Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Okos eszközök

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem találtam fórumot az okos eszközöknek. Talán mást is érdekelne, mert ebben az évben áttörés lesz, szerintem is. Lásd: CES 2015: brutális tempóban fejlődő és gomba módra szaporodó okos eszközök , okos eszközök

Leggyakoribbak az okosórák, okos karkötők, de ide tartozhat a futurisztikus Scanadu Scout is, ami a Star Trek Sci-Fi sorozat trikóderének ősének is tekinthető.

Ha bárkit is érdekelnének, akkor töltsétek meg tartalommal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) blu79 válasza Kékes525 (#1) üzenetére


blu79
addikt

- hát igen ahogy írod , utóbbi években tényleg mind a gomba úgy szaporodik minden , mármint az okos eszközök, mindig azon töprengek, mit tudnak még kitalálni :U , mert annyi minden körbevesz minket és kezdek rájönni hogy amiket pár éve a filmekben látunk , most lassan elkezdjük használni és ez természetesnek tűnik

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#3) kovacscsi


kovacscsi
tag

Sziasztok, iphonehoz milyen okoskarkötő van, ami jelzi, ha hívásom van, ha nincs nálam a telefon? Köszi

(#4) Meggyi001

Helló mindenki. Okos ötlet ez a topic :). Lenne egy kérdésem Kékes525-höz: lesz itt is egy kiemelt első hozzászólás, ami rendszeresen lesz frissítve az okos eszközökről, amikről van már infó? Vagy egy "átlinkelt" gyorsan szerkeszthető blog esetleg? Mert ha elérünk egy bizonyos hozzászólás számot, bizony igen nehéz lesz bármit is keresgetni. Mi a véleményed erről?

Amúgy támogatom az topicot, hasznosnak ítélem. :C

https://gamergep.hu/

(#5) Hunt3r22 válasza kovacscsi (#3) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Xiaomi mi band esetleg? :B

[ Szerkesztve ]

Xr

(#6) buchy válasza kovacscsi (#3) üzenetére


buchy
tag

Szia,

[Xiaomi Band]

Megy elvileg iPhone-nal is. BT-n csatlakozik az eszköz, szóval hatótávon belül jelez hívás valamint igény esetén üzenet érkezésekor is.
Lépésszámláló is van benne, kb 15-20$ postával együtt.

Látom közben más is ajánlotta :)

[ Szerkesztve ]

(#7) kovacscsi válasza Hunt3r22 (#5) üzenetére


kovacscsi
tag

Köszi, megnézem

(#8) kovacscsi válasza buchy (#6) üzenetére


kovacscsi
tag

Neked is köszi😊

(#9) kispx válasza Meggyi001 (#4) üzenetére


kispx
addikt

Először tapasztaljuk meg, hogy mik a gyakran ismétlődő problémák. Utána írunk egyet :)

(#10) zsolt0017


zsolt0017
tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a Xiaomi MiBand, vagy akár más aktivitásmérő karkötők képesek-e együttműködni más alkalmazásokkal is, mint a sajátja ? Például S-Health ?

(#11) Kékes525 válasza Meggyi001 (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértetek. :K Próbálok anyagot gyűjteni, de minden segítséget szívesen veszek, mert nem érzem magamat szakértőnek ebben a témában, de azt érzem, tudom, látom hogy mennyire fontos lesz ez a közeljövőben, sőt már most is az. Igazából azóta gondolkozok erről, amióta a replikátor (3D nyomtatás) és a trikorder ősét is megvalósították.

(#9) kispx: Igen, először lássuk, hogy kinek milyen kérdései, ötletei, megjegyzései vannak. Milyen problémák merülnek fel az eszközökkel kapcsolatban. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) Kékes525


