem segített a HeatPipe:DDD), meg lekerült a gép aljába (-5 fok végre), végül kapott egy 12-es házventit is az arcába (-15 fok), így most gyakorlatilag szobahőmérsékleten szalad (1-2 fok különbséggel).:D Viszont RAID tömböm még sosem volt, pedig azt a gyorsulást szívesen kipróbálnám!:B Ellenben, ha ilyen macerák vannak vele, az azért gáz.:O

[Szerkesztve]

(#175) liksoft válasza DigitXT (#174) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tisztességesen belőtt rendszer esetén nem macerás, csak nagyobb a meghibásodás veszélye. Ha a rendszerről 0 kilométeresen van egy jó dvd ghost, és a fontos adatok mentése megoldott, akkor nem veszít, hanem nyer az ember. De a közel 50 fok nagyon gáz! 42-44 fölött kezd jelentősen csökkenni az élettartam, és akkor a stabilitást még nem is említettem. Csak egy kérdés: Miért lövik be 22-24 fok köré a nagy géptermeket állandó szellőztetés mellett? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#176) L3zl13 válasza liksoft (#175) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogy ne fázzon meg a rendszergazda, ha be kell mennie dolgozni? :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#177) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hogy a fenébe lehet megnézni a RAID0-tömbben szereplő vinyók smart-ját ?! Most a hőfok érdekelne,de az everest olyan hülyeséget ír ki, hogy 15 fok ! Ebben a kánikulában !
És az összes smart eredmény össze-vissza van.... :U

(#178) liksoft válasza Freddy TNT (#177) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem ha a raidkártya driver-e nem tudja akkor sehogy, hiszen a gép felé virtuális winyót mutat. Külön-külön valószínűleg működne, de akkor meg a raid esik szét. Ha csak a hőfok kell, akkor azt hagyományos hőmérővel meg tudod tenni. Vagy ha van alaplapi lengőkábeles érzékelőd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#179) Freddy TNT válasza liksoft (#178) üzenetére


Freddy TNT
őstag

''Vagy ha van alaplapi lengőkábeles érzékelőd.'' <=ilyen is van ?? Nem is tudtam róla. Milyen alaplapnál lehet ilyet látni ? Utólagos hőmérő rákötés lehetséges ? (mondjuk A7N8X-E Deluxe-ra)
:U

(#180) liksoft válasza Freddy TNT (#179) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól emlékszem az ASUS P3 alaplapoknál volt, hogy a proc hőmérsékletét a kábeles 1-2 tized mm vastag (proc és borda közé is befért ha ügyes volt az ember) érzékelővel lehetett mérni. Akkor sem adták minden alaplaphoz, csak a jobbakhoz. Az én munkámhoz az összeintegrált öszvér is jó, így nem tudom, hogy a mai márkásakon van-e még ilyen lehetőség. Akkor nagyon jó volt. (A jót hamar kiveszik a gyártók, így lehet, hogy már nem kapni ilyen cuccot.) Mag kell nézni az alaplapon, hogy feldugható-e rá ilyen érzékelő. Kiépítették-e rajta. Ha nem, autós boltban kapható olcsó digit cucc, azzal meg tudod mérni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#181) Freddy TNT válasza liksoft (#180) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz! Bár asszem egyenlőre kihagyom. Olyan mérő bigyó még csak lenne (pII-es alaplapról kettő is) csak a mostanin nem láttam azt a jelet ahová a PII-es lapon be van forrasztva. :U de lehet, hogy csak nem vettem észre. Egyébként a kézikönyvbe beleírják ?

[Szerkesztve]

(#182) liksoft válasza Freddy TNT (#181) üzenetére


liksoft
nagyúr

Illene, de ahogy kommerszializálódik minden a világon, nem csodálkoznék, ha pont ezt az értelmes eszközt ''felejtették'' volna le az alaplapról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#183) lazydog válasza Freddy TNT (#179) üzenetére


lazydog
addikt

Lehet kapni 5/4-es bővítőhelyre szerelhető számkijelzós hőmérőt, ennek tartozékai a kb. 0.1 mm vastagságú szigetelő műanyagfóliával bevont termisztorok

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#184) liksoft válasza lazydog (#183) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg linket tudnál adni? Érdekes lehet. Az ára?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#185) lazydog válasza liksoft (#184) üzenetére


lazydog
addikt

Ide süss ! Bővebben: link

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#186) lazydog válasza liksoft (#184) üzenetére


lazydog
addikt

Meg ide is sasolj !Bővebben: link

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#187) S@nya


S@nya
csendes tag

Szaisztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Ti milyen programmal mentitek le az XP-s partíciót image-fileba? Eddig a PowerQuest programját használtam, de a RAID miatt áttértem NTFS filerendszerre, ezt már nem támogatja, meg a DOS-os idítólemez miatt nem is látja a RAID kötetet.
Szóval melyik program a megoldás?

