Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ESP


ESP
senior tag

Sziasztok!

Bátorkodtam megnyitni ezt a topikot mivel ilyet még nem találtam.

GTX 650

Az NVIDIA még a nyár elején mutatta be a GeForce GT 640-es VGA-t, mely a GK107 kódnevű GPU-ra épült. Ez a lapka a legkisebb Kepler architektúrát használó termék, ami elméletben az AMD Cape Verde kódnevű megoldásával küzdene, de az NVIDIA DDR3 memóriával kínálta a saját fejlesztését, amiből már az elején kitalálható volt, hogy esélye sem lesz a Radeon HD 7750 ellen.

A GK107 logikai felépítése:

A ma (2012-09-13) megjelent GeForce GTX 660-nal együtt bemutatott GeForce GTX 650 gyakorlatilag nem más, mint a GT 640-es modell GDDR5 memóriával fűszerezve. A GK107-es GPU felépítése változatlan, így az új jövevényben is egy GPC blokk található, mely két darab streaming multiprocesszort, avagy újabb néven SMX-et tartalmaz. Mint ismeretes, egy ilyen modul 192 darab CUDA magot rejteget 16 darab textúrázó csatorna és egy PolyMorph motor mellett. Ez összesen 384 darab CUDA magot és 32 darab textúrázó csatornát eredményez. Raszter motorból egy került a lapkába, ami a GPC blokkon belül lelhető fel. Ez az egység órajelenként 8 pixelt képes feldolgozni, így ezen a ponton a legkisebb Kepler kiegyensúlyozatlan, ugyanis a 128 bites memóriabusz két darab 64 bites partíciójához két-két darab ROP blokk kapcsolódik, ami összesen 16 blending egységet eredményez. Ezek bizonyos esetekben nem biztos, hogy megfelelően etethetőek a raszter motor által. A lapkában természetesen lesz L2 gyorsítótár, amelynek mérete 256 kB.

Az NVIDIA a 28 nm-es gyártástechnológiával készülő GPU magórajelének 1058 MHz-et szabott meg, GPU Boost viszont nincs. A memóriabuszhoz GDDR5 szabványú memóriák köthetők, melyek effektív 5 GHz-es órajelen ketyeghetnek. A VRAM kapacitása 1 GB lehet, de ettől a gyártók eltérhetnek.

Referencia GTX 650:

A GeForce GTX 650 az NVIDIA hivatalos adatai alapján 64 wattos TDP fogyasztással rendelkezik. Ez az érték benne van PCI Express 3.0-s szabvány által leadható 75 wattos határon belül, de a vállalat ennek ellenére elhelyezett egy 6 tűs PCI Express tápcsatlakozót a kártyán, amit mindenképpen használni kell, bármennyire is ellentmond a cég által közölt fogyasztási értékeknek. A terhelés nélküli fogyasztás nagyjából 15 watt környékén alakul.

A kártya természetesen a mindazokat a funkciókat tudja, amit a Kepler architektúrára épülő többi termék, így támogatja a DirectX 11.1-et, az OpenGL 4.2-t, az OpenCL 1.2-t és a DirectCompute 5.0-t, valamint található benne NVENC motor is. A referenciatermék hátlapján egy mini HDMI és két DVI interfész lapul, és az újdonság képes három kijelző meghajtására is.

Forrás:[link]

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#2) leslieke válasza ESP (#1) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig már létezik: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) ESP válasza leslieke (#2) üzenetére


ESP
senior tag

Az egy cikkhez kapcsolódó téma ez pedig "szakmai" témának szántam mint ahogyan elég sok vga-nak van itt topikja.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#4) stevve


stevve
nagyúr

Maradhat, a szériának még nincs topikja. :R

(#5) leslieke válasza ESP (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor nem szóltam. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6) Eagle16 válasza ESP (#1) üzenetére


Eagle16
addikt

Már keresgéltem is hogy hol a rendes topikja :)

Decemberben egy 650Ti-re szeretném cserélni a 9600GT-t.