Kékes525
félisten

Polar loop aktivitás mérő karperecem van + Polar Bluetooth Smart H7 pulzusmérő öv. Azonban a karperec tusolás közben (20m-ig vízálló) szinte állandóan bekapcsol, akkor is, ha csak a kezemről rácsurog a víz. Tehát nem a víznyomást érzékeli a bekapcsoló érékelő. Ez viszont gyorsítja az eszköz lemerülését. 2-3 napnál nem bírja tovább (gyári adat max. 6 nap). Ami jóval kevesebb a gyárilag megadott értéknél. Persze lehet, hogy a tusolási bekapcsolás és a sűrű bekapcsolás (kezdeti ismerkedés miatt) sokkal hamarabb lemeríti.
Azt tapasztaltam, hogy a pulzusmérő öv pontos, de érdemes mindig az adott használat után levenni az adót és a leírás alapján megtisztítani az övvel együtt. Amikor ezt nem tettem meg nem volt hajlandó működni. A karperec nem a lépésszámot adja meg (ez sokakat megtéveszt, mert a számolás mindig más értéket mutat), hanem az aktivitást átkonvertálja lépé számmá. Tehát egy dimenzió nélküli aktivitást mutat a step kijelzőnél. A célnak tökéletesen megfelelő, mert nem az abszolút pontosság a lényeg egy átlagembernek (nem sportoló), hanem a relatív mozgás, ami tovább serkentheti hogy többet mozogjon. És ez a lényege. Nálam ez bevált. Eddig otthon a legtöbb mozgásom a számítógép és a TV között volt :), most már sokkal többször kellek fel és mozgok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) zsolt0017


zsolt0017
tag

Ha már az első hozzászólásra nem kapok választ.. :P Olyan aktivitásmérő okoskarkötő létezik, amiben gps és heart rate szenzor is van ? Tudom, hogy a sony smart bandben van heart rate szenzor, viszont a gps nincs benne.

(#14) Meggyi001 válasza zsolt0017 (#13) üzenetére

Még kevesen vagyunk, és gondolkozunk a válaszon :D

https://gamergep.hu/

(#15) KTU


KTU
addikt

Amúgy van ilyen topik is:
Milyen fitnesz karkötőt vegyek? [link]

Mobilarena - mobil fórumok
TARTOZÉKOK, EGYEBEK

részben van.

Ez a topik viszont a

PROHARDVER! - hardver fórumok
Egyéb hardverek

részben.

Nem lenne jobb helye a Mobilarenán?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16) zsolt0017 válasza Meggyi001 (#14) üzenetére


zsolt0017
tag

Ezesetben elnéző leszek :D

(#17) DJ. Ru$y válasza KTU (#15) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerinted egy okos hűtő az mobil? Szerintem egyéb hardver.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18) tothak


tothak
tag

Sziasztok!

A kezdeményezés jónak tűnik, bár bevallom őszintén, hogy a többi fórumot nem néztem még meg.

Viszont... az én meglátásom az, hogy itt rengeteg olyan kérdés fog jönni, hogy "milyet vegyek?", de valószínűleg minden alkalommal meg kell majd kérdezni, hogy:
- mire akarod használni? (hétköznap is, vagy csak edzéshez, vagy csak konkrét sport tevékenységre)
- mennyire legyen óra kinézete? (óra kiváltására kell, vagy óra mellé, mondjuk a másik csuklóra)
- csak aktivitásmérés vagy értesítéskezelés is?
- ha értesítéskezelés is, akkor csak rezgés vagy kijelző is?
- mennyi a max keret? (értelemszerűen tudás függvényében egyre magasabb)

Szóval azért vmi alap első HSZ vagy topic összefoglaló mindenképpen kellene, amiben ez le van írva. Mármint a variációk a teljesség igénye nélkül.

Amúgy én egy Garmin Vivosmart nevű eszközt használok nagy megelégedéssel. Mostanában 6 napot simán bír, van benne értesítéskezelés (kijelzővel, ami csak akkor látszik, ha esemény van, amúgy úgy néz ki az egész, mint egy kicsit vastagabb kaucsuk karkötő), és simán tudja tartani a kapcsolatot a telefonnal 10 méteren belül úgy, hogy van 2 db 40 cm vastag tégla támfal köztük. Az eszköz maga 65.000 volt és ANT+ képes, tehát tud hozzá pulzusmérő mellkaspánt csatlakozni.
Előtte egy Sony Smartband SWR10 volt, de arról hiányzott a kijelző :-)

Most így hirtelen ennyi :-) Ha kell szívesen segítek a magasabb árfekvésű eszközökkel, mert azokat viszonylag jól kitanultam már ;-)

(#19) KTU válasza DJ. Ru$y (#17) üzenetére


KTU
addikt

Amúgy nagy valószínűséggel mobillal irányítják.

