Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19501) kezdosql válasza mobal (#19500) üzenetére


kezdosql
tag

Igen, ezert is nem ertem, miert itt jelent meg a beirasom, es miert nem tudtam torolni vagy szerkeszteni, miert kaptam "a dokumentum nem letezik" vagy hasonlo hibajelzest.
Az is furcsa, hogy neked se tudtam privat uzenetet kuldeni.

(#19502) eagleberg


eagleberg
tag

Ha valakit érdekelne online tanfolyam (közös) előfizetés (magyar nyelvű, 1 éves, sok-sok téma) akkor kérem privátban keressen meg.

[ Szerkesztve ]

(#19503) supercow válasza eagleberg (#19502) üzenetére


supercow
őstag

Miféle tanfolyam? Kresz? :DDD azért minimális infót megoszthatsz róla, nem?

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19504) Vision válasza eagleberg (#19502) üzenetére


Vision
veterán

Csak nem Netacademia prémium? ;]

(#19505) Agostino


Agostino
addikt

oh, rájöttem közben asszem : ))

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19506) eagleberg válasza eagleberg (#19502) üzenetére


eagleberg
tag

Nem akarom ide kiírni melyik cég, de sejthetitek...
Senkit nem érdekel "felesben"? A hónap végéig van időm eldönteni kell vagy nem.
Máshol nem akarok ezzel "házalni".
(Bónuszként elárulom hogyan tudod lementeni a videókat magadnak...)
Privát üzenetet küldj ha esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#19507) #68216320


#68216320
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni. Ki milyen class loader-t használ? Nálam folyton gond van azzal amit csináltam. Ez például PHP 7.2-n működik, de 5.6 esetében már nem. Valami olyan megoldás volna jó, ami minden helyen működőképes. Persze lehet teljesen rossz a koncepcióm.

./autoloader.php
<?php

function classLoadMain($class) {
$class = str_replace('\\', '/', $class);
include $class . '.php';
}

function classLoadAdmin($class) {
$class = str_replace('\\', '/', $class);
include '../' . $class . '.php';
}

?>

./classes/DbConnect.php
<?php
namespace classes;
use PDO;
use Exception;

class DbConnect {

private $connection;

public function __construct() {
$this->connection = new PDO('mysql:host=localhost;dbname=my_test_database', 'root', 'admin');
if (!$this->connection) {
throw new Exception('Could not connect to database server');
}
$this->connection->query("SET NAMES 'utf8'");
$this->connection->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION);
$this->connection->setAttribute(PDO::ATTR_EMULATE_PREPARES, false);

}

public function getConnection() {
return $this->connection;
}

}

?>

./test1.php
<?php
use classes\DbConnect;

require_once("autoloader.php");
spl_autoload_register('classLoadMain');

$dbConnect = new DbConnect();

?>

[ Szerkesztve ]

(#19508) Joci93 válasza #68216320 (#19507) üzenetére


Joci93
senior tag

Composer :) példa

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#19509) #68216320 válasza Joci93 (#19508) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem kell ezert composer rogton. Mint kiderult a macOS-en, amin a PHP 5.6 van, nem volt a mysql.default_socket beallitva a php.ini-ben. Kellet egy link a mysql.socket-hez es be kellett allitani a php konfigban. Azaz nem programkod volt a problema, hanem a dev. env. volt elszurva. :)

(#19510) mobal válasza #68216320 (#19509) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem, pont, hogy ha composer-re építenél, nem kéne ilyen dolgokkal foglalkoznod. Majdnem, hogy musthave.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19511) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

a kérdés csak részben érinti a php-t, de biztosan tudtok segíteni : ) adva van egy oldal, vegyesen html, php tartalommal. az oldalon van négy darab form, a formokban csak egy submit button. ha a submit button-t lenyomja a felhasználó, lefut egy select lekérdezés, majd a lekérdezés eredménye echo segítségével táblázatban megjelenik egy div-ben. az oldalon összesen négy form van, négy lekérdezés futtatható le. a gondom az, hogy a submit lenyomásával az egész oldal újratölt. ez ilyen, tudom, csak azt szeretném, ha nem lenne page reload. utánaolvastam a témának és annyit kiokoskodtam, hogy ajax segítségével megoldható, amit szeretnék. viszont minden egyes példa külső url-t ad az ajaxnak és egy adott táblával foglalkozik. nem szeretném az oldalon található négy formot és hozzá tartozó php kódot szétszedni, mert a négyféle select csak a kezdet, sokkal több lesz a projekt végén. megoldható az egyáltalán, egy oldalon több form, több php + select legyen, azonban egyetlen ajax script megoldja azt, hogy ne töltődjön újra az oldal? amolyan global megoldás?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19512) Doink válasza Agostino (#19511) üzenetére