Jelenleg 37k a legolcsóbb amit én láttam (persze nem PH! bazáros, ott még nem érdeklődtem), szerintem ennyiért még nem éri meg. 32k körül már elgondolkodnék rajta, mert 29k-ért van Radeon 7770 is...ami nem sokkal gyengébb. Az nVidia-át preferálnám, még nem csalódtam egyikben sem, bár Ati/AMD-m még soha sem volt.

Remélem decemberre jobb lesz az ár/érték aránya a 7770-nél, vagy közel hasonló.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7) ESP válasza Eagle16 (#6) üzenetére


ESP
senior tag

Mi pár napja vettünk egy sima Gigabyte GTX650-t igaz hogy csak 1280-ban van hasznàlva de isteni kártya. Haver GTA4-t tol elég sokat ott High-n minden csuszkák 50-n és 45fps alá nem megy soha. Átlag inkább a 60 környéke. 4870 volt előtte na azzal avg 30fps volt :Y

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#8) ESP válasza Eagle16 (#6) üzenetére


ESP
senior tag

2x

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#9) ESP


ESP
senior tag

Tuningot mennyire kéne a 650nek bírni?
Enyém MSI AB-be fesz maxra van állítva de 1200-n Vantage lefut de BF3 kifagy.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10) Silenzio válasza Eagle16 (#6) üzenetére


Silenzio
addikt

Felmerül a kérdés, mennyire kiforrottak a driverek. Az Anandtechben nagyon bízom, és náluk általában megverte a 6850-et, az esetek felében a 6870-et is, és már-már a 7850-et szorongatta. Sőt volt olyan teszt, ahol másfészer gyorsabb volt annál SSAA-ban. A többi tesztben, itt a ph!-n, iponnál, tomshardware-nél inkább a 7770 ellenfele, ott köszönőviszonyban se volt vele az AMD megoldása. Mi lehet az igazság?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11) Sanyi19 válasza ESP (#9) üzenetére


Sanyi19
őstag

Üdv,

Hány pontot csinál vantage alatt? alapon? 1200-on?
Teszteket tudsz írni?

Szimpatikus kártya, de az árát én kicsit sokallom.
Mondjuk ez mindig így van, hogy az energiatakarékos kártyák kicsit túl vannak árazva.
7770-el van kb. egy árba, ahogy néztem de az igen gyorsabb. Mondjuk az 16 W-al többet fogyaszt, habár az szinte semmi.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megéri lecserélni egy 5850-est egy giga GV-N650OC-1GI +5e kp.-ra? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Dark KillerX válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Sztem nem,persze ez az igényeidtől is függ!

(#14) Mr.Csizmás válasza Dark KillerX (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

diablo3, gta4, meg régebbi gamek lennének úgyis. (az 5e-ből meg lett egy ugyanolyan értékű gamer egér)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) Tomix24 válasza Silenzio (#10) üzenetére


Tomix24
addikt

Inkább a 7770-hez van közelebb. 7850-el futtattam egy Heaven Dx11-es tesztet. 2db 650ti esetleg utoléri sli-ben :)

GTX650ti averange: 19.9Fps

HD7850 OC - stabil - 12.11 driver

[ Szerkesztve ]

(#16) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Akinek van GTX650TI vga-ja lefuttatná az innen [link] letölthető teszt progit?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#17) Kiki18


Kiki18
őstag

Szevasztok,örülök a kari topikjának,legaláb lesz honnan néznem a tapasztalatokat ,érdekességeket és kérdezni is tudok majd.
Ezt a karit tervezem megvásárolni,de csak akkor,ha olcsóbb lesz. Konkrétan a GTX650 TI verzió,azon belül is MSI vagy ASUS (speckó hűtés,alacsony zajszint).
Ha van/lesz valakinek akkor 1-2 tesztet szívesen olvasnék róla.Én csak akkor vennék,ha 34K alá bemegy az ára,mert valljuk be,ennél többet azért nem ér. :N

(#18) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok.

Most szeretnék videó kartyat cserelni es az lenne a kerdesem hogy mekkora kulombseg van a sima es a Ti verzi kozott ? [sima] és [link] ez kozott ?

