Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Akos1994 válasza Dorian (#149) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Lehet, hogy neked úgy tűnt, de a "mit szóltokban?" nem volt egy grammnyi cinizmus se.
Nyitott vagyok mindenre, régen a hangszóró bejáratásában se hittem aztán lett egy olyan fülesem amin tényleg igencsak észlelhető volt a "bejáratás" jelensége.
Sok mindenkit láttam már hifi\projektor\házi-mozi topikban kevésbé alátámasztott és semennyire alátámasztott érvekkel vagdalózni, de olyan konkrét bizonyíték nem volt azon kívül, hogy "ő bizony látja a különbséget a 3 ezres meg a 30 ezres HDMI között".
Rendben van, hogy szerinte mennyi nulla és egyes veszhet el az olcsó kábelben (és hasonlók..), de ennél több bizonyítékot még nem hallottam.
Egyébként ha így vesszük az egész topik egy trollkodás, mert biztos megérkezik majd ide egy olyan ember is aki azt mondja, hogy a shakti köveknek hála kategóriákkal jobb lett a rendszere és ezt hozta neki az évek óta tartó szenvedésre a megváltást vagy neki az segített, hogy levették a rendszeréről a gonosz ártó szellemeket.
Persze ezt már nehezen lehet fokozni.

(#152) Dava válasza Akos1994 (#148) üzenetére


Dava
tag

Szerintem neki van 30+ ezer forintos kábele és megbántottad. :DDD

Komolyra fordítva -
Miért hülye kérdés, hogy 'Mit szóltok?' illetve 'Hogy jön ki az anyagköltsége?'? Mindkettő tökéletesen megválaszolható- én az értelmetlen fikázást ebben a hsz-ben fedeztem fel.

(#153) Krissz80 válasza Akos1994 (#151) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ártó szellemek, hülyeség.

Én a Grabovoj-számsorban hiszek. :)

(#154) Krissz80


Krissz80
senior tag

Értelmesebb dolgot szerintem úgy lehetne kihozni ebbő a topicból amúgy, ha inkább csak azokat a dolgokat írnánk bele, amit ki szeretnénk próbálni, és aki meg kipróbálta, az le tudná írni a tapasztalatait, kicsit részletesebben.

De nem úgy, hogy az egész jobb lett, hanem akkor már a részleteket minél jobban körülírni.
Persze ez úgy lenne a legjobb, ha többen egyszerre próbálnák, majd írnák le, mert úgy elkerülhető lenne a placebo hatás.

(#155) Krissz80


Krissz80
senior tag

Ő pl. elég hamar meg tudná modani a különbséget.

(#156) schawo válasza Krissz80 (#155) üzenetére


schawo
titán

Nem. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#157) krichd1 válasza Krissz80 (#154) üzenetére


krichd1
addikt

Dehogy, bármilyen vélemény csak dupla vakteszttel és legalább 10 oldalas hitelesített mérési jegyzőkönyvvel fogadható el, minden más placebo. ;]

Részletesen leírt tapasztalat ? Pont az ilyen vélemények voltak megtámadva minden más topikban. Főleg ha valaki nagyobb mértékű változást írt le. Ez a topik akkor miben lenne más ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#160) liszi70 válasza ZSZS-CMSC (#159) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szükségem volt egy 10m HDMI kábelre, de csupán a 4K kép maximális átvitele volt a feladat. Nem nagy ügy - mondtam -"

Nem nagy ügy??? :D Pont ez a lényege, kizárólag ebben lehet különbség HDMI-kábelek között, hogy ilyen hosszban, ilyen adatmennyiséget átvisz-e vagy nem!
A HDMI-kábel vita nem ebből szokott fakadni, mert naná, hogy az egyik átviszi, a másik nem, hanem abból, hogy egyesek például kontraszt-javulást vagy ditherzaj-csökkenést is képesek "meglátni" HDMI-kábelek esetén. Na az truváj! :D

(#161) Krissz80 válasza schawo (#156) üzenetére


Krissz80
senior tag

Közvetlenül lehet, de pl ha 2Hz eltérést kihall a hangoknál, akkor a kábelek közti különbséget is hallja.

