Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Próba

Hozzászólások

(#3830) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Kezdetnek: A ps3-on nincs warez,ezért ezzel kapcsolatos kérdéseket ne tegyetek fel!!! (csak hogy az alapelveket ne is említsem...)

Hardver:
Két fő vonal van a picon:
- a régi kövér PS3

- az új "slim" verzió

Ha valaki nem biztos bene, hogy milyen készülékkel van dolga, akkor a gép hátulján található típusszám alapján lehet megmondani. Ennek a formája a következő: CEC???? vagy pedig az újabb (Slim) verzióknál CECH-20??
A különböző verziók tulajdonságairól itt lehet többet megtudni:
PlayStation 3 Secrets
Playstation 3 a Wikipedia-n
GameCon PS3 FAQ (magyar)

A merevlemez csrélhető mindegyik verzióban. Elméletileg bármilyen 2,5"-os 5400RPM-es lemez jó bele.
Ehhez egy nagyon jól használható leírás DM-Fan tollából: winchester csere
De miért is van szükség nagyobb vinyóra? Egy játék 2-3 Gb-ot is odapakolhat, a DLC-k (Downloadable content), videók, egyéb cuccok is letölthetők a PSN-ről, és akkor még nem is beszéltünk esetlegesen Linux-ról!

Linux a PS3-on:
A régi kövér verzióra lehet linuxot telepíteni. A legelterjedtebb a Yellow Dog Linux (YDL). A telepítésről van egy nagyon jó leírás Mákos7észta jóvoltából: PC PS3-ból - friss tapasztalatokkal!
LEhetséges még Ubuntu (Ubuntu beállításokhoz egy kis segítség) és openSUSE is. (Eddig ezekről a disztribúciókról tudok, hogy biztosan mennek PS3-on)

Playstation store:
Sajnos a magyar Playstation store még mindig nem működik.
Szerencsére van egy kiskapu: A regisztrálásnál megadott cím alapján sorol régióba! Tetszőleges névvel, DE valós (US, UK, JP) adatokkal regisztrálni kell. Fizetni elvileg minden dombornyomott kártyával lehet. Sajnos többen észrevettük, hogy hiába regisztrálunk "valódi' címmel, bizonyos kártyák nem működnek, ez régiónként is változhat! A MasterCard-al eddig mindenkinek gondja volt, akiről tudok.
PS STORE Amit tudni kell!
Cím generátor

Multimédia:
Mindegyik PS3 Blu-Ray olvasóval rendelkezik, FullHD felbontást képes maximum küldeni. A beépített DVD/Blu-Ray lejátszó, a zenelejátszó és a képnézegető is jól használható.
Média szerveren keresztül is lehet tartalmat küldeni (videó, zene, képek)
Windows 7 és Vista media szerveren a PS3 engedélyezése:
Hálózati és megosztási központ -> Otthoni csoport -> Médiafájlok megosztása eszközökkel -> pipa a Képek, videók továbbítása elé -> Médiafolyam-továbbítás beállításai -> Mindet engedélyez

Összeszedte: Hersey & PhoenixK

Köszönet mindenkinek, akik építő jellegű hozzászólásaikkal segítették az itt bénázókat (mint pl. én voltam anno) :R

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Próba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.