Nekem egyenlore csak az a 25 euro diferencia :)

Előre is kőszőnőm ! :D

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#19) Kiki18 válasza AlyArkhon (#18) üzenetére


Kiki18
őstag

Üdv
Sok!Vannak játékok,ahol a TI verzió a dupláját hozza a sima verziónak.Ár/érték arányban is jobb a sima verziónál a TI ,kb 25%-al és a fogyasztás/teljesítmény aránya is kb 10%-al.
Nekem megéri a 25 euro árkülönbözetet.
Itt a teszt ,érdemes átfutnod legalább a grafikonokat az összehasonlításhoz.

(#20) AlyArkhon válasza Kiki18 (#19) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Koszonom a valaszt. Ezek alapjan el is dontottem inkabb kiadom azt a + 25 eurot erte .

:R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#21) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Az utóbbi 2 hónapban módomban állt birtokolni és használni 650-et és 650Ti-t is (jelenleg is ez van), valamint a riválistól egy 7770-et. Nos, e két utóbbi relevanciájában a 650Ti értelemszerűen agyonveri mindenben a 7770-et, egy kivétellel: az OpenCL-t használó programok nagyban profitálnak a Radeon GCN architektúrájából. Érdemes lenne rágyúrni az NV-nél is erre szerintem, mert szakadéknyi a különbség sajna.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22) Kriss 78


Kriss 78
csendes tag

Szép napot kérdésem annyi lenne hogy a GIGABYTE GV-N65TOC-2GI lehet-e SLI-ben használni?Nekem egy GIGABYTE 990FXA-UD3 alaplapom van.
A válaszokat előre is köszönöm,tisztelettel Nagy András Krisztián

(#23) Tomix24 válasza Trailblazer (#21) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha az új 12.11-es drivert is kipróbáltad volna akkor más lenne a helyzet ;)

(#25) Kiki18 válasza Kriss 78 (#22) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem,mert nincs rajta SLI csatlakozó. Nem tudnád összekapcsolni a másik gtx 650-el(azon sincs csatlakozó)

Csak a GTX 660 és fölötte található kártyák támogatják az SLI-t.

(#26) Trailblazer válasza Tomix24 (#23) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor még nem volt ez a csodadriver elérhető. No meg azért nyers erőben továbbra is a 650Ti a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#27) Trailblazer válasza Kiki18 (#25) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na igen, az SLI elhagyása egy alapos öntökönlövés volt. :Y Sokak próbálkoznának vele szerintem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#28) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

na meglett ez a csoda. üdv újra 1 órás drivervacakolás :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Dark KillerX válasza Trailblazer (#26) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Persze hoz vmi pluszt a 12.11,de annyit nem hogy beérje a 650Ti-ot ,másfelől az Nv is adott ki azóta egy drivert [link],ami szintúgy hozott némi boost-ot a kártyának!

Én is úgy gondolom azért a 650Ti még mindig le van szakadva a 7770-től bőven!

[ Szerkesztve ]

(#30) Trailblazer válasza Dark KillerX (#29) üzenetére


Trailblazer
addikt

No erről a driverről full lemaradtam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#31) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Yeah , és megvan ,, :D :DD
[AsusGTX650Ti]

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#32) Kiki18 válasza AlyArkhon (#31) üzenetére


Kiki18
őstag

Gratulálok hozzá,leld örömedet benne.:D
Én is pont ugyanezt szemeltem ki magamnak,remélem karácsonyra meg is lesz. :K

(#33) AlyArkhon válasza Kiki18 (#32) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Thx . :DDD

Ha párom éppen befejezi a beszélgetést végre ( amit alig varok :DDD ) egyből elkezdem a szerelést . :R

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#34) Kiki18 válasza AlyArkhon (#33) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha beüzemelted és kiélvezted az élményt,nem dobnál fel tetszet arról ,hogy mit tud?Persze csak ha nem probléma,engem nagyon érdekelnének. :K

És írd át a cuccaidnál a videókarit ;]

(#35) AlyArkhon válasza Kiki18 (#34) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Milyen tesztre gondolsz ? Lefuttatom csak ird le mit :)I

Amugy brutalis a valtozas a jatekokban ,,, arc leszakadt :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#36) Kiki18 válasza AlyArkhon (#35) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem szintetikus tesztekre,tehát 3dmark meg ilyensmi nem kell.