(#162) Mikisys


Mikisys
őstag

Engem mindig kiakaszt, amikor látom, hogy méregdrága hangfalkábelektől és összekötö vezetékektől várnak csodát egyesek.
A hangfalkábelnek tökéletes az egyeres 2,5mm2-es keresztmetszetű merev villanydrót, ami elég olcsón beszerezhető és tökéletes megoldás, átlagos méretű szobákba, átlagos teljesítményű hangsugárzókhoz.
Ja, lehetőleg fekete színben, az jobban szól a többinél.

Üdv!

(#163) Exodius


Exodius
őstag

Rosszul mondtam a vaktesztet, mert nem MP3-at kell FLAC-ra küldeni, hanem hamisan felkonvertált FLAC-ot kell berakni téglának az igazi FLAC-ok közé és a vájt-fülűek majd megmondják melyik a kamu. Jah és egyébként nagyon drága rendszereken jönne csak ki a különbség, olcsó rendszeren semmit sem hallanánk, még akkor sem ha a spektrum szerint le van fejezve MP3-nál a magas-tartomány. :)

De ha szerintetek máshogy van.....

(#164) Dorian válasza Mikisys (#162) üzenetére


Dorian
félisten

Ekkora ostobaságot nem kéne terjeszteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#165) Krissz80 válasza krichd1 (#157) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én olyan megfontolásból gondoltam azt, hogyha netán valaki elsőre hall valami különbséget, és egy másik próba alkalmával már mást hall, akkor az nem egzakt különbség, innentől erősen kérdéses a javulás megléte.

(#166) Krissz80 válasza Exodius (#163) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az MP3 és a FLAC között azért könnyen kiszúrható a különbség, már gy 20ks DAC-al is.

(#167) schawo válasza Krissz80 (#161) üzenetére


schawo
titán

Dehogy, te nem ismersz embereket abszolút hallással. A hangminőség iránti affinitásukat egyáltalán nem befolyásolja, hogy van-e valakinek abszolút hallása vagy sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#168) Krissz80 válasza schawo (#167) üzenetére


Krissz80
senior tag

Valóban nem ismerek, de a videó végén a srác, azt állítja, hogy az ének hang sokkal tisztábban szól mint pl a zongora.
Ez nem annak bizonyítéka, hogy a hangminőséget is hallja?

(#169) schawo válasza Krissz80 (#168) üzenetére


schawo
titán

Tényleg nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#170) Krissz80 válasza schawo (#169) üzenetére


Krissz80
senior tag

OK, elhiszem, de valahogy logikusnak tűnt.

(#171) FID


FID
őstag

Asszonynak linkeltem egy hangfalpårt ma. (Hollandba van) Első kérdése: Miért akarok autós hangfalat?
Megkèrdeztem, miért lenne autós?
Vàlasz: mert oda van îrva, hogy 2 utas.
Vâàà! :W

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#172) lemmy9 válasza Dorian (#164) üzenetére


lemmy9
őstag

Miért? ;]

FID: asszonyt nem savazunk nyilvánosan, ejnye-bejnye!

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#173) schawo válasza FID (#171) üzenetére


schawo
titán

Örülni neki, hogy nem azt kérdezte, hogy minek neked még egy hangszóró. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#174) FID válasza schawo (#173) üzenetére


FID
őstag

Behugyoztam mikor mondta.
Nem szòl bele. Bizniszeltünk. Előző macskàjàt megette a kutya. Vettem neki kettő macskàt cserébe nem szól bele mit veszek. Amit lecserélek, ha kell neki meg kapja. De sokszor van, hogy én kinézem ő meg megveszi nekem. Ebből a szempontból szerencsés vagyok.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#175) schawo válasza FID (#174) üzenetére


schawo
titán

Megjegyezni, felírni noteszbe: "Nem cserélni". :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#176) FID válasza schawo (#175) üzenetére