Elöre is köszi.

(#188) liksoft válasza lazydog (#186) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi! :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#189) öböl


öböl
csendes tag

Hali!

Az én kérdésem az lenne, hogy a vinyó méretétől függhet-e a raid vezérlő élettartama? mert olyat hallottam, hogy ha egy határ felett van, akkor a raid vezérlőnek túl sok a ''dolga'' és elfüstöl.
én most szeretnék raid0-át építeni 2x200Gb-ból, de ha az alaplapi raid vezérlő ezt nem bírja, akkor nem kísérletezek ilyennel.

minden segítséget köszönök!

(#190) lazydog válasza öböl (#189) üzenetére


lazydog
addikt

Szamárság bárkitől is hallottad, ilyesmi nem létezik !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#191) lazydog válasza S@nya (#187) üzenetére


lazydog
addikt

A Norton Ghost újabb verziói biztosan tudják kezelni, ezek CD-ről boot-olhatók.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#192) öböl válasza lazydog (#190) üzenetére


öböl
csendes tag

Köszi :R :R :R :R

én sem akartam elhinni, de kellett a megerősítés másoktól

[Szerkesztve]

(#193) mh197


mh197
senior tag

Szeretnék csinálni egy raid rendszert, két 80 Gb-os winyóval. Aproblémám az, hogy van egy abit aa8xe lapom, amihez elveszett a raid driver lemez. Ha esetleg van ilyen vkinek, és adna egy linket, ahonnan letölthetem, azt megköszönném. Esetleg mail-ben is jöhetne a soft!
Másik kérdésem, hogy milyen raid vezérlővel rendelkezik ez az alaplap? Megéri csinálni raid-et rá? Ez software-es raid, vagy hardware-es lesz? Ha esetleg leírná vki, hogy hogy kezdjek az egészhez (azok után, hogy a két winyót sata-ra kötöttem, 1., és a 2. sata portra. Főleg az érdekel, hogy hogy keltsem életre a raid-et, az installnál!

Sorry, ha nagyon láma kérdéseket tettem fel, de ez lesz az első raid-em, és kezdő vagyok a témában! Thx!

(#194) liksoft válasza mh197 (#193) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt megtalálod a leírástól a driverig az összes fontos cuccot az alaplaphoz. Bővebben: link

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#195) mh197 válasza liksoft (#194) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, én is itt próbáltam legelőször, de nem akar lejönni a driver!
Ez a silicon 3112 silicon 3114 via --- ez lenne a raid drivere? Mert ez 610kb, és mindig csak 606 kb jön le, úgy meg nem megy ugye!

(#196) liksoft válasza mh197 (#195) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem lejött. A mail címed él? Oda mehet?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#197) mh197 válasza liksoft (#196) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, jöhet mail-ben is Thx!
(610kb-ként jött le? Én vagy 20-szor letöltöttem, és mindig csak 606 jött le :(( )

(#198) liksoft válasza mh197 (#197) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem az IZarc megnyitotta. Megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#199) marcee


marcee
addikt

Össze raktam irodában egy raid 1 tömbös file-servert. 2x250GB WD S-ATA vinyó, rajta egy 20GB-os partición a rendszer és a maradék a folyamatban lévő munkáknak egy külön partició. Ez az első raid-es rendszer amit csináltam, nem volt semmi gond a létrehozásával/beüzemelésével, viszont azt nem tudom, mi van akkor ha elszállna az egyik vinyó?! A másikról, - a tömböt megszüntetve - menne tovább a rendszer, meintha mi sem történt volna?
(tudom, hogy ilett volna a rendszert külön winchesterre rakni, csak nem fért el a fekvő szerverházban három winchester.)

\m/

(#200) Freddy TNT válasza marcee (#199) üzenetére


Freddy TNT
őstag

RAID-0 : ha elszáll egy vinyód, akkor mindened odavan
RAID-1 : ha elszáll egyik vinyód, akkor a másikkal megy tovább a játék.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.