Doink
aktív tag

Ahány form annyi ajax kérés. Táblázatot meg php helyett javascriptel írod ki amihez az adatok az ajax lekérdezés eredményéből fognak odaérni mondjuk json-ban.

[ Szerkesztve ]

(#19513) Gave válasza Agostino (#19511) üzenetére


Gave
addikt

Habár értelmesebb volna szét szedni, nem muszáj, küldj egy query paramétert aztán a PHP scriptben if/switch kondiciók vagy valamilyen mapping segítségével azt a részt futtatod amit a paraméterben kérnek, pl a tábla azonosítója..

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#19514) supercow válasza Agostino (#19511) üzenetére


supercow
őstag

Jquery-ben van a serialize() fgv, azzal a formokat össze tudod gyűjteni és egyszerre elküldeni, a választ megjeleníted a div-ben. Később délelőtt tudok példát írni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19515) supercow válasza supercow (#19514) üzenetére


supercow
őstag

Valahogy így:

<form id="form1" >
<input type="text" name="form1mezo1" id="form1mezo1">
<input type="text" name="form1mezo2" id="form1mezo2">
</form>

<form id="form2" >
<input type="text" name="form2mezo1" id="form2mezo1">
<input type="text" name="form2mezo2" id="form2mezo2">
</form>

<button id="gomb">Csinald</button>

<div id="eredmeny"></div>

és JQuery kódodban:

$('#gomb').on('click', function(e){

$.ajax({
url: 'target.php',
dataType: 'json',
method: 'post',
data: {
urlap1: $("form1").serialize(),
urlap2: $("form2").serialize(),
[...egyeb POST parameterek, pl CSRF TOKEN ]
}
}).success(function(resp) {
console.log('siker='+resp);
$('#eredmeny').html( resp.uzenet );
}).always(function(){
console.log('vege');
});

});

illetve doc itt: http://api.jquery.com/jquery.ajax/

A target.php -ben az űrlapok egyesével jelennek meg POST paraméterként.
ott csinálhatsz valami ilyesmit és lesz egy tömböd. Ne felejtsd el a bejövő adatokat ellenőrizni filter_var() vagy ahogy szükséges.

<?php
$urlap1 = parse_str( $_REQUEST['urlap1'] );

// eredmeny:
$urlap1 = [
"form1mezo1" => "valami",
"form1mezo2" => "másvalami"
]

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19516) GreenIT


GreenIT
tag

Egy kerdes erejeig jottem csak:

Letezik olyan program, ami adott konyvtarban levo php fajlokrol csinal egy hierarchia listat, hogy melyik melyiket hivja meg?

(#19517) cdm12


cdm12
tag

Sziasztok! Grafikus vagyok. Elkészítettem egy webdesignt , amiben van egy header menüpontokkal logóval stb , és az egésznek avn egy fehér háttere 50% opacityvel. Alatta a főoldalon van egy kutya aminek a fülei belógnak a header mögé, direkt így csináltam, így néz ki jól. Ugye a kutya már külön html tagben van , mivel a headert a programozó fel akarja használni a többi menüponthoz is , a kutya viszont csak a főoldalon van. A programozó haverom azt mondja ezt így nem tudja megcsinálni , mert wordpressben phpvel a külön html tagben lévő részeket nem tudja egymés mögé becsúsztatni. A kérdésem az lenne mi erre a megoldás?

(#19518) supercow válasza cdm12 (#19517) üzenetére


supercow
őstag

Mögé becsúsztatni lehet, csak nem “wordpressben phpvel” hanem css-sel. Nézzen utána a z-index, position, top definícióknak, ott lesz a kutya elásva

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19519) Gave válasza cdm12 (#19517) üzenetére


Gave
addikt

Ahogyan ezt említették már semmi köze a PHP-hez.