OK lehet PC-ről is lehet, de talán praktikusabb mobilról, és inkább errefelé halad a technika.
:U

vége az off-omnak

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#20) DJ. Ru$y válasza KTU (#19) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól még maga az eszköz "Egyéb hardver", célhardver. Az, hogy mivel irányítod jelen esetben mindegy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#21) Kékes525 válasza zsolt0017 (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen: Fitbit Surge
Fitbit Surge-árgép

Csak drága, de jónak tűnik a leírások alapján.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) buci30


buci30
addikt

Jawbone UP24-em volt

A fitness-es részek jók voltak telefonnal lehetett szinkronizálni és ott ugye táblázatba stb volt minden.

Volt riasztó és okos ébresztő része ami 1percig rezgett.

Az utóbbi tényleg hasznos volt és nagyon tetszett, de a fitness okosság az olyan három napos csoda volt és igaz járok konditerembe de nem igazán kötött le utána már.

Amiért még megváltam tőle az az ,hogy van egy arany karkötőm ami hülyén nézet ki egymás mellett a kettő... :(

Pedig egy olyan ami hívás jelző is jó lenne nagyon.
De egyik kezemen óra ott azért nem tetszik, a másikon meg egy aranya karkötő ami mellett úgy szint elég furán néz ki :(

Valaki hordja így és véleménye?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23) Kékes525 válasza buci30 (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Én Jawbone UP3 -at szeretnék venni, de még itthon azt hiszem nem kapni. 20.-tól kezdték Amerikába forgalmazni. Sajna nem lett a tervezettel ellentétben vízálló, csak cseppálló. Zuhanyozni állítólag lehet vele.
Most Polar Loop-ot használok. Nekem tetszik, mert otthon mozgásra kényszerít azzal, hogy minnél nagyobb lépésszámot (pontosabban aktivitást) szeretnék elérni. Nem tudom, hogy tusoláskor miért kapcsol be? Így nélküle tusolok. 20m-ig állítólag vízálló.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) zsolt0017 válasza Kékes525 (#21) üzenetére


zsolt0017
tag

Igazából kijelző nélkülit szeretnék és ez egy csöppet drága is. Mondjuk így utólag belegondolva lehet, hülyeség is lenne így a GPS, de sejtem, hogy pulzusmérővel se nagyon gyakori kijelző nélkül. Találtam a neten néhány MIO kütyüt, ami ennek megfelel, viszont ahogy olvastam, rövid üzemidővel is rendelkeznek és csúnyák. Lehet, túl nagyok az elvárásaim :D Igazából kocogás, bringázás, edzés vagy úszás, ritkán túrázás alatt szeretném, ha mérné a pulzusomat, de meglennének azok a funkciók, mint például egy MiBandben, kijelző rá semmiképpen se kell, pár led az oké, főleg ha jó funkcionalitással bírnak. :) Ha a GPS-en kívül mindez teljesülne, akkor már boldog lennék.

Ez a Jawbone UP3 viszont igencsak felkeltette az érdeklődésemet, főleg, ha lehet majd olyan jó kis pántokkal kapni. Nem tudni, azokat is be lehet majd innen szerezni, és persze azt, hogy körülbelül mennyi lesz ?

(#25) Kékes525 válasza zsolt0017 (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

Jawbone UP3 -at árulni fogják itthon is. A www.supergamer.hu-n megrendeltem, de mikor lesz azt senki sem tudja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) zsolt0017 válasza Kékes525 (#25) üzenetére


zsolt0017
tag

Mindennek eljön az ideje :D Köszönöm a segítséget :)

(#27) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy jó összefoglaló a Fitness Tracker-ről: Best Fitness Trackers 2015
Best fitness trackers 2015: Jawbone, Misfit, Fitbit, Garmin and more

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Kékes525


Kékes525
félisten

Bocs lemaradt: Best Fitness Trackers 2015 a Googel-on

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) fonix93


fonix93
csendes tag

Nem ad wifi jelet a Sony smart Tvm. A telefon meg találja csatlakozik is rá de youtube / web nem tölt be Mit tegyek?

