Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13551) Locutus válasza SoulReaver (#13546) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem :)

CW nincs. Semennyi, semmikor.

Hőfokok szuperek, 65 fok fölé nem megy a leginkább megterhelő játékok alatt se. A ventik 1000-1300 között pörögnek általában, hallani nem lehet. OC-t nem próbáltam.

Viszont óriási a kártya. Arra készülj fel. Még az előző generációs batárokhoz képest is mégnagyobb.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#13552) SoulReaver válasza Locutus (#13551) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm! Ez nagyon jó hír :B

Simán befér. Az előző vga-m egy pár mm-vel hosszabb volt :DDD

(#13553) laszlodomoko válasza RazoR (#13545) üzenetére


laszlodomoko
csendes tag

Köszönöm! Meggyőztetek! :R

(#13554) Locutus válasza SoulReaver (#13552) üzenetére


Locutus
veterán

Itt a "batár" mivoltához hozzá kell számold, hogy a 12VHPWR csatit is könnyedén és egyenesen kell tudnod bedugni. Nem lehet nyomorítani mint a régi 6-8pineseket.
Ja meg vegyél rendes direkt 12VHPWR kábelt (hacsak a tápodhoz nincs eleve). Mert amit hozzá adnak, az elég gyenge minőség.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#13555) SoulReaver válasza Locutus (#13554) üzenetére


SoulReaver
veterán

El fog férni bőven. Van neki hely. Sajna a tápomhoz nem lehet direkt 12VHPWR kábelt csatlakoztatni, csak azt tudom használni, amit adnak a vga-hoz.
Úgy tudom csak 4090 nél van a csatlakozó olvadás.

(#13556) Csavez™


Csavez™
veterán

Jedi survivor-t is simán viszi max grafikán 7680x2160, eddig minden játékkal megbirkózott.

(#13557) jeni válasza SoulReaver (#13555) üzenetére


jeni
félisten

(#13558) SoulReaver válasza jeni (#13557) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez jól néz ki, de nem 3 ágnak kell lennie?

(#13559) jeni válasza SoulReaver (#13558) üzenetére


jeni
félisten

ezek szerint nem
elég a 2x8pin és a másik vége a 12VHPWR

(#13560) SoulReaver válasza jeni (#13559) üzenetére


SoulReaver
veterán

Na ehhez nem értek... :DDD

Ha gyártó 3x8 pinről alakítja át egy 12VHPWR-re, akkor ez a 2x8 pin hogy lesz elég?

(#13561) Gh00st válasza SoulReaver (#13560) üzenetére


Gh00st
tag

A 2x8pin 2x300W-ot tud, vagyis 600W :)

MSI GeForce RTX 4080 Suprim X max power consumption: 329W...még az oc is bőven belefér

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#13562) SoulReaver válasza Gh00st (#13561) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm!

Akkor megrendelhetem? Amúgy is Seasonic tápom van.

(#13563) Gh00st válasza SoulReaver (#13562) üzenetére


Gh00st
tag

Amennyiben kompatibilis a tápoddal, akkor egész nyugodtan rendeld meg, nem fog csalódást okozni.
Nekem Corsair HX van, de én is Alzaról rendeltem a hozzá való Corsair Premium Individually Sleeved 12+4pin PCIe Gen 5 12VHPWR 600W cable Type 4 Black kábelt és tökéletesen üzemel minden :)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#13564) RazoR válasza SoulReaver (#13560) üzenetére


RazoR
veterán

Azért 3x8pin, hogy még véletlenül se úgy legyen bedugva, hogy 2x8 pin egy ágról Y kábellel (hülyebiztos)

(#13565) Laraxior


Laraxior
titán

Az Asus 1200W platinum taphoz is ami van gyari kabel az 2x8pinbol csinal vhpwr kabelt, 600w.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13566) SoulReaver válasza Gh00st (#13563) üzenetére


SoulReaver
veterán

Tuti az. Prime TX-850

Már csak kábelfésűket kell szereznem hozzá.

RazoR

Kicsit összezavartál :D

[ Szerkesztve ]

(#13567) hackeeeee válasza SoulReaver (#13558) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, 600w elmegy 2 szalon.

Az átalakítót szalankent kell bekotni, 1 szal 1 csati, az y tilos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13568) SoulReaver válasza hackeeeee (#13567) üzenetére


SoulReaver
veterán

Így világos. Köszönöm!