1- kiveszitek a kutyát a képből teljesen egy külön képbe, transzparens PNG
2- külön rétegre rakjátok, CSS abs pos, z-index
3- kizárólag a főoldalon jelenítitek meg display: none, ha body.home akkor meg display: block
(4)- esetleg kelleni fog valami margó, padding stb, hogy kompenzálja, hogy ne lógjon be a kutya a tartalomba

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#19521) biker


biker
nagyúr

Mindig tudnak nekem újat mondani???

Belefutottam egy olyanba, hogy a tárhelyen nem volt PDO, php-ben ki volt kapcsolva.
Kértem, kapcsolják be, másnapra megtörtént, azzal, hogy "mi nem javasoljuk a pdo-t, inkább a mysqli-t, de ez az önök döntése"

Miről maradtam le? Vagy nem én vagyok helikopter mégsem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19522) supercow válasza biker (#19521) üzenetére


supercow
őstag

Cikk szerint mindkettőnek megvan a maga előnye-hátránya https://websitebeaver.com/php-pdo-vs-mysqli
Szerintem ha nem kell valami egzotikus spéci funkció akkor személyes preferencia.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19523) Gave válasza biker (#19521) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem elég egyértelmű, ha spec MySQL-re tervezett programról van szó akkor azt érdemes használni. PDO képes sok egyéb adatbázissal is kommunikálni, de ennek nyilván akkor van leginkább előnye ha az applikációt több Hostra telepítik, ahol előre nem ismerhető, hogy milyen adatbázist használnak.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#19524) biker válasza Gave (#19523) üzenetére


biker
nagyúr

ok, de nem láttam még olyat, hogy direkt --without-pdo-val telepítik a php-t
Egyébként most potyognak ki a csontvázak a rendszerből, még mit nem tudnak biztosítani :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19525) kezdosql válasza biker (#19521) üzenetére


kezdosql
tag

Mindig tudnak nekem újat mondani???

Akkor fokozom:
Par napja lattam egy hirdetest, "php programozot keresunk" cimmel, beleneztem, ket ev gyakorlatot kertek, majd ugy mellesleg kozoltek, hogy elvaras a java, javascript, C++, MySQL es Python alapos ismerete is.

(#19526) #68216320


#68216320
törölt tag

Hogyan lehet PHP-ban teszteket csinálni? (pl. UnitTest)
Illetve a GitLab-on van egy DevOps funkció, ami folyton hibát a tesztekre, mivel nincsenek. Hogy lehetne ezt kilőni vagy leginkább tesztekkel megetetni?

(#19527) mobal válasza #68216320 (#19526) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Pl. így. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19528) vic999


vic999
csendes tag

Sziasztok!
Egyik ismerősömnek szeretnék kis információt nyerni:

Szüksége lenne egy olyan admin felületre, ahova bizonyos emberkék be tudnak lépni (pl. email cím alapján). Itt az admin által létrehozott termékek jelennének meg, amit az ügyfél meg tudna nézni, leokézni, igény szerint módosítást kérni egy arra szánt mezőben.

Fontos lenne, hogy ha például "A cég" jelentkezik be, akkor csak az "A cég" termékei legyenek láthatók a felületen.

Mindennek automatizáltnak kellene lennie: ha kérései alapján módosították a terméket vagy készen van a termék, arról kapjon értesítést az ügyfél, illetve a gyártó is kapjon egy emailt azzal, hogy az ügyfél jóváhagyta / módosítást kér.

Ami még fontos, hogy egy-egy szerkesztésnél mindig új verzióként jelenjen meg a termék. Pl. ha volt egy Nvidia videókártya beta nevű termék, akkor az a módosítás után Nvidia videókártya v1.0 legyen, aztán minden módosításnál nőjön a verziószám.

Összességében az alábbiakat kell tudnia a felületnek:
• rendelés létrehozása (Megrendelő)
• rendelések jóváhagyása (admin)
• input generálása a gyártáshoz
• rendelések állapotának követése (Megrendelő és admin)
• e-mail értesítések küldése
• pdf dokumentumok generálása elérhetőségének biztosítása
• új termék, termékmódosítási igény létrehozása (Megrendelő)
• új termék vagy termékváltozat definíció létrehozása(admin)
• minta input generálása a gyártáshoz
• termék kép feltöltése (admin)
• termék jóváhagyása (Megrendelő), megrendelés

A design gyakorlatilag mindegy, csak átlátható legyen. A funkciókon van a hangsúly.

