Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Jacek válasza nyul105 (#4149) üzenetére


Jacek
veterán

Hogyne kiveszed a dobozból és 1900+ boost szerintem jó nagy tuning marad benne 50mhz :DDD :DDD :DDD

(#4152) Laraxior válasza Jacek (#4150) üzenetére


Laraxior
titán

Mint a 980Ti...
Base Clock
1000 MHz
Boost Clock
1076 MHz

Aha... a normális hűtéssel ellátott példányok 1500MHz+ :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4153) snecy20 válasza Mumee (#4141) üzenetére


snecy20
veterán

Az a baj, hogy az ember nem azért fizet ki nem kevés pénzt ilyen szintű VGA-ért, hogy utána elbúcsúzzon 10% teljesítménytől. De ha csak 2%-tól, az se nagyon férne bele.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4154) Tuskone válasza nyul105 (#4149) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

2000 alatt mennek az OC kártyák is, időnként ugrált felé eddig is.

És a GPU Boost lett lehúzva, nem az OC maga.

(#4155) X Factor válasza Laraxior (#4035) üzenetére


X Factor
addikt

A trio x a leghalkabb 3080 afaik.

Make things work

(#4156) Laraxior válasza Tuskone (#4154) üzenetére


Laraxior
titán

Lehet, hogy csak a gyári boost van lejjebb húzva, de úgysem lehet nagyon 2000 felett tartani őket, mert széthullik az egész. Akik vizezni akarják, azoknak nagy szívás.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4157) Tuskone válasza Laraxior (#4156) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Az már a szilikontól / kondenzátoroktól fog függeni, van akinek nincsen gondja most se:
RTX 3080 Gigabyte Gaming OC @ 2000+ Mhz - GIF - Imgur

Van akinek crashel, van akinek nem, gondolom ez egy köztes megoldás, hogy lelimitálják magától ne menjen felé, aztán akinek van kedve felhúzza és megnézi, hogy az adott kártyája hogyan viseli. De most azon kicsapni a bilit, hogy a 2040mhz helyett 2010-re limitálták, amikor többnyire normális viszonyok közt 2000 alatt döcög a kártya, azért erős túlzás imo, tekintve, hogy az kb 0.5fps differencia.

[ Szerkesztve ]

(#4158) syIex válasza X Factor (#4155) üzenetére


syIex
veterán

Ez biztos, mert szinte nem is hallom, hogy jár a venti. :DDD
Így megy fel 74 fokig maximum, hogy szerintem 50% körül mehet a három venti rajta! :K
Nem tudom, hogy mi lenne a jó custom curve neki, de majd nézegetem.. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4159) Mumee válasza Tuskone (#4157) üzenetére


Mumee
őstag

GPU quality... A jobbak bírják, a szarabbak nem.
Ebben nincs semmi új.

A jobbak mindig többet bírnak kevesebb feszültséggel. :D

(#4160) Rison77 válasza syIex (#4158) üzenetére


Rison77
senior tag

Az MSI gaming hűtői mindig is a halk működésre mentek rá. Nálam is a 2 ventis 2070 alap beállítással 70-71 fokig engedi 1100-1200 rpm mellett, és kb hallani nem lehet. A ventik 3000 rpm-ig tudnak max forogni,de akkor már olyan hangja van mint egy hp proliant 360 startjának :DDD .

(#4161) Jacek válasza Tuskone (#4157) üzenetére


Jacek
veterán

Nem bilibe csapkodásról van szó de ennek még örülni is őőőő
Plusz próbáltam célozni azokra akik ekézték az AMD a csúcsra járatott kártyákért, van is eredmény mert te itt táncikálsz hogy nem nagy a bukta..

Vettem egy FE Ti 2 napja kivettem a dobozból 12800-at ment Timespyban, tuningal semmi vit 15000..
Most akkor mi is az érvágás ez nem kicsi teljestmény azt hiszem..

(#4162) Tuskone válasza Jacek (#4161) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Az OC nincs limitálva. GPU Boost van. Ha jó a szilikonod, jó a teljesitményed, de ez mindig is így volt.

Ha szerencséd van és jó a kártya a minősége és a chip amit a gyártó kapott akkor tudod húzni sokáig. Ha nincs szerencséd nem. ebben nincsen semmi új, ahogy Mumee is írta.