(#13569) hackeeeee válasza SoulReaver (#13568) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gyari atalakitoval a 4090 is elmegy 3 csatival, de akkor 450w es nem tudod allitani a tdp limitet.

Véleményem szubjektív...

(#13571) Laraxior válasza makszutov.hu (#13570) üzenetére


Laraxior
titán

Máramelyik verzióhoz... Az Omniblackhez 3x8 pin jár, de a TDP limit is csak 450W.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13572) Joachim21 válasza SoulReaver (#13558) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ugyanezt használom, megy hiba nélkül a 4090-el. Sztem a tápunk is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#13573) Locutus válasza SoulReaver (#13562) üzenetére


Locutus
veterán

Keresd vissza a hozzászólásaimat. Nekem is ilyen tápom+kábelem+kártyám van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#13574) SoulReaver válasza Locutus (#13573) üzenetére


SoulReaver
veterán

Tényleg és még a kérdés is majdnem ugyan az volt :P :D :R

Este meg is rendeltem, kb egyszerre jön a vga-val majd.

Elől az alsó ventit külön vga-ra fogom vezérelni, hogy amikor az felpörögne, akkor kintről is erősebben szívja.

Köszönöm szépen a segítségeket!

(#13575) Roba


Roba
tag

2020. januárban vettem egy Cooler Master SL600M Black házat. Tetszett a "kémény effekt" (alulról szívja be a hideg-, tetején fújja ki a meleg levegőt), az alul és felül is a 2 X 200 mm-es ventilátorok beszerelésének van lehetősége. Akkor még úgy gondoltam, hogy ebbe a vertikális nagy méretű házba bármekkora videokártya beférhet, akár Riser segítségével is. (Nem akarok most új videokártyát venni, az áremelkedések miatt sem érdemes most és nem szeretnék gépcsere esetén később új számítógép házat venni sem, ha nem lesz muszáj).

Aztán kijöttek az RTX 4000-es szériás vga-k szinte blokktégla méretben, akkor szembesültem, hogy ez a ház mégse olyan nagy vagy nem optimális a benne lévő hely eloszlása. A maximálisan beépíthető videokártya hossza a gyártó szerint 318 mm (a mostani kártyákat elnézne kevés), ami a tápegység alatt lévő fém takarólemez helyfoglalása miatt csökkent ekkorára. Az rtx 3080 Ti FE a 285mm X 112mm X 40mm-es méretével azért vígan elfér benne.

Tájékozódás szinten néztem, hogy nincs olyan rtx 4090 az FE és az esetleg később megjelenő PNY rtx 4090 verto dual fanon kívűl, ami beleférne a házamba hosszra. (Még az alapmodellnek számító MSI rtx 4090 VENTUS 3X 24G OC sem fér be, mert az 322 mm hosszú. (RTX 4080-ból az ASUS ProArt RTX 4080 OC és a ASUS GeForce RTX 4080 Noctua OC rövidebb még, de 4080 nem érdekel). Viszont azt is figyelembe kellett vennem, hogy mivel a Riserben lévő vga függőleges helyzetben van, az alaplapban lévő grafikus kártya szélessége nálam magassággá változik (112 mm).

Találtam egy youtube videót, amiben először az "I-alakú" Cooler Master külső takaró lemezt, majd a tápegység alatti burkolatot távolítja el a szerelő hölgy. [link] 11:37-től 17:00-ig. Látszik az is, hogy a tápegység helyzete függőlegesen állítható. Elvégeztem a lemezek kiszerelését én is és a tápegységet sikerült a legfölső pozícióba, kb. 30 mm-rel magasabbra tennem. A függőleges helyzetekben lévő Corsair HX850i táp "L" alakban csatlakozó vezetékelése és 2 ventilátorral szerelt Noctua NH-D15 alsó ventilátora (ha leveszem +20 mm hely) okozhat némileg helyhiányt.

Ebben a házban a módosítás után, ha a videokártya hossza max. 335 mm, akkor függőleges helyzetben a szélessége (FE esetében 40 mm) lehet akár 100 mm is vagy több, mert bőven elfér. 336 mm-től 358-359 mm hosszig is beférhet, de ekkor a szélessége jelenleg max. 72 mm lehet a táp "L" alakban lelógó vezetékei miatt (nem lett szép, de legalább több a hely).