Egyszerűen játékokra gondolok,hogy milyen beállítások mellett tudod játszani.
(összehasonlításképpen ,nekem a BF3 GTS 45-en medium beállítással ment csak akadás nélkül)
hasonlóképpen a Batman Arkham City és AC revelations is.

Ezek a játékok érdekelnének legfőbbképpen(és esetleg több mai játék,amikkel te is játszol. :K

(#37) AlyArkhon válasza Kiki18 (#36) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Eddig amit teszteltem Guild Wars 2 Modern Warfare 3 Crysis 2 HDMI-n keresztul toltam a jetekoknak egy full beallitast es akadas mentesen muzsikal minden eddig ... :R :R

Álom ... :D

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#38) ESP válasza Sanyi19 (#11) üzenetére


ESP
senior tag

13100 pontot csinált alapon.
Apróban van 25-ért annyit szerintem simán megér!

AlyArkhon:
Tolsz ha szépen megkérlek egy vantage-t?

:R

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#39) ESP


ESP
senior tag

Ma nagyban próbáltam betuszkolni a 650 dvi portjába a dsub átalakítót.

Hát mondanom se kell hogy nem sikerült.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#40) Trailblazer válasza ESP (#38) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az szép, milyen vas van alatta? Nekem még i3 2120-szal 11210 pontot hozott a 650 Vantage-ben. Ja, és ez Gainward Golden Sample volt, gyárilag emelt órajelekkel.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#41) ESP válasza Trailblazer (#40) üzenetére


ESP
senior tag

i5-2400 a többi annyira nem lényeg.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#42) AlyArkhon válasza ESP (#38) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Most hogy lett egy kis idom is lefuttattam a vintaget ,
[kep1] [kep2] [kep3] [kep4] [kep5]
:DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#43) ESP válasza AlyArkhon (#42) üzenetére


ESP
senior tag

Procit illene 4000-n kergetni

:R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#44) AlyArkhon válasza ESP (#43) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Lehet de en ha veszek valamit a gepbe es az eletbe is telo stb ahogy azt kiadjak gyarilag ugy hasznalom. Lehet ezert nem ment meg tonkre semmim sem ? Ha meg egy alkatresz mar keves akkor venni kell egy nagyobbat. Amugy is ez a proci meg lap meg ram megy a párom gepebe. 3 het mulva epitem at a vasamat i7 es ami hozza kell ( lap+ ram) :DDD megint csak nem lesz szuksegem huzgalni turbozgatni feleslegesen az alkatreszeket :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#45) Trailblazer válasza AlyArkhon (#42) üzenetére


Trailblazer
addikt

Generic VGA? Na ehhez viszont meg kéne frissítened a FutureMark SystemInfo-t, de asszem a program nyavalyog is érte...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#46) AlyArkhon válasza Trailblazer (#45) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Bocsi de mit ertessz ez alatt hogy Generic ? Meg mit kene miert frissitenem ? nem jok az eredmenyeim vagy mi ? bocsi a sok hulye kerdesert ... :DDD

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#47) Trailblazer válasza AlyArkhon (#46) üzenetére


Trailblazer
addikt

A screenshotjaidon a vga nem jelenik meg "rendes" nevén, mert a Vantage nem ismeri fel. A FutureMark oldaláról épp ezért le kell tölteni a SystemInfo legújabb verzióját (segítek is: >itt van<), ami "átpasszolja" a megfelelő infokat a benchmarknak.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#48) sylas


sylas
tag

Sziasztok!
Sztetek meddig lehet húzni egy gigabyte 650est ami gyárilag oc - 1111 gpu és 5000 memory órajelű
1200 és 5200on simán megy még.
Asszem a Zotacnak van gyárilag 1189-5400as karija - lehet ez az 5400?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#49) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Meg tudja mondani valaki hogyan meg gtx 650-en, nem a ti-on a TR underworld és a flatout uc maxon?
ugye nem szaggat be?....

(#50) sylas válasza Ice&Lime (#49) üzenetére


sylas
tag

Sztem nem fog, bár ez konfigtól is függ + a gameet mennyire készítették el jól(magyarán mennyire kell neki nagy vas), de pl a flatoutnál kell hogy menjen

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.