(#30) Kékes525


Kékes525
félisten

Már a fogkefe is okosodik: Ránk szól a fogkefe, ha már ki kell dobni

(#29) fonix93: [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) DJ. Ru$y válasza fonix93 (#29) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert mondjuk routerre kell csatlakoztatni, nem telefonra... A telefonról, csak HotSpot funkcióval tudsz netet nyerni... Ajánlom a leírás elolvasását, vagy a Sony TV topikot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#32) fonix93 válasza DJ. Ru$y (#31) üzenetére


fonix93
csendes tag

ez oké. De egyes funkciók csak akkor érhetőek el, hogy ha a tévé Wifijére csatlakozom a telefonomal, Pl: Youtube keresés mobilon és lejátszás tévén,

(#33) DJ. Ru$y válasza fonix93 (#32) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, ez ugy mukodik, hogy egy halozaton kell lennie a ket eszkoznek. De ez itt meg mindig off, Sony TV topikot keresd fel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34) buci30


buci30
addikt

Okos ora vadászat iPhone-hoz :)

iWatch kiesik mert:
A bajom ha nincs Bluetooth elérhetőségen belül akkor semmit nem ér mert nem jelez ugye!
Ha meg nalam a telefon akkor meg jelez az...
De strand viz stb no jelzés :(

A Samsung Geat s hívás es SMS jelzése kompatibilis vele de mondjuk ez azert mert van egy SIM kártya az orába is. Ez mar szinte tökéletes mert igy net is van stb
De viszont a többi funkció nem kompatibilis iOS-al :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#35) Meggyi001

Gondolom ezt már olvastátok: Xiaomi Mi Band teszt

https://gamergep.hu/

(#36) Kékes525 válasza Meggyi001 (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

Már írni akartam, hogy az ilyen kütyük alváskövetése teljesen megbízhatatlan. A mozgás aktivitásból nem lehet következtetni arra, hogy ki milyen mélyen alszik. Igaz, hogy a REM fázisban az emberek egy része rendszertelen izommozgást végezhet, de ezt összetévesztheti azt az egyszerű mozgással. Másrészt a REM szakasznak is vannak fázisai(4) ugyanúgy mint a mély S (4) szakasznak is. Ezeket csak EEG-vel lehet csak pontosan nyomon követni. Sokkal nehezebb, mint a pontos szívritmus megállapítása a karon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Keresek kivehető BT. fülessel szerelt karperec-okosórát (vagy minek nevezzem :) ). Olyasmit, mint a Huawei TalkBand B1/B2, csak annyi "extrával", hogy a fülesen (vagy a tartón) lehessen hangerőt állítani, ne kelljen ehhez elővenni a telót. Érthetetlen számomra, hogy a hangerőállítás hogy maradhat le egy ilyen eszközről.
Ezen kívül a rezgéssel jelzés, ébresztés és a kapcsolat megszakadásra figyelmeztetés lenne az elvárás. Esetleg a hívószám, üzenet küldőjének kijelzése. Fitness funkciók nem érdekelnek
Ha van vkinek ilyen eszközzel tapasztalata, akkor ne tartsa magában! Köszi!

(#38) Kékes525


Kékes525
félisten

A Swatch megoldja az okosórák problémáját: a cég bejelentése szerint forradalmi akkumulátoron dolgoznak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Kékes525


Kékes525
félisten

Eldurrant az okoskarkötők piaca

Activity Trackers & Smartwatches | Garmin

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) Kékes525


Kékes525
félisten

Most találtam, nem rossz: A bőrünkön lesz az érintőképernyő, The Cicret Bracelet: Like a tablet...but on your skin. - YouTube Kép a jövőből.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) Kékes525


Kékes525
félisten

MedIQ - Dr. Meskó Bertalan orvosi jövőkutató blogja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) Kékes525


Kékes525
félisten

Top 10 egészségügyi paraméter, amit otthon is mérhetünk Okos eszközök a világ egyik legjobb szakértőjétől.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) Kékes525


Kékes525
félisten

Robbanni fog a viselhető IT piaca

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) Kékes525


Kékes525
félisten

Már az Intel is kezdi: Okosszemüveg-gyártót vett az Intel

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) Kékes525


Kékes525
félisten

Alkalmazások szervezik majd az életünket?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) Kékes525


Kékes525
félisten

Különleges okosóra a Google-től

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) Kékes525


Kékes525
félisten

Mini-helikoptert vezetni gondolattal

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) Kékes525


Kékes525
félisten

Dögös lett a kerek Honor okosóra (Phone Arena)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) Kékes525


Kékes525
félisten

Okosszemüveg és Google Glass portál

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Okos eszközök
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.