A másik fontos tényező nálam a vga magassága. Kb. 155 mm magas videokártya férne be, ha nem veszem le Noctua alsó hűtőventilátorát, azonban ebben a férőhelyben nincs benne a tápcsatlakozó és vezetékének helyfoglalása, ami nem tudom mekkora helyet foglal és nem tűnik elhajlíthatónak oldalra.
Vertikális házamban az rtx 3080 Ti fe tápcsatlakozóját oldalról kell csatlakoztatni, a mostani 4000-es szériát fölülről, ami több centi mínusz helyet is jelenthet nálam a 155 mm-ből.

A kis méretű MSI RTX 4090 VENTUS 3X 24G OC is 136 mm magas, a GeForce RTX 4090 GameRock OC is 137,5 mm, hogy csak az alacsonyabbakat említsem. Azt már látom, hogy a Gigabyte RTX 4090 Gaming OC a 150,2 mm-es magasságával és 75,2 mm szélességével módosítás nélkül nem fér be.
Az is eszembe jutott, hogy a videokártya helyzetét pozicionálnám alacsonyabbra az azt tartó lemezen (lefelé van hely az alsó ventik fölött), magyarán készítenék rozsdamentes lemezből 2-3 slotos tartót, amihez csavarokkal van rögzítve a kártya, macerásnak tűnik, de kivitelezhető.

Nyilván azért írtam, mert véleményt szeretnék kérni a hozzászólóktól.

Esetleg roger.smith tudna ezen segíteni egy 90 fokos Cablemod 12VHPWR Adapterrel? (Egy városban lakunk).

Milyen magas vga-t tehetek a jelenlegi házamba, ha kb. 155 mm szabad helyem van és a tápcsatlakozó és vezetékének is el kell férnie felette?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#13576) jeni válasza Roba (#13575) üzenetére


jeni
félisten

(#13577) Roba válasza jeni (#13576) üzenetére


Roba
tag

Csak a normál léghűtéses változatban gondolkodom (és csak később lenne a csere).

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#13578) hackeeeee válasza Laraxior (#13571) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ami 4 pines, annak is elég 3, és megy 450W-vel.

De amúgy igen, van néhány ilyen.

Véleményem szubjektív...

(#13579) hackeeeee válasza Roba (#13575) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Strix LC azt hiszem egyedül, ami rövidebb, vagy dobdsz be egy épített vizet, mert radi fér el bőven, és akkor bármi befér. :)

Vagy, még talán az inno-nak van aio-s kártyája azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13580) Busterftw válasza jeni (#13576) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem egyszerubb lecserelni a hazat, aztan mehet olyan vga amilyet akar, nincs bekorlatozva tipusra.
Mehet bele egy olcsobb modell, a kulonbozetbol es az eladott hazbol megvan az uj haz.

(#13581) hackeeeee válasza Busterftw (#13580) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt nem tudhatjuk h egyszerűbb-e. :)

Véleményem szubjektív...

(#13582) Busterftw válasza hackeeeee (#13581) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudom, en olvastam a hsz-t es eleg sok a szereles meg a "ha" a tortenetben, raadasul limitalt a vga valasztek vs venni egy olyan hazat amibe csak bepattintod azt a vga-t amelyiket akarod.

(#13583) Joachim21 válasza Busterftw (#13582) üzenetére


Joachim21
senior tag

AZ új házat könnyű észrevenni és nehéz megmagyarázni. :B :K

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#13584) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!
Ha az asus TUF-ot lövöm be kiszemeltnek, van jobb vétel tőle? (brutto 545 ipon)
Melyik 4080 at szabad megvenni/ajánlott most?
Tudom hogy aprón jobbak az árak, de céges vásárlás prio.

köszönöm! :R

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13585) gainwardgs válasza [-HERO-] (#13584) üzenetére


gainwardgs
addikt

Phantom Gs
Ha olcsóbbat és jót akarsz :K

[ Szerkesztve ]

(#13586) Garsza válasza [-HERO-] (#13584) üzenetére


Garsza
veterán

Én a Tufról tudok nyilatkozni, hűvös és nagyon jó kártya. Minőségi anyagokból.