FID
őstag

Hàt azért a hifi dolgokat eléggé kezdi unni. De eddig még jól âllok, mert amiket eladtam pont fedezik a kiadàsokat.
Ezutân kezd ràfizetés lenni. Még csak kezdő vagyok, de sok minden igaznak bizonyúlt azok közül amit itt olvastam és totàl baromsàgnak tartottam.
A macska biznisz annyira nem volt jó 5let mert beszorúltam a gépekkel és a hifikkel a kis szobàba. A macskâk miatt nem lehet àlló hangfalam sem mert félek karom koptató lenne.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#177) schawo válasza FID (#176) üzenetére


schawo
titán

Két macskám van, és egyetlen karomnyom sincs, és nem is volt soha semelyik dobozon. Nem hiszem, hogy ettől kéne tartani. A macskák a puha felületű, de kemény bázisú cuccokon szeretik koptatni a karmot, a hangsugárzó nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#178) KisTücsök válasza FID (#176) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem lenne.

Max körbeszaglászza...

(#179) FID válasza schawo (#177) üzenetére


FID
őstag

Okoztak mâr pàr meglepetést. Volt hogy elràgtàk a hangfal kàbelt. A mély lâdàmon amit elvittek volt 6db karom nyom. Inkàbb elszigeteltem az értékeket.

Az elràgott kàbelt is csak úgy szúrtam ki, hogy az a hangfal elkezdett nyàvogni. :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#180) schawo válasza FID (#179) üzenetére


schawo
titán

Az nem az egér volt, amit behoztak a macskák?

Nálam sosem volt gond, pedig összesen 6 macskám volt már.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#181) FID válasza schawo (#180) üzenetére


FID
őstag

Mikor kergetőznek borul minden

De lenne egy kérdésem is:

Nekem yamaha cuccaim vannak. A kàbel lefogató az ôsszesen tekerős. Valaki tudna egy képet mutatni, hogyan kell helyesen bekötni? Csak, hogy biztosan jól csinàltam.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#182) Exodius válasza Krissz80 (#166) üzenetére


Exodius
őstag

És a nem egyértelmű vakteszteket mivel magyarázod? Süketek az emberek és tök mindegy nekik?

(#183) Polllen válasza schawo (#180) üzenetére


Polllen
nagyúr

Anyámnak is most olyan a macskája, h mindent elrág. Pl. Karácsonykor az izzók vezetékét is. most úgy védi az értékeket, h befőttes gumit akaszt ki a radiatorra. Egy darab kb egy hét mire elrágja. Azóta biztonságban vannak a vezetékek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#184) Dorian válasza Dava (#152) üzenetére


Dorian
félisten

Na, hányan válaszolgattak azóta az értelmes kérdésekre? ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#185) lemmy9


lemmy9
őstag

Marha izgi a macskák élete. :((
Ez milyen már: Cd élének megfestése.

Szerintem!

(#186) toto0569 válasza lemmy9 (#185) üzenetére


toto0569
addikt

Állítólag javít a hangon.Nekem volt két felvételem ugyan az.Az egyik lemez élét lefestettem,tényleg másképpen szólt.Annyi a baj vele,hogy más - más fajta volt a lemez minőség.

(#187) liszi70 válasza toto0569 (#186) üzenetére


liszi70
nagyúr

"tényleg másképpen szólt."

Gondolom, vakteszten derült ki számodra, hogy másképpen szól, igaz? Ha esetleg, netalántán mégsem, akkor javaslom, hogy miután meghallgattad mind a befestett, mind a festés nélküli CD-t, utána nyisd ki a CD-fiókot, a kezedben gyorsan kevergesd össze a CD-ket addig a szintig, hogy ne tudd, melyik van a két kezedben, aztán vakon helyezd a fiókba, kapcsold be, és így próbáld meg kitalálni, hogy épp melyik szól. Ha 10-ből 10x (de legyen csak 10-ből 8x) eltalálod, akkor az Audio-CD gyártók komplett hülyék, hogy a kiadványaikon nem alkalmazzák ezt a filléres tuningot, pedig mennyivel jobb hangminőség lenne elérhető. :)

(#188) Krissz80 válasza Exodius (#182) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nem értem a kérdést.
Melyik vaktesztet?

Az írtam, hogy egy jobb cuccal ki lehet szúrni a kettő közötti minőségbeli különbséget, egyértelműbben mint a kábelek közöttit.

Nem elsőre, de huzamosabb zenehallgatás után már érződik a különbség.