Az egyetlen ami most változott, hogy alapból a gpu boost kapott egy -30mhz downclockot. Ha akarod még mindig húzhatod akár 5ghzre is a kártyát. A gpu boost nem fog magától 2ghz felé menni, ennyi.
(mielött valaki beleköt, nem fogod 5ghzre húzni, nem az a lényege annak amit írtam)

[ Szerkesztve ]

(#4163) Jacek válasza Tuskone (#4162) üzenetére


Jacek
veterán

oké, a kenyér nem lesz olcsóbb.. ez tök jó ez nem bug hanem features :D

(#4164) Laraxior válasza Jacek (#4163) üzenetére


Laraxior
titán

...és így már mindjárt elég is az 550-es táp ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4165) Jacek válasza Laraxior (#4164) üzenetére


Jacek
veterán

:DDD

(#4166) Tuskone válasza Laraxior (#4164) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Nem, mert nem változott sok minden :DD mérési hibahatár különbségek vannak a kettő driver közt. :P
Kondensator-Probleme bei frühen GeForce-RTX-30-Karten | Seite 7 | Forum de Luxx (hardwareluxx.de)

[ Szerkesztve ]

(#4167) syIex válasza Rison77 (#4160) üzenetére


syIex
veterán

Szóval most tudtam játszani egy jó órát az RDR2-vel. Nem igazán tudok más játékot ami annyira megenné a VGA-t, mint az.
Amint a képen is látható maximum 75 fokig ment fel ennyi idő alatt és a ventik 45% mennek végig gondolom ezért nem is hallom őket! :DDD
Nem vészes ez a hűtés egyáltalán, ha feljebb veszem később akkor is meglátom mennyi lesz az eredmény, de szerintem bőven lejjebb fog belőle faragni! :K
Mindent vissza tettem alapra így 1965-ig boostolt maximum a kártya (legalábbis, ha jól láttam, de átlag 1950-en ment)!

Egyetlen problémám eddig a kártyával, hogy Asus az alaplapom és az Aura nem kezeli a fényeit és a Dragon Center sem a többi cuccét ami eléggé idegesítő, mert így nem annyira van összhangba... :O ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4168) Csokilama válasza Rison77 (#4084) üzenetére


Csokilama
tag

Itt is látszik, hogy az alzás előzetes 280-330 közötti ársáv a valós. AQUA naívan felrakta 310-320k-ra a TUFot, utána meg koppantak, hogy kb 5db előre leszerződött darabon túl a nagyker feltornázta az árat.
Most meg iPon vezeti a keselyűhadat...
Egyébként komolyan van aki megveszi 450k-ért? :N

(#4169) syIex válasza Csokilama (#4168) üzenetére


syIex
veterán

Simán elkapkodják az összes kártyát bármennyi az ára.
Látsz bárhol készleten? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4170) Puma K válasza syIex (#4167) üzenetére


Puma K
veterán

Egy kis észrevétel:

Ha a ventilátort említesz akkor inkább a fordulatot írd és ne azt hogy hány %-on pörög mert az kb semmit nem mond mivel más és más fordulati tartománnyal rendelkeznek a különböző gyártók különböző kártyái.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4171) syIex válasza Puma K (#4170) üzenetére


syIex
veterán

Mivel tudom nézni a ventik fordulatszámát? Az afterburneren csak %-ot látok.. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4172) elite.cs11 válasza syIex (#4167) üzenetére


elite.cs11
senior tag

"Asus az alaplapom és az Aura nem kezeli a fényeit"

Mehet a kukaba, literally useless :DDD

Am nem ugy volt, hogy ez megy a haverodnak, a strix meg majd hozzad?

(#4173) Puma K válasza syIex (#4171) üzenetére


Puma K
veterán

Az MSI AB is írja a fordulatot maximum lejjebb kell menni a csúszkával a monitorozott értékeknél.

Vagy rá kell nézni a beállításokban és ott engedélyeztetni kell, hogy monitorozza azt is:

Érdemes kicsit vizslatni a monitorozó részét az AB-nek, mert vannak infók amik feleslegesek és vannak amik meg nagyon is hasznosak tudnak lenni.

Kiegészítőkkel is lehet bővíteni avagy más monitorozó programok értékeit is ki tudja olvasni vagy ki is lehet íratni vele:

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4174) szabeska válasza syIex (#4171) üzenetére


szabeska
addikt

Aida64 pl

F1

(#4175) Motyi válasza Tekmen (#4110) üzenetére


Motyi
senior tag

Én ma 11-kor kaptam az alábbit az Aqua-tól (igaz 3090 Strix kapcsán):

"Tisztelt Ügyfelünk!