(#13587) Shkiz0 válasza [-HERO-] (#13584) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem a 40xx genből bármelyik darab vehető még kb a legolcsóbb is (ha a felső házat nézzük azaz a 4080/4090) mert most a batár hűtésnek hála mind hűvös és csendes.
Nálam járt 4090-ből TUF, és Zotac és végül a Zotacot tartottam meg, mert közel 100K-val volt olcsóbb és pár fok volt csak az eltérés hőmérsékletben, hangban meg a Zotac is abszolút okés volt. Igaz nálam azért is billent az ár mellett a mérleg a Zotac felé, mert ezen nem volt matrica, és bontható volt, így mivel a gépem többi része is vizezve van erre is került víz.
Amúgy ahogy gainwardgs is írja van 500-ért is már 4080 újonnan számlásan én nem feltétlen adnék ki pluszban 45K-t érte. De ez csak magánvélemény.

szerk:
Illetve Asus esetén korábban sok volt a CW-s.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13588) RazoR válasza [-HERO-] (#13584) üzenetére


RazoR
veterán

Palit, Inno3d, Gainward is simán vehető szerintem, minden 4080 megáll 65 fok körül és mindezt csendben.
Techpowerup-on nézz körül a tesztekben, tisztán tátszik, hogy kb ugyanazt hozza mind hőmérsékletben. A Strix és a Suprim X ami pár fokkal jobb a többinél de szerintem ez nem ér meg +50-100k-t. A design megint más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#13589) [-HERO-] válasza Shkiz0 (#13587) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Koszonom szepen!

kozben jobban bele astam magam en is, es lehet celszerubb lenne megvarni mar a super szeriat.
Arrol van infoja valakinek hogy itthon mikor startolnak majd?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13590) RazoR válasza [-HERO-] (#13589) üzenetére


RazoR
veterán

Csak pletykák vannak róla, de nem gondolnám, hogy az az ~5% teljesítmény különbség miatt megérné várni. Most 500k körül lehet kapni 4080-at, ki tudja menniy lesz pár hónap múlva....

(#13591) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Megjött a kicsike... :))

Coil Whine természetesen jelen van, de nem magas hangon nyomja, csak mint egy beszorult légy....

[ Szerkesztve ]

(#13592) koxx válasza SoulReaver (#13591) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Coil Whine természetesen jelen van

UV?

(#13593) gaben22 válasza SoulReaver (#13591) üzenetére


gaben22
senior tag

Suprim X is 70 amperes MOSFET-ekkel van építve (26×70A (1820A) MP86957 + 4×70A (280A) MP86957). Várható volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#13594) SoulReaver válasza koxx (#13592) üzenetére


SoulReaver
veterán

Még nem próbáltam. A 3060Ti-m nél csináltam utoljára.

Ez 2910Mhz-ig boostol. Nem vágom már, hogy kell :)

#13593gaben22

Mondjuk akitől vettem, azt mondta nincs coil whine... :)

Akkor gariztatni is felesleges igaz?

(#13595) koxx válasza SoulReaver (#13594) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem garis probléma a cw. Táp miatt is lehet. Uv általában segít rajta.

(#13596) SoulReaver válasza koxx (#13595) üzenetére


SoulReaver
veterán

És 4080 nál mi az a core clock és mV ami ajánlott és meg nem vesztek vele sokat?

(#13597) Garsza válasza SoulReaver (#13596) üzenetére


Garsza
veterán

Nálam 2940 van belőve. 1025mV mellett. Ez 2925MHz megy üzem közben. Bőven könnyedén hűthető. És OC is van benne.

(#13598) Raymond válasza SoulReaver (#13596) üzenetére


Raymond
félisten

Kezd sima power limit beallitassal, egy 80% PL-el csak kb. 5% teljesitmenyt vesztesz. Konkret mV es orajelet a konkrte kartyan kell megtalalnod ha annyira bele akarsz menni vagy klasszikus UV-t akarsz ahol az orajel marad vagy magasabb de kevesebb fesz mellett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13599) SoulReaver válasza Garsza (#13597) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi. Nekem ezt már nem bírja :D

#13598Raymond

Köszönöm. Szerintem maradok a klasszikusnál. Most próbálgattam a kevesebb feszt és a CW ugyan úgy van, talán kicsit halkabb...

(#13600) SoulReaver válasza SoulReaver (#13599) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem az alaplapnak is köze lehet a cw-hez. Az is elég zenélős... Bár annak van a biosában egy " acoustic noise" beállítás és el tudom kussoltatni. AIDA ram tesztnél rendesen nyivákol...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.