Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-07-08 08:20:54

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 750 / 750 Ti (GM107) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Medvus válasza Zo8 (#7648) üzenetére


Medvus
csendes tag

Szia,
Érdemes kipróbálni a kártyát másik gépben, illetve simán lehet hogy a tápod gyengélkedik és a kártya nélkül kisebb fogyasztáson még képes stabilan hajtani a gépet.

(#7652) Aprósólyom válasza Medvus (#7650) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most nem ez a kártya van a gépemben, de emlékeim szerintem ugyan azt a hibát írta ki, ami miatt a bypass-t kellene használnom. De a bypass-os sem ment ennek ellenére.
Kár hogy nem nyomtam screenshotot. :(((

Jevons paradox

(#7653) Zo8 válasza Aprósólyom (#7649) üzenetére


Zo8
csendes tag

Köszönöm a tippeket, de időközben kipurcant a kártya :)

(#7654) mvkly


mvkly
senior tag

Pár napra visszakerült a jó öreg MSI 750Ti a házba. Mivel a játékos óráknak egy időre vége, megnézem a kis sárkányt pár bench-ben. 720-1080-1440p, minden grafikai beállítás a leg-leg-legalacsonyabb.
A Metro Exodus mondjuk pofán röhögte. A superposition pedig még 720p-n is diavetítés volt.






(#7655) zu78


zu78
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy jó kis GTX750-es kártyát amivel volna egy kis problémám.
Driver feltelepítéséig a venti meg sem mozdul, driver telepítés után amikor csak a win megy és semmi terhelés nincs a kártyán akkor a venti lüktetve jár 0 és 100% között (leáll és pár másodperc múlva felpörög teljesen majd újra leáll és ezt folytatja a végtelenségig). Eközben a hőfok ~30 körül mozog. Amint elindítom a Furmark-ot és kap egy kis terhelést a kártya azonnal beáll a venti 30%-os fordulatra és szépen folyamatosan forog, ha melegszik a kártya kicsit akkor tolja fel a teljesítményt.
Megpróbáltam MSI Afterburner-el a venti fordulatot szabályozni ami a következő képen alakult:
A venti lüktető járása megmaradt addig amíg a fordulatot 70%-ig emeltem, e felett már beállt a beállított értékre, amit ez alá mentem akár pár százalékkal is azonnal elkezdett leállni.

Találkozott már valaki hasonlóval? mi lehet vele a probléma?

(#7656) Bjørgersson válasza zu78 (#7655) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lehet az előző tulaj ráflashelt egy félpasszív BIOS-t, a ventivezérlő viszont nem tudja X % alatt normálisan pörgetni a ventiket. Milyen típusról van szó pontosan? Küldj egy GPU-Z screenshotot is, hogy látszódjon a BIOS pontos típusa.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7657) Relo válasza zu78 (#7655) üzenetére


Relo
tag

Asus kártya? Mert azoknál a venti vezérlőnél rendszerint előjött ez a hiba.

(#7658) zu78 válasza Relo (#7657) üzenetére


zu78
csendes tag

Szia!

Igen, ASUS kártyáról van szó.
Javítható a helyzet vagy engedjem el?

Üdv

(#7659) zu78 válasza Bjørgersson (#7656) üzenetére


zu78
csendes tag

Szia!

Bármi lehet, küldöm a képet:

Amikor megpróbálom a Bios-t lementeni a következő üzeneteket kapom:

Eddig VGA-t nem hergeltem ennyire lehet én rontok el valamit.

Kíváncsiság képen egy régebbi ASUS (talán GTX470-es) ventit (csatlakozó, feszültség és áramerősség megegyeztek csak a kialakítása más mivel az centrifugál veni) rádugtam a kártyára és már bekapcsoláskor szépen forgott majd egyenletesen járt.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.