Rendelésében foglalt Nvidia videokártya beérkezési dátuma egyelőre bizonytalan. Amint beszállítónktól érkezik a kártyából vagy információt kapunk a várható beérkezési időponttal kapcsolatban, email formájában fogjuk önt tájékoztatni a részletekről.

Ennek megtörténtéig szíves türelmét és megértését kérjük!

További kellemes napot kívánunk!"

(#4176) syIex válasza Puma K (#4173) üzenetére


syIex
veterán

Közben megtaláltam benne, de köszi! :D

Na szóval lenyomtam a benchmarkot újra RDR2.
74 fok volt a maximum és ez 47% ventillátor teljesítmény alatt 1445 RPM volt.

HwInfo-t megnyitottam, de az valamiért nem látta a VGA-t, lehet újat kellene szednem belőle.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4177) Laraxior


Laraxior
titán

Van valami nVidia reflex... ezt hol lehet állítani? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4178) syIex válasza elite.cs11 (#4172) üzenetére


syIex
veterán

EVGA FTW3 Ultra fog menni a haveromnak és a Strix nekem.
Ez az MSI tegnap "esett be", de lehet marad, mert gyönyörű szerintem. :P
Amint írtam az egyetlen problémám a fény szinkronizálása eddig vele.... :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4179) syIex


syIex
veterán

Ki milyen Fan Curve-t ajánl/használ egyébként? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4180) Tengri válasza syIex (#4178) üzenetére


Tengri
senior tag

Melyik MSI?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#4181) syIex válasza Tengri (#4180) üzenetére


syIex
veterán

Gaming X Trio

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4182) Danex válasza syIex (#4179) üzenetére


Danex
addikt

Csendes es huvost :DDD viccen kívül en mindig a ház atlagos hangszintjehez lövöm be.

(#4183) Laraxior válasza Laraxior (#4177) üzenetére


Laraxior
titán

Semmi.
Játékon belül volt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4184) Tengri válasza syIex (#4181) üzenetére


Tengri
senior tag

Azt tudom :B
3080-as vagy 3090-es?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#4185) Puma K válasza syIex (#4179) üzenetére


Puma K
veterán

A ventilátor leállítósdi nekem nem tetszik, ezért pl a korábbi Gaming X 1080 Ti-t így használtam:

A mostani mókuskerekes 2060-at meg így:

Egészen biztosan még jobban lehetett volna finomhangolni ezt a ventilátor görbe témát, de pár terhelés-megfigyelés után jutottam erre.

Mondjuk az 1080 Ti-re nagyon akartam vízhűtést, de végül a korára és az ár-érték arány miatt mint amibe kertül volna az fc blokk inkább elvetettem ezt a gondolatomat...

Az gond nálam, hogy a ház elejében lévő 10cm vastag és 46cm magas ventilátor-radiátor-ventilátor annyira hűsen tartja a CPU-t és alacsony fordulaton járnak a ventilátorok hogy alig jut hűs levegő a gépházba... ami miatt a VGA meg valamennyivel magasabb hőmérsékleten jár mint amennyi tudna a házamban.

Amíg levegős hűtés volt a CPU-n és 7db Noiseblocker NB-eLoop B14-PS gondoskodott a ház szellőzéséről-hűtéséről addig 65°C-nál nem volt melegebb az 1080 Ti és alacsonyabb fordulaton is jártak a ventilátorai... most meg egyik VGA sem kap annyi levegőt mint amennyit tudna :DDD

De még a ház elejében lévő ventilátor-radiátor tömbbel se volt 73°C-nál és ~2000 RPM-nél magasabb értékeken az 1080 Ti úgy hogy a GPU maximum 1,025v-ot vett fel és adott játékok közben 300-330W körül fogyasztott 5120x2880-as felbontásban ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4186) syIex válasza Tengri (#4184) üzenetére


syIex
veterán

Csak egy kis 3080.... :))
Mivel 1440p használok/játszom így nem adok + 400 ezret azért a 8%-ért végül. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4187) Danex válasza Puma K (#4185) üzenetére


Danex
addikt

En úgy állítottam a 1080ti-t hogy ne nagyon legyen homersekletingadozas. Igy kisebb a stressz a forrasztásokon.