Lehet akár valamilyen motor (Wordpress, Prestashop, stb.) vagy sablon, egyedi programozás vagy bármi, csak működjön.

Remélem érthető és megvalósítható a kérdésem.

Előre is köszönök minden választ!

(#19529) cidalain válasza vic999 (#19528) üzenetére


cidalain
veterán

Azzal kezdted, hogy informaciot szeretnel nyerni. Mi a kerdes, mert az nem volt? ;]

1. Valaszt varsz, hogy az ismerosod milyen iranyban induljon a fejlesztessel?
2. Az a kerdes, hogy a koncepcio ertheto e, es ez alapjan megvalosithato e?
3. Azt szeretned tudni, hogy itt a forumozok kozul valaki megcsinalna e?
4. Az a kerdes, hogy a forumozok tudnak e valakit, aki ezt megcsinalna?
5. Igazabol tokmindegy, csak mukodjon mar, van penz boven fejlesztesre.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#19530) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Most próbálok ismerkedni ezzel a csodás világgal, mégpedig a SlimFramework-ot kezdtem el, de mivel kicsit tört angolom van, így előfordulhat, hogy félre értettem valamit

De elég sok kérdés merült fel bennem

Nem igazán értem mit csináltunk a feladatba

Első körben csináltunk egy loggert, amit nagyjából értek, hogy mi is

Ez után egy adatbázis kapcsolatot csináltam, de itt nem kellene lennie egy adatbázisnak is? Mert a feladatba nem írja, vagy legalább is nekem nem egyértelmű

Ez után teljes képzavar, hogy mi az a tickets fügvény, vagyis ez nem adatbázisból olvasná ki az adatokat vagy hasonló elgondolása van?
Ebbe van egy TicketMapper osztály? amit nem deklaráltam sehol, talán egy Dependency Injection lenne, de amikor "működött" az alkalmazás, akkor hibát írt rá, mert nincs sehol ilyen függvényem

itt a kód

Xbox One: bandymnc

(#19531) Doink válasza bandi0000 (#19530) üzenetére


Doink
aktív tag

Itt a tutorial forrása [link]

(#19532) bandi0000 válasza Doink (#19531) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, majd rá nézek, de azért ha nem megy, akkor kérdezek :D

Xbox One: bandymnc

(#19533) bandi0000 válasza bandi0000 (#19532) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Esetleg annyi, hogy írja, hogy változtassam meg az elérési utat, az elején látok csak ilyet, de ha jól tudom, ott az autoload.php elérési útját kell megadni, viszont ha rá navigálok a tickets-re, akkor azt írja, hogy nem találja annak az osztálynak az elérési útját, mert rossz helyen keresi

Xbox One: bandymnc

(#19534) vic999 válasza cidalain (#19529) üzenetére


vic999
csendes tag

Most hogy mondod, gyakorlatilag mindegyikre jó lenne válasz :D

(#19535) Gave válasza cidalain (#19529) üzenetére


Gave
addikt

:)

Részemről:

//Első

[0]Tanul
[1]Megbíz egy szakembert

//Második
1

//Harmadik
if( szerzodessel == true && eloleggel == true )

//Negyedik
if( Harmadik )

//Ötödik
ez cool lenne :R

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#19536) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Lenne egy gondolom pofon egyszerű kérdésem, de még csak most ismerkedek a php-val, így magamtól nem jövök rá

Szóval lényeg a lényeg, hogy REST-API-t használok PHP ben, és megcsináltam ezt a SlimFramework tutorialt, ott úgy van megoldva, hogy az adatbázisból beolvas 1 sort, minden egyes sornak létrehoz egy objektumot, aminek a függvényeiben vissza adja az egyes mezők értékét

Na már most, nekem notORM-et kellene használni az adatbázis adatinak kinyeréséhez, viszont a weboldalon, a példáknál, nem látom, hogy osztályt használna a reprezentálásra, hanem szimplán egy változóba lekéri az adatokat az adatbázisból

pl így:

foreach ($db->application() as $application) { // get all applications
echo "$application[title]\n"; // print application title
}

de az ORM lényege nem az lenne, hogy osztályoknak feleltetjük meg az adatbázis tábláit?