(#189) Krissz80 válasza toto0569 (#186) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én a grabovoi számsorokban hiszek, és azok szerepelnek is a CD közepén, igaz betűk is bele vannak kódolva :)

(#190) liszi70 válasza Krissz80 (#188) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem értem a kérdést. Melyik vaktesztet?"

Azokra az elvégzett vaktesztekre gondol, amit például a FoobarABX kínál. Sokan megcsinálták, a legtöbben simán megbuktak a 320-as MP3 és a flac felismerésében. Pedig az MP3 tömörítés, az valóban nagy lefejezést, mérhető degradációt művel a zenével. Mégis nagyon kevesen tudják megkülönböztetni, valós tesztkörülmények között. (Engem zavar a tömörítés tudata, nem gyűjtök már MP3-at akkor sem, ha nem is hallanám ki a különbséget.)

(#191) lemmy9


lemmy9
őstag

Cd demagnetizáló! Az agyam eldobom bakker. :)

Szerintem!

(#192) toto0569


toto0569
addikt

Elnézést mindenkitől...
Nem írtam oda a végére,hogy: szerintem
Én legalább kipróbáltam... ;)

[ Szerkesztve ]

(#193) schawo válasza liszi70 (#187) üzenetére


schawo
titán

Az, hogy máshogy szól, nem jelenti hogy jobban. Lehet, hogy rosszabbul, és akkor helyes, hogy festegetik a cdket :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#194) Dorian válasza lemmy9 (#191) üzenetére


Dorian
félisten

A hatása valóban hallható. Viszont a félrevezetést abban gondolom, hogy valószínűleg a statikus feltöltődést szedi le, ami más olcsóbb eszközzel is ugyanúgy megvalósítható.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#195) Mezga Aladár válasza toto0569 (#186) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#196) liszi70 válasza Mezga Aladár (#195) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez egy placebó-gyanus, nem tesztelt user-tapasztalat, plusz próbálkozás a fizikai magyarázatra. Továbbra sem értem, hogy ezt a zseniális felismerést az AudioCD-gyártók, kiadók vajon miért nem alkalmazzák, ha "Jelentős hangminőség javulást lehet elérni ezzel a technikával"?

[ Szerkesztve ]

(#197) lemmy9 válasza liszi70 (#196) üzenetére


lemmy9
őstag

Akkor az egész CD szabvány hibás, még fejlesztés alatt van.

Dorian: Ok, ha hallható, akkor meggyőztél :D

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#198) liszi70 válasza lemmy9 (#197) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az egész CD szabvány hibás, még fejlesztés alatt van."

Egyetértek! Teljesen hülyék és alkalmatlanok ezek a fejlesztő mérnökök, meg egész műszaki tudományágak, dollármilliárdokat felemésztő kutatások, az innováció, meg minden. Az userek bámulatos könnyedséggel javítanak hang és képminőségeken, amin ezek a béna szakemberek évekig, évtizedekig csak maszatolnak, meg elvernek rá hat vagon lóvét. :D

(#199) krichd1 válasza lemmy9 (#197) üzenetére


krichd1
addikt

Az audio CD szabvány tényleg eléggé analóg szemszögből van tervezve. Audio CD nem egyenlő adat CD-vel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#200) Dava válasza Dorian (#184) üzenetére


Dava
tag

Annyit írtam, mindkettő megválaszolható kérdés :) Nem azt, hogy válaszolni fognak rá emberek...

De akkor itt van egy: Egy hétköznapi kábelt 30 ezer forint felett értékesíteni (1,5 - 6 méterest mondjuk) = otromba lehúzás. Én ezt szólom hozzá :D

Anyagköltségre nem tudok pontos összeget mondani, de valószínűsíthető, hogy a borítás, rézhuzal és a csatlakozók nem adnak ki ekkora összeget, még akkor se, ha hozzávesszük a munkaköltséget, gépek amortizációját, profitot. Szerintem erre gondolt az illető :) Csak úgy csináltál, mintha nem értenéd.

Ez hatványozottan igaz a 13 ezer dolláros HDMI kábelre, vagy arra a Naim hifikábelre, ami 3 méterenként 1800 fontba kerül, hiába kézzel készült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.