(#4188) syIex válasza Puma K (#4185) üzenetére


syIex
veterán

Nekem a víz kilőve, mert látom mennyibe van egy full EK szóval én elengedtem.. :DDD
Majd finom hangolok az alap görbémen és kíváncsi vagyok milyen hőfokok lesznek! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4189) Zorel válasza syIex (#4167) üzenetére


Zorel
senior tag

Milyen felbontásban játszol RDR2-vel?
Szerk: jah látom később írtad, hogy 1440p.

3DMark Fire Stike tesztet tudsz nézni kérlek, úgy hogy közben fusson a gpu-z háttérben? Arra lennék kíváncsi, hogy milyen max boost értéken megy ott a kártya. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4190) Dare2Live válasza Csokilama (#4168) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

alzan megejelnés elött már voltak fent árak 269tól indult 3080 de volt 275ért is.

DE ha nem volt ez az őrület ami most akkor is ez volt. Pascalra jól emlékszem 1070 október felé jelent meg és mire rendesen volt boltban az december és végül januárban esett be MSRPre az ára. Teszem hozzá az 1070 380$ról indult és annyiért adta egy 980TI teljesítményét. A probléma az is most, hogy 3070 vszeg nem éri el a 2080TI teljesítményét 3080 jól sikerült... sok 3070 vásárló is venne 3080at. De ez utobbi csak szvsz.

Ami nagyonnagyon jó lenne ha AMD nagyot villantana ár/értékben ha nem kell tápot cserélnem AMDvel az nekem nagy + lenne.
Ja és FT megejelnés óta is esett az fixen rá fog jönni árakra.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4191) elite.cs11 válasza Dare2Live (#4190) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Nekem jelenleg olyan erzesem van, h hiaba rendeltem meg a megjelenes utani elso oraban, igy is decemberre kapom meg
De persze remeljuk, hogy csak ilyen pesszimista vagyok

(#4192) Rison77 válasza Csokilama (#4168) üzenetére


Rison77
senior tag

Hát igen, akkor még nem tudták, hogy ez ennyire népszerű lesz, és evvel jócskán lehet majd faragni a vírus miatti bevételkiesésen. De én tuti nem fogom támogatni ennyivel a hazai kiskereket. A lélektani határ az max 350k, de az is strixre. Úgyhogy inkább kivárok januárig bukok 20-30k-t a 2070 eladási értékén minthogy +100-150-et, kiperkáljak most "segélyként" a piacnak. :DDD

(#4193) 7 válasza syIex (#4167) üzenetére


7
addikt

Quake II RTX :P

[ Szerkesztve ]

(#4194) Laraxior


Laraxior
titán

Úgy veszem észre, hogy az nVidiánál már csak az UPS a lassabb... 8:30 és 12 között kellett volna ideérnie :DDD :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4195) Csokilama válasza Dare2Live (#4190) üzenetére


Csokilama
tag

Sokan várják a megváltást a 3070-től. Viszont szerintem simán hozza a papírforma 1080ti OC-2070S OC-2080-2080S esetleg 3-4% felette 240(inkább 270-80k) kezdőárral, jobb Raytracing és DLSS supporttal.
Mivel nettóval számolok nekem a 310k(244)-s AQUA TUF bőven megérte az 1080ti dupláját.
Nvidia annyira túlszaturálta a VGA piacot, hogy ők se tudják mit kezdjenek magukkal.
GS Steve tökéletesen összefoglalja: [link]

(#4192) Rison77
Nem volt ott akkora bevétel kiesés, karantén miatt sokan építettek/fejlesztettek gépet.

(#4196) croni1012 válasza Laraxior (#4194) üzenetére


croni1012
lelkes újonc

Nekem már úton van haza a cucc, de tegnap 11.45kor szállította az UPS.

(#4197) Csavez™ válasza Laraxior (#4194) üzenetére


Csavez™
veterán

Mit vársz fizetés nélkül? :D

(#4198) Puma K válasza Csavez™ (#4197) üzenetére


Puma K
veterán

Jah... ingyen RTX 3080-nak ne nézd a fogát! :DDD ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4199) Laraxior válasza Csavez™ (#4197) üzenetére


Laraxior
titán

Így lesz az igazi profit ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4200) Tengri


Tengri
senior tag

3 óra alatt jegelték a HA-n a jócskán (450k!!!) túlárazott 3080 TUF-ot.
Szerintem ha ez így megy tovább ne csodálkozzunk, hogy a scalperek 500k fognak kérni érte.
Ezúton is gratulálok a vevőnek! :C

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.