Vagy esetleg teljesen más lenne a koncepció?

Xbox One: bandymnc

(#19537) sztanozs válasza bandi0000 (#19536) üzenetére


sztanozs
veterán

lehet azért notORM neve :F

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19538) biker


biker
nagyúr

tárhelypark gondom lenne?
Hülye kérdés. Van egy rendszerem, eddig közel 80 példányban fut kb 30 szerveren, gond nélkül
Ma felraktam egy tárhelyparkos ügyfélnek, de még a domainje nincs meg, így a c18tarhelypark.... féle elérésen fut.
Itt a session változó létrejön, belépek, benne vannak a mentett változók, de az egyik oldalon van egy iframe, ami egy almappából tölt be adatot, ide nem adja át a session adatot az iframe-be.
Mindenhol máshol működik gond nélkül

szanaszét túrtam a google-t, nem segít semmi trükk.
Lehet hogy a domain hiánya okozhat ilyen gondot, vagy ez valami idióta beállítás a tárhelyparkon?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19539) Gave válasza biker (#19538) üzenetére


Gave
addikt

El van indítva a session az iframe-ben lévő scripten is?

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#19540) biker válasza Gave (#19539) üzenetére


biker
nagyúr

Természetesen. Mondom, rengeteg példány fut hibátlanul
A $_cookie még visszaadja a session id-t, ami azonos az iframeben is, de a változók nem érhetők el

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19541) Coyot válasza biker (#19540) üzenetére


Coyot
őstag

php.ini ben esetleg máshova van rakva a session storage path? már úgy értem hogy minden könyvtárba tehetsz saját php.ini fájlt.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#19543) biker válasza Coyot (#19541) üzenetére


biker
nagyúr

:U :C
nabazz, volt a főgyökérben egy saját php.ini, de abban nem adok meg soha elérési utat, lévén konfigolja a szerver.
Tárhelyparkos megoldás: ha van php ini, akkor nem csak a változásokat veszi onnan, hanem a defaultot se tölti be a szerverről. Ergo a cpanel default session save path-ot se tölti be.
Csúcs, töröltem, működik a session :)
[:beer]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19544) Nite


Nite
őstag

sziasztok!

CodeIgniter-el kapcsolatban kerdeznem, hogyan lehet elerni, hogy az "application" mappan kivul levo egyeb mappakhoz engedjen hozzaferni?

persze, ha nem letezik a mappa akkor kezelje le tovabbra is

koszonom :R

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#19545) Coyot válasza biker (#19543) üzenetére


Coyot
őstag

Király! :)

Má' nem

(#19546) mobal válasza Nite (#19544) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Controllered van, az application mappához sem kéne hozzáférned, vagy valamit félre értelmezek?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19547) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Tud valaki segíteni a Front Controlleres sémába?

Maga az oldal működik, de

Van egy Kapcsolat nevű oldal, ahol emailt lehetne küldeni, de küldés helyett fel akarom tölteni egy adatbázisba

A probléma az, hogy ha form-ot használok, akkor bármire ha átirányítanám ami feldolgozza ezt, akkor új lapot nyit meg, amit nem szeretném, hanem azt akarom elérni, hogy "elküldi" és mintha nem történne semmi, tehát ugyan azon a lapon maradna, vagy betöltené ugyan azt az oldalt, de minden szöveges mező üres lenne

Létezik valami megoldás erre? A legjobb az lenne, ha pl egy feldolgoz.php-nek küldené el, de ugye nem akarná azt megnyitni minden áron

Xbox One: bandymnc

(#19548) bandi0000 válasza bandi0000 (#19547) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Már megoldottam :D

Tud valaki ingyenes tárhelyet ahova fel lehet tölteni egy egyszerű weboldalt + mysql adatbázist? Suliba kellene kb 2 hétig szóval ha trial az se baj

Xbox One: bandymnc

(#19549) mobal válasza bandi0000 (#19547) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha ajax-szal postolod akkor nem kell újratölteni a lapot.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19550) bandi0000 válasza mobal (#19549) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, vég is már megoldottam, arra van ötlete valakinek, hogy lehetne felugró ablakot csinálni php ben? próbáltam echo script... de az nem jött be, vagy lehetséges egyáltalán?

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.